Aktuálně: 4 849 inzerátů175 207 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Červnová teplákovka

Phorum
Phorum (76 příspěvků) 29.05.2023, 10:46:20 xxx.xxx.239.63
honzapm:

Všechny zdravíme a máváme.

Javorko, nejela jste letos na Chelsea?

Proč vono je to vždy v termínu, když líhnu kuřata?

Ach jo. \'cheeky\'

 

Phorum - a kdo vy vlastně jste? Já jsem zvědavej.

 


Tak já se trochu rezepíšu. Vyrostl jsem mezi zvířaty a v chovu pokračuji. Mám indické běžce a začal jsem před lety se slepicemi vlaškami, bezocasými araukanami a hybridkami.. později zelenonožky které mi zlikvidovala liška. Nikdy se mi nepodařilo to udržet čisté, takže z toho je klasický dvorkový mix. Loni jsem zkoušel odstartovat čistokrevný chov koupí NV brakelek zlatých černě pruhovaných přes poštu, bohužel se nepodařilo ani jedno kuře. Jsem od Jeseníku, takže obklopen Polskem kolem sebe moc chovatelů nemám. Letos z 15 vajec Lavender, taky poštou, mám pod kvočnou 4 kuřátka. Lavender mě zaujala, ale jestli se tomu dá říct plemeno...

Z ifauny mě asi znát nebudete, spíše jsem jen četl. Ale jak se začalo oznamovat že se zruší diskuze a začala první cenzura odkazů na náhradní weby, tak jsem si říkal, že zabojuji a poslal jsem snad 100 lidem odkaz sem v soukromých zprávách.. za což mi zablokovali všechny profily.😄 Nejstarší je GaIif, jediný funkční Lontak a vznikaly jen pro občasné dotazy, nějak jsem se jich nedržel. Mám vzdělání blízké biologii, takže se tak obecně jakž takž orientuju a občas poradím v teraristice, v hmyzu, okrasném ptactvu, drůbeži atd. nebo aspoň odkážu. Na povídání moc nejsem ani nemám tolik čas, takže moje aktivita postupně utichne : ), ale občas sem určitě zase kouknu. Podobná komunita se těžko hledá a myslím, že by těžko ještě někdy něco podobného mohlo vzniknout. Proto mi na tom tak záleží, i když se až tak neúčastním, čerpám ale hodně. Jestli se podaří zachránit diskusi na iFauně, to teda nevím. Ale budu sem kvůli tomu chodit, zda se něco nechystá, nějaký ten povel k hromadné deaktivaci či co. A na závěr kuřátka lavender : )

 

Obrázek Obrázek Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 29.05.2023, 14:47:15 xxx.xxx.59.104
Ahoj ! "Červnová teplákovka" t.j. modrá popelová? Moc hezké slepice.
Varaxi
Varaxi (498 příspěvků) 29.05.2023, 14:52:43 xxx.xxx.191.80

Byla jsem včera se synovci v Bruno Family parku. Bolí mě všechno. 

V životě nepůjdu do posilovny, nedovedu si představit, že by to byl větší záhul, než hlídat sedmiletého a tříletého chlapce v prolízačkách. 

Phorum
Phorum (76 příspěvků) 29.05.2023, 14:58:25 xxx.xxx.239.63

Zvedavec

V češtině se o tom "plemeni" moc nepíše, pochází myslím z Británie. Jsou to vlastně modré ocasaté araukany s chocholkou, trochu podobné cream legbar. 👍

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 29.05.2023, 15:00:40 xxx.xxx.0.1

Děkujeme Fórumovi z Jeseníků za srdceryvné představení.

Ano, tiché čtenáře máme nejraději. 😄

 

Já zrovna odnáším vajíčka na poštu, 40 na Slovensko a 25 do Jižních Čech.

A bolí mě hlava, tak se mi tam vůbec nechce, to bude vedro.

Asi to je znamení, že se mám cestou z pošty stavit na zmrzku.

A tato znamení já vyslyšuji vždy velice rád, že.

Lizu zdar. 

Phorum
Phorum (76 příspěvků) 29.05.2023, 15:31:49 xxx.xxx.239.63
honzapm:

Děkujeme Fórumovi z Jeseníků za srdceryvné představení.

Ano, tiché čtenáře máme nejraději. laugh

 

Já zrovna odnáším vajíčka na poštu, 40 na Slovensko a 25 do Jižních Čech.

