Aktuálně: 4 835 inzerátů175 152 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 10.12.2011, 08:11:00 xxx.xxx.27.79
Ano a taky by se měmělo zapomínat na důležitou zkutečnost, že i když je šeelma naprostý mazlík, krev bývá spouštěcí mechanismus k útoku. Mnohdy začne téct jen ze hry pouhým škrábnutím
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 09.12.2011, 19:54:14 xxx.xxx.27.79
Ano je třeba rozlišovat i mezi máma CHOVATELE, kterému jde o kvalitu chovu i do budoucna a MNOŽITELE, kterému jde o to co si žádá trh, to je prostě veš v kožichu se kterou se nějak musíme vypořádat , ale nikdo nam je vybírat z kožichu nebude. Vždy budem hozeni v jednom pytli a je jen na každém z nás jaké si renomé kde vytvoříme
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 08.12.2011, 19:40:21 xxx.xxx.27.79
Mne jako chovatele by spíš zajímalo, kde se za tim vším skrývá ochrana přírody a vzácných druhů čehož mají všude plná ústa , když to řeknu slušně. Podivam li se na věc selským rozumem, když jako chovatel at v zoo, nebo soukromý namnožim jakýkoliv druh, neni potřeba rabovat přírodu a naopak, kdyby došlo k vážnému ohrožení druhu v přírodě například těžbou a jinými vlivy třeba člověkem neovlivnitelnýmy, je kde brát a pokusit se do rezervací živočichy navrátit. Pokud ale zvířata nacpu antikoncepcí, jelikož nechci aby je měl někdo jiný než já , je to uboze krátkozraké a s ochranou přírody to nemá co dělat , smutné je , že jim to ale dojde až tak za 20 let , zvířata budou přestárlá , neplodná a trouba co to vymyslel v důchodu
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 07.12.2011, 09:07:54 xxx.xxx.27.79
Dobrý den zakládam toto téma záměrně, jelikož mne zajímá názor chovatelů, veřejnosti. Den co den slýcháme, je nenávratně pryč další zvířecí , nebo rostliný druh, nebo že je nějaký druh ohrožen vyhubením, podporujeme různé projekty na záchranu zvířat atd. Na druhou stranu se mi už párkrát stalo , když jsem se pokoušel koupit nějaký druh zvířete v ZOO , tak to nešlo, jelikož druh byl v programu . Na můj dotaz, co s nima teda budou dělat , když je ani nepřesouvaj jinam , mi bylo zděleno, že maji antikoncepci , aby se jim již nemnožili. Podotýkam , že nešlo o kamerunské kozyčky atd, šlo o zvířata CITES I,II. Nevim , co si o tom myslet, jestli i to je ochrana, radši nic nemnožit a až budou přestárlí a nebudou se množit přirozeně , nebo je antikoncepce poškodí ? No co nějak bylo, nějak bude. Doufam, že sem chodí třeba někdo, kdo o této problematice ví víc a rád se podělí o informace
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 19.11.2011, 21:50:45 xxx.xxx.27.79
Vážení přátelé, já tomu sice moc nerozumim, když napíšou , že nastává recese v ekonomice, ale myslim si že to samé nastává i v chovatelství čehokoliv, jistě mi dáte za pravdu, že se dnes musíme všichni trochu víc ohánět, aby jsme vše zvládli aspon tak, jak jsme byly dřív zvyklí, chovatelství neni jednoduchá , ani levná záležitost, to neni album známek, který můžete šoupnout do trezoru a vyndat až bude příznivější doba, tu káru musíme táhnout dál, už jen pro to , že svět chovetelství zrovna nepřeje , viz dovozy atd. a pokud se na to dnes vyprdneme, jen pro to, že je to neúnosné , co budou chovat naši potomci ? Když někdo po zvířeti opravdu touží, pořídí si ho, at je bohatý , nebo chudý , ale nemělo by to být nikdy na úkor těch zvířat
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 19.11.2011, 18:43:40 xxx.xxx.27.79
Přesně tak, nemohu pochopit, jak lidi mohou bejt stále tak naivní a myslej si, že když si koupěj od pochybného prodejce , většinou překupníka flaškáče, jelikož chovatel má svědomí jiné a záleží mu i na novém majiteli , kotátko je milé , tak prostě takové bude do smrti, , kdy už lidem dojde , že tyto blbosti jim prodejce bude vyprávět jen proto aby prodal, a pak at se v tom babrá sám, ale mezi náma, dobře mu tak
