Aktuálně: 4 536 inzerátů178 242 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů
Repta-A-Repta
Repta-A-Repta (55 příspěvků) 23.01.2024, 12:27:10 xxx.xxx.250.214
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 23.01.2024, 10:47:16

Všechna zvířata jsou stavěna na monodietu - to jen člověk vymyslel nekonečné regály v supermarketech se stovkami variant stejného produktu. Je vhodné si čestně přiznat, že k životu nepotřebujete ani mango, ani avokádo, ani boswelii, a bez lososového oleje přežijete zcela jistě vy i váš pes.🙂

Navíc energetická hodnota jídla - tedy to číslo, které je na balení napsáno - je fikce, jen laboratorní údaj. Živý organismus nefunguje ani omylem jako kalorimetr na stole v laboratoři. Navíc každý živý tvor, byť stejného druhu, využije ze stejného krmení různé množství energie, živin apod.

Krmit sebe i zvířata “jídlem” pro konkrétní druh živočicha v co nejpřirozenější podobě a rozumné zdravotní kvalitě suroviny je základ (už takový předpoklad sám o sobě vyřazuje z jídelníčku psa veškeré granule👎).  

Že se krmení masem a spol u psů momentálně říká třeba BARF….to zase přejde…je to jen slovo🙂

Repta-A-Repta
Repta-A-Repta (55 příspěvků) 22.01.2024, 19:38:38 xxx.xxx.77.141
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 22.01.2024, 19:09:22

Žehnání koním - je to tradice🙂

https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/zbigniew-czendlik-pozehnal-konim-a-jezdcum.A150504_120604_pardubice-zpravy_jah

"Vodící psi také mohou do kostela.

A do dominikánských kostelů mohou i běžní psi.

A do všech kostelů mohou i ptáci. Poletující ptáci v chrámu nezpůsobují žádné pohoršení."

Repta-A-Repta
Repta-A-Repta (55 příspěvků) 21.01.2024, 19:28:09 xxx.xxx.77.226

Žítkovské bohyně jsou momentálně dostupné na stránkách rozhlasu jako četba na pokračování - zatím první díl ze včera, další bude zítra atd., celkem deset dílů bude.

Zkuste si poslechnout ten první díl - taky doporučuji, mám knihu i audio, stejně jako Bílou vodu.

https://www.mujrozhlas.cz/cetba-na-pokracovani/katerina-tuckova-zitkovske-bohyne-2717886

Repta-A-Repta
Repta-A-Repta (55 příspěvků) 18.01.2024, 18:34:41 xxx.xxx.140.225
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 18.01.2024, 01:34:53

Školení úplně až tak nepotřebujete - zachovat klidnou hlavu ano - viz např. info - JU ČB.

Obrázek
Repta-A-Repta
Repta-A-Repta (55 příspěvků) 04.01.2024, 10:19:50 xxx.xxx.250.214
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 04.01.2024, 08:58:19

Měla jsem na mysli smlouvu mezi B a C - zda existuje a zda ji případně máte k dispozici….pokud je to mezi B a C plus také info ze strany B,  předané Vám o prodeji psa  jen “per huba” bez relevantních svědků, tak nevím, jak by šlo dokázat, že B něco porušil….👎

Právník nejsem - to jen pro upřesnění🙂 spíš mě to zajímá, jak to dopadne.

Repta-A-Repta
Repta-A-Repta (55 příspěvků) 03.01.2024, 19:29:49 xxx.xxx.255.121
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 03.01.2024, 12:38:11

Existuje nějaká smlouva mezi prvním majitelem a novým kupujícím z 04/23?

Víte určitě, že nový kupující má tohoto konkrétního psa?

Předkupní právo mezi chovatelkou a prvním kupujícím bylo porušeno, o tom asi žádná, ale skutečně víte tisícprocentně, že ho první majitel prodal? 

Být v jeho pozici, napadá mne na první pokus třeba varianta zaběhnutí psa, ukradení psa….prostě smůla, o psa jsem přišla, je mi to líto, prodat jsem ho přece vůbec nikdy nechtěla, co vás to napadá……blabla, pohádky dle fantazie každého…👎

A prokažte to👎

Jinak předkupní právo je hezky popsáno zde:

https://www.epravo.cz/top/clanky/predkupni-pravo-a-dusledky-jeho-poruseni-102342.html

Repta-A-Repta
Repta-A-Repta (55 příspěvků) 16.12.2023, 11:59:19 xxx.xxx.141.12

Staří Řekové věděli, že si Sokrates velmi váží znalostí. 

Jednoho dne ho potkal jeden známý a povídá: "Jestlipak víš, Sokrate, co jsem se zrovna dozvědel o tvém příteli?" "Počkej chvilku," odpověděl Sokrates. "Než mi cokoli řekneš, rád bych tě podrobil zkoušce. Říká se jí zkouška tří sít." 

"Tří sít?"

 "Přesně tak," pokračoval Sokrates. "Než mi začneš vyprávět o mém příteli, možná bude dobré na chvilku zkusit prosít to, co mi řekneš. První síto se jmenuje Pravda. Máš naprostou jistotu, že to, co mi chceš říct, je pravda?" 

