Aktuálně: 4 635 inzerátů177 753 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
Fina
Fina (5 příspěvků) 16.05.2024, 08:52:57 xxx:xxx.53eb:1036
orionka:

Pozorný majitel feny zaregistruje změnu na děloze a včasným zákrokem (odstraněním dělohy) pyometře předejde, nebo zasáhne včas, než dojde k fatálním problémům.Kastruje-li se fena ve vyšším dospělém věku, na část možných negativních dopadů nedojde. Když bude majitel dodržovat stejný životní styl, jako před kastrací, nedojde ani k psychické změně, ani k tloustnutí. 


Jak zaregistrujete uzavřený zánět dělohy? Moje fenka byla aktivní, veselá, žrala. A to i přesto, že měla uzavřený zánět dělohy. Ráno nebyla ve své kůži, nic “dramatického”. Ale raději jsem odpoledne jela na veterinu, ještě ten večer ji operovali a přestože operaci přežila, byl zánět tak rozsáhlý, že mi nad ránem umřela. 

Fina
Fina (5 příspěvků) 22.04.2024, 13:13:06 xxx:xxx.f663:634e

Jako štěně na podložku učený nebyl. Co jsem se naběhala po schodech nahoru a dolů. Doma je naprosto čistotný. Se psem cvičím sportovku, OB, denně chodíme nejen na několikahodinové procházky, ale také čuchá (stopy, rozlišovačky), cvičí … takže má zaměstnanou hlavu a rozhodně se neválí na gauči. K plyšákovi má fakt daleko. Jak jsem psala, neřeším chování venku (čichání apod.),ale to, že dvakrát zvedl nohu v bytě. Doma neznačkuje, ale jestli začne, to mi teď nikdo neřekne.  Ale děkuji za všechny  reakce. Psy- samce jsem měla, jen ne v bytě. 

Fina
Fina (5 příspěvků) 19.04.2024, 08:59:11 xxx:xxx.7f57:c188

Dobrý den, mám psa malého plemene, 15 měsíců. Venku zvedne, třeba za hodinovou procházku, nohu 50x!  Bydlíme ve městě, háravé feny jsou tu pořád. Jakmile narazí na voňavou stopu, slintá,klape tlamou,je mimo. A co hlavně - již se stalo, že označkoval byt na návštěvě (nemají fenu, jen psa). Doma neznačkuje - zatím.  Nejde mi až tak o chování venku, ale mám obavy, že se chování bude stupňovat a začne mi značkovat i doma. Jiného psa ani fenu nemám. Jaké máte zkušenosti s kastrací psů? Děkuji.