Aktuálně: 4 849 inzerátů175 214 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Stop pozitivním seznamům zájmových chovů živočichů

chvd
chvd (389 příspěvků) 19.06.2023, 12:08:48 xxx.xxx.0.1
David2013:

Nedá se s vámi souhlasit. Vaše slova jaké jsme vyšlechtili ze psů zrůdy,atd. Zcela jistě jsou lidé, kteří se ke zvířatům nechovají ideálně, ale dovolím si tvrdit, že těch je menšina. Jsou lidé kteří by pro své zvířata udělali první poslední a raději si odtrhnout od huby sobě než svým chovancům. Tohle přece jde řešit jinak než zarazit téměř veškerý chov, protože pokud se s tím začne u určitých druhů, tak to tím neskončí, to si řekněme narovinu. Tihle zelení aktivisté se nezastaví. A když můžeme platit tyhle šílence, různé neziskovky, tak se to dá řešit jinak a ty peníze investovat jinak pro kontrolu, protože množíren zastánce nejsem. To jen abych to uvedl na pravou míru. Jediné s čím s vámi souhlasím je, že je spousta lidí, kteří nejsou ochotni vystoupit ze svého komfortu aby pro dobro věci něco udělali  a myslí si, že to ostatní vyřeší za ně. Teď se nebavím jen o chovu zvířat. Tak to zakažme všechno a děcka budou jen sedět u PC a to bude rozhodně lepší. Kam tahle doba vede nevím, ale tihle zelení šílenci už mě pěkně začínají srát. 


Ja Vam Vas nazor brat nebudu, jen muj je jiny. Podle me se naprosta vetsina lidi ke svym zviratum nechova dobre. Dokonce ani ke svym detem ci k sobe.

Urcite to lze resit jinak. Nicmene neresi se to smysluplne uz velmi dlouho. Nejsem si jist, ze motivaci pro zavedeni tehle normy je, jak popisujete, omezeni chovu. Spise bych to videl na prosty napad urednicko-neziskovkovo-korporatnich dutych hlav. Ale samozrejme, mozna je to, jak pisete Vy.

Podle ceho myslite, ze jde o "zelene" silence. Je k tomu navrhu seznamu nejake ekologicke zduvodneni ci tak neco?

No s tou budoucnosti pro decka, jak pisete ... to s Vami souhlasim. Nicmene oni si zvyknou, zvykaji si velmi rychle a proste budou zit zase ve svem "normalu". Z naseho pohledu vyrazne horsim, ale oni to asi vedet nebudou.

kometa
kometa (4246 příspěvků) 19.06.2023, 12:45:24 xxx.xxx.224.101
David2013:

Nedá se s vámi souhlasit. Vaše slova jaké jsme vyšlechtili ze psů zrůdy,atd. Zcela jistě jsou lidé, kteří se ke zvířatům nechovají ideálně, ale dovolím si tvrdit, že těch je menšina. Jsou lidé kteří by pro své zvířata udělali první poslední a raději si odtrhnout od huby sobě než svým chovancům. Tohle přece jde řešit jinak než zarazit téměř veškerý chov, protože pokud se s tím začne u určitých druhů, tak to tím neskončí, to si řekněme narovinu. Tihle zelení aktivisté se nezastaví. A když můžeme platit tyhle šílence, různé neziskovky, tak se to dá řešit jinak a ty peníze investovat jinak pro kontrolu, protože množíren zastánce nejsem. To jen abych to uvedl na pravou míru. Jediné s čím s vámi souhlasím je, že je spousta lidí, kteří nejsou ochotni vystoupit ze svého komfortu aby pro dobro věci něco udělali  a myslí si, že to ostatní vyřeší za ně. Teď se nebavím jen o chovu zvířat. Tak to zakažme všechno a děcka budou jen sedět u PC a to bude rozhodně lepší. Kam tahle doba vede nevím, ale tihle zelení šílenci už mě pěkně začínají srát. 


Tak nějak.

