Aktuálně: 4 577 inzerátů178 142 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Stop pozitivním seznamům zájmových chovů živočichů

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 20.06.2023, 19:03:43 xxx.xxx.9.24
Leithian:

Prosím uživatele chvd aby odaud vysmahnul. My jsme podle něj defacto vsici hlupáci. Pravdu má jen on a to ve všem. Ač se v ničem nevyzná a s ničím nemá osobní zkušenosti. 


ať zůstane. jiné názory jsou potřeba. člověk má jinak tendenci zapadat do svojí sociální bubliny a pak mu připadá neuvěřitelné, že se vůbec někdo takovým návrhem jako je zákaz  chovu zvířat, vážně zabývá. chvd je dobrým příkladem toho, že ve světě, kde existují takoví jako on, je možné všechno. starý, zapšklý, trpící pocitem, že všichni jsou  zlí a je potřeba všechno zakázat pro dobro lidstva a zeměkoule... prostě hned to dává smysl.

misimisi
misimisi (45 příspěvků) 20.06.2023, 22:11:09 xxx.xxx.0.1

Když se dívám na inzerce, vidím celkem více než dříve inzeráty ,,ruším chov". Je to smutný pohled, že to tolik lidí začíná vzdávat předem.

chvd
chvd (389 příspěvků) 21.06.2023, 07:14:40 xxx.xxx.0.1
misimisi:

Když se dívám na inzerce, vidím celkem více než dříve inzeráty ,,ruším chov". Je to smutný pohled, že to tolik lidí začíná vzdávat předem.


Tak to nemusi nutne byt kvuli temto jeste zdaleka neexistujicim seznamum. Lide rusi chovy z vice duvodu preci. Treba ze je celkove spatna doba.

misimisi
misimisi (45 příspěvků) 21.06.2023, 07:21:32 xxx.xxx.158.14
chvd:

Tak to nemusi nutne byt kvuli temto jeste zdaleka neexistujicim seznamum. Lide rusi chovy z vice duvodu preci. Treba ze je celkove spatna doba.


Část asi ano, to se děje pořád, ale teď přibylo několikanásobně jistých druhů. I tak by to bylo smutné.

Nemo (neregistrovaný) 21.06.2023, 07:21:46 xxx.xxx.273.18
chvd:

Tak to nemusi nutne byt kvuli temto jeste zdaleka neexistujicim seznamum. Lide rusi chovy z vice duvodu preci. Treba ze je celkove spatna doba.


Presne tak inzeraty typu rusim chov jsou stare jako chovatelstvi samo.

Anonymní (neregistrovaný) 21.06.2023, 07:38:16 xxx.xxx.0.1
misimisi:

Když se dívám na inzerce, vidím celkem více než dříve inzeráty ,,ruším chov". Je to smutný pohled, že to tolik lidí začíná vzdávat předem.


Tohle je nejčastěji v akvaristice a u holubů, jde jste ty inzeráty viděl?

assil
assil (1593 příspěvků) 21.06.2023, 08:01:14 xxx.xxx.206.172
Doron:

Assil: Vy nemáte žádné zvíře? Já myslela, že máte psa..

Kometo: A kůň by Vám nechyběl ? Kočky taky ne?

Jinak debata -jeden o voze, druhý o koze. :(, původní téma se úplně rozmělnilo.

Chvd: Nejste za to placenej  :))?

 

 


Mám dokonce několik zvířátek, ale když se nad tím zamyslím do důsledku, tak žít bez nich by se taky dalo. Ale možná to tak vidím, že už jsem postarší a současná zvířátka mi ještě nějaký pátek vydrží a ty snad nikdo likvidovat nehodlá.

A obecně se mi nelíbí zoo a podobný koutky a rybičky v akváriu a ptáci v bytě v kleci a podobný věci.

kometa
kometa (4416 příspěvků) 21.06.2023, 08:18:17 xxx.xxx.224.101
chvd:

Tak pokud jste tak rozhodla ...


