Aktuálně: 4 714 inzerátů176 674 diskuzních příspěvků17 782 uživatelů
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 24.05.2010, 21:18:28 xxx.xxx.20.75
já mám problém mezi andulama a korelama.Budku mám pro korely a čtyři pro tři páry andulek.Jedny anduly hnízdí bez problémů,jen ty dvě se pořád nějak nesnesou,přitom má každá obsazenou budku.KOrelám se ta jejich nelíbí ani po různých úpravách a už zahnízdily v jedné andulčí budce,ale po týdnu je andula vyštípala pryč.Takže snůška se nepovedla,andula vejce rozbila.Jakmile je anduly uvidí u té prázdné andulí budky ,tak je vyrazí.Bohužel je nemohu rozdělit,tak budu muset dát asi jednu andulku pryč,snad se to pak uklidní.Nějak se mi s korelama nedaří,konečně když jsem dala dohromady pár a snesla samička vajíčka,tak mě v tom dělají neplechu anduly.
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 21.05.2010, 14:27:26 xxx.xxx.20.75
V tématu z 20.05.2010-CENA ZEBŘIČEK PESTRÝCH- jsem žádala o radu ohledně chovu zebřiček,asi jsem to špatně zařadila pod mnou nezadané téma.Ráda bych se dozvěděla odpověď,jestli zde je taky někdo kdo o zebřičkách a jejich chovu něco ví.Děkuji za odpověď.
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 20.05.2010, 22:52:50 xxx.xxx.20.75
Ještě jsem se chtěla zeptat někoho kdo má zkušenosti se zebřičkama.sešli se mi dva samci a jedna samička,nevadí to?Můžou být ve společné voliéře s andulama a korelama?ještě mám takový pro někoho možná hloupý dotaz andula ničitelka/už jsem ji vyexpedovala/zebřičce uklovala na jednom křídle ruční letky,má je v půlce jako ustříhané,takže nelétá.Dorostou jí vůbec,možná až bude přepeřovat?Zebřičky jsem nikdy nechovala,takže se teprve učím.
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 20.05.2010, 22:46:02 xxx.xxx.20.75
nevím přesně,ale kupovala jsem ji přímo od chovatele za 60kč.myslím,že víc to nebude.Prodávají se na trhu za 100 až 150kč,ale těch 150 mě přijde trochu moc.
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 13.05.2010, 08:57:17 xxx.xxx.20.75
Podívejte se na příspěvěk pod názvem pohlaví korel z 19.04.10,jsou tam i fota křídel.To jen pro představu.
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 09.05.2010, 08:44:53 xxx.xxx.20.75
Přečtětě si téma KORELA AKUTNĚ POMOC.Na druhé straně tohoto tématu paní píše o masáži bříška a kloaky.
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 08.05.2010, 23:04:24 xxx.xxx.20.75
Prosím o radu.Začaly se mi pářit korely,ale nastal problém ve výběru budky.Mají tam svojí ve velikosti odpovídající pro ně.Krom korel tam jsou ještě tři páry andul.Jedna budka andul je již obsazená ostatní jsou již rozebrané ostatními páry.Korelákovi se ale líbí jedna andulčí budka,takže ji obsadil a začal upravovat vletový otvor a o tu jejich nejeví zájem.Uvnitř jsou budky všechny stejně zařízeny-hobliny.Můžu je nechat zahnízdit v této andulčí budce?ale myslím si,že pro nedostatek místa by mohli poškodit snůšku.Nemám ale možnost je dát do jiné voliéry s jejich budkou.Můžete mi někdo poradit.Můžu zkusit přestěhovat tu jejich budku na místo té andulčí,jestli by to mělo význam.Díky za každý názor.