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 19.11.2011, 17:42:29 xxx.xxx.27.79
Proč by jste musel být hned boháč ? Znam spoustu boháčů , kteří mi řekli, nejsem tak bohatej , abych házel bezdůvodně metráky masa do nějaké šelmy a nic z toho neměl. To neni o penězích , ale o tom, jestli něco chcete a jste třeba pro to schopen něco jiného objetovat
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 19.11.2011, 17:37:59 xxx.xxx.27.79
souhlasim, myslim si, že by se v šelmě dozajista probudili zcela přirozené lovecké instinkty , je to logické , porád je to šelma, i když ji doma třeba říkáme milášek a já nevim ještě jak
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 13.11.2011, 23:04:57 xxx.xxx.27.79
Dobrý večer , u nás asi ano , když jsem před lety jezdil do Chorvatska přes Madarsko / to jsem ještě měl čas/ , tak jsem cestou potkal u silnic za noc třeba 4-8 lišek , to bylo neskutečné, ta představa, kolik tam tech lišek ve skutečnosti musí bejt, když u nás ji normálně nepotkáte a přitom jich je relativně dost
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 10.11.2011, 20:07:58 xxx.xxx.27.79
Jde všechno, proč by to nešlo, ale musí nastoupit velmi zdlouhavá i šlechtitelská práce , kde se při výběru zvířat klade důraz jak na exteriér tak na povahu , životaschopnost zvířat atd. Je to vše běh na velmi dlouhou trat , už by to asi netrvalo ani tisíce let jelikož o těchto postupech lidi již hodně ví , ale i 200 let je málo aby se ve vrhu neobjevili jedinci s přirozenýma instinktama
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 09.11.2011, 10:51:24 xxx.xxx.27.79
Určitě máte v lecčems pravdu, jen nemíchejte hrušky s jablky dohromady , při šlechtění plemen nejde jen o vzhled , ale o povahu , kterou od daného plemene očekáváme a selektivním výběrem se vše ustaluje . U každého plemene psa se najdou samozřejmě odchylky . Pokud se někde , někdy povedlo psu zahnat rysa , tomu bych věřil,či čistě náhodou pumu dobře , ale tyto šelmy nelze srovnávat s nekompomisní sylou , jaguára levharta, lva atd. Jak máte na fotce rysa na krku tak od lva by jste měl pouze hrou zlomený vas nebo velké problémy s páteří , váha je tam i 250 kg , srazí buvola, nechcete tvrdit že uteče pred labradorem , nic takového bych nikdy ani nezkoušel , jelikož minimálně ze strany psa by šlo o týrání , celý dotaz byl postaven jen jako úvaha ,myšlenka , tak to prosim asi i tak berte a neřeště jestli diskuse má či nemá cenu , lidi se přeci mohou zeptat na co je napadne a je to tak v pořádku , ve svých začátcích jste se určitě taky hodně ptal
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 05.11.2011, 19:36:10 xxx.xxx.27.79
nic ve zlém, ale o tom přece dotaz nebyl, jestli pes bude chránit , ale jak by se v dané situaci zachoval, já sám neznam plemeno, které by se se lvem dovedlo vypořádat, každé plemeno je pro něj pouhá zábava na krátkou či dlouhou dobu počítáno v minutách
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 04.11.2011, 22:24:33 xxx.xxx.27.79
Dobrý den , tak dle mého názoru , papírové psy chovam od 17 let , tak už snad něco vim , u ovčáka, jelikož je to opravdu pastevecký pes a má vtištěno pomáhat člověku bych předpokládal, že vás bude bránit, pitbul zas byl šlechtěn na boj proti zvířeti a byly selektivně vyřazováni jedinci, kteří se při zápase ohnali po majiteli a podobně, tam, bych nečekal vaší obranu , ale útok na šelmu prakticky dokud by pitbul nevydechl naposled, naopak staford je kapitola sama pro sebe znam případ kamaráda , kde se stafordka vrhla na jeho přítelkyni, která se o ně starala a matka stafordky šla dceři napomoc, výsledek byla překouslá ruka
