Aktuálně: 4 848 inzerátů175 195 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Červnová teplákovka

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 28.06.2023, 12:11:43 xxx.xxx.198.226

No mně kdyby někdo zavřel do baráku dvéře i okna a nedal mi klíče, tak se taky půjdu schovat na zastávku aspoň, no né rolling-laughing To mi tu inteligenci jen jen dokládá 😉 Nečekám od holek, že budou bušit na dveře a dovolávat se svých práv....

Mě prostě příjemně překvapilo, že jim stačilo ukázat jednou :-) Ona ta cesta přes ten žebřík k těm dvířkům není upe očividná pro ty slepice. Dřív mi za ten domek při shánění zabíhaly, tak jsem je odtamtud vyháněla a nakonec jsem jim to tam zadrátovala, aby mi tam nechodily. Samozřejmě pomohlo, že jsem ten plůtek posunula, a mezi domkem a plůtkem vznikla mezírka na ten žebřík, ale i tak jsem po předchozích zkušenostech nečekala, že by tam naběhly dobrovolně samy, natož po "neznámém" prkně smrti 😄 No a navíc tam naskákaly i ty, co se normálně peleší v tom svém starém kurníku. Tak to vůbec čelist zaduněla o zem.

megi-the-pes
megi-the-pes (2235 příspěvků) 28.06.2023, 12:22:39 xxx.xxx.210.23

Buggyra:

No mně kdyby někdo zavřel do baráku dvéře i okna a nedal mi klíče, tak se taky půjdu schovat na zastávku aspoň, no né rolling-laughing To mi tu inteligenci jen jen dokládá winking Nečekám od holek, že budou bušit na dveře a dovolávat se svých práv....

Mě prostě příjemně překvapilo, že jim stačilo ukázat jednou :-) 

 

Mě slépky překvapily úplně hodně. Lidé říkají, že jsou slépky hloupé, no já nevím, ty moje právě vylétly na parapet a klepaly na okno v kuchyni, že došla voda, já blbá jim dala maso na tom parapetu, když mi skončil záchvat smíchu... a ony pak klepaly 10x denně.

kometa
kometa (4240 příspěvků) 28.06.2023, 12:46:41 xxx.xxx.224.101
megi-the-pes:

Buggyra:

No mně kdyby někdo zavřel do baráku dvéře i okna a nedal mi klíče, tak se taky půjdu schovat na zastávku aspoň, no né rolling-laughing To mi tu inteligenci jen jen dokládá winking Nečekám od holek, že budou bušit na dveře a dovolávat se svých práv....

Mě prostě příjemně překvapilo, že jim stačilo ukázat jednou :-) 

 

Mě slépky překvapily úplně hodně. Lidé říkají, že jsou slépky hloupé, no já nevím, ty moje právě vylétly na parapet a klepaly na okno v kuchyni, že došla voda, já blbá jim dala maso na tom parapetu, když mi skončil záchvat smíchu... a ony pak klepaly 10x denně.


Ne, slepice nejsou hloupé. Vždyť je to zmenšený tyranosaurus.

kometa
kometa (4240 příspěvků) 28.06.2023, 13:05:33 xxx.xxx.224.101
Buggyra:

Ale zase nevíme, zda tyranosaurus byl nějaký výkvět inteligence...


To nevíme. Ale predátoři (i ti současní) jsou obecně inteligentní, protože potřebují něco ulovit. A nad tím je potřeba přemýšlet. Tráva roste všude a neuteče, že jo.

 

JardaPecival
JardaPecival (347 příspěvků) 28.06.2023, 13:47:13 xxx.xxx.37.169
kometa:

Máte krásné fotky! A dokážete vystihnout ten správný okamžik. Zatím teda vede levitující kočka.


Děkuju 🌹 Občas se opravdu zadaří zachytit ten "správnej" moment 😄

Obrázek
Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 28.06.2023, 14:23:28 xxx.xxx.198.226

kometa: Slepice jsou zase tvor sociální, čímže posouvají inteligenci zase jiným směrem, nadto ony sice krmení sbírají, ale rozhodně se nedá říct, že by se pásly, naopak musejí pečlivě vybírat, a spoustu se toho učí za života, není to jen sbírka instinktů, jako jsou plazi, kde matka mláďata nevodí... Zajímalo by mě, zda plazi jsou schopní něco odkoukávat. Třeba. Páč slepice tedy ano. Ale stádoví ještěři z prehistorie toho pravděpodobně schopní byli a zřejmě podnikali i nějaké migrace, takže museli zvládat řešit i dost složité problémy jako obcházení překážek, učení orientace v krajině...

kometa
kometa (4240 příspěvků) 28.06.2023, 16:49:11 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

kometa: Slepice jsou zase tvor sociální, čímže posouvají inteligenci zase jiným směrem, nadto ony sice krmení sbírají, ale rozhodně se nedá říct, že by se pásly, naopak musejí pečlivě vybírat, a spoustu se toho učí za života, není to jen sbírka instinktů, jako jsou plazi, kde matka mláďata nevodí... Zajímalo by mě, zda plazi jsou schopní něco odkoukávat. Třeba. Páč slepice tedy ano. Ale stádoví ještěři z prehistorie toho pravděpodobně schopní byli a zřejmě podnikali i nějaké migrace, takže museli zvládat řešit i dost složité problémy jako obcházení překážek, učení orientace v krajině...


Však slepice jsou poloviční predátoři a odkoukávají. Plazi asi ne. Ale nejsem fundovaný etolog přes tyhle tvory.

list
list (563 příspěvků) 30.06.2023, 13:40:03 xxx.xxx.0.1
kometa:

Však slepice jsou poloviční predátoři a odkoukávají. Plazi asi ne. Ale nejsem fundovaný etolog přes tyhle tvory.


U plazů to bude taky trochu složitější. Některé druhy jsou, v různé míře, sociální, čelí předačním tlakům a musí se vyrovnávat se změnami prostředí. Možná spíš záleží na naší defiici inteligence. 

kometa
kometa (4240 příspěvků) 30.06.2023, 18:41:33 xxx.xxx.147.163
list:

U plazů to bude taky trochu složitější. Některé druhy jsou, v různé míře, sociální, čelí předačním tlakům a musí se vyrovnávat se změnami prostředí. Možná spíš záleží na naší defiici inteligence. 


A to je ono. Jak definovat inteligenci? Zrovna dneska jsme se o tom bavili.

Otázka přežití? Podle toho jsou nejinteligentnější švábi a potkani. Ti nejspíš zvládnou i jadernou katastrofu.

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 30.06.2023, 21:56:48 xxx.xxx.0.1

Děkujeme organizátorům za zahájení Karlovarského filmového festivalu. DVA MĚSÍCE u nás normálně nepršelo, stav zoufalý, Vlašky neměly skoro co pást a hrozilo, že zase vytáhnu umělou závlahu. Ale jakmile Jitka Čvančarová vystoupila z auta, začalo chcát. Krásně a silně a prudce, jako už dávno ne. Áááách. flexed-biceps

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.