Aktuálně: 4 979 inzerátů173 937 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Jak se vám venčí?

hmn
hmn (1023 příspěvků) 05.06.2023, 10:16:42 xxx.xxx.0.224

"tak odpovídám "pyrenejský horský pes" a protože málokdo ví, cože to je zač, tak dodávám "Bella a Sebastián""

na chlup stejně 😄

Sardullah
Sardullah (959 příspěvků) 05.06.2023, 10:20:07 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 05.06.2023, 09:52:36

Oprava:

"myslím oba psi dohromady...to není moc na to jak jsou velcí"

samozřejmě mělo být psy s tvrdým y🙄

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 05.06.2023, 13:53:21 xxx.xxx.198.226

Ten Mates je furt v pohybu, to je ďáblík.

No, to si taky říkám, co bude nebohá paní "záda vejpůl" dělat, až bude pes dospělý a takhle nevychovaný. Ona s tím evidentně nedělá vůbec nic, protože se od toho malého štěněte doteď nic nezměnilo. A to je sucho a neklouzavo. Až ji ten roční pes bude cepovat na ledu, tak to nechci vidět....

Sardullah
Sardullah (959 příspěvků) 05.06.2023, 14:03:56 xxx.xxx.189.104
Buggyra:

Ten Mates je furt v pohybu, to je ďáblík.

No, to si taky říkám, co bude nebohá paní "záda vejpůl" dělat, až bude pes dospělý a takhle nevychovaný. Ona s tím evidentně nedělá vůbec nic, protože se od toho malého štěněte doteď nic nezměnilo. A to je sucho a neklouzavo. Až ji ten roční pes bude cepovat na ledu, tak to nechci vidět....


No mě někdy stačí i bahnitá cesta mírný kopeček...tam mi to klouže i bez toho, aby mě pes tahal....to vždycky jdu a říkám "Ginuš, prosím tě, pomalu nebo sebou panička flákne, zlomí si nohu a kdo se pak bude o tebe starat?"...a námraza, led je teda ještě challenge...

 

Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 06.06.2023, 00:14:55 xxx.xxx.62.63

No s tím taháním teda taky teď zkoušíme a nejen s tím. Má nebojácná Malina se začala bát. U školy například, ne nějak moc, ale ocásek prostě má rozvinutý a někdy mě zkusí odtáhnout. Přitom se tam nic zvláštního neděje.

No a v pátek mě táhla z náměstí pryč, protože tam hráli na piáno. Z toho jsem byla úplně vykolejená, jak je to možný, když má hudbu ráda. Zatím vždy, když jsme potkali něco nového, tak pozorovala. Jo teď chvíli taky, ale situace, kdy lidi stojí na nezvyklém místě, piáno tam taky nikdy nebylo a ještě se tam hraje a pak lidi tleskají.. I když si vlastně uvědomuji, že loni v červenci jsme byli na venkovním koncertě operních árií a tam to vzládla na výbornou. No prostě jsem z toho špatná, že dělám chybu a nevím jakou.

Teď o víkendu jsme byli na chalupě, kde bylo asi cca 20 lidí včetně dětí a to zvládla docela dobře. Loni měla tendenci vyštěkávat na každého chlapa, který se pohl, ale letos už štěkla jen sem tam na někoho. Hlavně, když něco ukradla a chtěli jí to sebrat. Děti žužlala taky už trochu míň, ale to hlavně proto, že se rychle naučily metodu strom, běžely a když viděly, že běží za nima, tak zkameněly. Asi je to naučilo moje dítě, jak přišlo mi to celkem vtipný, když jsem viděla, jak po kouskách běží a pokud zaujmou Malinu, tak zkamení tears-of-joy.

