Aktuálně: 4 318 inzerátů190 580 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Jak se vám venčí?

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 11.12.2023, 13:14:16 xxx.xxx.225.167

U nás aktuálně obleva. Dnes mám jet nakoupit a vůbec se mně nechce. Opět projel traktor s radlicí a zase mám všechno před průjezdem, mokré a špinavé sračky. Když padalo, tak nejezdil.. Fotky už dlouho nemám, nějak nemám motivaci. Ale v neděli budu mít profesionální, doufám teda, že to počasí zase nezačne blbnout.

Aluška (neregistrovaný) 11.12.2023, 14:46:35 xxx.xxx.200.75

U nás už to taje. Předtím nemohli psi běhat kvůli závějím, teď zase mám strach, aby se neutopili v těch obrovských loužích 😀

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 11.12.2023, 15:50:50 xxx.xxx.71.219

Díky dešti a větru sníh zmizel extra rychle. Nečekala jsem to,  ještě včera dopoledne jsme s malou šly zasněženou krajinou. I když na podzim zasetá řepka už ze sněhu víc vykukovala. Vody  je v terénu méně, než jsem čekala. Nejvíc pod vodou a břečkou je silnice naší vesnicí 😅

Přikládám úplně dvě obyčejné fotky z procházky, kterou bych před 14 dny nazvala krátkou. Konečně zase v lese. Ještě před lesem znovu začalo pršet. Ratloraptor kupodivu nezahnul nejkratší cestou domů, asi taky už potřeboval do lesa. Sice nebyl z deště úplně nadšený a neběhal radostí dokola, ale vypadal i tak spokojeně. 

Obrázek Obrázek
Ronja s motejlem (neregistrovaný) 11.12.2023, 16:36:50 xxx.xxx.119.6

U nás je asi pořád málo vody, tak k tání pro jistotu ještě pršelo a pro jistotu, aby nás ten déšť jako neodradil, začalo, když už jsme byli  pěkný kus od domečku.

 Nevyužila jsem náhodu, kterou mi přihodil psí bůh, totiž vyrazila jsem se psem a pořád mi něco nesedělo, jen jsem netušila co, až pak konečně BUM, nedala jsem mu postroj😂. Takže zpátky a plaštěnku jsem zase nevzala🙄. Kupodivu to vlastně ani jednomu nevadilo, v lese bylo fajn (pár nově padlých stromů) a na loukách jsme byli pořád v pohybu.

Po procházce…pomodlit, spát a pískat ze spaní🙂.

Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (936 příspěvků) 11.12.2023, 16:50:27 xxx:xxx.7c34:95a5

u nás v lese děsná břečka - tak 15 čísel těžkého, vodou nacucaného sněhu. Takže jen krátké poběhání, to není terén na dlouhé chození. Zbytek dovolené (ještě zítra) trávíme pečením cukroví… zítra ráno možná vyrazíme někam směr k Efe… tam by mohlo být méněsněžno a díky písku aspoň o trošku méněbahnivo

Xerxova
Xerxova (936 příspěvků) 12.12.2023, 11:17:22 xxx:xxx.7c34:95a5

šli jsme z Hradčan kus po letišti, pak (u mršiny laně včetně lebky - tam Yoda váhal, jestli jít s námi a nebo hlídat “kořist”) odbočka k lesním rybníkům (jsou úplně plné a ještě zamrzlé) a pak jsme neznačenou cestou vylezli na cestě mezi Strážovským rybníkem a Držníkem. Od Držníku chvíli cestou, chvíli necestou zpátky do Hradčan.

Sněhu minimum, bahna tak nějak očekávaně. Krásná procházka - potkali jsme jen jedny dřevaře, jinak ani nohu…

Zrzavci
Zrzavci (3271 příspěvků) 12.12.2023, 11:35:29 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 11.12.2023, 16:36:50

U nás je asi pořád málo vody,

protože ji máme u nás ve sklepě, ještě v jednu v noci jsem tam vytahovala vodu ven. A to jsme si mysleli, že už to máme vychytaný a voda se tam nedostane. Tak normální voda ano, ale tající sníh to dokáže.

efe
efe (1343 příspěvků) 12.12.2023, 11:36:55 xxx.xxx.199.5
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 12.12.2023, 11:17:22

Jo tam je hodně cest celkem zpevněných, tak tam to asi jde 👍

Škoda, že dřepím v práci, šla bych se s vámi projít.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 12.12.2023, 13:10:23 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 12.12.2023, 11:35:29

Zrzavcíí, koukám, že vy teda taky musíte vyzkoušet skoro všechno. To mě mrzí. Dávám vám max. 2 roky, pak už se budete kousat nudou a budete budovat jen proto, abyste NĚCO budovali.

Držím palce, ať si můžete brzy oba sednout, dát nohy nahoru a poslouchat ticho.

