Aktuálně: 4 796 inzerátů175 929 diskuzních příspěvků17 774 uživatelů
Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 09.02.2024, 09:15:52 xxx.xxx.161.198
Odpověď na příspěvek uživatele JardaPecival z 08.02.2024, 20:41:10

Ne ne to funguje jak má. 

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 08.02.2024, 20:00:52 xxx.xxx.161.198

P. Veselý tenkrát navrhl výměnu základové desky. Ale k tomu nedošlo.Bylo po záruce a na dotaz kolik by to stálo jsem neobdržel odpověď.  

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 08.02.2024, 19:36:32 xxx.xxx.161.198
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 08.02.2024, 17:10:00

Ano i mě tohle učili 😂 ale ne mléko je bez závad. Každý měsíc se dělá KU. A hodnoty jsou naprosto normální. Dokonce bílkovina a tuk jsou o něco vyšší než v době kdy dojila více 

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 08.02.2024, 16:23:54 xxx:xxx.bee:c38d
JardaPecival:

Ono to otáčení nemá žádný čidla na koncích, vypnutí maj řešený zřejmě přes zvýšenej odběr/snížený napětí při dorazu na jednom nebo druhým konci.. Hrůza.. Vám to jak nefunguje, že se motorek vůbec neroztočí? Ono totiž jestli se nebojej těch přepěťovek nebo prodlužek kvůli snížení napětí celkově a pak by to takhle mohlo blbnout.. Neměřil jste jaký máte napětí v zásuvce? Případně vyzkoušet někde u někoho v jiným domě/městě.. Docela by mě to zajímalo.. Dneska ji zase vyndám z krabice a ještě vyzkouším přes UPS, abych pak nezjistil problém až při samotným líhnutí..


Ano mě to nefunguje , že se motorek vůbec neroztočí. Jako kdyby prostě nedostal povel.

A ano elektrikář byl v tomto mém domě a vše přeměřoval. Ale to bylo z jiného důvodu. Volal jsem ho sem když jsem dům koupil , jako pro jistotu.

A zase ano zkoušel jsem tu potvoru. v jiné místnosti, jiné zásuvce, jiném městě a okresu/to když jsem bydlel ještě na staré adrese/ a dokonce v jiném státě 🤣 to když jsem vzal líheň do práce a tam vylíhnul okrasné kachničky pro šéfa.

A paradoxně nejlíp s nejmenší frekvencí vynechání otáčení bylo právě když to bylo napojené na tu přepěťovou ochranu.

Mě tu líheň koupil otec. V době kdy jsem ještě bydlel v bytě a tudíž jsem se dostal k fakticky pořádném líhnutí až v době kdy mi skončila záruka od prodejce..ale zároveň ještě běžela prodloužená záruka od výrobce za registraci výrobku…

No nevím no asi jsem měl prostě smůlu.  

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 08.02.2024, 13:17:44 xxx:xxx.bee:c38d
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 23.01.2024, 07:51:48

V práci máme kříženku holštýna a anguse. Která po 2. teleti dostala stopku na inseminaci. Prostě nový majitel naše experimenty nemá moc rád. No a naše holka už dojí k včerejšku 499 dní v kuse. Aktuálně ca 23 litrů denně. A podle toho jak vypadá tak ještě dlouho dojit bude. Jen musí být nad těmi 20 litry jinak nám jí tam nenechá…

Ale tohle připouštění ob rok nebo co nejdále od porodu při zachování přijatelné dojivosti se už zkouší či praktikuje v některých podnicích. Jelikož o ty býčky z mléčných plemen není moc zájem.  Takže se vybírají cíleně krávy co tohle umí nebo na to mají vlohy. Ono celkově méně porodů je méně stresu . I u koz se tohle začalo zkoumat. V Bavorsku je kozí farma co připouští jen ob rok nebo ještě později. Výhoda tam je , že dodávají mléko do mlékrany po celý rok. Ne jen v sezoně. A prý se jim to daří. Ale prodlužují kozám světelný den podobně jako u slepic. 

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 08.02.2024, 13:10:38 xxx:xxx.bee:c38d

Ona každá kráva je trocha jiná. V práci kde máme ty vysokoprodkuční  černostrakaté holštýnky tak tam se prostě jakmile přijde jejich čas. Tak se ráno podojí a pak se po vyšetření odvezou na jiné středisko. A už se prostě nedojí. 99,9% krav s tím nemá problém. A to tam jsou i takové co ještě dojí 15-25 litrů denně. Takže se toho nebojte. Jen kontrolujte zda je vemeno ok. Ale těch 6 týdnů před porodem by už fakt dojit neměla. Aby si odpočinula a vytvořila kvalitní mlezivo pro nové tele.

