Aktuálně: 4 913 inzerátů174 445 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
Melaka
Melaka (5 příspěvků) 15.10.2023, 10:20:32 xxx.xxx.168.5
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 13.10.2023, 22:06:21

Nemyslím, že basset nějak zapáchá nějak víc, než jiní psi. Není k tomu žádný důvod. Pokud by se u něj objevila kvasinková infekce kůže a majitel to neřešil, tak asi zapáchat bude víc, než psi běžně zapáchají. Ale při běžné péči je prostě cítit jako psi jiných plemen.

Basseti línají podobně jako každé krátkosrsté plemeno, nemají ale takové ty kratičké chlupy co se zapichují, spíš v období línání z nich jde podsada a ta je tak nějak všude.

Melaka
Melaka (5 příspěvků) 30.08.2023, 18:49:25 xxx.xxx.168.5

Tak myslím, že jsem asi první přispívající majitel bassetů. Dlouholetý majitel bassetů. 

Takže, podle mě je basset poměrně vhodný do města, protože nemá potřebu pobíhat (dělat revír), ale jde vytrvale vpřed a dá se s ním chodit po různých stezkách. Taky se ho lidi nebojí, protože má hlavu nízko a vypadá skoro jako malý pes. I ve městě lze najít trasy bassetům vyhovující.

Je třeba si uvědomit, že jde o psa poměrně vytrvalého, i když ne moc rychlého. Můj desetiletý pes běžně chodí 6 km a nemá s tím problém. Takže venčení kolem domu nestačí. 

Lovecký pud je u bassetů poměrně silný, ovšem jde o plemeno honiče, takže hledá stopu (nehoní holuby a tak). Když stopu chytne, tak je tak 50:50 zda ze stopy půjde spolehlivě odvolat. A tím myslím spolehlivě odvolat po výcviku. Protože nejlepší, co se dá pro ovladatelnost basseta udělat, je poskytnout mu lovecký výcvik. Tak přinejmenším zjistíte, jestli máte toho, co odvolat půjde. A taky mu zaměstnáte hlavu. Jo a taky není pravda, že se s bassety zkoušky nedělají, k uchovnění je mít nemusí, ale spousta majitelů je dělá (teď mám bassety dva a oba mají tři lovecké zkoušky (BZH, ZVVZ)).

K tomu zdraví, problémy s pateří moc časté nejsou, problémy s ušima taky ne. Občas se objeví víc otevřené oko, ale už je tu mnoho chovatelů, kteří nepreferují těžký typ s množstvím volné kůže, a pak je oko bez problémů (na glaukom už máme genetický test). Kožní problémy se občas objevují, hlavně u psů na granulích bývají častější kvasinkové infekce. Jo a bývají celkem žraví, takže váhu je třeba ohlídat.

Ale největší nevýhoda plemene je v tom, že nesnáší samotu. A nemyslím tím, že by nevydržel doma sám. Vydrží, když je normálně naučen. Ale šťastný basset je ten basset, který žije s jiným psem.

Melaka
Melaka (5 příspěvků) 28.05.2023, 08:10:57 xxx.xxx.168.5

Zdravím všechny a děkuju za inforamci, kam se přesunout. Ifauna jsem měla ráda, ale nakonec všechno končí.