Aktuálně: 4 319 inzerátů190 586 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Jak se vám venčí?

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 02.12.2023, 12:41:22 xxx.xxx.119.6

Taky už jsme doma, byl to parádní zážitek😁.

Myslím, že pes by ocenil tohle: 

https://allegro.cz/nabidka/bryle-pro-psy-vetruvzdorne-odolne-vuci-13884567019?utm_feed=712e6653-4749-4512-b084-b6e297fc9e0b&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=CZ%3EFashion%3EAccessories%3E3P%3EPMAX&ev_campaign_id=20031056871&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIqdbg19TwggMV9zkGAB2baw_WEAkYAyABEgIJOfD_BwE  🤣

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 02.12.2023, 12:53:32 xxx.xxx.61.121
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 02.12.2023, 12:30:32

Ali, děkuju, byla jsem teď u auta. Krom toho, že je zasněžené, je na něm i ledová  krusta - některé dveře nejdou otevřít. Jedny jsem otevřela, ihned mi hrkla kupa sněhu dovnitř. No a hledala jsem lopatku a smetáček, co s sebou vozím, a nenašla. Jenže jsem měla přístup jen z těch jedněch dveří, smetáček bude někde zapadlý. Odpískávám to…

Rezzzy
Rezzzy (404 příspěvků) 02.12.2023, 12:53:33 xxx.xxx.15.85

Pes si sníh užívá, foceno začátkem tydne, to byl ještě vidět, dnes je vidět ve sněhu snad jen ocas, ale je pravda, že nemusím nic vymýšlet a pes i po krátké procházce, kde teda litá a skáče jak šílenec je úplně hotový.

Obrázek
Dafi (neregistrovaný) 02.12.2023, 13:08:02 xxx.xxx.136.20

my dnes ráno jeli na veterinu-na krev/štítka/játra,furt sněží…veterina -jede se tam lesem,přes kopec,v kopci stálo auto

říkám to veterináři-a on-tak si odházejte sníh z kopce🙂

já-nemáme v autě lopatu,máme tam deku,ručník,kartáč-vše psí-mohla bych si leda pod kopcem na ručníku pod dekou vyčesat psa…🙂

no obvyklý okruh po Ždánském lese jsme cestou z veteriny vzdaly,oba psy klepali kosu i oblíklý,v lese by zapadly,tak jsme daly vycházku po městě,koupila jsem Dafině ponožky na miminko,natáhla-vypadá v nich jak tenistka🙂a su zvědavá venku…,no a k dědině dojet už mazec,zasněžená silnice,dvůr i zahrada pod sněhovou peřinou,furt sněží,tak nevím kde budu odpo venčit…za barákem pole/les,před barákem silnice bez chodníků…

Xerxova
Xerxova (936 příspěvků) 02.12.2023, 13:21:58 xxx:xxx.7c34:95a5

pro ty, pro které není větší množství sněhu normální zimní stav připomínám, že pro psy (a taky pro lidi) je pohyb ve sněhu podstatně náročnější, než bez něj. Nohy musí vytahovat nahoru - kolena a lokty jsou více zatížené.

Takže délka procházek jde pokrátit a přitom psisko si zasportuje dostatečně. Navíc často řádí a blbne a skáče a noruje… takže žádné extra dlouhé trasy vymýšlet netřeba.

Mě občas zaskočí, když mi člověk z nížin nadšeně napíše, že jede do hor a má naplánovaný 15 km pěší pochod mimo protažené cesty… a diví se, když píšu že i po 5 km bude mít dost on i pes… Takže nepodceňovat náročnost chůze v hlubokém sněhu.

