Aktuálně: 4 793 inzerátů175 676 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů
strapaty
strapaty (78 příspěvků) 01.08.2023, 07:20:38 xxx.xxx.168.202
Odpověď na příspěvek uživatele eena z 31.07.2023, 09:30:34

No.Je mozne ze som to napisal dost nestastne.Som prchky.No nie psychopat.Nemenim naladu kazdu chvilku a nesnazim sa vystartovat po kazdom cloveku.

Pytali ste sa ako to chcem naucit psa, ze nie vsetko 4-nohe je hrozba ktoru treba eliminovat…Popravde neviem.Totizto, u nas na dedine znamena mat psa to, ze ten pes je v lepsom pripade vypusteny na dvore.V tom horsom celozivotne v kotci alebo na retazi.V susedstve, Cane corso, slovensky cuvac, bernak, SAO, bordeauxska doga…tie psy hadam ani nevedia co je obojok.A vzdy ked ja beriem nasu Floki von, dost dorazaju.Takze ju len utvrdzuju v tom, ze ich treba vypnut. Neviem a nechcem si predstavit, ze sa raz stretnu na volno.Takze asi tak.Ale nieco budem musiet vymysliet.Len absolutne netusim co.Ked to moje teliatko trpi k tomu aj selektivnou hluchotou.😉

A nebojte.Vas prispevok neberiem vobec v zlom.

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 31.07.2023, 10:07:53 xxx.xxx.168.202

To nezostupene je von.Ostalo len to “spravne vyvinute”.

Vtedy uz nebol cas, vzhladom ne vysoku stratu krvi, vybrat mu aj to druhe.

Uprimne.Je to bezpapierak.Starsi par si ho kupil, predpokladam z mnoziarne a mal skoncit v utulku.Tak je u nas.Nikdy nemal mat stenata, ani nahodne, takze kastracia bola v plane i tak.No clovek mieni…

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 31.07.2023, 10:07:52 xxx.xxx.168.202

To nezostupene je von.Ostalo len to “spravne vyvinute”.

Vtedy uz nebol cas, vzhladom ne vysoku stratu krvi, vybrat mu aj to druhe.

Uprimne.Je to bezpapierak.Starsi par si ho kupil, predpokladam z mnoziarne a mal skoncit v utulku.Tak je u nas.Nikdy nemal mat stenata, ani nahodne, takze kastracia bola v plane i tak.No clovek mieni…

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 30.07.2023, 21:49:19 xxx.xxx.112.38
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 30.07.2023, 14:54:19

Ona nieco pofotene ma.Mne to ale nechyba.Mne staci ze mam doma suckopsa.Ale chapem, ze pre zainteresovanych (veterinarov) to musi byt velmi zaujimave.

A ano.Kastrovat som chcel nechat.Lenze tym, ze to nik netusil, mala to byt rutina nezostupeneho semenika, sekli cievu, ktora tam nemala co robit.Tak skoro vykrvacal.A niesom si isty, ci ho chcem nechat potrapit sa este raz.A ak by som to aj chcel risknut, doma mi to uz neprejde.

Skusim ju ale nabuduce popytat nejake foto, ak by vas to zaujimalo.

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 29.07.2023, 19:25:14 xxx.xxx.112.38

Len pre zaujimavost a pre informacie pre ostatnych.Mate s tym niekto skusenost?S hermafroditizmom.Nasmu maltezakovi nezisiel jeden semenik, pri operacii mu veterinarka nasla okrem semenika aj vajecnik s vajcovodom.Podla nej je mozne, ze ma vnutri aj maternicu.Ze je to prvy pes, u ktoreho sa s tym stretla.Zazili ste to niekto?Kastracia, vzhladom k tomu co si pri operacii pretrpel, neprichadza do uvahy…Na druhej strane, vzhladom ku genetickej vade, krytie neprichadza do uvahy tiez.

