Aktuálně: 4 636 inzerátů177 745 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Jak se vám venčí?

hmn
hmn (1053 příspěvků) 02.05.2024, 10:41:23 xxx.xxx.57.108
Doron:

Dávám Bravecto, vydrží celou sezónu a opravdu funguje. Ani jedno klíště, nic.

Pořád mi to přijde mnohem menší riziko, než riskovat nějakou klíštěcí nemoc.

A jestli zatěžuje organizmus víc než jiné přípravky nevíme. 


příbalové letáky obou přípravků uvádí, že nelze vyloučit riziko přenosu onemocnění blablabla, protože účinek je spojen až s přisátím klíštěte

že zatěžuje více se můžeme domnívat z porovnání obsahu účinné látky

Doron
Doron (1899 příspěvků) 02.05.2024, 11:17:48 xxx.xxx.162.116
»
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 02.05.2024, 10:41:23

Když ona je v každým JINÁ účinná látka, v tom vašem sarolaner a v Bravectu fluralaner, koukám.

Je to na mě moc složitý , vím o tom kulový.😊

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 02.05.2024, 11:42:39 xxx.xxx.11.197
Doron:

Když ona je v každým JINÁ účinná látka, v tom vašem sarolaner a v Bravectu fluralaner, koukám.

Je to na mě moc složitý , vím o tom kulový.😊


Já jsem se tabletám bránila, ale loni to už prostě nešlo, barák byl po prochajdě plnej lezoucích klíšťat. Odvahu jít do Bravecta jsem zatím nenašla, tak jsem zkusila Simparicu a zatím ji psi snášejí dobře. Starší fena byla před kastrací na odběrech a prý všechno v pořádku, i když na všechno se asi úplně nepřijde, ale jsem tak nějak klidnější. Asi lepší, než kdyby psi chytili ty nemoci, co klíšťata přenášejí.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 02.05.2024, 11:51:00 xxx.xxx.57.108
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 02.05.2024, 11:17:48

ano, oba to jsou insekticidy a akaricidy s totožným mechanizmem účinku

Mi
Mi (200 příspěvků) 02.05.2024, 12:04:24 xxx:xxx.afa0:cec4
efe:

Já právě přemýšlím, jestli jí nedat radši Bravecto… protože to by jí mělo vydržet fakt celou sezonu…


Nechci plašit,ale po dva roky moje fenka  Bravecto v pohodě a třetím rokem se sesypala. U syna fena,asi měsíc po Bravectu, selhání ledvin a zemřela. Tříletá,do té doby zdravá   fena! Veterinář tvrdil,že to bravrectem  asi  nebylo,ale že by taková náhoda?

megi-the-pes
megi-the-pes (2294 příspěvků) 02.05.2024, 12:19:37 xxx.xxx.124.6

Bravecto pro 20 - 40 kg psa = 1200. Nedávám celou tabletu, drbu na to, asi tak ¾. Od března drží do zimy, dalsi rok dam, az najdu kliste, brezen duben treba.

Nejbezpecnejsi je asi obojek (pokud nemate kocky, byva tam permethrin a nespi s vami pes v posteli), pak spot, tableta jde do krve samozrejme nejrychleji. 

Je to divne, ale Bravecto funguje i malinko jako odpuzovac, je to zahada. Ale nespolehejte na to. 

Spot je i pro psy? Dala jsem jeden rok kockam a nefungoval… 

Taky zalezi, kde kdo venci, kdybych se vyhnula dvema loukam u lesa a pesine do vedl. mesta, tak nepotrebujeme nic. Nebo se ty svine prestehuji.

Vahine
Vahine (497 příspěvků) 02.05.2024, 12:45:41 xxx.xxx.179.11
efe:

Já právě přemýšlím, jestli jí nedat radši Bravecto… protože to by jí mělo vydržet fakt celou sezonu…


Já jen tak pro posouzení  je to na každým, co psovi dá….můj bílej cíťa mi podvakráte po Simparice blil. Poprvé 1 hodině a podruhé asi po 3 hodinách. Teď jsem dala Nexgard s odčervením takhle dohromady 2 v 1. tbl. Mají i bez odčervení, mně se to hodilo zrovna. Sbaštil ji jako pamlsek a nic mu po tomhle není. Shodou okolností měl za pár týdnů preventivní každoroční odběry a zdravej pes je to, říkala vet. 

Letos jsem začala se spotem Advantix a přestal nějak fungovat. V loni dobrý a letos už nefungoval. Vet o tom věděla i od jiných klientů, že Advatix už nemaká. Ten Nexgard říkala, že dle praxe vydrží 2-3 měsíce a zatím dobrý, žádný klíště neměl.

