Aktuálně: 4 848 inzerátů175 192 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů
Tom-Lu
Tom-Lu (5 příspěvků) 02.04.2024, 16:28:14 xxx.xxx.123.21
kometa:

Nemám. Ani mě to nikdy nenapadlo. Kocour si sám loví mouchy, pavouky a chroustky.


U nás frčí hlavně sarančata, až mi je jich líto. 😃

Tom-Lu
Tom-Lu (5 příspěvků) 26.12.2023, 10:08:39 xxx.xxx.92.141
Stromboli:

Stévie nemá ráda mráz, takže by měla přezimovat při teplotě kolem 10 °C, při stále mírně vlhkém substrátu. Na podzim počkáte až opadá listí a rostlinu sestřihnete cca 10 cm nad zemí. Přezimují pouze kořeny.


Noo, ono hlavně i na podzim řízky ochotně koření, proto se dá stévie ke konci léta nařízkovat a v květináči u okna tak přečká zimu více rostlinek. Tím je taky vyšší šance že se něco z toho dožije jara. Půda jenom nesmí v zimě vyschnout a jinak je zimování v pohodě.

Tom-Lu
Tom-Lu (5 příspěvků) 25.12.2023, 14:12:44 xxx.xxx.92.172

U gekončíka nočního klade samice vejce do měsíce po oplodnění a inkubace pak podle teploty trvá obvykle do dvou měsíců. Podle teploty při inkubaci se líhne v převaze jedno nebo druhé pohlaví. Vyšší teploty mohou způsobit neplodnost vylíhlých samiček. Páření probíhá již brzy po zimním spánku a samička pak klade vejce vícekrát, ne více jak 8x za rok. 

Kladiště se připravuje z vlhkého písku nebo rašeliny umístěné do krabičky. Substrát nesmí vyschnout. Po nakladení se vejce přesunou do inkubátoru. Inkubátor je investice, ale často není problém si nechat u ochotného známého vejce inkubovat.

Tom-Lu
Tom-Lu (5 příspěvků) 25.12.2023, 09:55:31 xxx.xxx.94.176

Jedná se o noční osvětlení, k tomu se používají zejména infra-červené žárovky. Pavouci ho příliš neregistrují a tak po setmění i při svitu takové žárovky začnou být aktivní a člověk je může pozorovat. Takovou žárovku o různé watáži sežene v každém obchodě s teraristikou.

Tom-Lu
Tom-Lu (5 příspěvků) 25.12.2023, 09:41:47 xxx.xxx.94.176
ParkMan:

Dobrý den, kousek od domu mám park a každé léto je tam velké množství brouku, až dodnes jsem myslel ruměnice pospolná ale na netu jsem narazil ještě na hodně podobné vroubenkovky červené. Jaký je rozdíl mezi těmito dvouma druhy. Děkuji předem.


Vroubenkovka červená žije jako většina dalších ploštic solitérně, zatímco mohutnější ruměnice pospolná je typická svým shlukováním se, typicky u paty kmene parkových lip. Podobné pak jsou i ploštička tolitová, ploštička pestrá, ploštička luční.