Aktuálně: 4 956 inzerátů174 105 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů
rad3ek
rad3ek (4 příspěvků) 13.11.2023, 09:26:11 xxx.xxx.87.29

Dobrý den, nevím kolik krmiva potřebujete čistit - když koupíte kvalitní krmnou směs tak bývá docela čistá - záleží také na várce.

Osobně jsem ještě nepotřeboval zrní čistit - zkoušel jsem Deli Nature a Avicentru a  prašnost byla minimální u obou.

Přiklándám video z Youtubu o čištění prosa v chovu Andulek - ten způsob odstranění prachu se mi fakt zamlouvá.

rad3ek
rad3ek (4 příspěvků) 31.05.2023, 10:23:41 xxx.xxx.87.29
ladabiel:

Dobrý den, nejdříve chci uvést, že zde nechci rozpoutat nějaký konflikt, pouze jako začátečník mám jeden dotaz. Chci pořídit eklekta kvůli jeho povaze a zvažoval jsem ručně dokrmené mládě. Dříve jsem měl dlouho ručně dokmeného senegalce a po celou dobu to bylo v pohodě. Téměř už jsem byl rozhodnutý koupit ručně dokrmeného samečka, ale opakovaně a z více a často renomovaných zdrojů (R. Low na její přednášce, četné příspěvky na ifauně ) jsem se dozvěděl, že v podstatě díky dokrmování se sice papoušek upne na člověka (inprinting), na druhou stranu mohou a často se stávají po pubertě panovační a agresivní. No a že po odchovu pod rodiči se z něj stane stejný mazlík, ta cesta je sice delší, ale poté je papoušek vyrovnanější a šťastnějí. Nechci udělat chybu, proto se ptám již nyní, abych předešel následnujicím komplikacím. Předem díky za slušné odpovědi...


Ať už ručne dokrmený nebo přirozeně odchovaný, oba mohou být velice kontaktní společníci. Za mě je spíš důležitější, než způsob odchovu, výchova daného jedince.

Prakticky kterýkoli papoušek (hlavně ti vetší a inteligentnější) se může bez správné výchovy změnit z vysněného společníka v teror na denní bázi.

Pták se bude snažit zjistit kam v hierearchii domácnosti patří a co mu dovolíte.

Častým jevem jsou pak inzerce plné ptáků, kterých se lidi zbavují, protože je i sousedy, mazlík denně obtěžuje neustálým křikem, sebepoškozuje se nebo napadá svého majitele.

Je to jako se psem, jste pán a musíte určit hranici.

rad3ek
rad3ek (4 příspěvků) 31.05.2023, 07:34:01 xxx.xxx.87.29

Při vkládání fotky do inzezátu je na ifauně možnost přidat popisek k dané fotce.

To se hodí např. když popisujete jednotlivé mutace. Myslím že by to dost chovatelů ocenilo i zde.