Aktuálně: 5 018 inzerátů173 583 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Jak se vám venčí?

Vahine
Vahine (452 příspěvků) 31.05.2023, 19:14:58 xxx.xxx.179.11
Dneska jsme prvně vyzkoušeli s běloušem chladící obleček rukka, který jsem pořídila na dovolenou a jsem s jeho funkčností spokojena. Po procházce hřbet psa suchý a mírně zachlazený. Na chladící obleček jsem použila vodu jen z rozprašovače, protože bělouš nemá podsadu a jeho srst je řídká, pravděpodobně jako důsledek kastrace ještě v dočasce. Takové chlazení pro něj stačilo. Bělouš špatně snáší přímé prudké slunce, které přes řídkou srst dráždí pokožku a ta rudne a on se pak škrábe a kouše, kam dosáhne. Mnohdy až do krve. Tak myslím, že obleček nám na celodenních výšlapech na dovče, hodně pomůže. :-)
Obrázek
sutrik
sutrik (306 příspěvků) 01.06.2023, 19:46:42 xxx.xxx.31.34

Tento týden jsme jely s kamarádkou na první dovolenou s pesankami. Do Jeseníků, jen na tři dny včetně příjezdu a odjezdu. Denní celková délka procházek nepřesáhla obvyklý průměr. Ale protože štěňata šla mnohem těžším terénem než obvykle a v noci jsme se žádná moc nevyspala (jedno štěkanátko štěkalo přes den venku, druhé v noci uvnitř), byla ke konci utahaná. A dokonce holky nakonec i usnuly a neřešily, že nejsou v restauraci na Šeráku samy. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vahine
Vahine (452 příspěvků) 01.06.2023, 19:55:22 xxx.xxx.179.11
Keriton, princip chladících šátků, oblečků je ten, že se mají namočit a dostatečně vyždímat a vydrží několik hodin chladit psa. Udrží vlhkost uvnitř oblečku, to píšou...já to zkusila a přišlo mi to speciálně na bělouše takhle móóc studený a vlhký, to by nastydnul. Víte, jak na tom je se srstí a od včera je ještě ostříhán strojkem, klasika. Tak u nás tak, jak píšu-jenom jsem obleček lehce z obou stran postříkala rozprašovačem a chladilo to přiměřeně pro něj. Měl ho na sobě půl hoďky cestou k naší psí kadeřnici. Aby mu neprochladly záda moc, zajistím já občasným stříknutím rozprašovačem na obleček z obou stran a citem. Mám respekt před prochladnutím zad! U Vašeho chlupáče byste se tolik bát nemusela, přes načechranej kožich by to chladilo přiměřeně. Ale za mě bych to v té vodě úplně nemáchala, ale třeba narosila víc tím rozprašovačem na zarostlého chlupáče. A dělají i šátky, vesty z tohoto materiálu...má být horké léto, tak do měst to bude asi potřeba, myslím si.
keriton
keriton (463 příspěvků) 03.06.2023, 19:27:53 xxx.xxx.80.245

Pokračujeme v objevování vody, dnes jsme zařadili lekci o tom, že voda není výmluva pro to, aby pejsek nemusel poslouchat. Přišlo mu to docela překvapivé. Již začíná i plavat. Po odchodu z vody jsme se ještě procházeli kolem rybníka a dali si další lekci o tom, že pes se chová slušně, i pokud by nejradši šel zpátky do vody. Samý divný požadavky na něj :D

Obrázek
Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 03.06.2023, 20:24:32 xxx.xxx.227.193

nejprve fotky psí z venčení tohoto týdne. Poznámka první - opravdu není kupírovaný, i když tak občas vypadá devil . A poznámka druhá - na krku má vyreklamovaný obojek - firma Tamer splnila, coslíbila - obojek vyměnila.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sutrik
sutrik (306 příspěvků) 04.06.2023, 17:04:34 xxx.xxx.27.205

Tento týden je pro Bonnie plný novinek. Prvně dovolená - prvně hory, kameny, spaní s psí kamarádkou v jedné místnosti, lanovka (a rovnou otevřená sedačková)... A dnes mě prvně viděla "v sedle". První fotka je hned po nasednutí. Bonnie byla fakt překvapená.

Obrázek Obrázek
kometa
kometa (4153 příspěvků) 04.06.2023, 17:32:38 xxx.xxx.147.163
orionka:

@Acher : Kdepak to žijete? Já včera ráno škrábala auto. Ne, že by potřebovalo podrbat, ale okno bylo jaksi zamrzlé a viděti je potřeba.


A kde žijete vy?😉Já mám už druhý týden ve dne v noci otevřený balkón, aby na něj mohli kocouři. A vystrčila jsem ven i bylinky.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.