Aktuálně: 4 319 inzerátů190 580 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Jak se vám venčí?

Sardullah
Sardullah (1272 příspěvků) 25.02.2024, 22:15:08 xxx.xxx.221.216

Jako to si děláte prču… bože vždyť je teprva únor a už klíšťáci? To za chvíli tady budou ty mrchy snad celoročně. My teda zatím neměli nic, ale zítra raději preventivně psy zakápnu. 😴

Trickyvoo
Trickyvoo (473 příspěvků) 25.02.2024, 22:59:38 xxx.xxx.62.63
Xerxova:

a ještě vzpomínka na venčení v Ploužnici taky v únoru - už jsou to dva roky… Jen tedy Yoda trochu vyrostl a Efe pro tentokrát zaměnila morgáně za psí slečnu

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

V podstatě by se dalo říct, že předtím šla Efe s koňem a vy s malým psem a teď to bylo obráceně 😄.

Aluška (neregistrovaný) 26.02.2024, 10:00:00 xxx.xxx.200.75

Já všem strašně děkuju za pochvalu fotek s Cipískem. Mám ho od hříběte, už to spolu táhnem 19 let, tak ten vztah tam je. A on je sice hodně velkej, ale i strašně hodnej 🙂. Já měřím 178 cm 😀

Obrázek
sutrik
sutrik (374 příspěvků) 29.02.2024, 20:40:47 xxx.xxx.6.209

Ještě fotky z neděle. Začátek je u zámku v Slatiňanech. Video a většina fotek vznikla pod oborou - nad mým oblíbeným údolím Chrudimky.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sutrik
sutrik (374 příspěvků) 29.02.2024, 20:47:49 xxx.xxx.6.209

A aby to nevypadalo, že je u nás jen krásná příroda, tak přikládám pár fotek z dneška z jihu, kam nechodím často.

1. Takto vypadá kopec z odpadků, když krajské město nechce spalovnu a vozí odpadky desítky kilometrů za město na hranici s CHKO. Ano, celý kopec je hromada odpadků.

2. Tady byl ještě nedávno les.

3. Cestou domů, v pozadí je naše vesnice.

Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (936 příspěvků) 01.03.2024, 06:14:42 xxx:xxx.4662:2bbc

Ještě fotky z neděle. Začátek je u zámku v Slatiňanech. Video a většina fotek vznikla pod oborou - nad mým oblíbeným údolím Chrudimky.

ti mufloni jsou úžasní

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 01.03.2024, 07:48:26 xxx.xxx.6.209
Xerxova:

Ještě fotky z neděle. Začátek je u zámku v Slatiňanech. Video a většina fotek vznikla pod oborou - nad mým oblíbeným údolím Chrudimky.

ti mufloni jsou úžasní


Zřejmě utekli z obory. Chvíli jsem na místě googlila kontaktní telefon, nenašla jsem na několika stránkách, tak jsem šla dál.

Obora změnila správce (nebo přímo vlastníka) a loni i pravidla vstupu, štve mě to. Jasně, je to obora, může tam být vstup zakázán vždy a pro všechny. 

Celoročně funguje veřejná cesta, vede blízko plotu. Plotu jsem se místy přibližovala, byl po levé ruce. A z druhé strany je ta veřejná cesta. Ještě před asi 10 lety to byla i turistická, můžou tam kola a nevím, jestli stále i koně. V jednom místě obory je odchovna kladrubáků. A prý tam před změnou mohli na veřejnou i psi na vodítku, nezkoumala jsem to, neměla jsem psa. Od loňska to určitě nejde. Tak nic. Paradoxně jsem tam nikdy nepotkala zvěř, ani jeden kus, až teď mimo oboru.

A 2 měsíce v létě (červenec, srpen) a 2 v zimě (únor, březen) byl povolený vstup do celé obory. Nádherné místo hlavně teď v březnu. Nechodí tam davy lidí. I na veřejné cestě jsem za ty roky potkala asi méně než 10 lidí dohromady. No, loni to správce omezil jen na některé cesty, prý téměř jen asfaltky. A to byly zpočátku zmatky, že je vstup zakázáný úplně. Muselo se do toho vložit město, lesy ČR, já už nevím kdo, že zákaz nebyl domluvený. Prostě zklamání. Jestli to letos změnili, jsem nezkoumala. 

Můžete si vyhledat na webu, Slavická obora. Bez psa krásný výlet.

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 01.03.2024, 17:10:45 xxx.xxx.133.55

Tak jen hlásím, že i můj Fido měl včera první klíště…a já je samozřejmě přetrhla!☹️

Ale pak se mi podařilo vypreparovat i kusadla…

Takže ty mrchy už jsou aktivní!👎


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.