Vahine
Vahine (497 příspěvků) 02.05.2024, 12:50:43 xxx.xxx.179.11
Mi:

Nechci plašit,ale po dva roky moje fenka  Bravecto v pohodě a třetím rokem se sesypala. U syna fena,asi měsíc po Bravectu, selhání ledvin a zemřela. Tříletá,do té doby zdravá   fena! Veterinář tvrdil,že to bravrectem  asi  nebylo,ale že by taková náhoda?


No ty bláho, může to tak být, že jedinec se skrytou nemocí to nedá??

…nějak citem se Bravectu od adopce bráním, ale nemám pro ten pocit nic objektivního, abych to podložila. 

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 02.05.2024, 13:01:04 xxx.xxx.226.6

No moje kamarádka se taky domnívá, že její pesan odešel na ledviny právě ve spojitosti s Bravectem. ☹️

Já se toho prostě bojím nějak víc, je to uvnitř toho psa a když to nemůžu vyndat v případě, nějaký reakce, tak se bojim. 

Sardullah
Sardullah (1027 příspěvků) 02.05.2024, 13:11:28 xxx.xxx.189.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 02.05.2024, 12:45:41

Letos jsem začala se spotem Advantix a přestal nějak fungovat.

Jako toho se děsím, že vyzkoušená a fungující pipetka přestane fungovat. Já léta používala Frontline, ten obyčejnej a fungoval skvěle a pak přišel rok, kdy jsem ze psů furt tahala klíště….takže zkoušení, co by mohlo fungovat…no nakonec už teda několik let kapu Frontline Tri-act a musím zaklepat, jsme bez ztráty kytičky a to i v počtu klíšťat, živých, nezakouslých, po psu lezoucích. Jediná klíšťata, co chytnem jsou ta, kdy podcením začátek klíštěcí sezóny a nejsme ještě zakápnutí a nebo přetáhnu další aplikaci po skončení doby účinnosti o třeba 2-3 týdny. A zrovna jsem o tom minulý týden mluvila s kámoškou…že už tohle používám několik let a bojím se, že to přestane fungovat….no a ona mi zase říká, že Frontline kapala loni a moc spokojená nebyla…letos aplikovali vámi zmiňovaný Advantix a zatím prý spokojenost. Nevím, asi záleží i na lokalitě a možná i konkrétním psu??

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 02.05.2024, 13:15:31 xxx.xxx.162.253
efe:

…barák byl po prochajdě plnej lezoucích klíšťat…

Ale tablety tomuto přeci nezabrání…?


To asi úplně ne, ale když některý neposbírám, tak chcípnou.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 02.05.2024, 13:17:01 xxx.xxx.57.108

Aribo pozitivní anaplazma
sousedovic pes babezioza
spot on - žádný 100%ní účinnost
tak jsem u Moji sáhla po simparice, i když nemá repelentní účinek
je fakt, že po podání tablety zakouslá klíšťata nenacházím (což u takového chlupatce moc vypovídající není, ale je to změna oproti stavu před tabletou)

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 02.05.2024, 13:19:47 xxx.xxx.162.253
Sardullah:

Letos jsem začala se spotem Advantix a přestal nějak fungovat.

Jako toho se děsím, že vyzkoušená a fungující pipetka přestane fungovat. Já léta používala Frontline, ten obyčejnej a fungoval skvěle a pak přišel rok, kdy jsem ze psů furt tahala klíště….takže zkoušení, co by mohlo fungovat…no nakonec už teda několik let kapu Frontline Tri-act a musím zaklepat, jsme bez ztráty kytičky a to i v počtu klíšťat, živých, nezakouslých, po psu lezoucích. Jediná klíšťata, co chytnem jsou ta, kdy podcením začátek klíštěcí sezóny a nejsme ještě zakápnutí a nebo přetáhnu další aplikaci po skončení doby účinnosti o třeba 2-3 týdny. A zrovna jsem o tom minulý týden mluvila s kámoškou…že už tohle používám několik let a bojím se, že to přestane fungovat….no a ona mi zase říká, že Frontline kapala loni a moc spokojená nebyla…letos aplikovali vámi zmiňovaný Advantix a zatím prý spokojenost. Nevím, asi záleží i na lokalitě a možná i konkrétním psu??


Ten Tri-act je asi nějaký vylepšený. Nám jinak Frontline právě vůbec nefungoval. Předloni jsem ještě dávala Top on Spot Stronger od Biovety a zabíral, loni už ne.

