Aktuálně: 4 684 inzerátů177 445 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Jak se vám venčí?

Kilian
Kilian (1014 příspěvků) 29.04.2024, 06:18:43 xxx:xxx.9209:5cec
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 28.04.2024, 20:44:42

Jani tohle byly zkoušky a na těch je dokumentace zakázána ….záznamy se dají dělat jen ze závodů, ale to jsem vždycky tak nervózní, že kdybych věděla, že mně někdo točí, tak to asi nedám, ale už jsem si dodala odvahy a občas něco nechám natočit a zveřejnit na fb…  

sutrik
sutrik (329 příspěvků) 29.04.2024, 06:55:45 xxx.xxx.89.119
Kilian:

…diky moc,…. to dáte s přehledem, budu držet palce….no jo ten obojek mi musel upravovat kamarád, na Kelisovo obvod krku se nic nevyrábí, takže jsem zakoupila ten nejkratší a nejlehčí a kamarád ubral oka a svařil….


Nee, já se na sportovku nechystám. Na ZOP jde kamarádka s chlupatou piraňou. 

Mě to zatím neláká. Cvičák beru jako socializaci na velké psy. A ani ten náš cvičák mi nepřipadá na přípravu na zkoušky z poslušnosti vhodný. Chodí se tu řadovky, nevidím to tu na další rozvoj. I kamarádka si pro pokračování domluvila individuální lekce jinde.

 Já nemám auto, takže stejně jinou možnost nemám. Hlídání předmětů by mě lákalo vyzkoušet, ale nemám kde, tady jsou kromě raptora a pirani jen velcí psi. Ještě se u nás dělá obrana, nevím, na jaké úrovni a jestli někdo dělá zkoušky. Vlastně ty lidi ani neznám, cvičit jsme tu nebyli mockrát.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 29.04.2024, 07:38:22 xxx.xxx.106.20

“lepší před použitím lehce naředit, neschovávat, jod se vypaří-roztok zprůhlední”

v uzavřené sklenici to vydrží hooodně dlouho (mám  namícháno a jód furt nikam neprchl)

Sarah01
Sarah01 (1669 příspěvků) 29.04.2024, 08:06:46 xxx.xxx.217.40
Verun:

Na hot spot  Betadina roztok , pokud už to nepadlo, desinfikovat a sušit(jod povidion, lepší před použitím lehce naředit, neschovávat, jod se vypaří-roztok zprůhlední)cucnu do stříkačky Betku a k tomu trochu vody, omeju místo hot spotu, osuším, žádné masti(pokud už nejsou potřeba ATB, když se nehojí potřeba jsou)  zásyp už vůbec ne…  


Padlo, ale Betadina barví srst, takže ji můžu použít jen tehdy, když nejdu na výstavu. Dezinfikovat se dá dobře i s bezbarvými přípravky. A vysušit stačí fénem studeným vzduchem. Horší je pak uhlídat psa, aby si to nerozškrábal, protože pak se to jen a jen zvětšuje.

Vahine
Vahine (492 příspěvků) 29.04.2024, 08:07:11 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 28.04.2024, 20:45:13

Doron, fotky se naopak moc povedly, je z nich poznat, jak spolu všichni psi skvěle vycházejí. A Doronova maminka je moc pěkná fenečka. Kolik jí je? Pěkné, jak se respektují a jak si hezky hrají. Máte úžasnou smečku. 👍

Vahine
Vahine (492 příspěvků) 29.04.2024, 08:10:26 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 29.04.2024, 08:06:46

Tak se to podařilo na neděli dobře zamaskovat 👍 a co límec? Je nějaký na cestě k Vám?

Kilian
Kilian (1014 příspěvků) 29.04.2024, 08:15:55 xxx.xxx.187.25
»
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 29.04.2024, 06:55:45

….tak to se omlouvám, že jsem chybne pochopila…já mám na cvičák velké štěstí, tak že kamarádce budu držet palce…

Sarah01
Sarah01 (1669 příspěvků) 29.04.2024, 08:19:12 xxx.xxx.217.40

Zatím jsem dala opět obyč plastový od veta, protože ten předchozí, netuším teda jak, si pes sundal a rozkousal. 🤣 Takže nechci riskovat, že rozkouše límec za dva litry.

Vahine
Vahine (492 příspěvků) 29.04.2024, 08:46:40 xxx.xxx.179.11
Sarah01:

Zatím jsem dala opět obyč plastový od veta, protože ten předchozí, netuším teda jak, si pes sundal a rozkousal. 🤣 Takže nechci riskovat, že rozkouše límec za dva litry.


Tak to byl Dráček pěkně naštvanej, když límec rozkousal. Myslel si, že to jednou provždy vyřešil a panička vykouzlila novej 😂 Chápu Vaše obavy, to by dopadlo podobně, když už to jednou vyřešil, zkusí to zase 🙈

Hlavně, ať se podaří ten hot spot brzo zcela vyhojit 🍀

Sarah01
Sarah01 (1669 příspěvků) 29.04.2024, 08:51:31 xxx.xxx.217.40
Vahine:

Tak to byl Dráček pěkně naštvanej, když límec rozkousal. Myslel si, že to jednou provždy vyřešil a panička vykouzlila novej 😂 Chápu Vaše obavy, to by dopadlo podobně, když už to jednou vyřešil, zkusí to zase 🙈

Hlavně, ať se podaří ten hot spot brzo zcela vyhojit 🍀


Bude to boj, to je mně jasný, hojí se to hrozně dlouho. 