Toto neplatí pro Lupuse a jiné… pro které hory bez ohledu na počasí jsou normální prostředí, které je nepřekvapí a kterému rozumí

Rezzzy
Rezzzy (404 příspěvků) 02.12.2023, 13:32:44 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 02.12.2023, 13:21:58

Je to tak a já jsem z toho nadšená, tento týden mám mraky práce, tak jsem ráda, že aspoň někde trochu ušetříme čas, jen se mi zdá, že na děti to nemá žádný vliv 

kometa
kometa (5005 příspěvků) 02.12.2023, 14:07:30 xxx.xxx.147.163
Doron:

Zase jsem se ukázala jako úplný mimoň, nemůžu najít hrablo na sníh a že mám na autě letní gumy, jsem poznala až podle jízdních vlastností 🙈 .

Od rána neprojelo jediné auto , ulice zapadaná sněhem,  je to moc hezký..

Poraďte, co dáváte ptákům do krmítka ?

Slunečnice a lojové koule stačí ?


Slunečnice a lojové koule stačí ?

Mně kamarádka přes ptáčky poradila přidávat ke slunečnici lesknici, což činím. A před barákem věším lojové koule. Vidím na ně z okna a pozoruji cvrkot.

kometa
kometa (5005 příspěvků) 02.12.2023, 14:12:15 xxx.xxx.147.163
Sardullah:

Vím, že je tady spousta krmičů venkovního ptactva a tak se zeptám …taky vám letos ptáci tak strašně moc “žerou”?

Já mám léta letoucí jedno krmítko a v pohodě stačilo dosypávat 1x denně + nějaký pověšený lojový koule pro sýkory. A to i v období kdy byl sníh a mráz. Letos se teda přiznám, že jsem kupovala druhé krmítko a minulý týden ještě jedno…a dosypávám každý den. Přitom osazenstvo mi přijde, že je pořád stejné…6x sýkora koňadra a asi 30-40 vrabců a jedna hrdlička. Ale ta spotřeba krmení je letos oproti jiným rokům neskutečná.


spotřeba krmení je letos oproti jiným rokům neskutečná.

Je. Letos to zatím vypadá, že 2 pytle (20 kg) slunečnice nebudou stačit. A to mi z loňska něco málo zbylo.

kometa
kometa (5005 příspěvků) 02.12.2023, 14:19:50 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Ali, děkuju, byla jsem teď u auta. Krom toho, že je zasněžené, je na něm i ledová  krusta - některé dveře nejdou otevřít. Jedny jsem otevřela, ihned mi hrkla kupa sněhu dovnitř. No a hledala jsem lopatku a smetáček, co s sebou vozím, a nenašla. Jenže jsem měla přístup jen z těch jedněch dveří, smetáček bude někde zapadlý. Odpískávám to…


Krom toho, že je zasněžené,

Už jsem psala vedle, že mám místo auta iglú. A i kdybych ho ometla, tak stejně nevyjedu, neb je obklíčené ze všech stran. Nemám ani hrablo. A i kdybych si ho půjčila, ono není KAM ten sníh odházet. Tajně jsem doufala, že sousedi povolají mládež, ale zatím nic.

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 02.12.2023, 14:55:13 xxx.xxx.90.217

Ráno jsem v mrazu na návštěvě u mámy dělala cestičky, vpředu i na zahradě. Přechod zpátky do tepla byl asi až moc rychlý, protože jsem sebou sekla 😕 Asi je čas po letech navštívit obvoďáka.

Obrázek
bambule
bambule (488 příspěvků) 02.12.2023, 15:45:12 xxx.xxx.72.114

U nás nejenom, že sněží, ale taky se zvedl docela silný vítr. Procházka s Bambulí byl spíš boj o každý metr než požitek z bílé peřiny. Žene to sníh z polí a v některých místech jsou obr sněhové jazyky.

Obrázek Obrázek
orionka
orionka (531 příspěvků) 02.12.2023, 15:52:36 xxx.xxx.64.54

Já jen k lojovým koulím : přimlouvala bych se za odstranění silonové síťky. Píše se, že zraňuje ptákům ozobí. Píše se toho spousta, ale tomuhle bych věřila. Existují držáky, nebo se dá koule vyndat a namačkat do mrňavého květináče a pověsit dnem nahoru.

kometa
kometa (5005 příspěvků) 02.12.2023, 15:59:39 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 02.12.2023, 15:52:36

Co mám napozorováno, tak ptáčci oďobávají koule těsně u síťky, zobák nezanořují. Naopak, ta síťka je fajn na jejich zavěšení. Byla jsem překvapená, že to zvládají i vrabci, nejen sýkorky nebo datlové.

