Aktuálně: 4 958 inzerátů174 185 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 24.07.2007, 18:33:01 xxx.xxx.182.2
Podle mě: záleží na velikosti voliéře.Poud je to jen nějaké menší klec tak by měla být jen jedna pára, ale pokud máte velkou voliéru tak tam můžou být i zebřiček jak dvě....Prostě se musíte přizpůsobit velikosti klece..
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 20.07.2007, 09:51:02 xxx.xxx.182.2
Neofémy zpívají pěkně a já myslím že nejsou moc hlučné.Ale nejlepší informace dostanete na stránce http://www.neofemy.cz
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 20.07.2007, 09:48:42 xxx.xxx.182.2
Tak aby se vrátil do klece: Nechte ho(a předem ho naučte že jídlo dostne převážne v kleci) at vyhladoví a když bude vědět že v kleci má jídlo tak se tam naučí chodit a pak už ho tam budete moct dávat jak budete chtít.za jak dlouho senaučí mluvit: To záleží na vás....POdle toho jak ho budete učit...Klování ho odnaučité tak že vždy když klovne budete mu říkat ee nebo ne nebo něco takového a odejděte od něho aby poznal že to nesmí a že vám se to nelíbí...
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 19.07.2007, 14:06:40 xxx.xxx.182.2
Není zač.kdyžtak mě průběžne můžete informovat a kdyby ste cokoliv potřebovala vědět tak mi napiště na mail....Přeji mnoho zdaru v chovu....
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 19.07.2007, 14:04:11 xxx.xxx.182.2
Myslím že kelcí by to nemělo být, protože kolega(ktarý jich měl přes 70 chovných) to měl v ůplně malých klecích a stačilo jim to.a co sem se divil rosely pestré(lutino) choval kleci dlouhé ani né metr a byli velmi spokojené...Korely jsou chováním co se týče hnízdění jako kakaduové.Samice sedí na vejicích v noci a samec na nich sedí přees den někdy samice přes den de do budky a je tam dlouho ale samec ji nenechá přes den sedět.zkus jí dát do nějaké klece vedle voliéry.Nebo do druhé voliéry ůplně těsně vedle chovné voliéry.třeba je samice bude krmit a nebude je přes pletivo škubat...Zkus a uvidíš...
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 19.07.2007, 10:13:35 xxx.xxx.182.2
Zapisuj si kdy se vylíhli a tak a jak budou mět mladé vylítat, tak samici od chyt.i když bude sedět na vejicíh...A nevšiml sis třeba že to dělá jen mladým samičkám nebo samečkům?Nebo to děá ůplně všem mladým?
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 19.07.2007, 10:02:01 xxx.xxx.182.2
Andulky můžete nechat spolu.Málo kdy se stává že sourozenci spolu mají mladé.A když už jo tak jsou tam skokani ale i normální mláďata.Kdy je máte oddělit?Oddělte je jakmile budou sami mladé andulky žrát...Ale jsetli chcete můžete je nechat celý život spolu...
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 17.07.2007, 13:15:18 xxx.xxx.182.2
Zdravím u kakadua černého bych chtěl vědět o druhu - Akadu černý žlutouchý (Calyptorhynchus funereus), který obývá jihovýchodní Austrálii, východní Nový Jižní Wales, atd...ale jestli chcete nemusíte o něm psát...Jen chci poprosit jestli by šli sehnat informace o papoušku Patagonském, a papoušku Konžském děkuji....
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 16.07.2007, 21:24:03 xxx.xxx.182.2
Pane hála já s vámi souhlasím.Když se neochočí bude plachá a co potom - to jefakt.Ale jako ručně dokrmení ptáci jsou lepší.ALe já nevim proc ale líbí se mi když si ochočím plachého ptáka..Ale každý má to jiný názor...Ale já vím musí se to brát s rezervou ale něco na tom pravdy je.Jo a já si nepřečetl jen jednu knížku kdybych to měl počítak tak nevim....něco kolem 35-45.Ale to je vedlejší.-Pane Tomiška já se k vám nebudu vyjadřovat žádné konflikty nechcu a já se vám už dávno omluvil ale vy jste omuvu nepřijal takže konflikt chcete tak max. vy....
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 16.07.2007, 14:47:44 xxx.xxx.182.2
HAhaha pan tomiška je ještě naštvaný no jak chcete at sae vám zdá jakýkoliv tak si kupte knížku : Encyklopedie ptáci v klecích avoliérách...od nakladatelství Rebo...A podívejte se na článek o aymarách a tam si můžete počís.Jo a prosím vás napište mi jak by ste ten článek tedy napsal vy ano?budu moc rád...Protože já jsem ten článek psal ze zkušeností a ještě sem se sem tam radil s panem Smrčkem z Prahy ,který ted ruší chov ale měl hodně aymarů a to nejen pruhovaných(a v pruhovaných měl třeba mutace: stříbrná, zlatá, atd...)A má v tom mnohaleté zkušenosti a on souhlasil s tí mco sem napsal...tak radši pšššššt.A až si seženete veškeré informace jaké budete potřebovat aby ste mohl dělat chytrého tak přidtě a dělejte ho....zatím si ale myslím že na to máte čas...s ůctou Luke
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 16.07.2007, 10:10:58 xxx.xxx.182.2
Kakadu černý je pro mě jeho vzhledem a tím že se moc nechová docela dost zajímavý.Souhlasím s Lubošem že si to klidně můžete nehat až na konec to je mi jedno.A Ludboši na co si mám vyírat druh?Já jsem napsal o kterých jsem chtěl něco vědět a částěčně byli splněni zacož děkuji.Protože zrovna amazonek bělobřichý mě dost zajímal.4asopisi a knihy si kupuju.a aymara není v chovech v ČR ohrožený jen není tak hojný jako rosela nebo korela.A nechci se tu s nikým hádat.takže za problémi ,které jsem způsobil se omlouvám a především panu Tomiškovi!
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 15.07.2007, 22:09:00 xxx.xxx.182.2
Tak čtěte!Já bych se o těch druzích chtěl dozvědět, protože si myslím že protože se s nima lidé nesetkají tak o nich mohli něco vědět.a zdají se mi zajímavý...a protože o amazonanech a arech se píše hodně tak si myslím že by stránce prospělo to že by tu měla nějaké zvláštní druhy...Mě osobně se tyto druhy zdají hodně zajímavý.A každý na ně má jiný názor...za další...řekl jste že o nějacích druzích tu psát nebudete ale ten kakadu černý je velmi zajímavý...Za dalši já nechovám rosely jako skoro každý tu a i v ČR ale aymary.Jako jeden z mála v ČR.Tento papoušek tu není moc rozšířený.A někomu se může zdát ubohý.Ale tento papoušek mnohem lepší než rosela...A právě proto že tu není tak rozšířený ho chovám...Protože je to obyčenjý ale velmi temperamentní papoušek a proto ho chovám...A když už o někom začneš psát co chová tak si o něm přečti pořádně...andulky a korely chovám to jo le rosely vubec ne.