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 03.11.2011, 08:58:34 xxx.xxx.27.79
Dobrý den reakcí může být několik, ale mějte na paměti , že pes je domestikovaný , šelma nikov, maximálně krotká, nebo nás do jisté míry toleruje , záleží u psa taky na plemeni
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 03.11.2011, 08:55:08 xxx.xxx.27.79
Pár lidí už si tu na vebu velkou kočku na mazlika chtělo pořídit s některýma bylo dost práce, než se jim vysvětlilo, že se nejedná o hračku ale o nezajištěnou zbran, dokonce nás napadali že jim jejich rozhodnutí i závidíme jelikož takovou kočku nemáme, mam takové video v PC , jsou to sestřihy akcí z různých natáčení se zvířaty po celém světě, kdy je to přestalo bavit a i několik lidí marně vyndavá člověka z tlamy lva atd. Pakliže má někdo zájem rád zašlu a věřte že po schlédnutí budete mít ihned na věc jiný pohled. Lidé , kteří se zabejvají krocením lvů a tigrů jsou bezesporu obdivuhodní , ale sami vam mohou povyprávět kolikrát si sáhli na dno a kolik jejich kolegů po světě už nežije po úrazu z povolání
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 21.10.2011, 18:49:42 xxx.xxx.27.79
Vážení chovatelé , co tomu říkáte. To zůstává rozum stát v době , kdy jsou uspávací látky hojně k sehnání a celý svět má plnou hubu ochrany přírody . Je těžké vědět co se tam opravdu stalo, chovatel mohl být i zamordovaný tak , aby to vypadalo jako sebevražda a pak zvířata mohla být vypuštěna, jinak si nedovedu představit, že nějaký chovatel může bejt tak slabomyslný a myslet si, že když zvířata vypustí , že jim kdoví jak prospěje, kord když ví, jak to v USA s ochranou asi je . At už to bylo , jak to bylo ,ten výsledek je podle mne prasečina
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 16.10.2011, 16:20:51 xxx.xxx.27.79
Dobrý den , za každé zvíře je člověk právně odpovědný , všechny druhy šelem podléhají povolení chou , které se nazívá ,, Chov zvířat vyžadující zvláštní péči , kteté vydává Státní veterinární správa, nemyslim si že by ho vydali osobě mladší 18 let , asi by si musel mýt dospělého zástupce , na tuto otázku je asi lepší , optat se rodičů a pakliže by souhlasily , určitě by bylo nejlepší zašít chov malým druhem koček , na získání zkušeností i s manipulací se zvířaty, nemysli si totiž , že když je kočka malého vzrůstu , že je tak jednoduché ji třeba odchytit a prohlédnout , např při zranění, určitě se ale nejdřiv hodně ptej čti a scháněj informace , to je jen k dobru . Petr Douša
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 12.10.2011, 18:38:07 xxx.xxx.27.79
Dobrý den nějakou dobu je odchovával pan Krejzl z Chvojence u HK, ale myslim, že se mu už nedaří, podle inzerce to bude asi problem, chce to pořád inzerovat a doufat, že se vam chovatel ozve a vezme Vás třeba do záznamu , přeji hodně štěstí
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 02.10.2011, 11:09:19 xxx.xxx.27.79
Dobrý den , ta cena by možná nebyla nereálná, ale musíte hodně schánět a vymejšlet, já třeba nedavno dovezl skla skoro zadarmo ze zrušené banky, jsou skoro 2cm tlusté , zatim je nepotřebuji , jelikož tak velké zvíře nemam , ale časem je určitě využiji ne na lva , ale na velké opice jako jsou paviáni atd. Jinak nemusíte dělat vše skleněné, když sklo nebudete pravidelně čistit, zajde. Já bych prostor obezdil vysokou kamenou zdí a skla bych umístil jen tam, kde se bude možné dívat. Konec konců kámen už můžete začít schánět na dvoře se nezkazí , jen ho třídit podle druhu , aby to pak nebyl každý pes, jiná ves . Určitě je dobré hodně navštěvovat zoo, chovy a pomalu se inspirovat , vždy se něco od někud hodí hodně ůspěchů