Však co aktivisti udělali s ifaunou, dlouholetým chovatelským webem, víme.

kometa
kometa (4246 příspěvků) 19.06.2023, 12:47:08 xxx.xxx.224.101
chvd:

Ja Vam Vas nazor brat nebudu, jen muj je jiny. Podle me se naprosta vetsina lidi ke svym zviratum nechova dobre. Dokonce ani ke svym detem ci k sobe.

Urcite to lze resit jinak. Nicmene neresi se to smysluplne uz velmi dlouho. Nejsem si jist, ze motivaci pro zavedeni tehle normy je, jak popisujete, omezeni chovu. Spise bych to videl na prosty napad urednicko-neziskovkovo-korporatnich dutych hlav. Ale samozrejme, mozna je to, jak pisete Vy.

Podle ceho myslite, ze jde o "zelene" silence. Je k tomu navrhu seznamu nejake ekologicke zduvodneni ci tak neco?

No s tou budoucnosti pro decka, jak pisete ... to s Vami souhlasim. Nicmene oni si zvyknou, zvykaji si velmi rychle a proste budou zit zase ve svem "normalu". Z naseho pohledu vyrazne horsim, ale oni to asi vedet nebudou.


Vy neschvalujete ani kastrace koček, je to tak?

Bodlinka
Bodlinka (983 příspěvků) 19.06.2023, 15:24:43 xxx.xxx.8.31

já si naopak myslím, že většina lidí se o svá zvířata stará dobře a většina těch, co v tom mají určité rezervy, je snadno poučitelná a vzdělavatelná. ale dobré mínění mám o lidech obecně a nepředpokládám zlou vůli, což je duševní nastavení, které lze těžko přenášet na jiné.

tato axiomatická přesvědčení se pak promítají do politických preferencí, lidé, co si myslí, že odstatní lidé jsou dobří, nejsou příznivci regulací, ti druzí by nejradši uregulovali, zakázali a hlídali všechno. musí to být náročné žít ve světě zaplněným zlými lidmi, ale pomoci vám v tomhle nedokážu.

jinak k návrhu pozitivního seznamu. jste, chvd, typická ovečka, co věří, že to slouží k regulaci chovu nějakých jedulí. ale k tomu stačí negativní seznam. co umí pozitivní seznam, to se podívejte, co tvoří Slovinci, viz:

https://www.ararauna.cz/2023/06/jak-funguji-pozitivni-seznamy-zvirat-v-zemich-eu-kde-uz-plati-slovinsko-chce-zakazat-ary-kakaduy-i-amazonany/

podle tohohle seznamu nelze chovat: ze savců: osmáka degu, myš bodlinatou, myš pruhovanou, tarbíka, žádný druh veverky vč. burunduka, psouna prériového, žádného ježka, žádného klokana, vačici ani vakoveverku, to jsou všechno běžně chované druhy. žádný druh kočkovité šelmy kromě kočky domácí (tzn. ani ty malé, o kterých vůbec nevíte, že je někdo má), nelze chovat skunka ani lišku, srnce, siku, axise, dokonce ani velblouda nebo jaka. z ptáků jsou pryč veškeré evropské druhy ptactva (stehlíci, hýlové, chovaní běžně) všichni krkavcovití, všichni špačci vč. loskutáka, pštros emu, křepelka čínská, křepel kalifornský, naprostá většina holubů včetně holoubka diamantového, naprostá většina drobotiny včetně chůvičky domácí, arrasari a miliarda papoušků vč. již zmíněných ar z plazů je tam totál zákaz jakýchkoliv vodních želv, například, ale to je tak probrané, že škoda slov. obojživelník tam není žádný, protože mít rosnici, drápatky nebo axolotla je vysoce společensky škodlivé. a ryby, to už se člověk musí smát. jeseter do jezírka, nežádoucí, živorodka duhová, zákaz. Prostě až takhle jednoduché a debilní to je. zákaz běžně chovaných druhů, jen tak, protože si prostě někdo odněkud vytáhl seznam "povoleného". jo, aktivisti to zdůvodňují hlavně strašením nákazami, jakože chov zvířat podporuje rozvoj další epidemie jako covid. ale nalijme si čistého vína, vítr vane ze směru veganů, kde cílem je zákaz chovu všeho, a zelených komunistů, pro které je chovatelství buržoazním přežitkem, které poškozuje planetu.

chvd
chvd (389 příspěvků) 19.06.2023, 17:40:13 xxx.xxx.0.1
kometa:

Vy neschvalujete ani kastrace koček, je to tak?


