Aktuálně: 4 874 inzerátů175 147 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 07.03.2011, 21:09:04 xxx.xxx.27.79
.......... no , co na to říct, takový zvířecí Hanybal Lektr, ten jeho radostný výraz....... docela bych mu přál, aby nějakého pěkného kance jen postřelil a ten mu za to sáhl do úsměvu , nic proti myslivcům, ale takhle se s tim ještě chlubit. Ano napouštíme vyhubená pracně odchovaná zvířata spět do přírody at má on a jemu podobní co střílet
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 24.02.2011, 23:19:41 xxx.xxx.27.79
rys, ocelot , gepard, tak především je každá uplně jiná jak vzhledem tak i v chování , je třeba se rozhodnout a na nějaký druh se zaměřit ,pak je vše snažší, jak schánění informací tak i případné pořízení , když si vemete takový druhový záběr už z počátku, dostanete se do bezvýchozí situace. Není možné smíchat 3 druhy šelem do sebe. Zkoušejte to postupně a pak uvidíte , co vás osloví i podle Vašich možností , které jste schopen zvířeti nabídnout
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 24.02.2011, 23:09:42 xxx.xxx.27.79
souhlasim s pani Cherri a doporučuji přímo nějakou diskusi chovatelů domestikovaných koček, přece jen se tam kočkamy víc zabejvaj než tady, na netu je toho spousta i kontakty na chovatele
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 14.01.2011, 21:23:53 xxx.xxx.27.79
Tak to to se servalama myslíte vážně, bude do chovu aspon z čeho vybrat, myslim ,že se vam chov určitě podaří, jestli vam mohu poradit, nespěchejte moc do dalších druhů , je totiž už ověřeno , že když je víc druhů šelem na menším prostoru, tj . cítí se, ač se již rozmnožily , přestanou se bez zjevných důvodů množit, bude to nejspíš tím , žee maji vlastně narušené teritorium jinou šelmou a dochází tam k jisté stresové situaci. Myslim, že je lepší pokud nemam hektarový pozemek dělat jeden druh
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 14.01.2011, 09:20:16 xxx.xxx.27.79
Servalové jsou překrásní, je to takovej malej gepard. Jen jsem nepochopil to pro začátek, myslim , že servala můžete mít celý život a vždy Vam bude mít co říct, chovatelství by se nemělo měřit velikostí , nebo vzácností zvířete. O co je horší chovatel , který 30 let chová andulky , než chovatel , který chová ary a oba na vysoké úrovni ?? Když se servalem dosáhnete cíle, který jste si vytyčil, to znamená, odchov, nebo aby byl po celý život krotký budete velký chovatel, než třeba s pumou , nebo lvem, který vam přeroste přes hlavu a nebudete vedět co dál. S oceloty Vam fandim, jelikož se domnívam, že nějak začalo ubejvat odchovů, než tomu bylo před pár lety
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 13.01.2011, 22:27:35 xxx.xxx.27.79
K tomu ,,poválení,, máte lidi , kteří si zažijí opravdu těžkou dopravní nehodu a za volant už nikdy nesednou .....ve mě nezustal strach , ale respekt, a ten by asi člověk měl mít, málo lidí dovede jen domyslet, s jak obrovsou silou tato zvířata disponují
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 13.01.2011, 21:44:20 xxx.xxx.27.79
Až Vás někdy poválí něco této konstituce , věřte , že taky budete zatvrzelá, nebo minimálně rozumější, víte u mne to neni o strachu , pořád chovam relativně nebezpečná zvířata, ale uvažuji tak, co když se se mnou něco stane , co bude s nima i na to musí chovatel myslet , často nemáte v rodině , nebo v blízkém okolí nikoho , kdo Vás adekvátně nahradí , pořídit se dá cokoliv , ale mnohdy u soukromých chovatelů pak nastane dilema ,, kam s ním
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 26.12.2010, 09:36:01 xxx.xxx.27.79
Dobrý den , krásná zvířata, blahopřeji. Mohl bych poprosit asi i za ostatní čtenáře za víc fotek a případně i příspěvek o nich ? Děkuji a přeji hezké svátky vánoční
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 18.12.2010, 19:45:24 xxx.xxx.27.79
i na kočku divokou potřebujete povolení , na zvířata vyžadující zvláštní péči, veškeré informace Vam poskytne pracovník Vaší spádové státní veterinární zprávy
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 18.12.2010, 19:43:05 xxx.xxx.27.79
Dobrý den všechny šelmy at malé, nebo velké spadají do kategorie ,,Zvířata vyžadující zvláštní péči, dříve nebezpečná zvířata, na tato potřebujete povolení státní veterinární správy
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 27.10.2010, 21:20:37 xxx.xxx.27.79
Ano je dobře , že si sem lidé hledají cestu , ale jestli mohu poprosit i za ostatní, zaregistrujte se , je na vás pod jakým jménem , ale bude trochu přehled v tom ,co kdo napsal, než když je u 5 ti přispivatelů jen .. neregistrovaný , těžko se pak třeba dá jmenovitě odpovídat , nebo nějak reagovat. Neberte to prosim, jako nějaké šmírování vaší totožnosti , to zde nikdo neprověřuje, děkuji
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 27.10.2010, 19:35:37 xxx.xxx.27.79
To je zajisté pravda, ale já měl na mysli přirozenou reprodukci a ne zásah nenechavých rukou člověka. Je nás prostě na světě hodně a bez zásahu vědy do velkochovů aby sme nejdřív vyžraly přírodu , pak sebe a byl by na světě klid. Krásně by si tu rostli stromy a létaly ptáci , které by se nam nepodařilo chytit ........
