Aktuálně: 4 318 inzerátů190 580 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Politika...

kometa
kometa (5005 příspěvků) 02.12.2023, 16:07:33 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 02.12.2023, 16:02:38

Už se učí celé 4 roky. Od té doby, co jsou státní maturity. 

Otázka, jestli je to na SOŠ nutné. Já třeba spíš ocením sestřičku, která umí píchnout injekci než takovou, která ovládá integrály. 

kometa
kometa (5005 příspěvků) 02.12.2023, 16:07:43 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 02.12.2023, 16:02:38

Už se učí celé 4 roky. Od té doby, co jsou státní maturity. 

Otázka, jestli je to na SOŠ nutné. Já třeba spíš ocením sestřičku, která umí píchnout injekci než takovou, která ovládá integrály. 

kometa
kometa (5005 příspěvků) 02.12.2023, 16:12:26 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Já nečetla celou tuto problematiku zde v diskuzi…

…každopádně jsem ještě z ročníků, které (alespoň na gymplu) z matiky maturovaly povinně. A popravdě mi vadí, že se toto zrušilo. Vy ostatní máte názor jaký? Třeba na těch gymplech…?


Třeba na těch gymplech…?

Tam ať to nechají. Ale na SOŠ jsou státní maturity na úkor odbornosti. Viz výše. Asi 2 roky fungoval model jednodušší a složitější maturitní zkoušky, akorát, že pro ty gympláky nebyla ta těžší povinná😲 Takže to vyšumělo. A my máme děti, které kvůli jazyku nebo matematice maturitu nemají, i když by v praxi byly velmi šikovné.

kometa
kometa (5005 příspěvků) 02.12.2023, 16:12:52 xxx.xxx.147.163
kometa:

Už se učí celé 4 roky. Od té doby, co jsou státní maturity. 

Otázka, jestli je to na SOŠ nutné. Já třeba spíš ocením sestřičku, která umí píchnout injekci než takovou, která ovládá integrály. 


Proč dvakrát?

orionka
orionka (531 příspěvků) 02.12.2023, 16:17:54 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Mně už je asi jedno, že to napíšu veřejně. Náš ústav upadá, i proto dala kolegyně výpověď. Dozvěděli jsme se, že máme do 14 dní vystěhovat celý náš ústav - dvě patra (+ jsme měli krásnou terasu). Od zač. semestru jsme věděli, že přijdeme o naše učebny, které nám záviděla půlka kampusu. A teď šok - vystěhování i nás - akademiků. Rozstrkají nás tak různě po kampusu. Já brala jako asi poslední výhodu, že jsem 30 let měla svoji vlastní pracovnu. Toto skončilo, respektive asi 4 protežovaní budou opět sami. Já, jako nejdéle působící na ústavu, ne. Navíc se ukázalo, že o stěhování osoba xy věděla půl roku dopředu. Nemám slov a beru to jako totální neúctu ke svým zaměstnancům. Závidím své kolegyni (odvahu), že dokázala udělat tak rychlý a razantní krok a že k poslednímu dni v listopadu tu výpověď dala.


Další brněnská VŠ v úpadku ? Jak se to tak stane ?   34 let po…..Zkostnatělí profesoři z minulého režimu dosloužili, školy by se měly rozvíjet a zkvalitňovat. (Není od vás dáma s černým sešitkem?) Příliš politiky a málo odbornosti? 

Nejdelší působení kdekoliv bohužel není výhoda ( platí obecně - nechci se vás dotknout ! ), spíš naopak. Takový člověk se stává inventářem. A potom - vy  jste “boomer”, na to jsem někde narazila, že se tak říká padesátníkům ( od boom porodnosti za Husáka ). Někde je pěkný rozhovor s režisérem Stachem i na tohle téma. Budu vám držet palce. 

kometa
kometa (5005 příspěvků) 02.12.2023, 16:32:05 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 02.12.2023, 16:25:02

Ale někteří na VŠ ani nechtějí (protože by to byly další roky studia, po kterých netouží nebo se na ně necítí nebo zjistili, že je VŠ vlastně ničím neobohatí - teda kromě titulu), stačí jim maturita z oboru. Ale nemají ani tu kvůli státnímu výmyslu.

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 02.12.2023, 17:30:13 xxx.xxx.61.121
orionka:

Další brněnská VŠ v úpadku ? Jak se to tak stane ?   34 let po…..Zkostnatělí profesoři z minulého režimu dosloužili, školy by se měly rozvíjet a zkvalitňovat. (Není od vás dáma s černým sešitkem?) Příliš politiky a málo odbornosti? 

Nejdelší působení kdekoliv bohužel není výhoda ( platí obecně - nechci se vás dotknout ! ), spíš naopak. Takový člověk se stává inventářem. A potom - vy  jste “boomer”, na to jsem někde narazila, že se tak říká padesátníkům ( od boom porodnosti za Husáka ). Někde je pěkný rozhovor s režisérem Stachem i na tohle téma. Budu vám držet palce. 