keriton
keriton (468 příspěvků) 06.06.2023, 08:31:12 xxx.xxx.80.145

Trickyvoo, já myslím, že by vám prospělo navštívit občas nějaké to cvičení, socializační procházku, s někým fakt dobrým. Někdy se člověk dlouho trápí s něčím, co je přitom ve výsledku jednoduchý, jen je potřeba to vidět osobně ... Trochu mi přijde, že Malina nemá v některých věcech vedení (ale já to chápu, někdy člověk neví, jak na to), přitom je chytrá a určitě by se s ní dalo pěkně pracovat :)

Nezvažovala jste to někdy? Nevím, jestli je to pro vás možné třeba časově. Ve vaší oblasti (někde okolo českotřebovska, pokud se nepletu, že?) těch dobrých odborníků asi moc nebude, ale možná máte dostupné Brno. 

No, anebo ta Kristýna Dostálková, kterou jsem už parkrát zmiňovala, to je online a jsou to různá drobná a zábavná cvičení, zaměřeno na sebeovládání, ale třeba i strach nebo prevenci strachu. Je to vždy vysvětelné a ukázané na videu, takže si to člověk může cvičit sám, a když si s něčím neví rady, pošle video do FB skupiny a nechá si poradit. Mýho psa to děsně baví. Jediný zádrhel, že je to na něj "moc pozitivní". Třeba takový netahání na vodítku by se takto dokázal učit celé věky a předstíral by, že to jako furt ještě nejde, a přitom mu stačí, ehm, lehce nepozitivně sdělit, že se nemá chovat jako vůl, a najednou kráčí slušně a najednou chápe dokonce i to, že na zajíce jen koukáme.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 07.06.2023, 06:30:57 xxx.xxx.227.193

krásné venčení jsme měli teď po ránu - na sídlišti jsme potkali srnce. Krásného, velmi nablízko... A zatímco Yoda v lese u zvěře vždy nejprve "zamrzne" (a když není na vodtku, tak mám čas ho připnout), ale pak by tedy chtěl vyrazit (nevyrazí, zatím máme čisté skóre - snad to nezakřiknu), tak tady se tvářil stejně, jako by tam byl sídlištní kocour či jiný pes... v klidu pokoukáme a jdeme dál... Srnec nám změnil trasu - (nechtěla jsem ho směřovat směr střed města a uzavřít mu psem cestu zpátky do lesoparku) a tak jsme měli po čase jiný okruh.

Tak jen doufám, že se srnec bezpečně vrátí a nedostane se do velmi rušného provozu všude kolem...

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 07.06.2023, 06:44:57 xxx.xxx.198.226

Já jsem včera venčila koníka, a zhoršilo se kulhání, takže volám veterinářku. Nedá se svítit. Předpokládám, že je to absces, ale místním podkovářům-řezníkům to nehodlám svěřit, takže holt vetka a dost možná RTG a kopytní bandáž a další měsíc postupně převazovat a desinfikovat a hlídat a tak podobně. Snad to bude "jen" absces a ne něco pikantnějšího :-)

sutrik
sutrik (309 příspěvků) 10.06.2023, 20:40:31 xxx.xxx.65.61

Tenhle týden bylo zase několik poprvé. 

Bonnie dostala první "dospělácký" pelech. Doufám, že vydrží. Slaví úspěch - u kočky... 

Po delší době jsme protáhly domácí procházky. Prvně jsme šly přes státovku k Chrudimce. Jestli pojedete přes Nasavrky (Chrudim) a budete si chtít od řízení odpočinout na krátké procházce, doporučuju rezervaci Krkanka a Strádovské peklo.

Malá prvně plavala. V rybníce.

A dnes Ratloraptor ulovil první myš. Doplatila na nevzdělanost. Zjevně nečetla historii plemene trpasličí pinč a napadlo ji těsně před námi přeběhnout přes cestu. Pitomý nápad. Za dvě vteřiny byl konec.

 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 11.06.2023, 00:54:21 xxx.xxx.62.63

Tak se omlouvám, pár  dní jsem večer padala únavou a nebyla tu.

