Aktuálně: 4 819 inzerátů175 895 diskuzních příspěvků17 772 uživatelů

Stop pozitivním seznamům zájmových chovů živočichů

hmn
hmn (1053 příspěvků) 20.06.2023, 10:46:43 xxx.xxx.0.224
assil:

Protože všechny druhy, možná až na psy, jsou někdy někde volně žijící, pod to se schová všechno.


ono to "volně" má svou definici v zákoně, a všechna zvířata tam zcela jistě nepatří

ale nevím, zda se shoduje definice v naší legislativě s termíny v dúvodové zprávě EU

chvd
chvd (389 příspěvků) 20.06.2023, 11:26:59 xxx.xxx.0.1
Thielli:

Dočetla jsem teď knihu T. Etzlera: Novinářem v Číně. Jakkoli se víc cítím Evropanem než vlastencem v naší malé kotlince s nedlouhou historiíí, tak tady je to pro mě smutný příběh. Kolik se investuje času a peněz do přípravy legislativy takového nařízení, zatímco jsou miliony potravinových zvířat týrány denně za zdmi velkochovů a jediný, kdo mrkne, jsou nenávidění ekologičtí aktivisté. A zatímco tady budeme řešit osmáka degu, v té Číně, kde neplatí zbla pravidel pro respekt k životu člověka, natož zvířete, budou dál házet vše, co žije, do rozpáleného oleje. 

A pod čarou pro chvd: nějak nerozumím tomu, že máte v profilu uveden text o chování lásky k lidem (bez uvozovek = tedy vážně), zároveň se v textech profilujete často jako ten, kdo z lidstva nemá zrovna radost (mohu-li to tak zestručnit) /tu radost z lidstva také zrovna nesdílím, v tom se shodneme/ a zároveň trávíte značný kus času (podle délky a hustoty svých příspěvků) na diskusním fóru o chovu zvířat, přestože diskusních vláken na téma "společenských věd" je na internetu tolik...  Já tomu prostě nerozumím rolling-eyes


Ja teda ideology moc nectu.

Tak predpokladal jsem, ze pokud mam na chovatelskem foru vyplnit, co chovam, je urcite myslen chov ve smyslu drzeni a rozmnozovani organismu. Tak jsem pouzil neco jako jazykovou hricku ci jak to nazvat a napsal jsem, ze lasku k lidem. Mam tam dodelat ty uvozovky?

Tak posledni dve az tri petiletky chodim na zvireci fora pomerne malo. A ted se proste stalo neco, co ve mne iniciovalo touhu zajit se kouknout, jestli jsou ti kynologove furt stejni. A tak jsem tu.

chvd
chvd (389 příspěvků) 20.06.2023, 11:32:01 xxx.xxx.0.1
Anonymní:

Pozitivní seznam v žádném případě, tohle nesmí mít precedens. Výčet nebezpečných druhů je ok, těch přeci ani tolik není. I kdyby to bylo na pár stovek stran, lidí budou vědět. 


Proc by ne?

ALe hlavne, ono je to vlastne takova jedna velka nepodstatna sranda.

Schvaluje se totiz tolik mnohem zavaznejsich norem, po kterych ani "pes nestekne" a ktere mohou ovlivnit nase zivoty zasadne.

I kdyby zakazali veskery zajmovy chov,, tak co?

jak by to tem zviratum ublizilo?

V cem je prinos chovu pro ne?

Uz jsem se tu na to ptal a tusim neprisla zadna odpoved.

chvd
chvd (389 příspěvků) 20.06.2023, 11:34:31 xxx.xxx.0.1
kometa:

A jak jinak chcete přemnožení koček řešit, než tou kastrací? Která zdravotním problémům či smrti naopak předchází?

Viz mé předchozí příspěvky.


Zodpovednym pristupem k chovu/drzeni.

Protoze kde a jak se berou ty kocky domaci na ulicich?

chvd
chvd (389 příspěvků) 20.06.2023, 11:39:40 xxx.xxx.0.1
kometa:

Jo, plyšový kocour je skvělý nápad!

A víte, že jsem svém kocourovi prodloužila život nejméně o 3 roky? Protože jako kastrovaný může být doma. A proto jsem si všimla, když začal víc pít a močit. Tudíž jsem s ním okamžitě naběhla k veterináři a ledvinový problém byl včas podchycen a řešen.

Kdyby byl nekastrovaný a venkovní, je už nejspíš po smrti. Ale dřív než ledviny by ho dostalo auto nebo něčí pes nebo myslivec.

Ale hlavně, že by měl býval koule.


Ja vim, ze umim dobre poradit.

Tak to nejspise pisete o kastraci ze zdravotnich duvodu, to je neco jineho.

No ono hlavne my lide moudri si stale nejsme ochotni priznat, ze ta zvirata chovame a rozmnozujeme pro nasi zabavu, radost pocit zadosti ucineni.

Co z toho ta zvirata maji?

chvd
chvd (389 příspěvků) 20.06.2023, 11:41:55 xxx.xxx.0.1
kometa:

Vy jste asi nikdy neměl stáj plnou myší a potkanů, že?


