Aktuálně: 4 827 inzerátů175 273 diskuzních příspěvků17 761 uživatelů

Co dneska?

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 31.05.2023, 11:53:19 xxx.xxx.198.226
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 31.05.2023, 08:26:14

lis na slámu k mlátičce - Pardubice | Bazoš.cz (bazos.cz)

Takhle podobně (trochu jednodušeji, je nižší, materiál prochází po stole rovně, tohle asi dělá kulaté balíky) vypadá ten náš. Balík je tak velký (těžký), jak ho z lisu uříznete, prostě to lisuje dlouhý placatý hranol, nekonečný. Lis je samostatný, nepotřebuje traktor, hřídel žene na lisu přítomný elektromotor přes plochý řemen. Má stejná kola jako na tom inzerátu, takže určitě by šlo i ho záhnout za nějakým autem po louce (tj. není teda stacionární z výroby), ale mně to přijde zbytečné, aby se to zařízení natřásalo (i když vypadá fakt bytelně) - ono to jezdívalo nejspíš za koňmi nebo nevýkonnými traktory fakt krokem. Pro nás je jednodušší nechat ho stát, tj. zachovat ho jako stacionární, a seno naházené z louky do hengru (nebo na sběrací vůz, kdybychom nějaký měli) do něj nacpat ručně (nemáme sena moc). Mj. je jasné, že si to to seno ze země samo nepodá. Je potřeba buď teda přidat při pojezdu sběrací a podávací zařízení (které zase musí něco pohánět) a nebo pokud máte traktor, tak teda fakt koupit nějaký ten lis za traktor, který to rovnou sbírá. Já mít traktor, tak vůbec neřeším...

Ještě mám variantu využití takovou, že bych ten lis prostě naložila na hengr (vejde se mi tam jakž takž) a dojela s lisem a elektrocentrálou na louku, kde je seno v kupách, a prostě bych zastavila s hengrem u každé kupy, nacpala seno z kupy do lisu, na druhé straně (máme přední rampu na vleku) odebrala (a svázala - páč ten lis to jen lisuje, neváže) hotové balíky, a ty by se potom svezly z louky přeci jen snáz, než volné seno. Tak jako tak ale každý kus sena budu muset vzít já dvakrát do ruky, tomu se nevyhnu.

Takže s traktorem kupte nějaký starý Fortschritt a tohle radši vůbec neřešte...

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 31.05.2023, 11:56:13 xxx.xxx.198.226
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 31.05.2023, 10:29:21

Uf, tohle ti vážně nepřeju. To je asi jediné zlo, na které trpím náchylností, a už jsme to s gynekologem dotáhli celkem do dobrého provozního stavu, kdy zvládám prevenci a vyhýbá se mi to, ale vždycky si tak jeden dva do roka hodím. Ty moje už jsou zvládnuté, páč mám doma v pohotovosti všechny tlumící prostředky, ale když jsem to jednou nepodchytila, a ještě zvládla kvalitně prochladnout, tak jsem myslela, že mi ten močák prostě vyletí bokem.... uííí

Tak se z toho rychle a co možná málobolestně vykřeš! Fakt žádná sranda. A doleč to řádně, žádný "už dobrý, můžu s holým zadkem ven".

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 31.05.2023, 11:57:20 xxx.xxx.198.226
Odpověď na příspěvek uživatele Peji z 31.05.2023, 11:18:35

No ale ten je teda úúúplně boží!

Jaký je to typ nebo jak se jmenuje, že bych to očekovala a pak si třeba pohlídala na bazoši? Díky moc

Saga
Saga (338 příspěvků) 31.05.2023, 12:32:18 xxx.xxx.167.183

Peji i Buggyro, díky za vysvětlení. To, že to musí stát na místě, pro nás není problém. Pro nás je obrovský problém skladování volně loženého sena. Máme poměrně malý prostor a to, že by bylo seno úlhedně zabalené v hranáčcích, by nám ušetřilo něurekom místa. Ten od Peji to je pecka! Přesně takhle nějak jsem si to představovala, prostě aby to nebyl obří werk, co zabere půl stodoly jenom tím, že tam bude stát. Je mi jasný, že Rakušáci tohle musí mít daleko lépe ošéfovaný než my Češi, protože jejich tradice v malozemědělství nebyla nikdy přerušena tak jako u nás👎Takovéhle věci pro nás drobnochovatele na českém trhu vytrvale chybí. Důvod, proč nemáme lis za traktor je kromě finanční stránky věci i ten, že plochy co sečeme, jsou rozlohou malé, žádné hektary a s traktorem si tam člověk často ani neuprdne.

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 31.05.2023, 13:26:02 xxx.xxx.198.226

Pokud bych se ho zbavovala, budete první, komu dám vědět :-)

Funkční je, nechala jsem si ho předvést u prodejce, fakt boží, jen prostě naše centrála je na něj slabá. Elmotor na lisu má příkon 2,2 kW a naše centrála má výkon nějakých 2,9 kW, ani ten motor neaktivuje... Snad bude možné dobastlit na to nějaký elmotor 1-1,4 kW třeba s převodem (nevadí nám, že to bude pomalé nebo že to bude lisovat na poloviční tlak), aby to běhalo...

