Aktuálně: 5 017 inzerátů173 559 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Červnová teplákovka

Fikovnice
Fikovnice (4238 příspěvků) 06.06.2023, 15:12:52 xxx.xxx.63.45
bery25:

dobry večer,tak musim si zvykat no,a v mojom vekulaughvšetko je tu ine ,trošku viac neprehladne,ale lepšie ako ničwink


Áááá, Bery25, Vy se té stíhačky nezbavíte!!!rolling-laughing

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 06.06.2023, 23:51:24 xxx.xxx.134.34

Dnes celý karlovarský kraj čelil masivnímu blackoutu.

Linky byly přetíženy a mnoho lidí ve výtazích.

Asi někam jeli, že.

Naštěstí kuřátka nejkrásnějších Vlašek na světě, mých,

jsou vylíhnuta, ale pro jistotu jsem nelenil a na odchovny

jsem dal pěkně bublinkovou fólii. Na nejmenší v několika

vrstvách. Moc pěkně mi to vyšlo a s výsledkem jsem byl

very much spokojen. Jak jsem to dodělal a pozavíral okna,

tak proud pustili. Tak jsem to zase sundal.

To je asi vše, co se dnes na Vlaškáriu stalo mimořádného.

Má úcta.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/temer-cely-karlovarsky-kraj-postihl-dnes-rano-vypadek-dodavky-elektriny/2375004

 

.

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 07.06.2023, 09:35:06 xxx.xxx.134.34

Rekonstrukce za 1,4 miliardy je hotová.

Jana Vildumetzová Mračková správně zatlačila na Psychopata z Průhonic, našly se peníze a neuvěřitelné se stalo skutečností.

Císařské lázně se po kompletní a precizní rekonstrukci v původní podobě otevírají 16.6.2023 pro veřejnost. K dispozici bude několik prohlídkových okruhů s průvodcem a výkladem. Neváhejte. Návštěvnickému provozu vévodí a šéfuje Miloš Bělohlávek, to je člověk na svém místě - lepšího těžko pohledat.  I jsem chvilku zvažoval, zda vás nebudu provázet i já, ale nakonec zvítězilo příjemné pohodlí nedalekého gaučíku.

* * * * * 

Slavnostní večer bude 16. června přímým přenosem přenášet

Moderátorem večera bude Marek Eben a kromě karlovarských symfoniků se můžete těšit na produkcí bratří Cabanů a mnoho dalšího.

Takže si zapište 16. června do kalendářů a buďte společně s námi u slavnostního otevření Císařských lázní! 

.

https://cisarskelazne.cz/

.

 

 

 

Buggyra
Buggyra (3187 příspěvků) 08.06.2023, 08:09:55 xxx.xxx.198.226

Tak už jsem včera kuřátkům, vlastně kuřičkám, vlastně slepičkám, kompletně rozebrala výběh, a už jsou zcela neomezeny. Pro 8 slípek celkem jsem instalovala 3 snášková hnízda, a všechna jsou využívána všemi :-) Jsou nuceny, protože jedna stará se rozkvokala, takže do původní venkovní kukaně stačí naběhnout vždy jen ta hnědá vložit vejce, které následně ta stará bílá zahřívá a vrčí na všechno, co se pohne. Kdybych měla jistotu, že to usedí, tak jí pořídím nějaká NV, ať je sranda, ale jistotu nemám...

Z mládek snášejí již minimálně tři kousky :-)

Kuřata jsem kupovala v 17. týdnu letošního kal. roku jako 13týdenní, takže dnes by jim mělo být 19 týdnů, to už je nějaký takový běžný věk pro začátek snášky, že.

Na osmou se holčičky spolehlivě vracejí do kurníku, a když potřebuji, nechají se domů na signál zatleskání zahnat i třeba v pět :-) Musím teď tedy na nový slepicodům naučit i staré slepice a následně přeinstaluji automatická dvířka, aby v červenci nemusel chodit během mé dovolené nikdo večer zavírat.

(slepice/slepičky ještě s ohrádkou/slepicodům)

Obrázek Obrázek Obrázek
frufru
frufru (26 příspěvků) 08.06.2023, 11:09:18 xxx.xxx.198.194
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 08.06.2023, 08:09:55

Ten polystyren mají k dokrmení?😄 Ne, vážně, asi by bylo lepší ho dát pryč, zbytečně ho zobou a zaplňují střeva a vole. Prostě jim chutná.

Buggyra
Buggyra (3187 příspěvků) 08.06.2023, 11:25:22 xxx.xxx.198.226

Polystyren je v koňských boxech, kam slepice chodívají lustrovat, to odpadlo koním od huby. Jestli slepicím plní nějaké dutiny, to nevím, nezkoumala jsem. Ani jsem si nevšimla, že by to konzumovaly. Postupně se polystyren odebírá, jak opadává ze stěn, tohle jsou nějaké zbytky. Budu na to pamatovat.

