Aktuálně: 4 938 inzerátů174 286 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
Koutak
Koutak (36 příspěvků) 23.04.2024, 20:01:28 xxx.xxx.168.33

Tak já toto vlákno trochu oživím.Po jarním výlovu rybníku Starý Kanclíř zůstalo na vodě plno mrtvých rybek  a byla tam hostina.Celkem jich přiletělo 10 a krásně jsem se kochal.

Obrázek Obrázek Obrázek
Koutak
Koutak (36 příspěvků) 28.03.2024, 12:18:23 xxx.xxx.168.33

Miska s vodou není to správné slovo.Nejlepší je třeba cukrářská přepravka,lodna,ale musí to být větší,protože holubi tam vlezou skoro vždy najednou.Žádná přísada není třeba.Je si třeba všímat přírody,kde se holubi koupu v kalužích,třeba hned u silnice a vůbec jim to nevadí.Koupadlo holubů jsem nechával stále,pouze měnil vodu.Při volném chovu si holub poradí sám.Zdraví Kouťák

Obrázek
Koutak
Koutak (36 příspěvků) 25.02.2024, 19:38:11 xxx.xxx.168.33

Jardo,bez holubů je to těžké,ale já neumím nic dělat polovičatě,tak toto řešení bylo to nejlepší co jsem mohl udělat.Holuby jsem daroval kamarádovi z klubu NVH a mám stále zprávy jak se jim daří.Mají se dobře a to je to hlavní.I když budu bez holubů,tak každý měsíc na trhu v Soběslavi a výstavách v okolí budu vždy,protože tam jsou lidé,kterým rozumím.Až pojedeš někdy na Třeboňsko,tak se zastav.Kouty víš kde jsou.Posílám mé poslední holoubě narozené koncem roku  2023. Zdraví Zdeněk 

Obrázek
Koutak
Koutak (36 příspěvků) 24.02.2024, 13:49:26 xxx.xxx.168.33

Zdravím.

   V předchozím příspěvku jsem napsal,že už holuby nechovám a tak dávám vysvětlení.Na letošní rok jsem měl postavených 5 párů NVH a od dvou párů jsem již odchovával pouze červené kapraté.

   Konec roku a začátek roku letošního začal pro mě špatně.Covid,chřipka a tromboza.Je mi 72 let a tak jsem se rozhodl s chovem holubů nadobro skončit.Z chovu jsem vybral 10 kvalitních holubů a ty jsem daroval kamarádovi z klubu NVH,takže můj chov bude pokračovat dál.

   Přeji všem krásné holubaření a každého rád uvidím. Zdeněk FRANTA (Kouťák)

Obrázek
Koutak
Koutak (36 příspěvků) 24.02.2024, 13:20:41 xxx.xxx.168.33

Zdravím.

Holuby jsem choval na chalupě nepřetržitě nejméně 40 let.Když jsem se oženil a začal bydlet v bytě ve městě,tak co jsem měl jiného dělat,když jsem se holubů nechtěl zbavit.

   Pokud na chalupu budete jezdit 2-3 týdně,tak není co řešit.Tak jak radí Lupus,chce to zásobníkové samokrmítko a vědrovou napaječku.V zimě jsem jezdil na chalupu také 2-3 týdně a zamrzání jsem neřešil.Pokud napadl sníh,tak holubi si ho nazobou a 2-3 dny holub bez vody v zimě vydrží.V době dávno minulé se posílalo na výstavy vlakem a trvalo to také 2-3 dny a nic se holubům nestalo.Pokud jsou na hnízdech holoubata,tak napájení musí být každý den.Myslím si,že má praxe 40 let, každému,kdo by chtěl chovat  holuby na dálku musí stačit.Jsem ochoten každému poradit cokoliv,i když už od letošního roku holuby nechovám.Dávám sem fotku výletu,který mám od roku 2015 a nikdy nebyl kunou překonán.

    Přeji ať se daří. Kouťák 

   

Obrázek
Koutak
Koutak (36 příspěvků) 28.01.2024, 22:07:12 xxx.xxx.168.33

Používám je už 10 let a jsem naprosto spokojen.Stačí je naházet po hnízdění do vody a za hodinu vytáhnout.Jsou stále jak nová.

Obrázek
Koutak
Koutak (36 příspěvků) 12.01.2024, 18:51:19 xxx.xxx.168.33

ZDRAVÍM KOČKY.

   Oznamuji,že se Mourek po 3 týdnech vrátil.Tvářil se jak neviňátko a stále se chce mazlit.Je jako koule,tak se někde u kámošek neměl špatně.Nevím jestli zůstane na chalupě.Je v něm divočina,tak ať si dělá co chce.Hlavně ať je zdravej a může se za mnou občas zastavit.

Obrázek
Koutak
Koutak (36 příspěvků) 26.12.2023, 18:04:17 xxx.xxx.168.33

ZDRAVÍM KOČKY.