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 08.02.2024, 12:55:53 xxx:xxx.bee:c38d

Jo a rada od prodejce byla zapojit rovnou do zásuvky. 6ádné prodlužováky či jiné mezikusy jako např. ochranu přepětí atd. Já si zase myslím , že ochrana přepětí je u tak drahé věci dobrý nápad. Ale je to jedno. To otáčení má svůj vlastní život. Ať ho nastavím jak chci a ať mám líheň přímo v zásuvce nebo ne. Takže si vždy když jsem u líhně zapamatuji na kterou stranu zrovna je otočená a když se to v určitém čase neotočí tak otáčím ručně. Poslední líhnutí loni jsem už nechal otáčení vypnuté a otáčel to ručně a tak nějak byl klid..

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 08.02.2024, 12:51:09 xxx:xxx.bee:c38d
JardaPecival:

Člověk míní, Pán Bůh mění.. Udělal jsem si radost, prodal ledvinu(stejně byla už celá  prochlastaná) a pořídil Brinseu.. Jal jsem se ji hnedle otestovat.. No, a radost netrvala dlouho.. První věc, neotáčela lísky.. Otáčení z výroby bylo zapnutý.. Po různým zkoušení mě napadlo to otáčení vypnout a pak znova zapnout a hle, huš to fachá.. Jenže, to otáčení.. V jednoduchosti je prej síla.. Nevím, no.. Ono normálně to otáčení při krajním dorazu nadzvedává víko, občas to překocí o zub.. Fakt propracovaná jemná mechanika.. Další test vhkosti.. Při 37,7°C nastaveno 45% a jelo to v pohodě, večer to drželo pěkně, tak na noc sem nastavil 65% a ráno sklenka s vodou prázdná, nádržka v líhni plná vody, vložka na odpařování úplně utopená a vlhkost v líhni 38%.. Fakt bomba.. Takže vysušení a jdu laborovat, jak pracovat s nějakým přídavným dovlhčování pro dolíheň🙄

Obrázek

Také mám tuto líheň a taky s ní nejsem vůbec spokojený. Dost problematické čištění. Když párkrát rozšroubujete ty víka tak to praská. No párkrát..u mě už poprvé. Otáčení chvilku jde a chvilku ne. Ale ta moje zase drží teplotu a vlhkost naprosto úžasně.

Chce to dávat pozor aby to ozubené kolečko bylo dobře zalezlé do toho hřebenu. A ty kolébky taky byly dobře zastrčené. Jinak se to může i zlomit nebo nakřápnout víko.

Výrobce to moc nezajímalo..odkázal mne na prodejce pokud je to v záruce a pokud ne tak mě odkázal na německého prodejce zda by mě neprodal díly…

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 08.02.2024, 12:39:04 xxx:xxx.bee:c38d
Varaxi:

Grilovací papričky Shishito z Dobrých semen. Měla jsem i padronky, ale na mě jsou moc pálivé. Shishito většinou nepálí vůbec, jedí je i děti. 
A opečené na pánvi na másle nebo olivovém oleji s maličkou špetičkou soli, mňam, mňam. V sezoně samozřejmě děláme na grilu, to jsou nejlepší. 🙂


Děkuji za info. Ty zkusím. Já měl i padronky ale u nás se jim moc nedařilo. Zatímco jiné odrůdy plodily pěkně tyhle ne. Málo plodů a jak píšete některé dost pálivé.

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 08.02.2024, 10:49:00 xxx:xxx.bee:c38d

Ono u plemenné drůbeže je to těžké. Paradoxně se dá říct , že co do užitkovosti je to už docela bída. Většina šlechtí jen na krásu. A v tomhle ohledu byla na naprosté většině plemen napáchána obrovská škoda. A tudíž je ta užitkovost silně individuální.  Jsou i výjimky a těm patří obrovské díky. Např. pan HONZAPM je čestná výjimka a chov má na extra vysoké a v dnešní době snad už skoro nevídané úrovní. Ale ten chová vlašky.