Hmm: jak to myslíš, co dělám? Jako když vyšiluje? Když se mi nepodaří jí na mě přesměrovat, tak s k ní čupnu a jen s ní tak mluvím. V minulosti to dost pomáhalo. Já jsem si říkala, že jsem to asi přehnala s chozením do přírody. Protože Malina zvládala město skvěle, tak jsem to asi podcenila, ale nevím. Víc dětí pohromadě jí nějak nevadí, jen ta škola a čekání. Byli jsme dnes na pouti, tam jí nějaké děti hladily a nevypada vůbec rozhozeně. Rozhozeně vypadala, když jsme stáli a poslouchali nějaké vystoupení.

Keriton: Ano, cvičák kolem nás asi žádný moc dobrý není. Co jsem zatím viděla, tak to byla dost hrůza. Zařadili jsme víc socializačních procházek. Přece jen jsme oba s mužem chodili raději do přírody než po městě. Zkusím se kouknout na ta videa.

Sardullah
Sardullah (959 příspěvků) 11.06.2023, 09:46:19 xxx.xxx.189.104
Trickyvoo:

Tak se omlouvám, pár  dní jsem večer padala únavou a nebyla tu.

Hmm: jak to myslíš, co dělám? Jako když vyšiluje? Když se mi nepodaří jí na mě přesměrovat, tak s k ní čupnu a jen s ní tak mluvím. V minulosti to dost pomáhalo. Já jsem si říkala, že jsem to asi přehnala s chozením do přírody. Protože Malina zvládala město skvěle, tak jsem to asi podcenila, ale nevím. Víc dětí pohromadě jí nějak nevadí, jen ta škola a čekání. Byli jsme dnes na pouti, tam jí nějaké děti hladily a nevypada vůbec rozhozeně. Rozhozeně vypadala, když jsme stáli a poslouchali nějaké vystoupení.

Keriton: Ano, cvičák kolem nás asi žádný moc dobrý není. Co jsem zatím viděla, tak to byla dost hrůza. Zařadili jsme víc socializačních procházek. Přece jen jsme oba s mužem chodili raději do přírody než po městě. Zkusím se kouknout na ta videa.


Já chodila pro děti ke škole s berbery, když byli malincí. To bylo super, protože před školou je plac, tak tam lítali s dětmi, nechali se hladit....no ale všeho dočasu, bohužel štěníci (kříženci bernardýna a BSP) jsou opravdu malými štěnítky, kterých se nikdo nebojí jen chvilinku a třeba už ve čtyřech měsících je to docela kus psa a to už na nějaké vypouštění mezi děti není, protože to už se některé dětičky bojí, když se na ně řítí štěně, co má...no kolik tak mohli míti??..přes 20 kilíček?? Takže to pak už jen na vodítkách a hlazení jen od dětí, kteří si je opravdu aktivně přišly pohladit.

Na druhou stranu přes všechnu tu socializaci s "dětskými" skupinami z nich stejně vyrostli psi, kterým jsem nakonec musela držet cizí děti od těla...ano byla jsem ta "taksitohočoklastrčdozadeletykrávo" popř. "takcosnimalezešvenkdyžjsouzlí" když jsem mamince sdělila, že si její ratolest moje psy nemůže pohladit, protože to nejsou hodní bernardýnkové.

Malina je ještě mladý tele a prostě se ještě nenaučila držet emoce na uzdě. Ta škola není ani tak o dětech, ale přesně jak píšete...o tom čekání, o tom natěšení.

Hele já nejsem žádný cvičitel a sama mám máslo na hlavě, protože ne všechny psy mám zvládnuté stopro na myšlenku tak ani nevím, jestli mám vůbec do toho kecat a přicházet s nějakýma radama, ale....já bych zkusila při tom čekání před školou čekat aktivně...prostě zařadit nějaká pořadová cvičení...sedni. lehni, teď jdeme u nohy tam a zpátky a teď zase sedni.....Malina by pak neměla tolik času být "natěšená" a ještě by se třeba naučila to ovládání před školou. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.