Aktuálně: 4 789 inzerátů176 102 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů
Liva
Liva (7 příspěvků) 10.04.2024, 06:45:38 xxx.xxx.32.98

Mám doma podobného experta, vybíravý, nežere mokré. 
Vyzkoušeno X minerálek, výsledek:

MinVin nežral

Reformin ano: efekt + -

Mustang Trace ano: efekt + -,  podáváno hlavně kvůli kopytům.

Perfect Equi Complete nežral

Perfect Equi basic  ano: zvykáno postupně, plná dávka po cca 14 dnech, efekt +

A teď má Perfect Equi nový základ - pivovarské kvasnice.

 Nový název Perfect Equi plus. 
Světě div se, on to žere!!
Plná dávka během týdne, žere to suché, efekt ++. Kopyta rostou, srst má krásný, kovový lesk.

Liva
Liva (7 příspěvků) 20.01.2024, 11:45:24 xxx.xxx.232.246

Očkuju chřipku, tetanus i herpes. Kůň vyjíždí, sice nárazově, ale setkává se s koňmi jak z komerčních ustájení, tak s koňmi “domacími” u kterých majitele přistupují k vakcinaci různě. 

Nedávno jsem se na netu dočetla, že od letoška nejsou v povinné “krve” na IAE. Bavila jsem se o tom s veterinářem, bude zjišťovat podrobnosti, ale moc se mu, vzhledem k počtu různě dovážených koní, tahle novela nelíbí.

Fakt je to, že v součtu celkových nákladů na koně je vyšetření na IAE opravdu korunová položka.

Liva
Liva (7 příspěvků) 18.09.2023, 14:25:52 xxx.xxx.229.84

Pokud se má deka válet ve skříní “pro strýčka příhodu” nemusíte investovat mega sumu. 
Ohledně padnoucí deky… Změřte koně v zádech a od středu prsou po konec  a podle těchto rozměrů hledejte deku. 
Moje zkušenost je, jeden výrobce, různé typy dek, každá jiný rozměr. 

Pokud vám chybí 15 cm přes plece, řešte mezikusem, pokud výrobce nabízí, nebo spíš volte deku delší v zádech.

Moje zkušenost:

Paint má záda metrem 135, ale tyto deky mívají spodní délku cca 185 cm a on je nedopne přes hrudník.

Proto nosí 140, které mají spodní délku 195 cm a je to v pořádku.

Liva
Liva (7 příspěvků) 09.09.2023, 08:00:26 xxx.xxx.229.84

Spoustu let jsem jezdila vandry v anglickém sedle St. Martin od CTD. Byl to takový všestranně drezůrní univerzál.

Pak jsem se přesunula do westernového sedla, mojí zhoršující se páteři vyhovoval lépe a dalo se na něho připevnit víc věcí.

Oblečení jsem kopírovala od westerňáků vždycky. Mají to líp vychytaný než angláni.🙂

Obrázek Obrázek
Liva
Liva (7 příspěvků) 10.08.2023, 08:42:32 xxx.xxx.229.84

Já platím za podobné ustájení 20km od Brna 9000,- + DPH.

Nemáme cvalovou dráhu, ale máme vnitřní mycí box s teplou vodou.🙂