   Nebyl jsem zde už dlouho a tak  se musím vypovídat z trablů.Vánoce jsem letos neměl.Ve středu mě postihla v noci zákeřná nemoc a tak jsem ve čtvrtek šel k lékařce.Test a Covid.Dostal jsem Isoprinosine a 6 dnů bylo krutých.Připadal jsem i jako živá mrtvola.Kašel,vše jsem vyzvracel a s postelí jsem měl kolotoč zadarmo.Zapojil jsem lichořeřišnicová semena z mrazáku a ejhle, už jsem negativní a zdráv.Bohužel,nyní ho má žena a syn.Tak jsem se vypovídal a k tomu podstatnému.Na chalupě jsem týden nebyl,ale Mourek měl zásobu granulek a ani dnes nebylo sežráno.Bohužel Mourek asi někam emigroval.Doufám,že žije.Na fotopasti za týden byla  pouze kuna,jak žere jeho granule a jinak nic.Bylo mi smutno,ale snad se objeví.Šel jsem raději na procházku na rybníky.Vánoce udělám v létě.

Obrázek
Koutak
Koutak (36 příspěvků) 26.12.2023, 15:25:27 xxx.xxx.168.33

Nejkrotší plemeno co znám ,je Parukář.Nevidí napravo,ani nalevo a tak co může dělat.Nechoval jsem je nikdy,ale když jsem hlídával výstavní halu v noční době,tak jsem si vždy jednoho parukáře vzal z klece,posadil před sebe na stůl,nebo na kolena a nikdy neuletěl.

Koutak
Koutak (36 příspěvků) 19.12.2023, 21:46:28 xxx.xxx.168.33

S Ludvíkem Horou jsem byl 32 let v klubu NVH.Posílám pozdrav.Zdeněk FRANTA

Obrázek
Koutak
Koutak (36 příspěvků) 17.12.2023, 19:16:47 xxx.xxx.168.33

Zdravím všechny.Jsem zde a stále sleduji,ale NVH nevidím,tak jen pár fotek z mého nyní už malého chovu.Kouťák 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Koutak
Koutak (36 příspěvků) 13.11.2023, 20:44:05 xxx.xxx.168.33

Budu sem muset chodit častěji,ale také vím,jak sem začnu chodit,tak nebudu stíhat.Je to tu prostě babinec a já jsem starý kmet.Lesnížínko zahrada je letos pro mě noční můra.Po návštěvě Kometky,hned druhý den ,jsem si musel nastěhovat babičku (má matka 95 let),protože onemocněl bratr, kde do té doby byla.Zároveň vozíme nákup a jídlo každý 2-3 den tchýni 15 km (93 let).Babička u nás byla celé léto a tak jsem stíhal pouze nakrmit Mourka a volieru, když babička šla po obědě spát.Nebylo to lehké,ale nyní už máme na starost pouze tchýni a má matka je opět u bratra.Tak to je asi v krátkosti jak žiji,možná jsem to sem už psal.Nyní doháním vše na zahradě,ale zvládl jsem toho za měsíc tolik,že se až divím.Zahrada je uklizená,zasázel jsem v pátek česnek,dřevo nařezané,rybník jsem vysekl křoviňákem a mnoho dalších hloupostí.Česnek jsem si letos objednal od Kozáka, odrůdy Rusínka a Janko.Je to nově vyšlechtěné a Rusínka má prý natě 180 cm dlouhé.Co pod tím naroste nevím.Zasázel jsem další hlouposti do mé divoké zahrady,ale to až někdy jindy.Bobčo, zítra se podívám Mourkovi na tlapky,zda ty plovací blány už nemá.Děkuji za pobavení.Tak já zase někdy zajdu.

Obrázek Obrázek
Koutak
Koutak (36 příspěvků) 12.11.2023, 12:49:07 xxx.xxx.168.33

ZDRAVÍM KOČKY.

   Kouťák občas nakoukne,ale nechce vás rušit.Stačí,když si přečtu,že se vám všem daří dobře,i když nějaká ta nemoc se objeví,ale to znám také.Vždy říkám,že proti věku,není léku.

    Mourek se z nás má nejlépe.Pomalu se snažím zazimovat chalupu a i Mourka.Dělám opatření,aby měl stále granulky,ale jeho kámošky a kuna se strakou toho spořádají asi víc jak on.Nevadí,hlavně,že má také on.Nyní je jak chlupatá koule,protože ty plotičky má nejraději a já je nestačím lovit v rybníku.Klidně jich sežere 7 na posezení.Je to prostě otesánek  rozmazlenej.Stále čeká na lavičce a chce se mazlit.Čekání je někdy dlouhé,tak přepapanej usne.😀

   Já se stále toulám po přírodě  je čas výlovů rybníků a je tam živo.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Koutak
Koutak (36 příspěvků) 22.09.2023, 21:00:15 xxx.xxx.168.33
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 22.09.2023, 13:32:08

Zdravím.Já už barevnohlávky nechovám,ale je možné,že se vracejí od někoho, komu jsem je daroval , ke mě.😀 Oni beze mě nemohou být.🙂Děkuji za info.Kouťák

Koutak
Koutak (36 příspěvků) 19.09.2023, 20:26:27 xxx.xxx.168.33

Zdravím všechny kočky.

