Aktuálně: 4 786 inzerátů176 418 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů
kalypes
kalypes (4 příspěvků) 11.09.2023, 13:40:49 xxx:xxx.fbae:257d

Děkuji všem za podněty. Zamyslím se nad nejlepším řešením. Pamlsky a šiška - to se obávám, že je v tomto případě potenciálně příliš riskantně neefektivní. Opravdu to byl nepěkný útok - fena agresorka je větší. A taky tím, jak vipeti nemají žádný tuk ani srst s podsadou, která by je trochu chránila, to bylo nebezpečné. Navíc jí táhne na desátý rok … no prostě uděláme cokoliv, aby se fena nemohla přiblížit.

Pak z opačného spektra - střelná zbraň - vipetku venčí moje máma, která je v důchodovém věku. Zbroják nemá. Rychlé reflexy bohužel úplně také ne, ale je právě ochotna nosit u sebe třeba ten pepřák nebo paralyzér a mít ho připravený.

Majitel feny veterinární ošetření zaplatil, být to na mě, řeší se to i s policií. Domluva je s ním těžká - naše fena je prý jediná, se kterou má jeho fena problém, takže řešit nic moc nechce …

kalypes
kalypes (4 příspěvků) 11.09.2023, 11:44:03 xxx:xxx.fbae:257d
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 11.09.2023, 11:27:43

Paralyzér by možná nebyla špatná volba. Jde o to, že naši vipetku potrhala jedna konkrétní fena, která bohužel i nadále chodí na volno, takže uvažujeme, jak tomu příště zabránit. Ideálně aby to bylo něco, co jde v panice a spěchu rychle použít.

kalypes
kalypes (4 příspěvků) 11.09.2023, 10:36:35 xxx:xxx.fbae:257d

Zdravím všechny,

potřebovala bych poradit ohledně výběru vhodného pepřáku. Případně ohledně nějakého jiného nástroje na obranu vlastního psa před cizím psem - ale pepřák asi vychází nejlépe? Někde už jsem četla fórum o zkušenostech s jednotlivými pepřáky, bohužel ho nemůžu dohledat. Prosím tedy všechny, kdo mají osobní zkušenost, o doporučení.