Ano i ne.

Rozhodne kastrace psu ci kocek neschvaluji, pokud se tim resi lidska neodpovednost a neschopnost.

Nicmene, pokud bych byl reditel zemekoule, tak z jinych nez zdravotnich duvodu bych je zakazal. Samozrejme by k tomu v mem kralovstvi musela byt spousta dalsich veci naszaveno jinak nez to mame, jinak by to nedavalo smysl ani mne.

Proc Vas to zajima, mohuli vedet? :)

Bodlinka
Bodlinka (983 příspěvků) 19.06.2023, 17:56:42 xxx.xxx.8.31
chvd:

Ano i ne.

Rozhodne kastrace psu ci kocek neschvaluji, pokud se tim resi lidska neodpovednost a neschopnost.

Nicmene, pokud bych byl reditel zemekoule, tak z jinych nez zdravotnich duvodu bych je zakazal. Samozrejme by k tomu v mem kralovstvi musela byt spousta dalsich veci naszaveno jinak nez to mame, jinak by to nedavalo smysl ani mne.

Proc Vas to zajima, mohuli vedet? :)


tohle je zajímavá teorie jak přesně kastrace koček slouží k řešení lidské neschopnosti? to je jako žádoucí mít doma trvale nekastrovanou kočku a "hlídat ji"? víte, co je to provokovaná ovulace a trvalá říje? nebo to slyšíte poprvé v životě?

a s nekastrovaným kocourem se teda nedá žít. stříhala jsem skoro metr do toho termínu, protože jeden smrděl jako skunk a druhý chodil neustále mňaučící s obrovskou erekcí a ojížděl všechno včetně toho smradlavého. vysvětlete mi konkrétně a jak pro blbečka, jak přesně je jejich kastrace souvisí s mojí neschopností.

chvd
chvd (389 příspěvků) 19.06.2023, 18:07:40 xxx.xxx.0.1
Bodlinka:

já si naopak myslím, že většina lidí se o svá zvířata stará dobře a většina těch, co v tom mají určité rezervy, je snadno poučitelná a vzdělavatelná. ale dobré mínění mám o lidech obecně a nepředpokládám zlou vůli, což je duševní nastavení, které lze těžko přenášet na jiné.

tato axiomatická přesvědčení se pak promítají do politických preferencí, lidé, co si myslí, že odstatní lidé jsou dobří, nejsou příznivci regulací, ti druzí by nejradši uregulovali, zakázali a hlídali všechno. musí to být náročné žít ve světě zaplněným zlými lidmi, ale pomoci vám v tomhle nedokážu.

jinak k návrhu pozitivního seznamu. jste, chvd, typická ovečka, co věří, že to slouží k regulaci chovu nějakých jedulí. ale k tomu stačí negativní seznam. co umí pozitivní seznam, to se podívejte, co tvoří Slovinci, viz https://www.ararauna.cz/2023/06/jak-funguji-pozitivni-seznamy-zvirat-v-zemich-eu-kde-uz-plati-slovinsko-chce-zakazat-ary-kakaduy-i-amazonany/ podle tohohle seznamu nelze chovat: ze savců: osmáka degu, myš bodlinatou, myš pruhovanou, tarbíka, žádný druh veverky vč. burunduka, psouna prériového, žádného ježka, žádného klokana, vačici ani vakoveverku, to jsou všechno běžně chované druhy. žádný druh kočkovité šelmy kromě kočky domácí (tzn. ani ty malé, o kterých vůbec nevíte, že je někdo má), nelze chovat skunka ani lišku, srnce, siku, axise, dokonce ani velblouda nebo jaka. z ptáků jsou pryč veškeré evropské druhy ptactva (stehlíci, hýlové, chovaní běžně) všichni krkavcovití, všichni špačci vč. loskutáka, pštros emu, křepelka čínská, křepel kalifornský, naprostá většina holubů včetně holoubka diamantového, naprostá většina drobotiny včetně chůvičky domácí, arrasari a miliarda papoušků vč. již zmíněných ar z plazů je tam totál zákaz jakýchkoliv vodních želv, například, ale to je tak probrané, že škoda slov. obojživelník tam není žádný, protože mít rosnici, drápatky nebo axolotla je vysoce společensky škodlivé. a ryby, to už se člověk musí smát. jeseter do jezírka, nežádoucí, živorodka duhová, zákaz. Prostě až takhle jednoduché a debilní to je. zákaz běžně chovaných druhů, jen tak, protože si prostě někdo odněkud vytáhl seznam "povoleného". jo, aktivisti to zdůvodňují hlavně strašením nákazami, jakože chov zvířat podporuje rozvoj další epidemie jako covid. ale nalijme si čistého vína, vítr vane ze směru veganů, kde cílem je zákaz chovu všeho, a zelených komunistů, pro které je chovatelství buržoazním přežitkem, které poškozuje planetu.


