Aktuálně: 4 818 inzerátů175 893 diskuzních příspěvků17 772 uživatelů

prosim o radu zkušenější

Lussie (neregistrovaný) 21.03.2008, 17:13:19 xxx.xxx.44.46
Hicks: já bych taky chtěla rozely rubino :-) no ptala jsem se ještě jednoho chovatele a ten mi řekl, že zpěváci v období toku budou na ty zebry agresivní, tak nevim buď zkusim rozely (jeden pan chovatel kterého znám, tak měl s rozelama myslim zebřičky, ale ještě se ho zeptám) nebo kakariki a zebrám udělám menší otvory do budek aby jim to nevyzahovaly, nebo nějaké zábrany... zkusim to a uvidim... přinejhorším prodám andule, zebry půjdou do menšího a kakariky, nebo co budu mít, nehcám samotné...
sunflowersman (neregistrovaný) 21.03.2008, 18:21:31 xxx.xxx.175.196
no rozely Ti zebry taky zlikvidují.
anonymní (neregistrovaný) 22.03.2008, 09:22:32 xxx.xxx.58.18
Mám pár rosel pestrých a tři páry andul v kleci 2*2*2m.
První sezona s tímto osazenstvem nebyla dobrá zkušenost.Rosela vytahala mladé z jedné budky a rozházela po dně klece.Ta budka měla totiš větší otvor a nejblíže situovaná k budce rosel.Ve dvou budkách byla další mládata ,tak jsem okamžitě ještě zmenšil průměr otvorů a byl klid i s výletky.Zjistil jsem,že jsou roseláci s anduláky v pohodě ale nesmí slyšet křik mladých.
Lussie
Lussie (6 příspěvků) 25.03.2008, 19:47:23 xxx.xxx.44.46
a když teda by se žádnej papoušek nehodil, šli by k nim nějací astrildi nebo nějaká drobotina? nevim o žádných, kteří by přežili i přes zimu, co jsem viděla tak vše se chová v boxových klecích doma... možná rýžovníci, ale teď nevim jestli u nich jde rozeznat pohlaví...
Rockyy-Milan (neregistrovaný) 26.03.2008, 06:33:50 xxx.xxx.90.130
ja bych si vybral roselu pestrou nebo neofemu tyrkysovou mam je jsou fakt dobry druhy papousku
Lussie (neregistrovaný) 26.03.2008, 07:20:02 xxx.xxx.44.46
njn přesně tydle bych chtěla, ale mě se nějak nechce vzdát těch zeber :-( je to těžký no... jedině ty neofémy, ale ty bych musela mít přes zimu doma
brandt
brandt (3 příspěvků) 26.03.2008, 09:59:54 xxx.xxx.53.50
to lussie: jestli se nechceš vzdát zebřiček, pořid si k nim neofémy, můžeš tam dát chůvičky, křepelky čínské, holoubky a řýžovníky, budeš mít voliéru, která po celý den žije a je v ní pohyb. ptáci si nijak zvlášt nekonkurují a dočkáš se i odchovů, navíc ti v takové voliéře vydrží i rostliny, což vypadá dobře a u papoušků to není myslitelné.
Diskuzemi o velikosti se vůbec nezabývej, je to hádka trochu mimo tvůj problém. Rosely i alíci se v takových rozměrech chovat dají. To jestli je to ideální musí každý zvážit sám. To za Tebe ostatní řešit nemůžou.
to hicks: řiká se kážeš vodu, piješ víno.
Lussie (neregistrovaný) 26.03.2008, 11:09:06 xxx.xxx.44.46
děkuji za radu, já uváděla že ta voliéra má 2m, ale měřila jsem to a má 3m, no a ty neofémy by tam mohly být přes zimu? když je mráz, je voliéra celej den zakrytá "šampreskou", ale mohla bych je přes zimu dát do bednové klece, která je taky v tom skleníku, ale kolem je to všechno zakryté...

do té spodní části by šli... jinak v téhle části chovám andulky
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.