A bolí mě hlava, tak se mi tam vůbec nechce, to bude vedro.

Asi to je znamení, že se mám cestou z pošty stavit na zmrzku.

A tato znamení já vyslyšuji vždy velice rád, že.

Lizu zdar. 


Rádo se stalo, dojemný příběh pro tiché i netiché čtenáře. 

Že já Vás přece jen brzy pošlu na další zmrzku, když to letos příliš nevyšlo s lavender, vlašky jsou tak pěkné. 😄

Bodlinka
Bodlinka (983 příspěvků) 29.05.2023, 16:29:58 xxx.xxx.19.203

"Lavender" je anglická araukana, mají je totiž i ocasaté, na rozdíl od něměckého směru šlechtění. To "lavender" je označení barvy, česky trapně perlově šedá. Většina těch zvířat ale perlově šedá není, různě prosvítá feomelanin, hlavně u kohoutů.

Phorum
Phorum (76 příspěvků) 29.05.2023, 18:31:35 xxx.xxx.239.63

Letos poprvé po 7 letech bude kvést kiwi Actinidia arguta a zdá se, že i A. chinensis něco chystá, uvidíme jak to bude dozrávat u nás v 500 m n. m. Akébie pětičetná (Akebia quinata) už druhým rokem přebohatě plodí, na konci léta se zcela jistě pochlubím sklizní.😄

foto 1. a 2. A. arguta, 3. A. chinensis, 4. a 5. Akébie👍👍

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Phorum
Phorum (76 příspěvků) 29.05.2023, 18:42:41 xxx.xxx.239.63
Bodlinka:

\'Lavender\' je anglická araukana, mají je totiž i ocasaté, na rozdíl od něměckého směru šlechtění. To \'lavender\' je označení barvy, česky trapně perlově šedá. Většina těch zvířat ale perlově šedá není, různě prosvítá feomelanin, hlavně u kohoutů.


Koukal jsem, že existují i za oceánem ameraucany lavender, těm ale chybí chocholka.

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 29.05.2023, 23:20:38 xxx.xxx.0.1

S tím "kiwi" jsem si vzpomněl na jednu smutnou vzpomínku,

i když do Teplákovky zásadně dávám jen veselé věci.

Už jsme totiž zažili zánik jednoho velkého Fóra.

forum.living.cz

Tam jsem chodil ještě před iF, od roku 2000.

Scházeli se tam úžasní, odborní a ochotní lidé.

Dobrá nálada, cenné informace, rady a poklady.

Z dnešního hlediska (dnešní inteligence populace)

nadprůměrná a neopakovatelná a nenahraditelná sešlost.

Kamarádky podnikaly výlety do Anglie, pořizovaly spousty

fotodokumentace - zahrady, parky, soukromé návštěvy, výstavy,

Chelsea - sháněly a do ČR dovážely tehdejší absolutní novinky,

zahradnicky - hlavně ve formě semínek,

které u nás bylo možné i pěstovat (např. Verbena bonariensis, 

za všechny tenkrát neznámé a nerozšířené).

Chodily tam prostě ikony, kapacity, lidé z Průhonic ap.

Chodil tam i uživatel Vrana, který tam napsal materiál

na několik knih, nejen na téma pěstování "kiwi" v ČR.

Tenkrát stále v plenkách. Porovnával odrůdy,

sháněl je po celém světě, sledoval jejich mrazuodolnost,

případnou nutnost opylení, kdo je jakým opylovačem,

co je k sobě kompatibilní a co naopak. 

Jaké jsou nevýhody samosprašných odrůd,

velikost a chuť plodů, výnos, dozrávání...

To bylo nenahraditelné. A nejen to.

A dnes je to fórum už nevygooglitelné.

A začal ten konec naprosto stejně jako iF.

Progresivní amatéři, kteří nevěděli o problematice

vůbec nic si mysleli, že s nimi bude líp. 

A doteď, bez nich, to bylo nic.

Když vidím fotky jednatele iF - Axel Lagercrantz,

je mi už všechno jasné.