tato axiomatická přesvědčení se pak promítají do politických preferencí, lidé, co si myslí, že odstatní lidé jsou dobří, nejsou příznivci regulací, ti druzí by nejradši uregulovali, zakázali a hlídali všechno. musí to být náročné žít ve světě zaplněným zlými lidmi, ale pomoci vám v tomhle nedokážu.

Politicke preference nemam uz nejmene 10 let. Nevim, jestli je ziti ve svete plnem "spatnych" lidi narocne pro jine, mi to problem nedela nijak zvlast. Naopak, cim vice mam pocit, ze chapu realitu, tim se mi zije lepe. A tak si myslim, ze pomoci v tom fakt nepotrebuji. IMO je to tim, ze jsem se narozdil od 99%+ populace pomerne slusne oprostil od pokrytectvi, sebelhani nebo mozna jen tim, ze si myslim, ze jsem se oprostil, to mohu sam tezko posoudit :)

jinak k návrhu pozitivního seznamu. jste, chvd, typická ovečka, co věří, že to slouží k regulaci chovu nějakých jedulí.

Jsem presvedcen, ze z toho, co jsem napsal, nejmene na 2 mistech vyplyva, ze nicemu takovemu neverim. Ale majoritne vystupuji z toho pohledu. Vsak ono nikdo tady, pokud se nepletu, neodkazal na zadnou "duvodovou zpravu" o tom, proc k tomu chteji pristoupit. I to je IMO dalsi absurdita, bojovat proti necemu, co ani nevime, proc tu ma byt zavedeno. Nicmene nazor, ze regulace by se mely nastavit poradne, ten mam. A nazor, ze k tomu uz nikdy nedojde, ten taky. No jako ovecka se fakt necitim, jsem naprosty opak, Mel jsem o tom zminku uz v posudku ze zakladni skoly ... a to byla doba, kdy se takove veci moc neresily, takze jsem v tom musel asi dost vycnivat. Bylo tam, ze jsem hodne neprizpusobivy. :) Ale to nechci jakoze branit, klidne si to myslete.

K tem povolenym/zakazanym druhu, co popisujete ...asi je to blbost mnohe ty druhy, ale nemam takovy prehled, abych to mohl tvrdit. Ono nezapominejme, ze svet se meni, vyviji a s tim prichazeji stale nove hrozby, napr. genetika je hrozne daleko oproti nasim predstavam. Co kdyz toho nekdo bude zneuzivat. Vsak viditelne to je dobre ve virtualnim svete, jak jsou bezni lide uplne mimo a ten jeho rozvoj nezvladaji. Urcite bude spousta dalsich hrozeb. Ale souhlasim, ze takovy seznam bude nejspise tak leda dalsi buzerace. Jako spousta dalsiho. Jenomze my lide delame vetsinu zbytecnosti a pitomin, protoze nemame co delat v zasade a proto nas bude treba cim dal vice regulovat.

