Aktuálně: 4 788 inzerátů176 378 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů
SarisekZR
SarisekZR (18 příspěvků) 16.11.2013, 06:59:39 xxx.xxx.32.187
Dobrý den,jediná moje rada je pořád na něj mluvit.Náš je nejvíc ukecaný po ránu,nebo kolem sedmé večer,tak si ho posadím na ruku a opakuju dokola slovo,nebo krátkou větu dokud se ji nesnaží napodobit.Zatím to funguje.Pak jsou také slova k různým situacím,když dostává pamlsek řeknu dobrůtka a popravdě to umí perfektně.Snačí otevřír lednici nebo stoupnout ke sporáku a už se ozývá Dobrůtka joo?Stejné je to s pozdravem,když příjdeme domů.Takže hlavně neustálý kontakt a mluvit i když občas pochytí i to co by nemusel.
SarisekZR
SarisekZR (18 příspěvků) 10.11.2013, 05:47:54 xxx.xxx.35.9
Dobrý den,na mail na který jste nám psal moc nechodíme,takže jsme vaší zprávu objevili až včera.Papouška máme od stejného chovatele a dělá nám jen radost.Poslala jsem vám fotky i videa a rádi se s vámi podělíme o zkušenosti s výchovou.
Obrázek
SarisekZR
SarisekZR (18 příspěvků) 03.11.2013, 07:04:35 xxx.xxx.37.114
Dobrý den,my jsme si dovezli amazonana odchovaného pod rodiči před rokem z Moravských Budějovic a problém s ochočením nebyl žádný.Do měsíce chodil na ruku a nechal se nosit na rameni.Klec zůstává celý den otevřená a Filip si do ní chodí jen pro krmení a večer spát.Ted po roce už má i slušnou slovní zásobu a od nás se nehne.V létě jsme nedopatřením nechali otevřené okno a tak si udělal výlet mimo byt,ale po hodině hledání se nakonec vrátil sám a od té doby se k oknu,ani k otevřeným dvěřím ani nepřiblíží.Nezáleží na tom.zda je pták ručně dokrmený,jde o to věnovat mu veškerý volný čas a být s ním neustále v kontaktu.Fotka je z 29.9.2012 necelý měsíc po tom co jsme si Filipa dovezli.
Obrázek
SarisekZR
SarisekZR (18 příspěvků) 07.10.2012, 18:21:10 xxx.xxx.49.1
Dobrý den,nakonec jsme si toho amazonana přece jen přivezli a do čtrnácti dnů z něj je naprostý kamarád.Takže naše obavy,že mladě vychované pod rodiči,bude problém ochočit byly naprosto neopodstatněné.Po týdnu žral z ruky,sedá na rameno,nechá se hladit a je kamarád s ostatními ptáky i se psem-prostě mazlík..Stejnou zkušenost máme i s mníškem,takže si myslím že to tak slavné ruční dokrmování je naprosto zbytečné.
Obrázek
SarisekZR
SarisekZR (18 příspěvků) 18.06.2012, 20:55:37 xxx.xxx.50.2
Opět řešíme stejný problém jako před pár měsíci.Tehdy samice andulky dokonale oholila adoptivní mládě.Nyní má svou vlastní snůšku,tři mladé a opět jsou obrané do hladka.Existuje nějaké jiné řešení,než jí mladé odebrat,nebo nějaký fígl jak ji tuto činnost znechutit?Jinak se o ně stará vzorně.Dík za radu.
SarisekZR
SarisekZR (18 příspěvků) 08.05.2012, 12:03:07 xxx.xxx.90.2
Vajíčka jsme neoddělali,všechna byla plná.Problém byl s podestýlkou,tu sameček neustále vynáší z budky,takže stále dosypáváme a on vyhazuje.S tím že se kroužek zařezává jsme se setkali také poprvé.Nožička je dost oteklá a obáváme se,zda není zlomená,jak po sobě v budce šlapou.Je tam pět mladých a většinou oba rodiče.Popravdě z pilky mám docela hrůzu...ale je fakt že nožička je tmavší,tak mě to asi nemine.Určitě neexistuje nějaká mín drastická metoda?