Ne ne, nejde o celou VŠ. Jde o náš ústav. Já raději víc veřejně psát nebudu…ale je to tristní, co se děje. ☹️

A moc děkuju za držení palců! 👏

Jo a ad dáma s černým sešitkem, řekla bych, že podoba tam je (samozřejmě nemyslím podobu vizuální).

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 02.12.2023, 17:35:51 xxx.xxx.61.121
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 02.12.2023, 16:17:54

Ještě jeden postřeh: Ten “můj” internista, o němž zde občas píšu. Přežil opravdu těžkou rakovinu…a vrátil se do špitálu. Nikdo tam s ním už nepočítal a dávají mu to sežrat strašným způsobem!!! Je pravda, že on je asi o 10 let starší než já. Občas společně nadáváme a to létají opravdu nehezká slova… Onehdá, jak mi pomáhal při té mé současné nemoci, mi naordinoval odběry. Přišla jsem na ně do špitálu a sestra jej začala přede mnou a vyloženě mně zcela bezostyšně pomlouvat. Nechutné!!!

A ano, náš věk je obrovská nevýhoda. Přitom jsme to byli my, od koho se učila celá ta mladší generace. Je to naprostý morální úpadek, co se děje. Včetně šikany na pracovištích.

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 02.12.2023, 17:39:49 xxx.xxx.61.121

Jinak…chtěla jsem jít na nákup tedy pěšky, ale to se fakt nedá. Nejen, že je vše zapadané, ale je tam dost kosa. Ještě si zlomit nohu (ruku,…), to už by byl úplný vrchol. Asi jako Sarah zkusím vyžít ze zásob. Jen je mi líto Podnájemníků, Prostřední má absťák po syrovém masu. No, jezdily tady jakési pluhy, tak možná zkusím ještě později, zda už to není víc průchodné (chodníky, silnice).

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 02.12.2023, 19:08:15 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 02.12.2023, 17:39:49

Jani, já jsem z matiky na gymplu maturovala, tehdy byla povinná a přestože jsem celé 4 roky měla z matiky za 3, tak jsem ji měla ráda a ve všech zaměstnáních se mi hodila. Jen jsme bohužel na gymplu měli blbou vyučující. Ona ji totiž ta matika moc nebavila, tak nám dávala šílené domácí úkoly, nad kterými člověk strávil i 3 hodiny. A je pravda, že třeba ty sinusy a cosinusy, který mně nejvíc zprotivila, v životě vůbec nepotřebuju.

Orionka (neregistrovaný) 02.12.2023, 21:21:04 xxx.xxx.64.54

Četla jsem jen rozhovor se Strachem, mám ho ráda, má to v hlavě srovnané. I když nemusím souhlasit se vším (já poloviční ateista), má srovnané priority……

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (964 příspěvků) 02.12.2023, 21:36:18 xxx.xxx.25.203
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 02.12.2023, 21:21:04

Janě. Já to koupila ze zvědavosti, spíš kvůli Stonišovi, mám ho ráda, ale přišlo mi to strašně militantní celý. Rozhovor se strachem byl ale fajn 🙂

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 02.12.2023, 22:51:52 xxx.xxx.62.213
Sarah01:

Jani, já jsem z matiky na gymplu maturovala, tehdy byla povinná a přestože jsem celé 4 roky měla z matiky za 3, tak jsem ji měla ráda a ve všech zaměstnáních se mi hodila. Jen jsme bohužel na gymplu měli blbou vyučující. Ona ji totiž ta matika moc nebavila, tak nám dávala šílené domácí úkoly, nad kterými člověk strávil i 3 hodiny. A je pravda, že třeba ty sinusy a cosinusy, který mně nejvíc zprotivila, v životě vůbec nepotřebuju.


Ali, máš pravdu, že řadu věcí z matiky člověk vůbec neuplatní. My měli naopak matikářku prvotřídní, a já jsem navíc dcera univ. prof. matematiky. No, geny jsem tak úplně nepodědila. Táta jednak nesnášel mě cokoli doučovat či vysvětlovat a když už k tomu byl přinucen, tak za nechápání problematiky jsem dostávala záhlavce s dovětkem:"Já nechápu, jak můžeš být moje dcera!"🤣😂

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (964 příspěvků) 02.12.2023, 23:21:48 xxx.xxx.27.202
Fikovnice:

Pardon, nechytám se…co je časopis TO, prosím?


To je nový projekt Marka Stoniše po jeho odchodu z Reflexu. Kritizuje v nem současnou mocenskou garnitura a poměry, takový to, co by měla správně dělat i jiná média. Mně tam ale chybí i přešlapy opozice a někdy jdou v kritice tak na dřeň, že to ztrácí věcnost.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.