To nemel. A to se teda neda resit jinak nez nezrizenym a nezodpovednym chovem kocek ve mestech?

kometa
kometa (4300 příspěvků) 20.06.2023, 11:43:29 xxx.xxx.224.101
chvd:

Zodpovednym pristupem k chovu/drzeni.

Protoze kde a jak se berou ty kocky domaci na ulicich?


Od těch nekatrovaných koček a kocourů. Což vy považujete za mrzačení.

chvd
chvd (389 příspěvků) 20.06.2023, 11:44:07 xxx.xxx.0.1
mastnacekk:

Asi tak, jestli zakazou lidem chovat krecky, papousky a hady, tak me to je uuuuplne jedno. Horsi je, ze se zacina slapat po chovatelich hospodarskych zvirat. kam ja teda pocitam i ty kocky co nocujou ve chlive nebo na seniku a hafana na dvore. Mazlicci jsou jedna ze zhoub lidstva. Tech prostredku co se do toho vrazi jen pro vlastni potechu. Od zradla po vyhrivany terarka. Pro me zvire musi prinaset uzitek, materialni. Ale pozor, to neznamena ze ty zvirata nemam rad. Jen pro maso a vlnu bych to nedelal. To si totiz muzu usetrit praci, cas a koupit si to v penaci, on to nekdo odchova za me. Takze daleko vetsi nebezepci vidim ve snahach zrkouhnout chov hospodarskych zvirat v evrope. 


Kdepaaak to neni nebezpecny, vsak nase deticky budou papat hmyzaky nebo maso z laborky.

kometa
kometa (4300 příspěvků) 20.06.2023, 11:48:16 xxx.xxx.224.101
mastnacekk:

Asi tak, jestli zakazou lidem chovat krecky, papousky a hady, tak me to je uuuuplne jedno. Horsi je, ze se zacina slapat po chovatelich hospodarskych zvirat. kam ja teda pocitam i ty kocky co nocujou ve chlive nebo na seniku a hafana na dvore. Mazlicci jsou jedna ze zhoub lidstva. Tech prostredku co se do toho vrazi jen pro vlastni potechu. Od zradla po vyhrivany terarka. Pro me zvire musi prinaset uzitek, materialni. Ale pozor, to neznamena ze ty zvirata nemam rad. Jen pro maso a vlnu bych to nedelal. To si totiz muzu usetrit praci, cas a koupit si to v penaci, on to nekdo odchova za me. Takze daleko vetsi nebezepci vidim ve snahach zrkouhnout chov hospodarskych zvirat v evrope. 


Tentokrát s vámi souhlasím. Sluníčkáři a zelení a eko časem přejdou i na chov hospodářskýc zvířat, protože a) ta produkují metan a tím přispívají ke globálnímu oteplování a b) je jejich konzumace nepřijatelná, protože všichni přece můžeme být vegetariány, když už ne přímo vegany.

Jenom doufám, že se toho nedožiju.Nehodlám po zbytek života chroupat jenom mrkev a zobat zrní. Jsem všežravec, příroda mě tak stvořila.

kometa
kometa (4300 příspěvků) 20.06.2023, 11:52:37 xxx.xxx.224.101
chvd:

Ja vim, ze umim dobre poradit.

Tak to nejspise pisete o kastraci ze zdravotnich duvodu, to je neco jineho.

No ono hlavne my lide moudri si stale nejsme ochotni priznat, ze ta zvirata chovame a rozmnozujeme pro nasi zabavu, radost pocit zadosti ucineni.

Co z toho ta zvirata maji?


Třeba to, že žijou.

Takoví podobní jako vy vážně uvažují, že zruší koňský sport a zakážou ježdění vůbec.

Víte, co se stane pak? Minimálně 90% koní skončí na jatkách a zhroutí se veškerý koňský průmysl = bez práce budou chovatelé, ošetřovatelé, trenéři, kováři, veterináři, výrobci krmiv a všemožných potřeb, sedláři... Určitě jsem na některé zapomněla.

Na pár zbývajících koní se budou děti chodit dívat do Zoo.

chvd
chvd (389 příspěvků) 20.06.2023, 11:53:42 xxx.xxx.0.1
David2013:

Já vám ho neberu, ale přijde mi to pohled chlapa co si léčí mindráky. V tom případě lituju vašich zkušeností. Všechno je špatně, drtivá většina lidí se ke zvířatům, dětem, lidem nechová dobře. Vaše slova. Ano doba není ideální, ale rozhodně to není drtivá většina. Z vašeho pohledu na svět, by nemohlo fungovat nic. Vždyť i ta příroda se kolikrát nechová ideálně. Zvířata si kolikrát pozabíjí svoje mláďata z nějakého půdu sebezáchovy,... Svět nebyl a nikdy nebude ideální. Tak zakažme  všechno. Mít děti, protože podle vás se k nim nechováme  dobře. Zakažme chov veškerých zvířat, protože je buď chováme jako užitkové, nebo k těm zájmovým se nechováme  dobře. Zakažme pěstování rostlin, sázení stromů, protože je vykácíme na těžbu dřeva a ještě by ty stromy mohli růst a tak bych mohl pokračovat.