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 02.12.2023, 16:13:25 xxx.xxx.61.121
kometa:

Krom toho, že je zasněžené,

Už jsem psala vedle, že mám místo auta iglú. A i kdybych ho ometla, tak stejně nevyjedu, neb je obklíčené ze všech stran. Nemám ani hrablo. A i kdybych si ho půjčila, ono není KAM ten sníh odházet. Tajně jsem doufala, že sousedi povolají mládež, ale zatím nic.


No, mně vadí hodně ta ledová krusta. Nerada auto (sklo) škrábu. I škrabkou z plastu člověk může nadělat škrábance a rýhy. Jinak nějak základně jsem nakonec auto od sněhu očistila, ale nemám sílu (a vůli) se tam jít podívat teď (nevidím mezi smajlíky obrázek pro Mizaru😟)…ptž tuším, že to byla úplně zbytečná práce…

A ještě s namalováním modrých zón u nás, to vychází hrozně blbě - buď je na jedné straně velká mezera nebo jsou auta úplně naňahňaná, ale vlastně modré čáry teď nemusí nikoho vzrušovat, neb jsou zapadané sněhem!😂

acher
acher (746 příspěvků) 02.12.2023, 17:35:22 xxx.xxx.222.196

Ráno brzičko jsme vyrazili na procházku,sněhu asi 15cm a hustě sněžilo.Pak jsme odjeli na speciálku králíků do Týniště,kde bylo méně sněhu než u nás v Polabí.Vrátili jsme se před chvílí a to,co jsme ráno prohrnuli už není vidět a pořád padá a padá..

A ptáčkům,kromě slunečnice a prosa, jsme rozvěsili 3kg hovězího loje.

Obrázek Obrázek Obrázek
sutrik
sutrik (374 příspěvků) 02.12.2023, 17:43:29 xxx.xxx.90.217
orionka:

Já jen k lojovým koulím : přimlouvala bych se za odstranění silonové síťky. Píše se, že zraňuje ptákům ozobí. Píše se toho spousta, ale tomuhle bych věřila. Existují držáky, nebo se dá koule vyndat a namačkat do mrňavého květináče a pověsit dnem nahoru.


Četla jsem, že síťky mohou písklatům zlomit nohu. Že sice ptáci většinou ještě odletí, ale pak hynou. Byla u toho fotka tuším koňadry s nohou zamotanou v síti, visela na lojové kouli mrtvá.

Vahine
Vahine (664 příspěvků) 02.12.2023, 17:47:02 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 02.12.2023, 14:55:13

Šutříku, Šutříku….že Vy jste to přehnala a ještě k tomu jste sebou sekla o zem 🙈…máte bloklá záda nebo co se stalo? Ať jste prosím Vás brzo dobrá 🙏

Dafi (neregistrovaný) 02.12.2023, 17:55:29 xxx.xxx.136.20

tak odpo do dědiny venčit-silnice uježděný,a na bocích sníh,kousek od domu jsme potkaly paní s 2 koníkama a s vlčákem-a na jednom koníku seděla,druhýho vedla,tak jako chtěla jsem si ty koně pořídit k těm saním co máme na dvoře,ale nechtěla jsem toho vlčáka…tak jsem šla po chvilce dom-bála jsem se,že do nás vlítne s uježděných pruhů auto-a vzaly jsme to za bránu kousek polnačkou,uježeděnou trochu od traktoru,tak pejsani se proběhli, a šlo se dom-ehm-ponožku Dafi ztratila za chvilku na dvoře…,Žeryk s Dafi,před vratama,zahrada,a dvůr

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.