Aktuálně: 5 012 inzerátů173 831 diskuzních příspěvků17 748 uživatelů

Vodní želvy, želva mapová, želva trojkýlná, klapavka obecná

Ája (neregistrovaný) 26.05.2020, 14:14:07 xxx.xxx.40.6

Dobrý den, vzala jsem si od chovatele želvy na které neměl čas. Zjistila sem bohužel, že to jsou tři druhy želv. Želva mapová, želva trojkýlná a klapavka obecná. Zatím jsou malinké, takže jsou chvilku spolu a dobře spolu vychází. Mají to zařizené tak, že každá přijde na své. Ale porostou a já jim budu navrhovat nové bydlení a měla bych par dotazů. 1. Ráda bych se zeptala ne želvu trojkýlnou, jestli je to dobrý plavec, nebo preferuje nízkou hladinu? Jde mi o to zda mám vytvořit prostor spíš pro plavání nebo spíš pro brodění. Pokaždé se dočtu něco jiného, ale podle nohou bych řekla, že to plavec nebude. Také mě zajímá jak velká bude v dospělosti. 2. Mohou některé zůstat v dospělosti spolu nebo je musím rozdělit všechny? Vím že klapavka a mapová želva potřebují rozdílné podmínky, ale nejsem si jistá trojkýlnou. Hodně se kamarádi s tou mapovou. Děkuji předem za Vaše odpovědi

esti (neregistrovaný) 30.11.2021, 21:03:14 xxx.xxx.103.12

1.plavec to moc není a v dospělosti vyroste 18-20 cm

Já mám pouze želvu trojkýlnou už jí je 6 let.

Každopádně o želvě mapoví ani o želvě klapavce nic nevím

👍

Irena (neregistrovaný) 09.03.2024, 09:32:17 xxx.xxx.98.79

Ahoj, nabizim 3 klapavky obecne s akvarkem, filtrem a svetlem. Prenecham vse za symbolickou cenu. 

Praha a okoli

Dekuji 

Tel 602430694

J5
J5 (253 příspěvků) 09.03.2024, 10:26:12 xxx:xxx.59d:8e76
Ája:

Dobrý den, vzala jsem si od chovatele želvy na které neměl čas. Zjistila sem bohužel, že to jsou tři druhy želv. Želva mapová, želva trojkýlná a klapavka obecná. Zatím jsou malinké, takže jsou chvilku spolu a dobře spolu vychází. Mají to zařizené tak, že každá přijde na své. Ale porostou a já jim budu navrhovat nové bydlení a měla bych par dotazů. 1. Ráda bych se zeptala ne želvu trojkýlnou, jestli je to dobrý plavec, nebo preferuje nízkou hladinu? Jde mi o to zda mám vytvořit prostor spíš pro plavání nebo spíš pro brodění. Pokaždé se dočtu něco jiného, ale podle nohou bych řekla, že to plavec nebude. Také mě zajímá jak velká bude v dospělosti. 2. Mohou některé zůstat v dospělosti spolu nebo je musím rozdělit všechny? Vím že klapavka a mapová želva potřebují rozdílné podmínky, ale nejsem si jistá trojkýlnou. Hodně se kamarádi s tou mapovou. Děkuji předem za Vaše odpovědi


https://www.terachov.cz/clanky/zelva-trojkylna-mauremys-reevesii-v-nasem-chovu/


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.