Aktuálně: 5 035 inzerátů173 689 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Co dneska?

Anonymní (neregistrovaný) 26.05.2023, 10:34:27 xxx.xxx.189.162

Tak ifauna nás pro jistotu blokla všechny hromadně, co dneska plánujete?😄

Anonymní (neregistrovaný) 26.05.2023, 10:39:40 xxx.xxx.189.162

Kdyby tam aspoň normálně umožnili říct si kde se sejít. Oni po 20 letech zruší diskusi a ještě blokují všechny kdo se nějak vyjadřují kde bude náhradní kecárna, to mi hlava nebere.

Buggyra
Buggyra (3202 příspěvků) 26.05.2023, 12:20:47 xxx.xxx.198.226

Dnes se plánuji nachystat na zítřejší odjezd na závodky, poslední teď asi na dva měsíce, pokud mezitím nepočítám ty, co budu pořádat sama. Páč prachy půjdou teď na opravy aut. (ono vlastně není ani skoro čím na ty závody jezdit, hm... jen doufám, že poslední pojízdné mě zítra nenechá někde na cestě...)

Mezitím budu jezdit jako doprovod s jinými členy naší stáje, takže zahálet určitě nebudu - a aspoň jim oplatím, že předtím trpělivě oškovali oni mně :-)

Buggyra
Buggyra (3202 příspěvků) 26.05.2023, 12:39:46 xxx.xxx.198.226

Taky se musím dokopat do investice do trenéra! A ne jen lítat po závodech. Hlavně že mám plná ústa toho, jak má mít každý trenéra, tralala. :-D

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 26.05.2023, 13:33:29 xxx.xxx.59.143

Musím říct, že jsem dlouho byla bez trenéra...na co žejo, když lítám jen po lese (sama nebo v závodě) a kůň poslouchá. Ale musím říct, že jsem sama na sebe nakrkla, že jsem do trenéra nešla dřív. Pár zbuzerovani a kůň šlape ještě líp - na myšlenku, na milimetr přesně, na deko tlaku až sama žasnu, že to takový velký zvíře umí :D 

 

A hlavně jsem přestastna za moji trenérku, umí dobře vysvětlovat, umí pochopit že arab nebude mít stejné psychické reakce a nesení jako Hannover - takže tomu umí přizpůsobit vedení lekce. Protože s německým přístupem trénování si maximálně koupím místenku na let vzduchem :D 

KatyQ
KatyQ (154 příspěvků) 26.05.2023, 16:58:37 xxx.xxx.0.1
Díky půldni dovolené už se kobyla prošla skoro dvě hoď v terénu. Po dvaceti letech lesoježdění jsem se odhodlala pozvat na zítra trenérku a bohužel to neklapne, protože omarodila. Snad nám to vyjde v červnu.
Kallisto
Kallisto (118 příspěvků) 26.05.2023, 19:58:47 xxx.xxx.60.135
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 26.05.2023, 17:11:00

Ne. Chvíli jsem čekala, jestli je to technická  závada, ale asi nás chtějí nechat vychladnout nebo vypadnout hned a nevysírat :-D

Buggyra
Buggyra (3202 příspěvků) 28.05.2023, 15:11:32 xxx.xxx.83.42

Kallisto: Jestli "vypadnout hned", tak se jim to zadařilo.

Evcusik: já jsem jezdila pod trenéry leta a každý rok se mi zadaří alespoň párkrát se dostat pod něčí zkušenější oko. Teď jak budou dva měsíce pauzy, snad bych mohla zajet za naší klubovou trenérkou, jednou dvakrát. To by už mohla mít volněji i moje sousedka, co by na ty tréninky jezdila se svým koníkem se mnou...  Ale když on mi ten trenér vždycky na tom tréninku řekne "takhle dobrý, na tu úroveň, co jezdíte, je to v pořádku" a připomínky k zlepšení nemá... Holt by to chtělo s někým spolupracovat dlouhodoběji, a ideálně si toho člověka tahat sem domů, abych k tomu nemusela platit nájem haly a stavět a uklízet se s parkurem... Doma to můžu postavit předem a pak to nechat stát... No, jak vidno, výmluv si umím najít mnoho a mnoho :-D

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 28.05.2023, 18:11:29 xxx.xxx.53.103
Buggyra:

Kallisto: Jestli "vypadnout hned", tak se jim to zadařilo.

Evcusik: já jsem jezdila pod trenéry leta a každý rok se mi zadaří alespoň párkrát se dostat pod něčí zkušenější oko. Teď jak budou dva měsíce pauzy, snad bych mohla zajet za naší klubovou trenérkou, jednou dvakrát. To by už mohla mít volněji i moje sousedka, co by na ty tréninky jezdila se svým koníkem se mnou...  Ale když on mi ten trenér vždycky na tom tréninku řekne "takhle dobrý, na tu úroveň, co jezdíte, je to v pořádku" a připomínky k zlepšení nemá... Holt by to chtělo s někým spolupracovat dlouhodoběji, a ideálně si toho člověka tahat sem domů, abych k tomu nemusela platit nájem haly a stavět a uklízet se s parkurem... Doma to můžu postavit předem a pak to nechat stát... No, jak vidno, výmluv si umím najít mnoho a mnoho :-D


Tak to chápu :) ...já jsem natrefila na boží paní, velmi nadšená do procesu. Sic to dávkuje, ale jakmile vidí že už jsem se něco naučila a je to tzv. pod kůží, hned mě "buzeruje" za další věc co se dá vylepšit :D  a hlavně poradí - občas ty arabci mají jinačí procesy, než teplokrevnici. A občas mě kobca fakt dostává na dřeň, že najednou prostě nevim - jen vím, že je něco blbě, ale cestu nápravy sama nevim.  A pak taková radost, když najednou koník šlape na jemných pomůckách jak z partesu.

