Aktuálně: 4 849 inzerátů175 214 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Červnová teplákovka

bery25
bery25 (29 příspěvků) 13.06.2023, 21:07:06 xxx.xxx.33.204
aldamax:

Jestli jste tu hnojivou zálivku přechovával v uzavřené nádobě pokud možno bez přístupu vzduchu, tak neztratila nic,nebo málo,  na kvalitě. Jestli v otevřené, vyprchal dusík, který je  na jaře pro růst nejdůležitější. Nějak se mi ale nechce  věřit, že byste to neměl zavřené, leda někde kilometr z dosahu a dočichu.


Dakujem,ano,ano,mam to v uzatvorenom sude,tak to použijem,asi bude stačit raz za dva tyždne😉

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 15.06.2023, 12:48:05 xxx.xxx.198.226

Tak dámy už spolu nocují ve velkém kurníku, staré i mladé :-) 

Staré se vždy na večer uloží do starého kurníku, ale začala jsem je přenášet do nového. Když tam pár nocí byly a konečně se s mladými porovnaly, tak jsem je tam předevčírem začala přehánět, a ty bestie chytrý už přesně vědí, co se po nich chce :-)

Akorát teda předpokládaně půlka mládek mi zřejmě někam zanáší, takže budu muset zjistit, kam, a pěkně je přeučit na kurník (nejspíš snášejí pod buňku, takže jim tam prostě zamezím přístup). Když to neklapne, budu si muset vyhradit nějaký víkend a zjistit, které neřestky to jsou, a nechávat je u kurníku ve voliéře, aby se naučily chodit kam mají.

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 19.06.2023, 08:46:25 xxx.xxx.198.226

Tak mládky zanášejí pod stroj z našeho chovatelského baroka :-) Je to docela přístupné místo, kryté před deštěm, tak je tam zatím nechám, aspoň vím, kde sbírat. Samozřejmě jsem se tam podívala až naposled, předtím jsem prolezla celý prostor pod buňkou, abych si to užila :-D

V zimě se to srovná, až budou zavřené v ohrádce kvůli ptačí chřipajzně.

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 22.06.2023, 07:55:03 xxx.xxx.198.226

Včera mládky nanosily spořádaně do kukaní. V zánosu pod chovatelským barokem ani pírko, v kukani pěkně hromádka vejcí :-) Hodné slípky!

Od pěti mládek zatím každý den pravidelně tři vejce, takže podezírám dvě z nich, že si ještě našly nějaké jiné vykutálené místo pro kladbu, musím vyzkoumat :-) Možná je zase na jeden dva dny zavřu do voliery, abych viděla, jestli nesou všechny.

ančovička
ančovička (860 příspěvků) 22.06.2023, 16:54:12 xxx.xxx.26.204
Buggyra:

Včera mládky nanosily spořádaně do kukaní. V zánosu pod chovatelským barokem ani pírko, v kukani pěkně hromádka vejcí :-) Hodné slípky!

Od pěti mládek zatím každý den pravidelně tři vejce, takže podezírám dvě z nich, že si ještě našly nějaké jiné vykutálené místo pro kladbu, musím vyzkoumat :-) Možná je zase na jeden dva dny zavřu do voliery, abych viděla, jestli nesou všechny.


Ty budou někde zanášet 😀..já jsem na podzim (z nedostatku vajec),koupila 5 IsaBrownek,brzy začaly snášet po 5ti vejcích denně a nesou stále stejně 😀👍..sice to nejsou žádné krasavice 😂,ale jejich užitkovost je velice milá 😀🤷

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 22.06.2023, 21:01:43 xxx.xxx.0.1

Tak jsme se na západě snažili připravit na bouřky a tornádo, pokud to vůbec lze. A teď nezbývá, než čekat. Za květen a červen napršelo jen 12 mm celkem, což nás opět činí nejsušší oblastí v zemi, je to teda opravdu svízelné. 

Růže kvetou a voní. Unikly po několika letech populační explozi listokazů, ale o přízeň nouzi nemají. - Pink Robin, Red Robin, Alchymista a Celsiana. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (781 příspěvků) 23.06.2023, 06:28:15 xxx.xxx.227.193

Liberec býval nočníkem Evropy. A teď?? Všude prší, u nás nee. Konečně slibovali srážky na tuto noc... a napadlo 1,1 mm. Ani stromy nepropršely... 

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 23.06.2023, 09:38:47 xxx.xxx.198.226

Přesně, my jsme nastavili všechny vodolapy, abych měla aspoň tu vodu s prachem na zalévání, a kulové. Tak ještě by mělo zapršet teď v noci, to už nastavíme vodolapy promyté od prachu na lapání pitné vody pro zvířata, a uvidíme, zda něco nakape. Doufám.

Jinak holt budeme vozit vodu v kanystrech i nadále. Ale už mám celkem vymyšlený systém, který by mohl fungovat, a nemusela bych jezdit denně.