SarisekZR
SarisekZR (18 příspěvků) 08.05.2012, 09:27:30 xxx.xxx.90.2
Třítýdenní mládě andulky má poraněnou nohu a začala mu otíkat.To způsobilo že se začal kroužek silně zařezávat.Existuje nějaký způsob jak dostat kroužek dolů?K tomu zranění patrně došlo přepečlivou péčí rodičů,kteří mladé neustále zalehávají,takže tomuto mrnousovi se začali rozjíždět nožičky do stran.To by se dalo zafixovat pomocí drátku,nebo houbičky,ale problém je ten kroužek,který má zaříznutý do nožičky.
SarisekZR
SarisekZR (18 příspěvků) 30.04.2012, 19:46:07 xxx.xxx.51.2
Jsme přímo ze Ždáru nad Sázavou a máme ted od dvou párů 10mladých.K odběru budou koncem května.Pokud máte zájem,tak mé číslo je 737578900.Jinak co se letos vylíhlo,bez problémů se prodalo.
SarisekZR
SarisekZR (18 příspěvků) 05.04.2012, 18:16:25 xxx.xxx.51.2
Somíka jsme dokrmovali Nutri Birdem A21 a začali jsme když už na tom byl dost bídně protože ho samice nekrmila.Neměli jsme s tím vůbec žádné zkušenosti,zatím všechna mládata odchovali rodiče.Také to bylo všechno dost narychlo...a je možné že jsme někde dělali chyby.Fakt je že začal slušně prospívat a o to víc nás mrzí jak to dopadlo.Nyní čekáme mladé od dalších dvou párů andulek a korel.Doufám,že tentokrát si s tím rodiče poradí sami a obejde se to bez naší asistence.Asi bych po této zkušenosti měla z ručního dokrmování trochu obavy.Posílám fotku našeho dalšího přírustku korelky Ginger.
Obrázek
SarisekZR
SarisekZR (18 příspěvků) 03.04.2012, 20:33:48 xxx.xxx.52.1
Tak všem které příběh našeho Somíka zaujal musím bohužel oznámit,že jsme ho našli dopoledne mrtvého.Ráno byl ještě v naprostém pořádku,včera už se poprvé posadil na bidýlko a také se snažil sám zobat.Prostě každým dnem doháněl své sourozence.Ráno jsme ho ještě bez problémů nakrmili.....a to větší to byl šok.Nevím jestli jsme udělali nějakou chybu my,nebo tu byl ještě nějaký jiný problém.Posílám ještě poslední fotku co máme,večer po krmení se nám uhníznil pod dekou
Obrázek
SarisekZR
SarisekZR (18 příspěvků) 01.04.2012, 10:37:28 xxx.xxx.93.1
Tak toto je Somík po čtyřech dnech od samice.Už nám pěkně obrůstá,což je vidět i na fotce.Moc děkuju všem co nám poradili dobrou radou.Samotnou by mě to asi nenapadlo a z mrnouse by nic nebylo.
Obrázek
SarisekZR
SarisekZR (18 příspěvků) 27.03.2012, 19:32:18 xxx.xxx.48.1
Původně jsem si také myslela že to dělá samice,ale nemá žádné ranky..nic..A těch pár per co mu narostli má v perfektním stavu.Chová se jako ostatní mládata,při krmení mám problém udržet ho v krabičce.Běhá po stole,leze mě po ruce,dokonce si probírá i to torzo peříček.Sedí na prstě mává křídly...Kromě toho že je bez peří se zdá bez potíží.Po krmení ho vracím do budky,tam ho samice strčí pod křídlo a tak to jde pořád dokola.Jen ted nevím co dál...
Obrázek