Zrzavci
Zrzavci (3271 příspěvků) 12.12.2023, 13:14:56 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 12.12.2023, 13:10:23

a poslouchat ticho.

s těma třema?? 😀 Ba  ne, ticho posloucháváme. a hrozně si ho užíváme. No ten sklep je blbej, protože je to blbě udělaný a moc se s tím nedá už dělat. Teď si voda prostě našla cestu, kterou do tý doby nechodila.

janaa
janaa (437 příspěvků) 12.12.2023, 13:19:20 xxx:xxx.9b98:a769
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 12.12.2023, 11:35:29

Nenašla jsem úplně přesně,co se vám ve sklepě děje,ale to je novostavba nebo starej barák? My máme ve sklepě na jaře při tání sněhu normálně potok. Máme tam i kvůli tomu korýtko,které to svádí ven z baráku. Tak to má na horách většina starých domů. Nevýhodou je,že díky tomu se sklep nedá používat pro skladování ovoce a zeleniny, je stále vlhký,máme tam i studánku

Zrzavci
Zrzavci (3271 příspěvků) 12.12.2023, 13:26:07 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 12.12.2023, 13:19:20

Jojo, je to starej Domeček.  My jsme hodně odkopali a srovnali terén, který byl svažitý k domu, plus se v tý obří díře udělala drenáž. To hodně pomohlo, ani při lijáku se tam nedostala voda. Až teď při tom rychlým tání. on je tam uprostřed odtok, ale ještě není v úrovni té podlahy, je tam beton a na to přijdou dlaždice. Korýtko bylo taky v plánu, že to bude odvádět tam, ale jak se tam teď ta voda nedostávala, tak bylo odvrženo. Inu zase vstupuje do hry 😀

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 12.12.2023, 13:27:56 xxx.xxx.65.248
Zrzavci:

U nás je asi pořád málo vody,

protože ji máme u nás ve sklepě, ještě v jednu v noci jsem tam vytahovala vodu ven. A to jsme si mysleli, že už to máme vychytaný a voda se tam nedostane. Tak normální voda ano, ale tající sníh to dokáže.


Vy jste hrozně hrrr, Zrzavci. Vydržte do jara. My máme na chtě celou zimu ve sklepě krytý bazén, tak se můžeme koupat tam. No a na jaře zase ta voda někam odejde a tak chodíme do venkovního koupaliště, do řeky. No, řekněte, kdo to dneska má? A bezpracně.  

janaa
janaa (437 příspěvků) 12.12.2023, 13:30:05 xxx:xxx.9b98:a769
Zrzavci:

Jojo, je to starej Domeček.  My jsme hodně odkopali a srovnali terén, který byl svažitý k domu, plus se v tý obří díře udělala drenáž. To hodně pomohlo, ani při lijáku se tam nedostala voda. Až teď při tom rychlým tání. on je tam uprostřed odtok, ale ještě není v úrovni té podlahy, je tam beton a na to přijdou dlaždice. Korýtko bylo taky v plánu, že to bude odvádět tam, ale jak se tam teď ta voda nedostávala, tak bylo odvrženo. Inu zase vstupuje do hry 😀


Joooo,oni věděli,proč tam ty korýtka dělali 😀 to bylo první,co mi kamarád stavař říkal,když se přijel na dům podívat. S tím sklepem hlavně nic nedělej,žádný zadělávání,žádnej beton a hlavně v žádným případě nešahej na to koryto, i když celej rok bude vypadat suchý a naprosto zbytečný. Pravdu měl. Když je hodně sněhu a rychle taje, tak ten hukot slyšíme i v chodbě nad sklepem. A blbě pak odtýkaj odpady, jak jsou vývody z baráku plný

Zrzavci
Zrzavci (3271 příspěvků) 12.12.2023, 14:07:33 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 12.12.2023, 13:30:05

Oni tam korýtka neměli, to jsem vymyslela já, vlastní hlavou, že je tam podél stěny uděláme a pak to vypadalo, že není třeba a zaizolovalo se to dobře..Ale sníh si cestu našel.

 A taky jsem zabránila drahé polovině v tom, aby tu výpusť, která tam je zaslepila, protože mi bylo jasný, že ji budeme potřebovat. Trošku jsem si dupala, ale dobře jsem udělala.

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 13.12.2023, 14:34:15 xxx.xxx.68.223

Včera jsme na louce za barákem potkaly sousedku.

Dneska jsme šly na opačnou stranu, než je většina našich procházek. Abychom se vyhnuly bahnu, což se podařilo skvěle.

A pak jsme šly na statek na kafe, vzala jsem si den volna. Ratloraptor načal připravený balík sena. Prokousal se sítí a vydlabal díru. Asi je v tom místě slisovaná myš. Nebo jiná chuťovka. Co vše jsem v balících v minulosti už našla, myši nepočítaje…Hada, čelist prasete, nohu srnky 😕,  různý bordel…

Čichací schopnosti předvedl raptor i včera na druhé lekci rally obedience. Když si odběhl od chůze u nohy u kuželů o pár metrů dál. Jo, upadlý kousek párku od předchozího cvičícího našel 😂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
keriton
keriton (521 příspěvků) 14.12.2023, 15:54:53 xxx.xxx.80.121

Až dnes jsme na procházce potkali dělbuchy, což je hustý, od minulýho psa pamatuju, že to začínalo vždy už koncem listopadu. A dobrá zpráva je, že Finn na to nijak zvlášť nereagoval. Jsem zvědavá, jak dá celkově silvestra, zatím to vypadá nadějně.

Xerxova
Xerxova (936 příspěvků) 14.12.2023, 17:01:14 xxx:xxx.33b2:c5d0

my dneska měli z pohledu psa blbou procházku - neboť vodítkovou. Kluci mě vyzvedli u školy, že se vydáme na lítací krátkou lesní… a v "našem” lese se pohybovalo spousta maličkých ječících dítek (v jednu chvíli jsme měla pocit, že si hrají na hejkaly) a uštěkaná fenka borderky je “pásla” s paní učitelkou… A přiznám se, že jsem se bála, aby se Yoda nešel připojit k všeobecnému veselí…  Takže sice na dlouhém, ale na vodítku


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.