Aktuálně: 4 636 inzerátů177 748 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 29.12.2010, 22:05:29 xxx.xxx.226.3
4Petra.:úplně klidně bych jim ho na těch pár dní vzala,protože mám ptáky venku:-), ale tento byl zakoupen na aukru výhradně pro ptáky.My máme taky svůj doma. Jinak je plně stabilní, nepřivazuji ničím nikam, mám aymary a andulky, to nejsou při přistávání stíhačky.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 29.12.2010, 16:53:02 xxx.xxx.226.3
Vždycky si říkám:nebudu reagovat a nebudu, ale nedá mi to.rnChovám jak aymary, tak andulky v hejnu ve venkovních volierách (aymary v zimě doma)rnrn 1.andulky jsou hlučnější - melou celý den, v případě, že ale na chvíli zavřou zobák, tak i aymary jsou dost slyšet.rnrn(Pozor neporovnávejte demagogicky velké papoušky s těmihle střeďáky)!!rnrn 2. prostor: chovám je ve velké volieře a mají-li možnost proletu- normálně lítají, sice ne jako stíhačky, spíš jako vrtulníky, ale létají a rádi. Je pravdou, že v omezeném prostoru zimovací klece se z nich stávají šplhavci.rnrn 3.je jasné, že jeden pár v kleci má víc klidu na hnízdění než v kolonii.V kolonii je zase zajímavější pozorovat jejich soužití a vztahy (proto je takto chovám i andulky).rnrn 4.citlivé téma: jsou -li v omezeném prostoru = klid = hnízdí s vyšším počtem vajíček = víc si "vydělají" na krmení nebo chov kvůli mutacím.rn -jsou -li v prostoru větším = více podnětů, vzrušení, hlození, méně vajíček, ale o to zajímavější pozorování, ale..."menší výdělek".rnrn 5. řídký trus, pokud se hodně krmí ovocem, zeleninou, e opravdu "sračkovatý", mám pod nimi písek, tak se to dobře čistí.rn 6. někdo někde řekl, že neslézají na zem.U mě i v případě, že mají žrádýlko ve výšce je kolikrát načapu, jak šmejdí po zemi po něčem dobrém. Byť vše mají ve výšce.rnrn 7. soužití: s andulkama..nejsou konfliktní a i přes to se našel machr mauwe samec, co neustále dorážel na andulky.rnNyní jsou spolu jen aymary a i zde se dá již pozorovat jakási "hierarchie" (srandovní je to, že mauwe machr je nyní v podřízené pozici mezi svými). Stejně tak se dokáží mezi sebou servat, orvat se nebo se zadkama srkat dolů z bidel.rnUpozorňuji, že to jsou jen MÉ osobní poznatky, možná to u někoho funguje jinak :-))
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 25.12.2010, 21:52:52 xxx.xxx.226.3
Nu a proto jsme založili "chataře", kde je pel mel, abychom netřísnili "békárnama" ostatní vlákna :-)), ovšem rozdělení pro jednotlivé druhy ptáků by nebyl špatný nápad, pokud by zůstal hlavní kmen fora.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 25.12.2010, 11:37:58 xxx.xxx.226.3
Opět Lány okr.Kladno: do rána napadlo cca 10cm čerstvého sněhu.Sice auta pod sněhem jeden led, ale všude bílo!.Jsem zvědavá na cesty, čeká nás objíždění babiček, tak to bude "dobrota" :-))
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 24.12.2010, 21:05:59 xxx.xxx.226.3
Prezidentské Lány okr.Kladno v pět hodin odpoledne začal padat mokro-zmrzlý sníh cca 6 čísel, takže všude bílo.Jsem ráda, že naděje umírá poslední:-)).Bohužel ..už je po "Vánocích"...
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 22.12.2010, 19:42:31 xxx.xxx.226.3
Ať si je Katka kde chce,Vánoce budou bílé.Do pátku ta hromada sněhu (aspoň u nás) prostě neroztaje, to by musel být opravdu fofr.Takže držím nám palce, ať aspoň 24.12. je bílo a pak ať si to táhne do kelu:-))
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 21.12.2010, 13:42:03 xxx.xxx.226.3
No a finišuji s dárky, sice bych za to výučák na truhláře nedostala, ale co, dělám to od srdce.Zrcadlo ještě musím natřít a ozdobit....
Obrázek