Nicméně obě plemena jsou polotěžká - kombinovaná. Takže krom dobré snášky /pokud splníte dobré chovné podmínky a najdete vhodné jedince / budete mít i dobrou kvalitu a kvantitu masa na kohoutcích. Dříve byly Amroksky co do snáška jasné vítězky. špičkové chovy atakovali  hranici 250 vajec za rok. Amroksky mají tu výhodu , že pokud jsou fakt čistokrevné dají se vysexovat už jednodenní kuřata podle zbarvení.

Australky mají užitkovost podobnou za dodržení všeho co jsem psal už u Amroks.  Australky jsem choval a můžu potvrdit , že nesly dobře. A byly to jedny z nejmírnějších a nejpřátelštějších slepic co jsem kdy zažil. Měl jsem v chovu i několik kohoutů kteří nebyly agresivní ani mezi sebou tak ani vůdčí lidem. Takže pokud Vám po zahradě pobíhají i děti byla by to asi dobrá volba. 

U polotěžkých slepic si dáváme pozor na krmení, mají tendenci snáze tloustnout a pak nenesou.

 Ať se daří.

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 08.02.2024, 10:37:22 xxx:xxx.bee:c38d
Varaxi:

Vysela jsem své oblíbené papriky na gril. A tím moje únorové zemědělské působení končí. 🙂


Jaké papriky to jsou mohu li se zeptat? Já letos zkouším z Permasemínek  papriky “Měňavka” a od jedné dávné kamarádky mám semínka sibiřských “krátkých” rajčat. Prý vyrostou jen do 60 max 100cm a nemusí se vyštipovat. Navíc slibují dobrý zdr.stav a výbornou chuť tak uvidíme.

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 08.02.2024, 10:33:51 xxx:xxx.bee:c38d
ančovička:

Krásné fotky, krásné slepičky 😇..a to prostředí.. mají se jako komtesy😊🐔🐔🐔...to máte stále špatnou oplozenost?….píšete, už třetí kohout🤔..já když jsem chovala brahmanky, oplozenost vic, než mizerná..potom jsem se někde dočetla,že příčinou může být huňatý 😀porost peří okolo kloaky slepičky,možná i kohouta..tak jsem vzala nůžky a okolí kloaky jim ostříhala..prý se to má spíš vytrhat..kvůli zranění kohouta.,ale…oplozenost hned krásně stoupla…🐣🐣🐣🐣


Ano ano u Araucan se to takhle také praktikuje.

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 08.02.2024, 10:32:31 xxx:xxx.bee:c38d
Buggyra:

Napadá mě… Když prosvítíte ty vejce v nějaké té první fázi inkubace, nevím, kdy se to poprvé dělá, jestli třeba pátý den… A vyřadíte ty neoplozené - to by se mělo dát ještě sežrat, ne (a když ne já, tak slepice)? Co s tím kdo dělá?


Najdou se i tací co to kupují ve velkých líhních jako krmná a pak to prodávají na sídlištích jako ČERSTVÁ DOMÁCÍ VEJCE🤣 a to jste neviděli ty fronty co u těch aut kolikrát stojí..

Ale teď seriózněji.  To vejce pokud bylo neoplozené tak teoreticky se dá tepelně opracované zkonzumovat. Bábinka říkala, že dřív to používali do těsta. 

Já na to mám stejný názor jako výše psala Anička. U nás se ta vejce po prvním prosvícení vaří zvířatům. Jako uvítaný pamlsek a zdroj bílkovin.

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 19.10.2023, 13:21:41 xxx:xxx.ddd1:623b

Tak nějak to i je. Je to neplodný mezidruhový kříženec pouze a jen na maso. Jeho velká výhoda je , že kačeři a kachny dosahují podobné váhy. Což je výhoda oproti třeba pižmovkám nebo její hybridní verzi Barbarie kde kachny jsou výrazně menší než kačeři.

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 05.10.2023, 13:18:28 xxx.xxx.161.130
Ecitejok:

Nebyla to nějaká pra máti naší Květušky von Randál?😉 Ona taky jakmile ucítí cigáro v kapse, tak nedá pokoj🤣 Naposled se o tom přesvědčil chlápek z ČEZu, který tu likvidoval škody po větru😛😉


Bylo mi ho chvílemi i líto. Napřed se ho snažil sežrat náš Beníček   a pak za ním koza leze pomalu až na žebřík.   Ale já mu nabízel,  že ty kozy zavřu🙃 prej: Neee jen je nechte..