Aktuálně: 4 985 inzerátů174 060 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 24.05.2012, 22:31:00 xxx.xxx.20.75
Pro 48.30-chtěla bych se zeptat,jak jste přidělával pletivo na dřevo.Já to mám nastřelovacíma/ sponama,ještě to teda nemám olištované,ale přijde mi,že to pletivo trochu povolilo.
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 16.05.2012, 20:53:45 xxx.xxx.20.75
Taky se přidám.Konečně máme doděláno.Voliera rozměry 2x2x2m.Nebylo mě přiděleno více místa.Ale jsem ráda i za toto.Přípravy trvaly manželovi několik let/nebyla stále chuť/ a nakonec bylo za čtyři víkendy hotovo.Chybí tam ještě pár úprav,ale anduly a korely už byly nedočkavé.Hned po vypuštění jsem přišla na několik nedostatků,ty se předělají až v zimě.Bude tam jeden pár korel a tři páry andulek,jeden párek zebřiček.Budu ráda za Vaše eventuelní připomínky.
Obrázek
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 13.05.2012, 22:37:16 xxx.xxx.20.75
děkuji za odpověď,když vyrazily z hnízda úplně jsem se jich lekla.Konečně mám udělanou novou venkovní volieru,tak po odstavení je nechám ve vnitnří,aby zarostli.
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 13.05.2012, 21:30:44 xxx.xxx.20.75
Chtěla bych se zeptat co je špatně.Vylétly korely minulý týden z budky,ale vypadají strašně.Hlavy vyškubané,místo peří chmýří,jen ocas a letky v pořádku.Jedna korela má oko jako hurvínek.Přidám několik fotek.
Obrázek
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 28.05.2010, 23:20:23 xxx.xxx.20.75
Nejsem nijak moc zkušená chovatelka andulek,ale taky je mám v hejnu/ čítajícím tři páry a jednoho lichého samce,ten je ale opravdu sam jen se sebou/snad/.Už jsem tady na diskuzi psala,že mi v tom letos anduly a pár korel dělají neplechu,protože korely obsadily andulčí budku.Konečně po nějaké době se usadily,všichni snad konečně zahnízdili.Mám tady taky jednoho takového andulčího plemeníka,takže si s příbuzností nejsem jistá,ale když prodám nějakou andulu,tak po jedné nějakému zájemci,když chtějí dvě,tak je upozorňuji,že by neměly být pro další sestavení páru,ale to záleží už na nových majitelích s tím už nikdo z ná nic neudělá.Já je mám pro radost,no možná spíš pro starost.Ale věnuju jim pomalu veškerý volný čas a jsem ráda,že jsem k tomu přitáhla i mého malého syna,stal se z něj velkej pomocník.
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 28.05.2010, 22:56:34 xxx.xxx.20.75
u těch korel je to opravdu těžké,ale budu se opakovat,radily mě,že na spodní straně křídel má samička perličky,samec nic nebo čárky.Mě to tedy vyšlo.Řekla bych,že je to snad samec.
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 28.05.2010, 22:44:42 xxx.xxx.20.75
Závidím těm,kdo to dokážou.Kamarádka mi přijela takhle pomoct nemocné andule a já z toho měla málem smrt.Můj protějšek říká,že mi pořídí silnější bidýlko,abych se do té voliéry mohla přestěhovat.Já běžela k veterináři i čerstvě narozenýma koťatama a zase jsem to tam ořvala,rovnou v ordinaci,ještě že mě už veterinář zná.
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 26.05.2010, 19:56:42 xxx.xxx.20.75
Byla jsem u veterináře pro PANACUR.ten se nedávkuje do vody,ale přímo papouchovi.Dá se koupit i na burzách,ale raději u veterináře,ten Vám ho buď zrovna odčerví nebo natáhne do stříkačky.
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 26.05.2010, 19:31:59 xxx.xxx.20.75
Asi jo,jenomže nějak na stavbu té nové nezbývá čas nebo není chuť.měla by to být asi kostka 2/2/2m.Měl by tam být jeden pár korel a tři páry andul.Jenže dokud korely nechtěly hnízdit,tak s andulama nebyl problém.Když sedí korely u své budky,tak si jich nevšimnou jen co se začnou zajímat o prázdnou andulí budku,tak je zle.
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 26.05.2010, 19:23:16 xxx.xxx.20.75
mám zase opačný problém,korely mi zahnízdily v budce pro anduly,svojí budky si nevšimnou.nějak se mi tam nemůžou porovnat,protože se po týdnu nechaly vyhodit z budky,tak obsadily další andulčí budku.Dnes jsem chtěla tu jejich vyndat pryč z voliéry a hle ono tam vajíčko,jenže tam vůbec nesedí.Takže mám asi kukačku,snese vejce do každé volné budky.Takže jsem dnes dala další budku pro anduly.Už jsem jednu andulu ničitelku musela vyexpedovat pryč a stejně se to neuklidnilo.Bohužel je nemůžu oddělit,takže budu čekat a doufyt,že z toho letos něco bude.Jestli se tam nesrovnají,tak jim asi vezmu budky a nechám to na příští rok.
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 25.05.2010, 21:08:28 xxx.xxx.20.75
Podívejte se na spodní stranu křídel,samec tam má čárky a samice perličky.Myslím,že to je samec.