 

hmn
hmn (1042 příspěvků) 19.06.2023, 18:28:04 xxx.xxx.0.224

"Vsak ono nikdo tady, pokud se nepletu, neodkazal na zadnou "duvodovou zpravu" o tom, proc k tomu chteji pristoupit"

pleteš - viz příspěvek Lenkok, 17.6, 23:26:42

chvd
chvd (389 příspěvků) 19.06.2023, 18:34:22 xxx.xxx.0.1
Bodlinka:

tohle je zajímavá teorie jak přesně kastrace koček slouží k řešení lidské neschopnosti? to je jako žádoucí mít doma trvale nekastrovanou kočku a "hlídat ji"? víte, co je to provokovaná ovulace a trvalá říje? nebo to slyšíte poprvé v životě?

a s nekastrovaným kocourem se teda nedá žít. stříhala jsem skoro metr do toho termínu, protože jeden smrděl jako skunk a druhý chodil neustále mňaučící s obrovskou erekcí a ojížděl všechno včetně toho smradlavého. vysvětlete mi konkrétně a jak pro blbečka, jak přesně je jejich kastrace souvisí s mojí neschopností.


tohle je zajímavá teorie jak přesně kastrace koček slouží k řešení lidské neschopnosti?

Psal jsem s nezodpovednosti a neschopnosti. A nepsal jsem, ze nutne vzdy tomu tak je.

Souvisi treba tak, ze nezodpovedne nechame kocky se v obecni ctvrti premnozit a nasledne je lapime a vykastrujeme, plosne. Nebo se dozvime, ze je to tak lepsi a bezne, nechat kocku kastrovat, tak to proste udelame. Vy v tom neschopost a nezodpovednost nevidite?

to je jako žádoucí mít doma trvale nekastrovanou kočku a "hlídat ji"?

Pokud to neni zadouci, tak at ji dotycny nema. Nebo jakoze protoze my jsme lidi, tak muzeme jen tak pro svou potechu a zjednoduseni si zivota ostatnim hrube zasahovat do zivota?

víte, co je to provokovaná ovulace a trvalá říje?

No doktorat jsem na tohle tema urcite nedelal, ale tak trosku predstavu mam a kdybych potreboval, urcite si budu vice info schopen dohledat.

nebo to slyšíte poprvé v životě?

Neslysim ani ted, asi mluvite potichu :)

a s nekastrovaným kocourem se teda nedá žít.

To je velice jednoduse resitelna situace ale, proste si ho neporizujte. Nebo ostreji: Poridte si plysoveho, ten nesmrdi, nezere, nedrape, nenici ...

vysvětlete mi konkrétně a jak pro blbečka, jak přesně je jejich kastrace souvisí s mojí neschopností.

Tady by spise asi slo o nezodpovednost k ostatnim tvorum, tady konkretne kockam/kocourum.  Otazka uhlu pohledu:. Kastraci jste riskovala treba zdravotni problemy ci dokonce smrt zvirete.

chvd
chvd (389 příspěvků) 19.06.2023, 18:40:50 xxx.xxx.0.1
hmn:

\'Vsak ono nikdo tady, pokud se nepletu, neodkazal na zadnou \'duvodovou zpravu\' o tom, proc k tomu chteji pristoupit\'

pleteš - viz příspěvek Lenkok, 17.6, 23:26:42


Aha, diky.

No jenze tam maji vypsane minimalne nektere IMo rozumne duvody, napr.

vzhledem k tomu, že invazní cizí druhy jsou jednou z pěti hlavních příčin úbytku biologické rozmanitosti v Evropě i ve světě; vzhledem k tomu, že Komise odhaduje, že náklady na kontrolu a řízení škod způsobených invazními druhy v EU dosahují 12 miliard EUR ročně; vzhledem k tomu, že řada členských států v rozporu s právem EU stále nezavedla plně funkční systém dohledu a kontroly pro sledování invazních nepůvodních druhů s významným dopadem na Unii, což vedlo Komisi k zahájení řízení o nesplnění povinnosti proti těmto státům; vzhledem k tomu, že mnoho volně žijících a exotických zvířat, která jsou chována v zájmovém chovu, představuje vážnou hrozbu pro bezpečnost lidí v důsledku svého přirozeného chování, které se projevuje agresivními nebo dravčími rysy, jež se zhoršují stresem, jemuž jsou vystavena v zajetí;

Tady by me zajimalo, kolik z tech co podepsali tu petici ci co to je, by bylo schopno relevantne oponovat. A taky kolik si jich tu zpravu aspon precetlo.