Já? Nijak jsem se nerozhodla. Ale prostě to tak je. Mezi zvířaty, domácími i divokými, se pohybuji dost dlouho. Koukám, poslouchám, vyvozuji.

mastnacekk
mastnacekk (529 příspěvků) 21.06.2023, 08:20:10 xxx.xxx.225.131
zbynek:

Prosím držte se tématu, pro ostatní směry diskuze založte případně nové téma. Pokusil jsem se to utnout ve chvíli kdy se to začalo stáčet mimo téma. Tento můj příspěvek také za nějakou dobu vymažu ať nenarušuje dané téma.


mazat neni dobre reseni, utinat diskuze take ne. S timhle pristupem souhlasi jen podivne smyslejsici osoby, normalni clovek si precte co bude sam chtit, tyhle pokusi o rizeni nejsou demokraticke, zavani to komoustvim a eurohujerstvim ( proc je to tak podobne )-

kometa
kometa (4416 příspěvků) 21.06.2023, 08:22:13 xxx.xxx.224.101
assil:

Mám dokonce několik zvířátek, ale když se nad tím zamyslím do důsledku, tak žít bez nich by se taky dalo. Ale možná to tak vidím, že už jsem postarší a současná zvířátka mi ještě nějaký pátek vydrží a ty snad nikdo likvidovat nehodlá.

A obecně se mi nelíbí zoo a podobný koutky a rybičky v akváriu a ptáci v bytě v kleci a podobný věci.


Se Zoo nemůžu souhlasit. Jelikož se podílejí na záchraně různých druhů zvířat. Bez té pražské by možná Převalák už nebyl. Na Hluboké zase reintrodukují sysly a puštíky bělavé. A mají záchrannou stanici, kam už jsem osobně dovezla poštolku a ježka. Ano, je to kapka v moři, ale i ta se snad počítá.

assil
assil (1593 příspěvků) 21.06.2023, 08:26:03 xxx.xxx.206.172
kometa:

Se Zoo nemůžu souhlasit. Jelikož se podílejí na záchraně různých druhů zvířat. Bez té pražské by možná Převalák už nebyl. Na Hluboké zase reintrodukují sysly a puštíky bělavé. A mají záchrannou stanici, kam už jsem osobně dovezla poštolku a ježka. Ano, je to kapka v moři, ale i ta se snad počítá.


No já za prvý si myslím, že těch druhů, které se v zoo zachraňují, je naprosté minimum a rozhodně na to nejsou potřeba stovky zoo po celém světě. A to by šlo i udělat jinak, zoo nejsou nic jiného než v podstatě zábavní park. A na zábavu by lidem měly stačit zvířátka na kolotoči.

A za druhý, to už jen tak na okraj, nejsem příznivcem záchrany druhů.

mastnacekk
mastnacekk (529 příspěvků) 21.06.2023, 08:28:37 xxx.xxx.225.131
Odpověď na příspěvek uživatele zbynek z 21.06.2023, 08:26:17

jestli tady chcete mit i ovcaky a jine ...aky, tak holt to nechte. Ve vysledku bude vic lidem vadit mazani nez ti ...aci.

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 21.06.2023, 08:38:08 xxx.xxx.213.168
assil:

No já za prvý si myslím, že těch druhů, které se v zoo zachraňují, je naprosté minimum a rozhodně na to nejsou potřeba stovky zoo po celém světě. A to by šlo i udělat jinak, zoo nejsou nic jiného než v podstatě zábavní park. A na zábavu by lidem měly stačit zvířátka na kolotoči.

A za druhý, to už jen tak na okraj, nejsem příznivcem záchrany druhů.


Jenže kdyby nebyly zoo takto veřejně přístupné pro "zábavu lidí" tak by žádná zoo neuživila ani zvířata, ani zaměstnance. Já třeba proti zoo nic nemám. Jsou dobré a špatné zoo. Myslím, že poslední dobou se mění podmínky pro zvířata k lepšímu, ať už co se týče velikosti a podobou výběhů, tak enrichmentem pro zvířata. Jasně, není to dokonalý, ani ideální....ale většina těch zvířat ze zoo žít v přírodě prostě nemůže. Ono spoustu druhů bude nakonec možné vidět jen v péči člověka. Jako jsem pro, aby zoo měla třeba méně zvířat, ale zato co nejlepší podmínky pro ty druhy, které chová. Stejně tak si nemyslím, že je nutné mít v ČR zvířata, pro která je naše podnebí a podmínky naprosto mimo. Těch ledních medvědů mi je vždycky líto. Jinak mi v zoo vadí hlavně neukázněné a uřvané děti :D ...