Phorum
Phorum (76 příspěvků) 30.05.2023, 07:58:26 xxx.xxx.239.63
Odpověď na příspěvek uživatele honzapm z 29.05.2023, 23:20:38

Kiwi u nás jsem moc šancí nedával, koupil jsem před lety na zkoušku po párech samosprašná + samec ale v nic moc jsem nedoufal, ani se o tento rod příliš nezajímal a už ani nevím co to bylo za odrůdy. Kdyby se ale letos ukázalo že má šanci dozrát, naroubuji osvědčenými odrůdami a snad se dostaví i nadšení pro tuto rostlinu. V dobách kdy se objevovalo a věc byla nedostupná, měli lidi potřebu být iniciativní, byli odkázáni jen na své vědomosti. Dnes už máme vše na zlatém podnose a zakrňujeme. Cesty do zahraničí už nejsou taková událost jako kdysi, vše už je objevené a známé. Člověka to nenutí se sdružovat a společně hledat informace, realizovat importy, provádět vlastní pokusy. I dnes se ale ještě najdou směry, které k větší snaze vybízí a to jsou například zanikající krajové odrůdy kulturních plodin, těžce válcované komerčními hybridy. Byly snahy učinit neregistrované osivo nelegálním, to zažehlo alespoň menší snahy o záchranu místních variet a vznik amatérských semenných bank. V chovech hospodářských zvířat by to brzy mohlo být podobné, vlastně už je. 

Phorum
Phorum (76 příspěvků) 30.05.2023, 08:51:28 xxx.xxx.239.63
Odpověď na příspěvek uživatele JardaPecival z 30.05.2023, 08:45:12

Kopulující pár štětconoše ořechového (Calliteara pudibunda), nahoře samička.👍

Hlava nehlava, kyčel, příkyčlí, stehno, holeň, chodlo, drápky. Pata chybí?

Phorum
Phorum (76 příspěvků) 30.05.2023, 09:23:57 xxx.xxx.239.63
Odpověď na příspěvek uživatele JardaPecival z 30.05.2023, 09:09:03

Já to četl s tím pivem, taky občas praktikuji a pociťuji podobné vedlejší účinky. 😄

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 30.05.2023, 12:02:18 xxx.xxx.198.226

Tak včera byla kuřátka celé odpoledne navolno a večer se způsobně vrátila do kurníku. Dnes jsem se tedy odvážně rozhodla jim nechat otevřeno celý den :-) Snad je tedy večer najdu... Třeba jim staré slepice ukáží, kam se snáší. Musím tam přidat kukaň, teď tam mají tři staré slípky jen jednu, ale když jich teď bude osm dohromady, tak to bude chtít aspoň dvě (třetí mají ještě v kurníku).

Včera jsem se rozhodla uvést do provozu proklínaný peklostroj MF-70, u kterého se loni na konci podzimu servisák zapřísahal, že je už konečně naprosto v cajku a bude běhat, jak má (nový karbec, nový válec, nová svíce, hadička, lanovody, lanko na startér.. div že nemám celou novou emefu). A fakt! Včera jsem nějak od oka namíchala nějaký ten benzin s olejem, nehodlala jsem se s krámem patlat, a ono to chytlo na první dobrou! A běželo! Asi půl hodiny na prázdno, a když to nechcíplo ani se to nekontrolovatelně nerozběhlo, tak jsem se jala vyzkoušet sekačku. Sekačka zarostlá v kopřivách... jsem ji vytáhla, zběžně ometla, prolila vyjetým olejem a rozhýbala. No a nasadila na první pokus (už to je zázrak). A nekecej, ono to fungovalo! Posekala jsem slušných pár arů.

Dokud jsem si nebyla jistá, že ta mrcha poběží, tak jsem nehodlala do toho investovat vteřinu svého času navíc. Ale když teda pracuje, tak jsem milostivě nahustila kola (div, že se to jedno při sekání nesvlíklo, jak jsem to na něm točila po ráfku) :-D A čeká ten krám ještě nějaká tedy drobná údržba, když se mi snaží zavděčit (jen co to doleštím, tak se to zase rozpadne, jen počkejte).

Chtělo by to, aby to běhalo, kvůli obracečce na seno. Páč obracení sena ručně je vopruz, fakt. Tak držte palce.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 30.05.2023, 12:14:22 xxx.xxx.226.6

Drůbežáříí,dobrý den, já jsem ráda, že jste tu, páč až to přinde - času dost  zatím- tak budu mít kam chodit se ptát, to mám radost převelikou. A zase jdu, jen jsem se musela zaradovat, zcela dětinsky. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.