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 08.06.2023, 18:57:19 xxx.xxx.113.99

U nás byl včera poprvé letos na návštěvě jestřáb. Zrovna jsem byla doma, když jsem z okna zaslechla letecký poplach. Otevřu okno a pod svestkou na zemi držel jestřáb slepici. Tak jsem zařvala, pustil jí a ona honem běžela se schovat do výběhu s volierou. No tak jsem si řekla, že je čas je zavřít (do výběhu s volierou) ale nemohla jsem nikde nalézt kvočny s kuřaty. Ty teď bydlí jinde, mají povoleno chodit v "parádní" zahrádce, ale ta je bez voliery. Zatím se ze slepiciho výběhu stále ozyval letecky poplach, ale současně ještě nějaký jiný zvuk, který jsem ještě od nich nikdy neslyšela. Tak koukám, kdo to vydává a ona to byla Čokoláda (kvočna), ale bez kuřat. Sama se běžela schovat do výběhu k velkejm (s volierou) a z dálky pravděpodobně nabádala kuřata ať se ani nehnou a nedutaji. Nakonec se ukázalo, že obě kvočny běžely do "dospělého výběhu" a všechny malinkaty kuřátka byly schovaný pod větvema a pod keřem, vůbec se nehybali a nebyli vůbec vidět. 👍 Kdybych na ně skoro neslapla tak je hledám do dneška. Hlavně celý den pobíhají všude možně tak jsem vůbec netušila, že se dokážou takhle suprove schovat a že tu maminku opravdu poslouchají. 

bery25
bery25 (29 příspěvků) 09.06.2023, 08:33:09 xxx.xxx.33.204
Fikovnice:

Áááá, Bery25, Vy se té stíhačky nezbavíte!!!rolling-laughing


mna sa nemože zbavit honzapm a ja zase vas😄je to v poriadku,nebojte sa,v tatrach sa vas lahko zbavim,medvedov tam mame dosttears-of-joy

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.06.2023, 14:13:06 xxx.xxx.82.160
bery25:

dobry den,je ešte použitelny  slepači hnoj zarobeny minuli rok,ma to ešte zmysel hnojit zeleninu,dakujem


Nechci se moc motat do drůbeže ( když ještě nemám ani kuře ), ale co se hnojení týče, snad lepší než čerstvý. A naložit do sudu a nechat vybublat ? ( dělali jsme to tak kdysi s holubím a takové guano- taky leží pár let )

Comalin (neregistrovaný) 10.06.2023, 21:58:42 xxx.xxx.0.1

To už je z toho kvalitní kompost. Vyplavené dešti to nebude už tak bohaté na dusík ale fosfor by tam být moch estli to moc nezarostlo. Holubáři dělají jíchu z holubího trusu, to je super kvalita hnojivo a jde to i u čerstvého slepičího.👍👍👍

bery25
bery25 (29 příspěvků) 11.06.2023, 06:49:08 xxx.xxx.33.204
orionka:

Nechci se moc motat do drůbeže ( když ještě nemám ani kuře ), ale co se hnojení týče, snad lepší než čerstvý. A naložit do sudu a nechat vybublat ? ( dělali jsme to tak kdysi s holubím a takové guano- taky leží pár let )


dobry,mam ho vo vode zarobeny od minuleho roka,ostalo mi cca 10l,ide mi len o to ,či ma ešte nejaky učinok,alebo si zarobit novy,aby som nehnojil zbytočne😉

Fikovnice
Fikovnice (4238 příspěvků) 11.06.2023, 20:48:28 xxx.xxx.62.8
bery25:

mna sa nemože zbavit honzapm a ja zase vasloughingje to v poriadku,nebojte sa,v tatrach sa vas lahko zbavim,medvedov tam mame dosttears-of-joy


No to je od Vás teda pěkný...

Tak já už Vás néééchcu, medvědům byste mě předhodil...crazy

Anonymní (neregistrovaný) 11.06.2023, 21:34:07 xxx.xxx.2.199

Stejně je sucho a musíte zalívat....

bery25
bery25 (29 příspěvků) 12.06.2023, 08:13:50 xxx.xxx.33.204
Fikovnice:

No to je od Vás teda pěkný...

Tak já už Vás néééchcu, medvědům byste mě předhodil...crazy


😄nieeeee,a tak to vyzeralo nadejnekiss😄

aldamax
aldamax (37 příspěvků) 12.06.2023, 09:44:21 xxx.xxx.83.143

Jestli jste tu hnojivou zálivku přechovával v uzavřené nádobě pokud možno bez přístupu vzduchu, tak neztratila nic,nebo málo,  na kvalitě. Jestli v otevřené, vyprchal dusík, který je  na jaře pro růst nejdůležitější. Nějak se mi ale nechce  věřit, že byste to neměl zavřené, leda někde kilometr z dosahu a dočichu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.