Aktuálně: 4 626 inzerátů177 874 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
Alex66
Alex66 (60 příspěvků) 30.07.2023, 13:58:54 xxx.xxx.0.1

Já bych ve venkovních výletech beton taky nikdy nepoužil. U všech volier kromě jedné mám přírodní dno, snažím se tam každé jaro něco zasít, ale většinou vyhraje plevel a to hlavně pampeliška. Na jaře vždycky zbytky rostlin odstraním, zeminu rozkopu a urovnám a tak pořád dokola. Taky v některých voliérách mi roste černý bez tak ho tam nechávám, někdy ho ptáci zničí a pak roste znovu a někdy ne. Mám tam alexandry vousaté a rudohlavé a ti moc na zem nechodí.  V jedné voliéře jsem použil na dno oblázky a to z toho důvodu, že tam mám kogny kteří jak jsem zjistil se rády hrabou v hlíně a tak jsem se bál začervení. Taky mám u nich černý bez ale toho si nevšímají a tak ho musím regulovat sám když se začíná tlačit přes pletivo ven z voliéry.

Alex66
Alex66 (60 příspěvků) 27.07.2023, 18:35:03 xxx.xxx.0.1

Mníšek je spíš šplhavec než letec jak já říkám, ale nedával bych ho do menší voliéry než je 3 m délka. Bohužel jsou tací kteří je mají ani ne v metrových klecích. Dřevo bych už dnes na voliéru nepoužil, je to přežitek. Zimu zvládají bez problémů ale s jinými druhy bych je nemíchal, kdysi mě přes pletivo ucvakali prsty mladým roselám a zrovna nedávno se mi stalo že mě samice napadla samce takovým způsobem že to nepřežil.

Alex66
Alex66 (60 příspěvků) 26.07.2023, 16:52:00 xxx.xxx.0.1

Musím poznamenat, že ani pitva nemusí odhalit příčinu. Za poslední 3 roky jsem měl dva úhyny, oba dva ptáky jsem dal na kompletní pitvu a výsledek velká 0.☹️

Alex66
Alex66 (60 příspěvků) 20.07.2023, 22:56:54 xxx.xxx.0.1

Nějakou únosnou hranici neřeším, prostě mě to baví tak se tohoto koníčku nikdy nevzdám. Jsou roky že je chov ztrátový a někdy zase výdělečný ale tohle neřeším. Chovám jen 4 druhy a celkem mám 6 párů středních papoušků takže je sto spíš relax a zábava takže nějakou ekonomickou stránku neřeším.

Alex66
Alex66 (60 příspěvků) 20.07.2023, 22:50:03 xxx.xxx.0.1

Já po špatných zkušenostech kdy jsem zrní skladoval v plastovém nebo plechovém sudu (plíseň u dna) jsem si vzal v práci sud z tvrdého papíru od svařovacího drátu a mám v něm zrní celý rok venku pod střechou a není problém. Myslím že tento sud tzv. dýchá. Když jsem měl zrní v pytlích tak byl problém s breberkama.

Alex66
Alex66 (60 příspěvků) 16.07.2023, 14:19:13 xxx.xxx.0.1

Já jsem se po letech co jsem choval běžnější druhy rozhodl pro nový druh - Kogna jižní. Není zatím tak rozšířený, není hlučný a vydrží v pohodě naši zimu. Zaujali mě tehdy v ZOO Bošovice a letos už je zaděláno na odchov. Jen nejsou tak barevně atraktivní což může někomu vadit.

Obrázek
Alex66
Alex66 (60 příspěvků) 09.07.2023, 23:29:30 xxx.xxx.0.1

Alex. rudohlavý není v žádném případě agresivní druh. Chovám je víc jak 10 let a vždy přes léto je mám v proletové voliéře spolu s alexandry vousatými. Záleží co by na to říkali ti žaci a králováci jestli z jejich starny by nebyl problém.

Alex66
Alex66 (60 příspěvků) 07.07.2023, 23:59:30 xxx.xxx.0.1

Nevíte od kolikátého vajíčka samice zasedla takže ještě pár dní počkejte a uvidíte. Jestli z toho něco bude vám nikdo neřekne. 

Alex66
Alex66 (60 příspěvků) 06.07.2023, 23:38:01 xxx.xxx.0.1

Já jsem spoustu let odebíral oba tyto časopisy. O něco kvalitnější se mi zdála Nová exota, ale tam je zase polovina obsahu o jiných druzích než o papoušcích takže polovina článků byla pro mě nezajímavá. Ale asi před dvěma lety se ve mě něco zlomilo a oba dva jsem zrušil. Zdálo se mi že je tam už za ty léta omíláno to samé pořád dokola. Mám ještě několik čísel co jsem nestačil přečíst a nějak se k tomu nemůžu dokopat.

Alex66
Alex66 (60 příspěvků) 08.06.2023, 23:56:23 xxx.xxx.0.1

Máte někdo zkušenosti s metodou určení pohlaví výtěrem ze zobáku ? Nabízí ji jedna firma z Kuřimi a chtěl bych to letos vyzkoušet.

Alex66
Alex66 (60 příspěvků) 06.06.2023, 23:50:46 xxx.xxx.0.1

Taky kontroluji jen minimálně. Když samice začínají snášet tak se do budky podívám a pak asi za týden abych věděl kolik je snesených vajíček. A pak zase až se mladí mají líhnout, to podle mě úplně stačí. U mých alex. rudohlavých je samice absolutně v klidu, když otevřu dvířka tak pomalu vyleze ven a není tam žádné divočení. U alex. vousatých je to podobné jen někdy samice vyleze sama když otevřu dveře do chovné místnosti. Horší je to u kognů, tam když se blížím k budce tak už samec výhružně křičí co to jde. Samice ale ani tak z budky sama nevyleze. Jednou jedinkrát jsem budku otevřel když v ní byla samice, ta vystřelila jak raketa a spustila taky poplašný křik a vyváděla jak pominutá. Tehdy jsem si myslel že už se ani do budky nevrátí ale dobře to dopadlo. Od té doby kontroluji jen když je venku což je trochu problém protože sedí jak přibitá a nevidím ji třeba několik dní.

Alex66
Alex66 (60 příspěvků) 28.05.2023, 23:48:25 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele zbynek z 28.05.2023, 22:59:52

No právě že se zatím moc nechovají tak není moc s kým se o nich pobavit. ZOO Bošovice znám, mám to tam přes kopec takže navštěvuji každý rok a právě tam se mi zalíbily. Od nich jsem si právě mladý pár koupil i když za přemrštěnou cenu. Loni už byla snůška ale všechno čisté takže věřím že letos to bude lepší. Samice právě už asi 14 dní sedí na 5 ti vajíčkách.

Obrázek
Alex66
Alex66 (60 příspěvků) 28.05.2023, 22:50:35 xxx.xxx.0.1

Zdravím, dnes jsem přešel z ifauny a chtěl bych požádat jestli někdo chováte tyto papoušky tak bych měl zájem o dopisování nebo klidně můžeme diskutovat o tomto druhu tady.

Díky.

Obrázek