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 08.05.2010, 22:32:47 xxx.xxx.20.75
nejsem žádný zkušený chovatel,mám jen andulky a korely ve venkovní voliéře.Ráda pročítám toto forum,protože se dozvím dobré rady,zkušenosti ostatních.Je zajímavé,že když chce někdo papouška jako domácího mazlíčka,každý se ptá jen na velké papoušky a na to, kolik slov se naučí.Každý by si měl uvědomit,že papoušek je živý tvor a ne věc s kterou se budeme chlubit,že máme velkého mluvícího papouška.Konečně někdo,kdo se zajímá i o menší papoušky,kteří jsou i cenově dostupnější.Já osobně bych si vybrala pyruru,je to jen můj názor.Ale proč vlastně píšu,chtěla bych jen říct,vždyť zas tak moc nejde o to mluvení,ale spíš o to jaký ten papoušek bude společník.Každej papoušek je vlastně originál,jako jsme my dvounožci nebo kterékoliv jiné zvíře.Záleží na tom,jak šťastnou ruku budete mít při výběru papouška,jakou bude mít povahu a jak vy si ho vychováte,jak se mu budete věnovat..Přeji Vám hodně štěstí při výběru a při začlenění nového člena rodiny.
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 03.05.2010, 20:49:19 xxx.xxx.20.75
Taky se tedy pochlubím,i když zatím bez fota.Mám andulky,pár korel a zebřiček.Andulky mají dv+ě mladé,ale to hlavní je,že korely se konečně letos po roce odhodlali k páření,jen se snaží obsadit volnou andulčí budku,tak doufám,že si ji andula,která si tu budku vybrala ubrání,protože nevím jak by se tam vešly korely.V minulém týdnu jsem je konečně vystěhovala na letní byt a dělá to s nimi divy.
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 30.04.2010, 08:08:42 xxx.xxx.20.75
Zaujalo mě téma této starší diskuze,ale vyzkouším to.Mě samotné to nejde s tím prstýnkem,ani se nehne,ale kamarádka je v tomto trošku zběhlá,tak poprosím ji a uvidíme,ona totiž vůbec neví,která korela by měla být samec a která samice,já tuším jen podle fotek,tak uvidíme.Pak dám vědět,jak to dopadlo.
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 23.04.2010, 21:36:39 xxx.xxx.20.75
S tím jezírkem to taky nevidím jako dobrý nápad,pokud je čas na denodenní čistění,tak možná,ale co až budou v létě velká tepla?A s ty umělé kytky do voliery dle mého názoru taky nepatří,voliéra by měla bý přeci co nejvíc přírodní.Ptactvo je samo o sobě to nejkrásnější.
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 23.04.2010, 08:37:22 xxx.xxx.20.75
Děkuji za radu.původní pár je šedý samec a perlová samička/foto v tématu s názvem pohlaví korel ze dne 19.4.10/.Tu novou mám asi tedy dát pryč nebo mám nechat samce vybrat?
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 22.04.2010, 09:00:04 xxx.xxx.20.75
Může mi někdo poradit čím je dobré natřít dřevěný základ voliéry?Může být použit luxol?Mám tam jen andulky a korely,chci ještě přidat jeden párek zebřiček.Tihle mi nepřijdou jako velcí ničitelé.
Ještě jedna žádost o radu,od loňského léta mám párek korel,letos jsem jim tam dala budku v lednu do vnitřní voliery,protože jsem nedočkavá jestli se spáří.Zatím se nic neděje.Přikoupila jsem ještě jednu samičku,aby si sameček vybral,ale tu novou odhání,jen si přisedne někde poblíž.Ty původní jsou tak patnácti měsíční neli starší.Proč se nic neděje?Do vnitřku budy nechodí,jen posedávají na budce nebo před vletovým otvorem.Možná si nedli?Sedí pořád vedle sebe,jak jeden z nich změní stanoviště druhý ho hned následuje,včera možná první náznak,samička čistila peří samečkovi na hlavě.Asi budu muset být trpělivější.Nemám s korelama moc velký úspěch.