David2013
David2013 (15 příspěvků) 19.06.2023, 20:07:38 xxx.xxx.12.164
chvd:

Ja Vam Vas nazor brat nebudu, jen muj je jiny. Podle me se naprosta vetsina lidi ke svym zviratum nechova dobre. Dokonce ani ke svym detem ci k sobe.

Urcite to lze resit jinak. Nicmene neresi se to smysluplne uz velmi dlouho. Nejsem si jist, ze motivaci pro zavedeni tehle normy je, jak popisujete, omezeni chovu. Spise bych to videl na prosty napad urednicko-neziskovkovo-korporatnich dutych hlav. Ale samozrejme, mozna je to, jak pisete Vy.

Podle ceho myslite, ze jde o "zelene" silence. Je k tomu navrhu seznamu nejake ekologicke zduvodneni ci tak neco?

No s tou budoucnosti pro decka, jak pisete ... to s Vami souhlasim. Nicmene oni si zvyknou, zvykaji si velmi rychle a proste budou zit zase ve svem "normalu". Z naseho pohledu vyrazne horsim, ale oni to asi vedet nebudou.


To je v pořádku, já vám ho taky neberu, ale taky s ním nesouhlasím. To jste trochu přestřelil, naprostá většina se ke svým zvířatům nechová dobře. To si rozhodně nemyslím. Nepopírám, že takoví nejsou ale naprostá většina 😀. Tak jinak, jak podle vás vypadá to, že se lidé ke svým zvířatům nechovají dobře? A ke svým dětem bych poprosil taky vysvětlit.

Můžu mít na vás osobní dotaz? Máte děti, potažmo vnuky, když jste psal, že jste starší ročník? Buď je nemáte a nebo patříte k té skupině kterou jste sám na začátku označil, že se neumí chovat ke svým dětem. Nezlobte se na mě, ale člověk který  má děti a záleží mu v čem a jak vyrůstají nevypustí z pusy to, že si děti zvyknou na svět bez zvířat, nebo třeba jiných aktivit a budou mít jen mobile, PC a tak. Každý normální rodič se snaží ať jeho dítě tráví na PC co nejmíň času, byť to bez toho  to úplně nejde, je doba jaká je a alespoň základy potřeba jsou i s PC. Tady nejde o to, že to vědět nebudou, proboha co to je za logiku a myšlení. Tady jde o to, že já jako rodič jsem rád za to, že je baví něco jiného a netráví jen čas na PC. To se mám uspokojit s tím, že mé děti neví, že trávit dětství, potažmo život dle návyků na PC je blbě. Já to vím, ale oni nee tak je to v pořádku. To snad nemyslíte vážně 🤣. 

Já si myslím, že hlavním cílem naopak je omezení respektive zrušení chovu. Podle čeho si myslím, že jde o,, zelené šílence ". Tihle odborníci dneska stojí za většinou takových nápadů který nemá žádnou logiku a je jich plná víte co, normální člověk něco takového nevymyslí. Když odbočíme, tak celý slavný Green Deal, elektromobily, atd... To jsou zase výmysly těchto ekošílenců. Nic proti tomu ať elektromobily jsou, ale nemělo by to být povinné, hlavně pokud se na tom nedomluvý celý svět. Co je vám platné, když tohle zavede Evropa a zbytek světa na to bude kašlat. Výsledek naprosto nulový pro klimatické podmínky, ale odvaří to obyčejný lid v Evropě. 