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 27.10.2010, 18:23:30 xxx.xxx.27.79
Dobrý den za pozorovací talent se omlouvat nemusíte, ten máte vrozený a budte za něj rád, já se musim podivat 2x i 3x než si něčeho všimnu a jsem rád , že jste mne na to upozornil , abych si zvířata lépe prohlédl , jejich skvrnitost je jako u lidí otisky prstů , na první pohled se zdá , že jde jen o skvrny , u každého druhu stejné , ale při důkladné prohlídce se liší i sourozenci a někdy jde jen o drobnosti
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 26.10.2010, 22:43:55 xxx.xxx.27.79
Musim vam dát za pravdu s minimálně 2 levharty, zaměřil jsem se na tečky u zoužení vnější strany oka a jeden má čárku a 2 tečky a druhý má flek, i tak si ale myslim že zvíře hrající si s paviánem , je vychované v zajetí , taky se přiklánim , že by sme si tu měly udržet nějakou ůroven a chovatelskou profesionalitu , tak se přátelé nehádejme
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 26.10.2010, 09:10:05 xxx.xxx.27.79
K těm hadum bych asi dodal jen toto . Jelikož jsem kdysy pár let hroznýšovité hady choval, běžně jsem se setkával se situací, že když byl had nažraný , nebo prostě nměl chut, kořisti si nevšímal ,ani ji nezabyl, dokonce by se v teráriu neměla nechávat ,jelikož hlodavci mohou naopak hada zranit, hlavně menšího, jelikož pořád něco ochutnávají a než na to had zareaguje , kousance jsou na světě, k tomu levhartu bych byl zdrženlivější, proč by se kameraman zabejval natáčením po tmě, kdyby měl víc zvířat ? myslim , že to vyplynulo ze situace . Levhatr se vrátil , až když se nažral paviánice, nevim ,asi nemam dobrý pozorovací talent, ale já tam víc levhartů nevidim a to jsem sledoval pečlivě aspon si teda myslim, chování přisuzuji ochočenému zvížeti
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 23.10.2010, 13:42:15 xxx.xxx.27.79
Má doměnka je , že levhart byl vychován člověkem , v zajetí přišel jako mládě do styku s jinýmy mládaty, po dospětí byl pravděpodobně vypuštěn do rezervace , proto to kamerování z tolika ůhlů, šelma asi kameramana znala , chování mohlo taky napomoci , že se třeba jednalo o samici s probíhající říjí , v tomto období se povaha taky mění . Nedavno jsem vyděl asi v televizi jak levhart zabyl antilopu a s mládětem si taky takto hrál, myslim, že to byl ten samý případ. Je to pouze má doměnka . V Africe je to docela běžné , že je matka zabyta třeba pytláky a kotata na farmě odchovány a pak spětně vypouštěny do přírody s různým výsledkem, jelikož je tam problem ,zvyk na člověka
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 02.10.2010, 21:04:34 xxx.xxx.27.79
Já je i v zimě pouštim ven , ale tak na hodku , oni se stejně jen projdou a zas se vrátěj do tepla, a k tomu krmení , dokonce se k šarvátkam i provokují a jednou mi i kocour držel kočku za packu , tudíž já to neriskuji a nejideálnější by i bylo kdyby při krmení na sebe ani neviděly aspon teda u mne , jinak jsou v pohodě a spolu
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 02.10.2010, 14:52:44 xxx.xxx.27.79
Ocelot je jihoamerická šelma , tudíž potřebuje v zimě vytápěný prostor , na pár voliery 2 , jelikož při krmení by se servaly a může dojít k ošklivým ůrazům, velikost každé vnitřní by podle literatury a předpisů měl být 3x1,5 m vybaven větvemy a budkami na spaní a venkovní 3x6 m s víškou aspon 2,5m zařízení musí být veterinárně schváleno , jako ale na všechny šelmy . Jedná se o zvířata vyžadující zvláštní péči, dříve označováno jako nebezpečná zvířata. Mějte ale na paměti , že čím je zařízení větší , tím je lepší jak pro zvíře tak pro potěšení chovatele a nemáte pocit , že tam chovanci jen přečkávají čas dokud žijí