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 31.05.2023, 14:28:56 xxx.xxx.251.2
efe:

Dneska se ke koním opět nedostanu. Postihl mě poprvé v životě zánět močových cest a teda netušila jsem, jak může blbej močák strašlivě bolet.... uffff...


Velmi soucítím! Na tohle jsem hodně citlivá a vím o co jde ... když při čurání jedné kapky vykousnu dlažku ze zdi ... tak se to dá ve zkratce popsat...

Doporučuji neváhat, pokud do jednoho dne nezvládneš volně dostupnými prostředky, neváhej jít k dr., nejlépe urolog. Já to takhle jednou zanedbala a když tekla červená, musely se nasadit hodně silná atb. Držím palce a přeji hodně rychlé uzdravení!

efe
efe (1071 příspěvků) 31.05.2023, 14:49:57 xxx.xxx.60.95

Dík holky za soucit. Ovšem nemám klasický příznak pálení a řezání při močení, to vůbec, ale bolí (teda bolel, už je to cajk) mě strašlivě celej močák, plus neuvěřitelně silný pocit plnýho močáku k prasknutí a přitom nemožnost se vyprázdnit... Od včera mám silná ATB a od rána už je to celkem ok. Kde jsem k tomu přišla, netuším. Před dvěma týdny jsem byla na vodě a chvíli jsem jela v mokrých věcech, protože na nás šplouchla vlna. Ale to mi přijde pozdě, zánět po dvou týdnech...?

Horsana
Horsana (643 příspěvků) 31.05.2023, 15:17:33 xxx.xxx.40.140
efe:

Dík holky za soucit. Ovšem nemám klasický příznak pálení a řezání při močení, to vůbec, ale bolí (teda bolel, už je to cajk) mě strašlivě celej močák, plus neuvěřitelně silný pocit plnýho močáku k prasknutí a přitom nemožnost se vyprázdnit... Od včera mám silná ATB a od rána už je to celkem ok. Kde jsem k tomu přišla, netuším. Před dvěma týdny jsem byla na vodě a chvíli jsem jela v mokrých věcech, protože na nás šplouchla vlna. Ale to mi přijde pozdě, zánět po dvou týdnech...?


Niekedy to závisí aj od doby menštruácie, mne sa chronické veci v malej panve vždy zhoršia s jej koncom....

Posledné dva týždne som doma liezla po stenách kvôli divertikulu, to sú chvíle, kedy chápem, akú úľavu prinesie koňovi s nejakým zauzleným črevom eutanázia. 

Horsana
Horsana (643 příspěvků) 31.05.2023, 15:30:59 xxx.xxx.40.140

Bola som v pondelok a utorok v lese.

Niekto našiel fotopascu a vymazal mi odtiaľ videá, alebo neviem, lebo pasca snímala, že sa ňou manipulovalo, to bolo jedno video a druhé ako sa okrútila okolo stromu (ale to ju mohol aj niekto otvoriť, ona sníma stále ak sa neprepne do iného režimu.

A potom sa vrátila na miesto, už keď som prichádzala, zdalo sami, že je trošku inak...na konci záberu potom vidieť hore šmuhu, čo by mohol byť paroh..ale aj prst, neviem, video som nestiahla, lebo som bola úplne nepríčetná, ona je veľmi citlivá a sníma aj keď prebehne myška, no boli tam videá iba z 23.5....a to je divné.

Tak som ju tentokrát zavesila tam, kde isto nepríde ani človek, ale ani zver, no čo už, raz to perfektné miesto nájdem...dúfam.

Jelene a kuny a hrivnáky.

Vlky/medvede sú asi v centre miest a obcí, heh.

efe
efe (1071 příspěvků) 02.06.2023, 07:36:56 xxx.xxx.199.5

Dáma, Dámička, Madam, Dadlička, Vzducholoď, Ploužnický plnotučník... slaví dnes 18. narozeniny!!! Už 7 let spokojená invalidní důchodkyně ❤️

Obrázek Obrázek Obrázek
efe
efe (1071 příspěvků) 02.06.2023, 08:01:40 xxx.xxx.199.5
Buggyra:

Ta je krásná! A ta barva heart

Napadá mě, proč jsi nakonec nevzala na Ptýrov ji? Však na lonži, na vodítku by se předvést mohla, či? :-)


Ona má velkej stres z vozejku a ani na ty svaly není to cestování ideální. Navíc s ní ty in-handy vůbec netrénuju (ne že by to nedala teda). A na lonži se musí cválat a to ona nesmí... Jako kolikrát už mě to taky napadlo, jí tam vzít, ale nějak nevím, jestli to máme (obě) zapotřebí...

efe
efe (1071 příspěvků) 02.06.2023, 08:01:56 xxx.xxx.199.5
Buggyra:

B taky nemá špatný odstín, zrovna se mi ho povedlo zachytit vysoce uměleckým způsobem :-D

  • Obrázek');" onmouseout="UnTip();">

Stejná barva ❤️


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.