Sardullah
Sardullah (1027 příspěvků) 02.05.2024, 14:16:18 xxx.xxx.189.104
Sarah01:

Ten Tri-act je asi nějaký vylepšený. Nám jinak Frontline právě vůbec nefungoval. Předloni jsem ještě dávala Top on Spot Stronger od Biovety a zabíral, loni už ne.


No teď mě tak napadlo, že budu muset koupit, abych měla doma na další aplikaci….letos jsem zatím kapala ještě z loňských zásob a teda málem jsem omdlela z ceny….to už při dvou psech 50+ kg vychází na měsíc (možná se to dá bez problémů natáhnout na 5 týdnů), tak skoro 800,- kaček na měsíc…loni jsem se vešla do pětikila.😴….ale jak já mám panickou hrůzu z toho, že mi někde doma poleze klíště, tak to prostě budu muset dát, když to zatím funguje…

Aluška (neregistrovaný) 02.05.2024, 15:15:44 xxx.xxx.200.75
Sarah01:

Ten Tri-act je asi nějaký vylepšený. Nám jinak Frontline právě vůbec nefungoval. Předloni jsem ještě dávala Top on Spot Stronger od Biovety a zabíral, loni už ne.


Já taky už třetím rokem Top spot on Stronger a u nás dobrý, jižní čechy, klíšťat jak nas…..

Fikovnice
Fikovnice (4551 příspěvků) 02.05.2024, 16:19:10 xxx.xxx.61.34
efe:

Peníze neřeším, ale taky jsem přemýšlela, že to Bravecto je fakt nálož pro psa, že se mu chci asi radši vyhnout. 


No a já se k Tobě přidám. Pořád mám jakýsi strach dát diabetikovi Fidovi Bravecto. On mi vždy reagoval blbě na prakticky jakoukoli chemii. Takže po příchodu z venku jej prohlížím…a jak píše Hmn, mám pocit, že teď aktivita klíšťat trochu zeslábla. Ale také mě štve, že ty svině jsou schopné se přisát na ta nejnemožnější místa - pamatuji si v minulosti také víčko a vůbec s oblibou bývaly na Fidově obličeji - i třeba v místě, odkud rostou vousky nebo třeba na “rtu”, na spáncích dost často atp.

nepřihlášená Vahine (neregistrovaný) 02.05.2024, 16:20:50 xxx.xxx.59.164

Tééda, to byla tajenka🤯 😃 já čtu “klíšťat jak nas…..” a říkám si, že je u Vás klíšťat, jako Vás, jihočechů 🙈a vono prdlajs, Vy jste myslela tohlencto 💩 😂

Co marůdek, jde to dobře? 🧐🍀🍀🍀

Vahine
Vahine (497 příspěvků) 02.05.2024, 16:22:33 xxx.xxx.59.164
nepřihlášená Vahine:

Tééda, to byla tajenka🤯 😃 já čtu “klíšťat jak nas…..” a říkám si, že je u Vás klíšťat, jako Vás, jihočechů 🙈a vono prdlajs, Vy jste myslela tohlencto 💩 😂

Co marůdek, jde to dobře? 🧐🍀🍀🍀


To byla reakce na Alušku a klíšťata….čas 15:15:44

impact
impact (435 příspěvků) 02.05.2024, 16:39:41 xxx.xxx.21.57

Dneska naprosto boží procházka! ☀️

Když jsem na začátku týdne plánovala, kam vyrazíme, tak mě naštěstí osvítilo a uvědomila jsem si, že máme unikátní možnost vyrazit do Rakoveckého údolí. O slunečném víkendu je tam klasicky mrda lidí, takže všední den dopoledne se jevil jako ideální nápad. 😍

Rakovecké údolí prostě milujeme. Kdysi jsem u kámošky ve storíčku zahlídla fotku, jak tam drandí s kočárkem a od té doby je to naše nejmilejší lokalita.🥰

Ohromě mě dneska pobavilo, jak už to tam znají i psi. Jak bezpečně v porostu trefí ke každé studánce a dokonce si sami seběhli i k mostku. 🤭

Dementa dne vyhrál BJ, když si nevšiml, kudy jsme odešli z parkoviště. Když jsem po asi 200 metrech zjistila, že mi chybí pes, málem mě kleplo. Otočila jsem se, že poletíme k autu a uviděla ho v dáli na parkovišti. Seděl u auta jak nešťastný šafářův dvoreček a zřejmě dumal, esi se pro něj ještě někdy vrátíme. 😂 A té radosti, když z dálky uslyšel svoje jméno. 😂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.