Bodlinka
Bodlinka (983 příspěvků) 19.06.2023, 20:24:15 xxx.xxx.8.31

jo takže řešení chovu koček je je nechovat. já už vám rozumím, jste prostě taky pro zákaz chovu všeho. protože svět je hnusnej a zlej a děcka si zvyknou. tak jo, asi nemám co dalšího dodat. není to zbavení se pokrytectví, je to misantropie.

té důvodové zprávě dokážu oponovat naprosto jednoduše. invazní druhy řeší už dávno jiné nařízení, které mmch zakázalo celoevropsky chov nutrií. v našich podmínkách opravdu ara ani ten axolotl invazním druhem nejsou a nebudou. a vážná hrozba pro život lidí? vzpomínáte si na ten seznam, že? stehlík, osmák degu... strašlivé nebezpečí, všichni umřeme.

hmn
hmn (1042 příspěvků) 19.06.2023, 20:38:58 xxx.xxx.0.224

"té důvodové zprávě dokážu oponovat naprosto jednoduše. invazní druhy řeší už dávno jiné nařízení, které mmch zakázalo celoevropsky chov nutrií. v našich podmínkách opravdu ara ani ten axolotl invazním druhem nejsou a nebudou. a vážná hrozba pro život lidí? vzpomínáte si na ten seznam, že? stehlík, osmák degu... strašlivé nebezpečí, všichni umřeme."

a ty další argumenty obsažené v oné zprávě?

Doron (neregistrovaný) 19.06.2023, 21:16:15 xxx.xxx.93.77
Bodlinka:

jo takže řešení chovu koček je je nechovat. já už vám rozumím, jste prostě taky pro zákaz chovu všeho. protože svět je hnusnej a zlej a děcka si zvyknou. tak jo, asi nemám co dalšího dodat. není to zbavení se pokrytectví, je to misantropie.

té důvodové zprávě dokážu oponovat naprosto jednoduše. invazní druhy řeší už dávno jiné nařízení, které mmch zakázalo celoevropsky chov nutrií. v našich podmínkách opravdu ara ani ten axolotl invazním druhem nejsou a nebudou. a vážná hrozba pro život lidí? vzpomínáte si na ten seznam, že? stehlík, osmák degu... strašlivé nebezpečí, všichni umřeme.


Bodlinko, prosím nezlehčujte to!

Umíte si představit tu hrůzu, kdyby u nás do volné přírody unikli a přemnožili se tam třeba ti velbloudi ? Všude stáda velbloudů, všechna voda vypitá...:)))).

Bodlinka
Bodlinka (983 příspěvků) 19.06.2023, 21:39:21 xxx.xxx.8.31
hmn:

"té důvodové zprávě dokážu oponovat naprosto jednoduše. invazní druhy řeší už dávno jiné nařízení, které mmch zakázalo celoevropsky chov nutrií. v našich podmínkách opravdu ara ani ten axolotl invazním druhem nejsou a nebudou. a vážná hrozba pro život lidí? vzpomínáte si na ten seznam, že? stehlík, osmák degu... strašlivé nebezpečí, všichni umřeme."

a ty další argumenty obsažené v oné zprávě?


jako ten strašlivý strach ze zoonóz? to je taková snůška kravin, že asi nemám ani sílu to rozplétat.

ale jo, ppkud je nutné chránit lidstvo před chlamydiózou, salmonelózou a lymfocytární choriomeningitidou a leptospirózou, pak je samozřejmě nutné zakázat chov všeho živého. a ven vycházet ve skafandru. ba ne, radši všechno vystřílet.

Doron (neregistrovaný) 19.06.2023, 22:00:05 xxx.xxx.93.77

Jako když v Číně za kovidu utráceli psy...

 

Bodlinka
Bodlinka (983 příspěvků) 19.06.2023, 22:02:31 xxx.xxx.8.31

jinak teda když potřebuju napsat důvodovou zprávu tak se dá obhajovat jakákoliv blbina. tady se skoro divím, že zapomněli vypočítat, kolik emisí CO2 vzniká chovem akvarijních ryb.

Leithian
Leithian (548 příspěvků) 19.06.2023, 23:22:37 xxx.xxx.25.68
Odpověď na příspěvek uživatele chvd z 19.06.2023, 18:40:50

Tak byly by zakazany většiny hadů. A řekneme si narovinu ani ta kaliforna co je teď jako invazivni a ze ta je odolná nepřežije zimu natož aby se rozmnozila. Naco zlikvidovat chovy stovek dalších druhů kteří mají nulové ohrožení? 😂

chvd
chvd (389 příspěvků) 20.06.2023, 00:57:00 xxx.xxx.0.1

David 2013

To jste trochu přestřelil, naprostá většina se ke svým zvířatům nechová dobře. To si rozhodně nemyslím.