"Ne," odpověděl ten člověk, "vlastně jsem to jenom slyšel a...."

"Dobře," řekl Sokrates. "Takže ty opravdu nevíš, jestli je to pravda nebo není. Teď vyzkoušejme druhé síto, síto se jmenuje Dobro. Chceš mi o mém příteli říct něco dobrého?"

"Ne, naopak..." "Takže," pokračoval Sokrates, "chceš mi o něm říct něco špatného a nejsi si jist, jestli je to pravda. Ale pořád ješte můžeš zkouškou projít, protože zbývá ješte jedno síto. Jmenuje se Užitečnost. Je mi to co mi chceš o mém příteli říct užitečné?"

"Ne, moc ne." 

"Dobrá," uzavřel Sokrates, "to, co mi chceš říct není ani pravdivé, ani dobré, dokonce ani užitečné, tak proč bys mi to měl vyprávět?" 

To je důvod, proč byl Sokrates velký filosof a všichni si ho vážili. A taky to vysvětluje, proč nikdy neprišel na to, že mu jeho nejlepší přítel chodí za ženou.

Repta-A-Repta
Repta-A-Repta (55 příspěvků) 16.12.2023, 11:53:25 xxx.xxx.141.12
lesnizinka:

Sic vám je po tom ho.no, ale ne, soused byl samozřejmě doma a provedl mě. Možná to znáte…od sebe. Pokud si to nutně potřebujete ověřit, dala bych vám na něj telefon, ale to taky bez vědomí dotyčných nedělám. A jinak jsem opravdu moc ráda, že vás vůbec, ale vůbec nezajímám😎


Když ono je to těžké, žínko….napsala jste to tak, že mne jako první taky nevěřícně napadlo, že jste si šla"pošmejdit" bez dovolení sousedů…

Druhá věc je, že jsou tady na diskuzi i na novém webu lidé, co si pamatují. 👎

Čtou pak Vaše příspěvky vždy už s jistou mírou ostražitosti, protože automaticky očekávají na základě předchozích zkušeností na Vaší straně absenci schopnosti vstoupit emočně správně do situace a nízkou empatii k živým bytostem vůbec.

A pak jsou na světě také naivní lidé - představte si to - kteří si myslí, že opakované utýrání vlastních zvířat nepéčí by člověka mělo jaksi automaticky vyřadit  ze společenství chovatelů či milovníků zvířat.

Na druhou stranu dokážu pochopit, že někde si holt pokecat musíte.😕

Repta-A-Repta
Repta-A-Repta (55 příspěvků) 10.12.2023, 20:21:05 xxx.xxx.142.113

Mám předchozí typ tohoto (tehdy před 5 lety stál cca 6000 Kč) :

https://www.alza.cz/rowenta-ro7473ea-silence-force-allergy-d5825506.htm

Jsem s ním maximálně spokojená, jediné, co bych vytkla, je mini rotační turbo kartáč - pro koberec prostě piplačka a trvá to dlouho z důvodu malé šíře.  V práci máme pro kanceláře s kobercem Miele se širokou turbohubicí, a to je jiné kafe😊:

https://www.alza.cz/miele-complete-c3-cat-and-dog-powerline-d5576096.htm#recenze

Repta-A-Repta
Repta-A-Repta (55 příspěvků) 10.12.2023, 20:05:16 xxx.xxx.142.113
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 10.12.2023, 19:39:40

Napsala bohužel i pokračování….a postupně se začala prezentovat jako zkušená v oblasti výchovy a výcviku…

Repta-A-Repta
Repta-A-Repta (55 příspěvků) 23.11.2023, 14:22:53 xxx.xxx.250.214

Stejně jako anonymům registrace?🙂

Pokud by to někoho hlouběji zajímalo, ať si vyžádá BL - bezpečnostní listy k  jednotlivým produktům, ty napovědí víc, než jen vypsání složení do řádku. Jistě jsou ty přípravky někde na Slovensku registrovány….takže pátrat se dá.

Osobně bych tomu ale už pozornost nevěnovala, ani v žádném případě své peníze😉

Repta-A-Repta
Repta-A-Repta (55 příspěvků) 23.11.2023, 13:31:47 xxx.xxx.250.214

Složení na webu uvedené mají - viz obrázek.

Doporučuji se na tento produkt vykašlat - u svých zvířat řešíte kdejakou drobnost a škodlivost, ale dobrovolně kupovat a používat produkty s množstvím syntetické organiky, jejíž účinky mohou být ve směsi ještě synergicky umocněny, je dle mne nerozum a firma rozhodně nepůsobí svými stránkami důvěryhodně.

Ale každého věc, no….jen mi přijde to nadšení, že to hezky voní, a současná slepota, že si naprosto nesmyslně obohacujete životní prostředí o něco, co je zbytné, potenciálně rizikové a mimo jiné také toxické pro vodní organismy, jako hloupý a nedomyšlený úlet.👎

Obrázek Obrázek