Myslel jsem si to. Jako nic proti vám v tomto ohledu. Nesoudím lidi podle toho zda mají děti nebo ne, ale rodič tohle nenapíše, že je to špatně, ale oni si zvyknou. Nehledě na to, že si protiřečíte. Na jednu stranu jste pro takováhle řešení, na stranu druhou říkáte že je to špatně a, že se mají postarat rodiče. To by mě zajímalo, jak tohle jedinec ovlivní, když by k tomu došlo a bylo to zakázané. Ale já je nevedu způsobem bez mobilů a PC. Jen prostě nevedu výchovu 8 h na mobile jak píšete vy, ale třeba hodinu ať tam klidně jsou. Jsem rád když mají vztah k přírodě a k jiným aktivitám než PC. A v okruhu svých známých to mám podobně. Nevidím důvod, proč by to měli mít těžké, já jim to neberu a respektuju to, že je potřeba i technologie. Tady jde o to, že s vaším přístupem si akorát vychováme děti přesně takové jak píšete vy. 


Tak to rozhodne, ja byl vzdy velmi zamindrakovany. Me zkusenosti litovat nemusite, ono jim to nevadi, ze jsou jake jsou. Vsechno neni spatne, ja se mam dobre i kdyz vetsina lidi jsou hovada, naprosta vetsina. Umim s tim zit. ....jinak mate obdivuhodne uvahy....nicmene tusim, ze tenhle topic se nejmenuje "chvd" :) Ale pokud byste potreboval jeste nejake info o mne, klidne se zeptejte, nevadi mi ani Vase pokusy o mou psychoanalyzu, je to zabavne cist a realne poucne.

kometa
kometa (4300 příspěvků) 20.06.2023, 11:54:03 xxx.xxx.224.101
chvd:

To nemel. A to se teda neda resit jinak nez nezrizenym a nezodpovednym chovem kocek ve mestech?


Ale my je měli zodpovědně a řízeně kastrované. A taky jsme je krmili a odčervovali.

chvd
chvd (389 příspěvků) 20.06.2023, 11:56:28 xxx.xxx.0.1
kometa:

Třeba to, že žijou.

Takoví podobní jako vy vážně uvažují, že zruší koňský sport a zakážou ježdění vůbec.

Víte, co se stane pak? Minimálně 90% koní skončí na jatkách a zhroutí se veškerý koňský průmysl = bez práce budou chovatelé, ošetřovatelé, trenéři, kováři, veterináři, výrobci krmiv a všemožných potřeb, sedláři... Určitě jsem na některé zapomněla.

Na pár zbývajících koní se budou děti chodit dívat do Zoo.


Takze kdyby nezili, trpeli by tim?

V cem mi jsou podobni? A  k cemu si potrebuji kone lamat nohy na prekazkach?

No vy delate, jak kdyby kone vynalezl clovek.

chvd
chvd (389 příspěvků) 20.06.2023, 12:05:15 xxx.xxx.0.1
kometa:

Ale my je měli zodpovědně a řízeně kastrované. A taky jsme je krmili a odčervovali.


Ja mam zase jine veci, o ktere se staram. Holt mame na to rozdilne pohledy. Ten Vas je rozhodne modernejsi nez ten muj.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 20.06.2023, 12:08:00 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 20.06.2023, 11:48:16

Kometo, jenže on existuje také pohled, který je někde mezi vámi a vegany. Co třeba, kdyby se lidé trochu umírnini ve své rozežranosti? Proč toho masa prostě pouze neubrat? Kdyby většina populace z nejbohatších zemí jen trochu ubrala z těch přetékajícíh pultů s růžovými balíčky, velmi by to pomohlo. Copak ještě před sto lety by bylo myslitelné, aby někdo stavěl megalomanské prasečáky, drůbežárny, kravíny? Opravdu potřebujeme až takový blahobyt? Protože pro hladovějící se tyhle stavby nestaví, jejich produkce míří k nám. Do našich čistých supermarketů s hudbou a klimatizací. Prase prý má podobnou inteligenci jako pes, jsem někde četla. A já, když se dívám do očí těch svých psů, nejednou si vzpomenu na bezejmenné oči těch prasat a je mi ouzko. Jsem proto sluníčkář a zelený ekoterorista?

chvd
chvd (389 příspěvků) 20.06.2023, 12:13:21 xxx.xxx.0.1

kometa:

Nehodlám po zbytek života chroupat jenom mrkev a zobat zrní. Jsem všežravec, příroda mě tak stvořila.


Nebojte nic, moderni spolecnost uz pro Vas pripravi ty nejdravejsi zivocisne delikatesy.

Uz se na tom pracuje, sama namka. https://www.grig.cz/zbozi/farmerio-cokolada/

chvd
chvd (389 příspěvků) 20.06.2023, 12:16:03 xxx.xxx.0.1

Copak ještě před sto lety by bylo myslitelné, aby někdo stavěl megalomanské prasečáky, drůbežárny, kravíny?

A kolikpak lidi melo mobil ci pocitac pred sto lety?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.