Podle vás je lepší všechna ta zvířata nechat vyhynout? Nerejpu, jen mě to zajímá.  

kometa
kometa (4416 příspěvků) 21.06.2023, 08:51:52 xxx.xxx.224.101
assil:

No já za prvý si myslím, že těch druhů, které se v zoo zachraňují, je naprosté minimum a rozhodně na to nejsou potřeba stovky zoo po celém světě. A to by šlo i udělat jinak, zoo nejsou nic jiného než v podstatě zábavní park. A na zábavu by lidem měly stačit zvířátka na kolotoči.

A za druhý, to už jen tak na okraj, nejsem příznivcem záchrany druhů.


Tak v tom se neshodneme.

chvd
chvd (389 příspěvků) 21.06.2023, 08:59:57 xxx.xxx.0.1
kometa:

Se Zoo nemůžu souhlasit. Jelikož se podílejí na záchraně různých druhů zvířat. Bez té pražské by možná Převalák už nebyl. Na Hluboké zase reintrodukují sysly a puštíky bělavé. A mají záchrannou stanici, kam už jsem osobně dovezla poštolku a ježka. Ano, je to kapka v moři, ale i ta se snad počítá.


A to by nemohly ty "zachranne casti" tech ZOO existovat bez toho zbytku? Uzivi se vubec nejaka ZOO? Myslim bez dotaci a sbirek a daru? Nebo ty ZOO pojmout aspon tak, aby se uzivili. Takze treba mene zvirat, vetsi show a razantne zvednout vstupne.

A navic, stale vymiraji druhy, je to asi dusledek vyvoje. Jiste mnohdy naseho spatneho chovani. Nebylo by v globale tu snahu lepe investovat do prevence nevymirani?

assil
assil (1593 příspěvků) 21.06.2023, 09:11:36 xxx.xxx.206.172

Podle vás je lepší všechna ta zvířata nechat vyhynout? Nerejpu, jen mě to zajímá.  


Ano, co zeměkoule zeměkoulí stojí, druhy vymíraly a objevovaly se nové, většina těch druhů co tu teď máme tu není nijak závratně dlouho a když je lidem líto slonů a spol., proč jim není líto mamutů a šavlozubých tygrů a plavuní a trilobitů o dinosaurech nemluvě? Záchrana druhů pro mě není nic jiného než lidská snaha zachovat status quo, což na téhle planetě nikdy nefungovalo a je to prostě jen to lidské Já chci.

chvd
chvd (389 příspěvků) 21.06.2023, 09:15:19 xxx.xxx.0.1
mastnacekk:

jestli tady chcete mit i ovcaky a jine ...aky, tak holt to nechte. Ve vysledku bude vic lidem vadit mazani nez ti ...aci.


Myslim, ze nebude, ponadavaj si na FB preci.

Doron (neregistrovaný) 21.06.2023, 09:38:40 xxx.xxx.162.50

Nojo Assil, ale ta snaha o regulaci všeho je přece také to lidské " já chci", racionální důvod to nemá, i když se tak tváří..

Také je to touha řídit svět.

Pro mě by byl svět bez zvířat hodně smutný, vzali by mi část mojí duše.

assil
assil (1593 příspěvků) 21.06.2023, 09:49:04 xxx.xxx.206.172
Doron:

Nojo Assil, ale ta snaha o regulaci všeho je přece také to lidské \' já chci\', racionální důvod to nemá, i když se tak tváří..

Také je to touha řídit svět.

Pro mě by byl svět bez zvířat hodně smutný, vzali by mi část mojí duše.


No jasně, ale já vidím rozdíl v tom, když si člověk reguluje sám sebe a když reguluje zvířata.

A pozitivní seznam je regulace lidí, ne zvířat.

Mojí duši berou akorát ti chudáci v zoo, kteří se tam nudí v malých výbězích a ještě musí snášet ty davy lidí. Dřív byli v zoo i lidi a ostatním lidem to přišlo normální a přišel čas, kdy lidem docvaklo, že to není OK, tak doufám, že brzo lidem docvakne i to, že to není OK ani pro zvířata.

 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.