Prestrelil, neprestrelil ... je to muj pohled zalozeny na me zkusenosti.

Tak jinak, jak podle vás vypadá to, že se lidé ke svým zvířatům nechovají dobře? A ke svým dětem bych poprosil taky vysvětlit.

Samozrejme ruzne. Treba spatne ci nulove vedeni/vychova. Spatny zivotni rezim. Nerespektovani potreb. To plati i pro ty deti. Jiste, je to obecne, jinak by z toho byl roman nebo aspon sbirka povidek.

Máte děti, potažmo vnuky, když jste psal, že jste starší ročník?

Ta Vase uvaha a dedukce k teto otazce je naprosto spravna. Potomky nemam. A ano, deti si zvyknou, dokonce velmi rychle. Nic jineho jim nezbyde, pokud se o dulezite zmeny nepostaraji jejich rodice. Jiste ne vsechny, ty co si nezvyknou a neprizpusobi se, to budou mit ale tezsi pravdepodobne.

PC a tak. Každý normální rodič se snaží ať jeho dítě tráví na PC co nejmíň času, byť to bez toho  to úplně nejde,

Pokud slovem normalni myslite neco jako prumerny, bezny, standardni, tak to tak IMO rozhodne neni. Nebo je, pokud to ten rodic vidi napriklad v duchu: "na PC ci mobilu nesmis byt dlouho, max 8 hodin denne"

ady nejde o to, že to vědět nebudou, proboha co to je za logiku a myšlení. Tady jde o to, že já jako rodič jsem rád za to, že je baví něco jiného a netráví jen čas na PC. To se mám uspokojit s tím, že mé děti neví, že trávit dětství, potažmo život dle návyků na PC je blbě. Já to vím, ale oni nee tak je to v pořádku. To snad nemyslíte vážně

Myslim to uplne vazne. Pisi, jak to je a tim ale netvrdim, ze Vy jste stejny. Akorat ze kdyz vedete sve potomky timhle (i podle mne rozumnym zpusobem), pravdepodobne se stane, ze to budou mit v zivote slozitejsi, budou odlisni, nebudou zapadat. Ale mozna se pletu, nemam patent na pravdu.

Já si myslím, že hlavním cílem naopak je omezení respektive zrušení chovu. Podle čeho si myslím, že jde o,, zelené šílence ". Tihle odborníci dneska stojí za většinou takových nápadů který nemá žádnou logiku a je jich plná víte co, normální člověk něco takového nevymyslí. Když odbočíme, tak celý slavný Green Deal, elektromobily, atd... To jsou zase výmysly těchto ekošílenců. Nic proti tomu ať elektromobily jsou, ale nemělo by to být povinné, hlavně pokud se na tom nedomluvý celý svět. Co je vám platné, když tohle zavede Evropa a zbytek světa na to bude kašlat. Výsledek naprosto nulový pro klimatické podmínky, ale odvaří to obyčejný lid v Evropě. 

Vas pohled povazuji za rozumny, jen mi prijde, ze svet jde ponekud jinou cestou. Kdysi davno se zacalo rozvijet zemedelstvi, bylo ho vsude hojne a spousta lidi se v nem uplatnila, pak prisel na radu prumysl, relativne pred nedavnem sluzby ..... ale tohodle vseho je uz az moc a tak dnes se rozviji co? Statni sektor, politika, neziskovky, tedy v podstate sama zlodejna a nicnedelani. Prumysl a zemedelstvi je z velke miry pod vlivem korporatu, ktere funguji taky iracionalne.Takze cim dal vice veci kolem nas je iracionalnich. No a kam to povede,? ... do pr ... Chapu, ze pro lidi, co ty potomky maji a uvazuji , je dost nepripustne, aby meli takovy pohle na svet jako ja, protoze by se museli aci picnout.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.