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 29.07.2023, 00:56:36 xxx.xxx.112.38

Ja mam suku moskovaka a psa maltezaka. Vychadzaju v pohode, pravda ale je, ze maltezak mal dva roky, ked som doniesol moskovacku.Z jednej mysky ale zrat spolu nebudu 😀

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 28.07.2023, 06:13:59 xxx.xxx.112.38

Ja davam kralikom surove zemiaky.Nie denne, ale davam.Supy, ked sa cistia zemiaky, davam vylucne kralikom.Samozrejme, su to kraliky na maso chovane v kralikarniach.Nieje s tym absolutne ziaddn problem.

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 26.07.2023, 21:16:04 xxx.xxx.112.38

Ono…na to aby boli psi nie najbezpecnejsie pre inych psov to nemusi byt ani bull plemeno.Ja mam doma moskovacku.Ma 9,5 mesiaca.Kym bola stena, chodil som s nou do mesta.Pred Tesco, do OBI (sef ma doma argentiny tak mal pochopenie a radost), asi preto je to dnes na ulici maznak.Ale…Raz tak spoza rohu vysiel mlady pasik s huskym v postroji.Bez varovania vybehol po Floki.Nastastie som bol rychlejsi.Ako odchadzali, Floki za nou pozerala.Stala a pozerala.Bez strachu.Bol som svojim sposobom rad, ze nespanikarila.Podotykom, mala asi 4 mesiace.To som ale nevedel, aku stopu to v nej necha.Dnes, ked vidi huskyho….uz si uvedomuje svoju velkost, dava patricne najavo ze si to pamata.Bude to stat vela namahy ju krotit a od toho oducat, aby to nejakemu nevinnemu huskymu nespocitala.

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 12.06.2023, 08:16:15 xxx.xxx.168.202
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 11.06.2023, 12:59:07

To je samozrejme.Ja som skor myslel to, ze ak by to bol potkan, bola by tam diera.A videl som samicu, ktorej potkan vosiel do hniezda raz.Mlade nedotknute, samica kus pokusana, potkan na lopate vyhodeny.A nebol to jediny pripad.Dnes mam samicu, ktora pusti do hniezda jedine mna.neviem si u nej predstavit akehokolvek "votrelca".

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 12.06.2023, 08:10:49 xxx.xxx.168.202

Ano to je jasne, je to problem ojedinely.Preto som pisal, "obcas sa stava".Mam samicu, ktora vrhne mlade vzdy niekde.Nikdy vsak nie v hniezde.A mlade sa nejak "svojpomocne" dostanu do hniezda.Najsilnejsie kusy.Menej odolne nepreziju.U naj to kotisko musim najblizsie vyskusat.Po dlhej dobe.

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 11.06.2023, 13:12:45 xxx.xxx.83.49
Odpověď na příspěvek uživatele Tomek z 04.06.2023, 21:15:21

Len sa obcas stane ze samica mlade nechtiac z kotiska vytiahne.A tym ze to ma prah, mlade sa nevedia vratit dnu.

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 11.06.2023, 12:28:10 xxx.xxx.112.38

Potkan by si urobil dieru.Ak by k samici vosiel, a samica by sa s nim neporatala...uz by som s takou samicou neratal.Mne sa okotili 2 samice.Hned vedla seba, v rovnaky cas.Jedna mlade pozrala druha nie.Podmienky totozne.Ak by to urobila druhy krat, uz by viac mlade nemala.Bola by v mrazaku.

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 31.05.2023, 06:38:01 xxx.xxx.168.202
Odpověď na příspěvek uživatele Pam z 25.04.2022, 06:30:12

Sam dravcov nechovam, ale ked som sa na podobne, to iste, pytal ked som mal este len maltezaka znamych sokoliarov, tak sa len pousmiali ze je to kravina.Musel by to byt dravec cviceny clovekom.A to len preto, ze sa na cloveka spolieha.A realne, byvam pod lesom, dravych vtakov tu mame kopec, a zatial nic.