A určitě se podepisuju, že je to jiná liga když trenér přijede oproti tomu někam jezdit (jezdím na halu jen při nesjízdné jízdárně). 

Exddie
Exddie (9 příspěvků) 30.05.2023, 12:40:55 xxx.xxx.226.252
Ifauna i pro mě vážně zklamání. Snad se to alepson tady trochu obnoví. Jinak dnes asi zas za koněm, sednou si co výběhu a pozorovat je :)
Horsana
Horsana (641 příspěvků) 30.05.2023, 15:34:26 xxx.xxx.40.140

Mám úpal a vážne rozmýšľam, že cez leto budem žiť v lese, lebo ja to proste nedávam a byt je pod strechou, moja izba otočená na západ.Peklo!

Buď sa dohodnem s huculiarmi a pôjdem na leto k nim, alebo proste budem kempovať na chate, alebo  v stane, hocikde, len nie tu.

Buggyra
Buggyra (3202 příspěvků) 31.05.2023, 08:09:24 xxx.xxx.198.226

Dneska je v plánu posekat asi čtvrt hektaru a posunout koním oplůtek, ať vyzobávají, co nevzala sekačka. Včera jsem překážky odnosila na jedno místo, dnes kolem nich vysekám, a pak nás čeká sušení (snad bude fungovat obracečka na fréze). A pak zase sekání a pak sušení.

Koupila jsem před lety lis na seno, stacionární na elektřinu, na malé balíky, ale zatím se nám ho nepovedlo zprovoznit. Buď budeme potřebovat větší elektrocentrálu (drahá) nebo slabší elektromotor (levné, jednoduché řešení). Zítra večer dorazí konečně po půl roce ukecávání elektrikář, aby nám to prohlédnul a řekl mi parametry motoru, co mám shánět. Tak snad to bude průchozí. Jinak půjde lis zase do nabídky se slzou v oku. Ráda bych si lisovala vlastní balíčky, protože bychom nebyli závislí na zemědělci, který nás má v prioritách až někde hodně vzadu. A volné seno se hrozně blbě skladuje (sice máme žoky, ale ty jsou po naplnění kulaté, zatímco balíčky jsou hranaté a dají se skládat na sebe a netaháte najednou padesát kilo sena).

Byt mám také pod střechou a otočený na jih, ale máme kvalitní zateplení domu, takže už je v bytě snesitelno. Navíc mi pomáhá, že ráno odcházím před sedmou a večer se vracím po osmé. Tak to už teplo není... 

Doporučuji přes okno natáhnout staré bavlněné prostěradlo. Bílá barva a hustá látka odkloní spoustu tepla. Funguje to i zevnitř bytu, místo záclon, ale lepší je to švihnout před okno, když je možnost. A hlavně vyvětrat ráno, natáhnout dovnitř studený vzduch, a pak už do večera okna neotvírat...

Saga
Saga (331 příspěvků) 31.05.2023, 08:26:14 xxx.xxx.167.183

Buggyro, prosím, co je "stacionární lis na seno", snad to píši správně? Já sháním už roky kvalitní lis na malé hranaté balíčky s váhou do cca 15 kg. ALE! Je-li to lis za traktor a z druhé ruky, bývá v dost dezolátním stavu a manžel se s tím odmítá peklovat a já tomu nerozumím už vůbec. Nový? Tak to je finanční scifi. Objevila jsem kdesi i nový ruční, ale ta cena mě taky dost odbourala, tže jsem se na to prostě vybodla. Toto slyším úplně poprvé. Elektrocentrálu máme v kategorii profi, ale jak přesně silnou z hlavy také nevím...

efe
efe (1052 příspěvků) 31.05.2023, 10:29:21 xxx.xxx.60.95

Dneska se ke koním opět nedostanu. Postihl mě poprvé v životě zánět močových cest a teda netušila jsem, jak může blbej močák strašlivě bolet.... uffff...

Peji
Peji (27 příspěvků) 31.05.2023, 11:18:35 xxx.xxx.34.45
Saga:

Buggyro, prosím, co je "stacionární lis na seno", snad to píši správně? Já sháním už roky kvalitní lis na malé hranaté balíčky s váhou do cca 15 kg. ALE! Je-li to lis za traktor a z druhé ruky, bývá v dost dezolátním stavu a manžel se s tím odmítá peklovat a já tomu nerozumím už vůbec. Nový? Tak to je finanční scifi. Objevila jsem kdesi i nový ruční, ale ta cena mě taky dost odbourala, tže jsem se na to prostě vybodla. Toto slyším úplně poprvé. Elektrocentrálu máme v kategorii profi, ale jak přesně silnou z hlavy také nevím...


Zrovna tento víkend jsem lis na menší hranaté balíky poháněný elektromotorem prodala. Nám už nestačil, budeme potřebovat za traktor. Ale byla s ním fajn práce. Jen tedy sám nezbýrá, musel se krmit ručně vidlemi, ale pěkně to odsýpalo :) Kupovali jsme tady v ČR jako již použitý. Pocházel prý z Rakouských Alp, kde je dělají pro malochovatele.

Obrázek
Horsana
Horsana (641 příspěvků) 31.05.2023, 11:37:52 xxx.xxx.40.140
efe:

Dneska se ke koním opět nedostanu. Postihl mě poprvé v životě zánět močových cest a teda netušila jsem, jak může blbej močák strašlivě bolet.... uffff...


Au, och, týmto som nikdy netrpela, ale z počutia a z AJ slangu "pissing fire" asi tuším, súcitím.

 Kde si k tomuto prišla??


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.