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 23.06.2023, 09:49:23 xxx.xxx.198.226
ančovička:

Ty budou někde zanášet 😀..já jsem na podzim (z nedostatku vajec),koupila 5 IsaBrownek,brzy začaly snášet po 5ti vejcích denně a nesou stále stejně 😀👍..sice to nejsou žádné krasavice 😂,ale jejich užitkovost je velice milá 😀🤷


To je mi jasné, že zanášejí, kráčmery jedny. Ale kam... to budu muset nějak vypátrat. Možná bych si o neděli mohla dát tu práci, a dopoledne tam strávit v činorodém ruchu, a pozorovat...

Já mám hybridí Lohmanky, jsou lehké a běhavé (což ocení člověk zejm. při zahánění do kurníku...). A naštěstí už mám skoro všechny bílé, tak máme o nich s jestřábama dobrý přehled 😉

ančovička
ančovička (860 příspěvků) 23.06.2023, 10:33:23 xxx.xxx.26.204
Buggyra:

To je mi jasné, že zanášejí, kráčmery jedny. Ale kam... to budu muset nějak vypátrat. Možná bych si o neděli mohla dát tu práci, a dopoledne tam strávit v činorodém ruchu, a pozorovat...

Já mám hybridí Lohmanky, jsou lehké a běhavé (což ocení člověk zejm. při zahánění do kurníku...). A naštěstí už mám skoro všechny bílé, tak máme o nich s jestřábama dobrý přehled laugh


👍🤣🤣🤣..ale zase je výhoda, že jsou rychlé 😀

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 27.06.2023, 11:10:27 xxx.xxx.252.148

Náš kohút a sliepočky na našom slepačom dvore. Majú dosť zelene, tieň stromov a kríkov. Podľa mňa by mohli byť aj celkom spokojné a netúžiť do záhrady a pred náš prah. Ale najväčšie blaho je, keď sa práve tam dostanú. To je ich denný vytúžený cieľ.  😉Ešteže si nevyhliadli územie susedov.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 27.06.2023, 11:22:47 xxx.xxx.252.148

A ešte náš prítulný a starostlivý kohútik, obyčajný dedinský mix, ale miláčik. Lieta cez deň niekoľkokrát hore-dole od sliepok, do záhrady, skontroluje aj 8-týždňové kuriatka cez pletivo bývalého skleníka - a potom späť k sliepkam. Má taký veľký hrebeň a laloky, že mu prekážajú pri jedení :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 28.06.2023, 09:37:28 xxx.xxx.198.226

Tož jsem holkám instalovala konečně automatická dvířka. Z jižní strany domku, kde je okénko (původně zahradní domeček pro děti). Přiložila jsem k okénku pozvolný chodníček, kudy mohou děvčata vystupovat a sestupovat a naháněcí ohrádku jsem protáhla za domeček podél tohoto chodníčku, aby je to navedlo. Instalovala jsem v neděli dopoledne. V neděli večer jsem jim chuděrám zavřela hlavní vchod a všechny jsem nahnala po prkně pěkně do automatických dvířek.

Též jsem původně šikmo o stěnu opřený hřad na základě místní propagované dobré praxe umístila vodorovně asi 40 cm nad podlahu, čímž dámy získaly více prostoru pro svoje bidýlkové rejdy.

A přidala jsem dovnitř jedno plnohodnotné snáškové hnízdo, takže nyní mají uvnitř kurníku dvě a venku jedno (8 nosnic).

V pondělí zapomněla ráno máti odklopit kyblíček, kterým jsem večer přiklápěla čidlo od automatu, aby zavřel slepice před setměním. A když jsem šla zavřít, už byly holky vevnitř nasáčkované hlavním vchodem. No co už. Testování inteligence zbylo na včerejšek.

Včera ráno máti kyblík sejmula, takže dvířka se děvčatům ráno otevřela. Aby se jim dobře chodilo snášet, máti jim otevřela i hlavní vchod, přeci jen nechci podporovat zanášení... No a odpledne jsem po práci zaběhla do stáje, posbírala vejce a zavřela hlavní vchod, a v půl desáté večer šla zkontrolovat, co s tím soudružky provedly :-)

A milé dámy to pochopily naprosto ukázkově, všechny byly v kurníku! Takže trefily po prkně do automatických dvířek, kudy jsem je jednou jedinkrát naháněla dovnitř a jednou jedinkrát tamtudy byly vypuštěny. Ohromily mě dokonale. A že jsem ještě v neděli večer dvě holky přenášela ze starého kurníku, tak mě o to víc překvapilo, že tam byly i tyto! Asi se jim změna hřadování opravdu zamlouvá.

(v příloze pro ilustraci foto domku v předchozím stavu - ta mříž vlevo vevnitř je přes okénko, kudy nyní dámy chodí dovnitř a v průčelí hlavní vchod, který už má v užívání obsluhující personál)

Mám radost, a zároveň ve mně trochu hlodá podezření, co by, kdyby se slepice rozhodly převzít vládu nad světem. Páč už teď předvedly inteligenci daleko předcházející některé lidi...

Obrázek
megi-the-pes
megi-the-pes (2237 příspěvků) 28.06.2023, 11:42:57 xxx.xxx.210.23

Buggyro, nechci Vám kazit radost, ale slépky pozoruji celé dny a ony prostě najdou díru, kudy do bezpečí, místo, které už se osvědčilo. Když zavřete oba vchody, budou chvíli chodit okolo a pak zalezou někam na stranu, pod keř atp.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.