Ph (neregistrovaný) 29.04.2024, 08:57:37 xxx.xxx.85.174
Kilian:

….diky moc….škoda, že jsme začali sportovku,  až když už byl starší, ale nějak mně to nenapadlo, dělali jsme canis a jako doplněk pro radost nosework a chodili jsme k Robertovi Zlochovi, protože byl Keliš takovej hyperaktivní a pořád by něco dělal, tak jsme ho učili vše co má umět asistenční pes plus různé blbiny…covid pak canis přerušil a já uz se k zooterapii po 15 lerech nechtěla vracet, a tak jsem přemýšlela co se psem dál a napadlo mně,protože jsem kdysi na cvičáku s velkymi psy, že bychom to mohlo také zkusit a tak jsme drze tehdy ještě sama bez cvičáku (dcera mi u nich v Jílovém zařidila papírově členství), nastoupila 10.10.2021 na BH-VT no udělali jsme neb občas s drzosti daleko dojdeš, ale seznala jsem, že bych chtěla na cvičák a dělat to tak jak se má a našla si ZKO Jinonice a moc nám to tam s Kelisem sedlo, takž  pak už to šlo ráz  na ráz ZZO, ZZO1, IGBH1, IGBH2, IGBH3, ZOP, ZUP1, STPR1….pak jsem si řekla makety obihame, vyštěkáváme, tašku uhlidáme, psovoda ochránime, na peška koušeme a tak teď před velikonocemi ZMPO, na což jsem velmi velmi hrdá, protoze tohle všechno ve spojeni plemene papillon a canisterapeutického psa,  jaksi vylučuje…..no a včera ta ZZO2….můj obrovský sen je udělat příští rok ZZO3 a pak kdyby vyšlo stopování…

Obrázek

spojeni plemene papillon a canisterapeutického psa, jaksi vylučuje

nevylucuje 🙂 respektive -nemuzu mluvit za motyly, ale sportovka a canis je bezna kombinace. Jen to ten pes musi mit v hlave v poradku. 

Zacinala jsem se sportovkou velmi podobne - uplnou nahodou jsem ji objevila. A je jedna velka pravda - tohle “stesti” vetsinou zacina a konci stestim na psa 😍 

Ph (neregistrovaný) 29.04.2024, 09:05:20 xxx.xxx.85.174
Sarah01:

Bude to boj, to je mně jasný, hojí se to hrozně dlouho. 


a neni teda lepsi nasadit neco silnejsiho? nez se s tim veky trapit?  

Sardullah
Sardullah (1021 příspěvků) 29.04.2024, 09:14:53 xxx.xxx.221.216
Vahine:

Tak to byl Dráček pěkně naštvanej, když límec rozkousal. Myslel si, že to jednou provždy vyřešil a panička vykouzlila novej 😂 Chápu Vaše obavy, to by dopadlo podobně, když už to jednou vyřešil, zkusí to zase 🙈

Hlavně, ať se podaří ten hot spot brzo zcela vyhojit 🍀


Jako bývaly doby, kdy pro mě hotspot byla taková paní Colombová. Jako věděla jsem co to je, ale nikdo v okolí to u psa nikdy nemusel řešit. Až teda loni pes mojí dcery a to teprve člověk vidí v přímém přenosu, jak dlouho se to může vléct, i když se mladý snažili  a kolik peněz taková léčba může stát peněz.. měli kliku, že je Ikuška pojištěnců.

Mám psy, kteří nemají rádi vodu…teda brouzdat se v potoce to jo, ale tak max po břicho, hlubší vodu nee… vždycky mě to mrzelo, že si v létě nezaplavou… teď jsem ráda, při mým štěstí by se jim po koupání udělala zapařenina.

Dráčkovi taky přeju, ať mu to zmizí co nejdřív.❤️

Doron
Doron (1893 příspěvků) 29.04.2024, 09:19:11 xxx.xxx.162.116
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 29.04.2024, 08:07:11

Je jí něco přes tři roky. Měla štěňata v roce. Byla to nehoda nejnehodovitejší.

Tak jsem musela sousedsky vypomoci a vzít si jedno štěně, jasně, že to nejlepší.🤣

Byl to pro její paničku docela průšvih , v té době studovala , do toho péče o štěňata , ale zvládla to výborně a všechna mají opravdu dobrý domov a dodnes se všichni vídáme .

Jsou to provedení podvraťáci, mix švýcarák x belgičák s labradorem  plus borderka x německý ovčák .🙈

Všichni kromě Dorouše jsou vykastrovaní, ale aspoň jsme jim s paničkou vyjednaly, že až v dospělém věku.😊

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 29.04.2024, 09:40:53 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 29.04.2024, 09:14:53

Náš pes koupací není, ale stačilo blemcání a hotspot byl na světě. A teda děkuju pesímu bůžku, že aspoň v tomhle nám je nápomocnej a psovi léčba netrvá. Jen první jsme nevychytali, ten byl na dýl a s léky. Jinak se mi osvědčilo hned v začátku použít Clorexyderm, ale to má každý svoje zkušenosti. No a třeba sousedi mají chlupáče, nejsou nějak pečující, pesani se vykoupou v tom největším hnusu, sušení neznají, a sousedi neví, co to hotspot je. Ne že bych to těm chlupatcům přála, ale kde je nějaká tó…férovost.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.