    Lesnížínko,zatím žiju,ale v současné době si připadám jak na maratonu.Babičky 95 a 93 let  mě zaměstnávají tak,že jsem nebyl za dva měsíce dopoledne na chalupě,natož,abych si jí přes léto užil a bydlel tam. Nakoupit,uvařit,naservírovat oběd jedné co mám nyní doma  a druhé dovést a až potom chalupa,zahrada a Mourek.Jsem zvědav co se mnou udělají moje děti až na tom budu stejně jako babičky.Je zajímavé,že tato situace mě nabudila tak,že si připadám opět stejně ,jako když jsem chodil do zaměstnání.Musím plánovat,využít syna,dceru  a prostě to musí klapat.Prostě blázen a jak říká rodina, hoďte na něj sítě,nebo se nezastaví.😀  Ještě pár vět k Mourkovi.S Mourkem jsem měl včera dlouhou řeč.Bez dovolení na týden zmizel a včera se laskavě dostavil a ječel hlady.Sežral hovězí paštičku,granule a stále měl málo a chtěl rybu. Rybu jsem chytil a tak jsem si udělal kávu a Mourek předváděl divadlo.Po půl hodině se rozhodl,že si už dost pohrál a tak jí sežral.Ječel dál a chtěl chovat.Ustlal si u mě na klíně a ve vteřině usnul. Po půl hodině jsem ho přenesl do pelechu a tam spal asi 3 hodiny.Když jsem odjížděl,tak nezvedl ani hlavu nevděčník.Tak zase někdy se ozvu.

Obrázek Obrázek
Koutak
Koutak (36 příspěvků) 06.09.2023, 20:33:49 xxx.xxx.168.33

Benešovský holub byl vyšlechtěn jako užitkové plemeno.Ano v minulosti tomu tak bylo.Původní benešáci  byli pouze modří bezpruzí a byli to perfektní polaři,vynikali v množství odchovaných holoubat a dá se říci,že odchovávali celoročně.Choval jsem je několik let společně se Slezským barevnohlávkem  a dnes mohu klidně říci,že v té době nebyl u nás lepší užitkový holub.Pozor bavím se o době před  40ti lety.V dnešní době už se benešák chová ve všech zbarveních a jako z každého plemene se z něho stal výstavní “bambuláč”.Pokud chcete ještě nezničeného benešáka hledejte.Určitě někde ještě u někoho  létají a když ne,tak z “bambuláče” lze za pár let zase udělat životaschopného benešáka.Holub zůstane vždy holubem a záleží jen na přístupu ,jak se k němu člověk chová.Věřte,že vím o čem píši.Každý holub,který  u původního majitele neodchovával,tak u mě do dvou let  chrlil holoubata. Zdraví Kouťák

Koutak
Koutak (36 příspěvků) 02.09.2023, 21:24:12 xxx.xxx.168.33

Nejsem genetik,ale pokud je to čistokrevný  holub šedohnědě kapratý ,tak v první generaci  bude vše šedohnědě kapraté.Pokud  se vylíhne zbarvení rozředěné,ne žluté,ale do žluta,tak to bude vždy holubice a může jich být i 25%. V tomto křížení se vylíhne kolem poloviny  nečistokrevných holubů šedohnědých kapratých  štěpitelných pro žlutě kapraté zbarvení.Je  potom otázka, co se v chovu žádá.Zda žlutě kapratí,nebo šedohědě kapratí.Šedohnědě kapratí se udělají snadno,ale na žlutě kapraté je zapotřebí vychovat žlutěkapraté holuby (samce).Pokud by  byl odchov jinobarevný,tak rodiče nejsou ve zbarvení čistokrevní.Přeji ať se daří a zdraví.Kouťák

Koutak
Koutak (36 příspěvků) 07.08.2023, 22:37:22 xxx.xxx.168.33
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 07.08.2023, 13:09:24

Zdravím.

Odpovím asi takto:V případě,že by jste nechal udělat rozbor trusu a byla zjištěna trichomoniáza,tak lék na ní se hned dozvíte.V případě,že chcete laicky holuby na trichomoniázu léčit a nevíte zda jí mají,tak je to zvěrstvo páchané na holubech.Omlouvám se,ale veškerá neživotaschopnost současných chovů holubů je důsledek  laického léčení.Na každém setkání holubářů je to jak na sjezdu veterinářů a každý má zaručené léčivo pro holuby.Klasické holubářství pomalu končí a přechází spíše do exotářských chovů.Já doufám,že tohle laické ničení holubů skončí a holub se stane zase holubem,i když v krásné klícce.Mějte to všichni na paměti pro záchranu holubů.Děkuji.Kouťák

Koutak
Koutak (36 příspěvků) 22.07.2023, 22:15:55 xxx.xxx.168.33

Také přidám pár fotek toho mého trotla.Jak jsem ho přeléčil antibiotiky a packu má zdravou,tak za ním chodí samá kámoška.Ještě,že jsou kastrované.🙂Neustále mě očekává u rybníka a chce rybu,nebo chrápe na studni,ale i jinde.Chtěl bych se mít jako on.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek