- Příspěvek #232759
- Nahlásit
Anonymní:Povezu na výlet rosely pestré přírodní a penanty, vše letošní odchovy. Na výlet protože pojedou určitě se mnou zase domů 😕
Bohužel velká pravděpodobnost hraničící s jistotou.
Anonymní:Povezu na výlet rosely pestré přírodní a penanty, vše letošní odchovy. Na výlet protože pojedou určitě se mnou zase domů 😕
Bohužel velká pravděpodobnost hraničící s jistotou.
Tak to slyším poprvé. Já ho dávám spoustu let a alexandři ho mají moc rádi. Kogny už o něco míň. Jestli to není myšleno kvůli postřikům. Já mám pár hlav stolních hroznů a nešplíchám je takže z tohoto hlediska bych měl být v klidu.
V Bošovicích ve voliéře kde mají Kogny tak je na dně voliéry snad tuna šišek. Já jsem jim je taky zkusil dát, ale zájem mizivý.
Neriskoval bych to. V Kroměříži evakuovali domov důchodců.
Tak to nevíme, ale mě se tomu nechce věřit. Ještě bych pochopil když se někdo rozvádí maximálně ve středním věku ale po šedesátce je to podle mě blbost. Každopádně zmiňovaná ZOO se nikam nevypaří a bude fungovat dál.
lesnizinka:Jenom prosím(jsem zahradnice😉 je to šrucha, nikoliv šrůcha🙂 A ano, letos se nastěhovala i k nám a to jsme ji tu neměli, nevím odkud ta mrcha přicestovala🙄 Jíst to nebudu, i když léta vím, že se z toho dělají saláty, ale jak už tu někdo psal, ten ,,sukulent" mě k pojídání v salátu fakt neláká. Papouchy nemám, takže v cestě vydlážděné kostkama, dostala dávku roudupu🙄 Bylo tam si milion pidirostlinek. Nesmíte nechat vykvést, jinak se jí už nikdy nezbavíte😉
Jen taková maličkost, když vyčítáte zadavateli chybu v názvu rostliny tak ten přípravek co zmiňujete vy je roundup ne roudup. 🙂Já papoušky mám, ale zatím se šruchy ani nedotkli.
Nevím jak je to u číňanů protože jsem je nikdy neměl ale u al. růžových mají mladí v budce zobáky růžové. Našel jsem starší fotku kde je to vidět.
Nemocný není, u tohoto druhu a ještě u alex. růžového zobák po nějaké době po vylétnutí z budky zčerná a po asi roce a půl nebo dvou letech se vybarví podle toho jestli je to samec nebo samice. Na fotce je můj samec alex. růžového kterému je rok a půl a zobák mu přes léto zčervenal.
Tak to určitě vyzkouším, mě začal růst v zahradě asi před třemi lety. Já bych ale osobně tipoval že je spíš jedovatý když jsem viděl ty tuhé červené stonky. Připomíná mi to vzdáleně fikus.
Bude asi záležet co chováte a kolik toho chováte. Tyhle nářky se objevují co si pamatuji. A to nejsem žádný mladík. (58) Já mám 2 páry alex. růžových , 2 páry alex. rudohlavých a 1 pár kogna jižní. Někdy se stane že odchovy se prodají hned jak je dám do inzerce a někdy to trvá i rok. Na burzy nejezdím. Loňské alex. rudohlavé jsem inzeroval rok a vůbec ani nikdo nezavolal. A asi před měsícem je vzal pán někde od Prahy všechny tři. Loňského samce alex. růžového už skoro vybarveného inzeruji taky už rok a zatím nic. Ale nevadí mi to, mě baví sledovat mladé jak se postupně vybarvují.
Anonymní:Byl jsem tam, ale přijde mi jich čím dál méně kolem toho statku nebo se přesouvají někam dál, ale viděl jsem jich cca do dvaceti. Každopádně je to zajímavá podívaná, vypadá že se jim daří dobře.
A byl jste i uvnitř té farmy nebo jste se pohyboval jen venku ?
Zdravím, mě to sice nefascinuje ale zajímá mě to hodně. Mníšky jsem léta choval a líbí se mi jejich způsob hnízdění, jinak by mě možná ani nezaujali. Pak jsem choval i mutace ale před třemi lety jsem jejich chov ukončil. Dočetl jsem se na ararauna.cz že už si staví hnízda i mimo areál farmy kde je dotyčný pán chová. Je to kousek od Hustopečí u Brna kam jezdím do práce. Už delší dobu si říkám že bych se tam zajel podívat ale pořád se nemohu odhodlat. Připadá mi to blbý přijet někde k plotu a dalekohledem očumovat okolí. A taky vím, že tam mají probíhat nějaké kontroly z městského úřadu takže kdoví jestli tam nepřijde nějaký zákaz.
Co se týče vašeho dotazu tak já si myslím že konkrétně tento druh by u nás v pohodě přežil a množil by se. Když si vzpomenu na poslední zimu která ani zimou nebyla tak se mi to zdá logické.
Kolikrát těžko říci i s pitvou. Za posledních 5 let dva papoušci dáni na pitvu a ani jednou nezjištěna příčina. Asi je spíš veterina víc o vytahování peněz z lidí než o skutečné snaze pomoct.😟
Myslím si že podzim je vhodný kvůli tomu, že je po sezoně. Není vhodné zatěžovat ptačí organismus před hnízděním.
Kogna jižní, stáří asi 40 dní.
Zažil jsem křik eklektuse jen jednou když jsem byl u jednoho pána kupovat myslím alexandra. Křik to byl tedy šílený, myslel jsem že mě upadnou uši. Něco takového bych doma mít nechtěl, je ale otázka jak často se tento druh takto projevuje. Ten dotyčný křičel jen když jsem se přiblížil k voliéře.
Kogna jižní - 4 mladí. Stáří asi 10 dní.
Nepíšete jaké druhy chováte nebo chcete chovat. Já např. u kognů jižních nechávám budky celý rok, ptáci v nich nocují.
Asi závisí na každém jedinci ale měla by to zvládnout, tři mláďata není zas tak velký počet.