Aktuálně: 4 319 inzerátů190 586 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Politika...

Rapotačka (neregistrovaný) 19.02.2024, 13:15:29 xxx:xxx.857f:97a4

Dělá čest svému jménu, když říká, že nebude demonstrovat v pondělí, ale ve čtvrtek.

 "Čili není to úplně protest proti vládní politice v tuhle chvíli.."

 Česko 2024 dle hesla: máš problémy občane? 

Demonstruj ale jen s těmi schválenými organizacemi! 😃 . . . https://www.idnes.cz/usti/zpravy/klapy-sasek-zemedelec-protesty-praha-blokada-hranice.A240216_130947_usti-zpravy_grr  . . . .

P. Kratochvíl  . . . .https://www.facebook.com/100080347630239/videos/933875554912079

N (neregistrovaný) 19.02.2024, 14:31:42 xxx.xxx.242.38
Rapotačka:

N/ Evropa nemůže vyhrát tento konflikt a ani žádný jiný. Jen na to zle doplatí v oblastech ekonomiky a obecně úrovně. .. 

R/ To  netřeba objasňovat, to musí dojít každému, snad. “”"""""""

Odkazy bývají také jasné, srozumitelné.(děsivé) Není je třeba komentovat, každý si může udělat svůj názor. Já budu mít jiný, proč někoho ovlivňovat. . """""""""""""""""""""""""""""

 https://www.facebook.com/watch/?v=1384090582243472 .


To byste se asi divila kolika lidem to nedošlo.🙂 

orionka-2
orionka-2 (865 příspěvků) 19.02.2024, 19:08:27 xxx.xxx.64.54

Demonstruj ale jen s těmi schválenými organizacemi! 😃 . . . https://www.idnes.cz/usti/zpravy/klapy-sasek-zemedelec-protesty-praha-blokada-hranice.A240216_130947_usti-zpravy_grr . . . .

Ten člověk má přiléhavé jméno !

Otakar Šašek ze zemědělského družstva Klapý,

Jaká by asi měla být demonstrace, když ne politická ?  Vládní ? Už jsme viděli Fialu v holinkách ( pravda, chránil si je igeliťákem, kdyby náhodou do něčeho šlápnul ), tak možná pojede na traktoru, pro jistotu si ho ozdobí žlutomodrou vlajkou, aby……

 Nevím jak pod Hazmburkem, ale na Turnovsku ruší sady buldozery, protože nejsou schopni konkurovat dováženým jabkům.

N (neregistrovaný) 19.02.2024, 22:29:43 xxx.xxx.242.38

Zemědělci jsou první vlašťovkou, ale ty “naši” jsou opět nejednotní. Bohužel pokřivený trh a vadné hospodářství, vedené zelenými “magory” se nepodaří už zachránit. Vše kam se podíváme nefunguje, nebo špatně. Automobilový průmysl, zdravotnictví, teď zemědělství, energetika a lidi ztrácí důvěru v instituce.. O válce a NATO ani nemluvě. Zbrojení je sice hezká věc, ale hrozivě drahá a hádejte kdo to bude platit.😄 To bych v blízké době neviděl na valorizace důchodů či navyšování mezd. Tak snad lidi jsou natolik uvědomělí a uskromní se.🙂 Budou podávat nadlidské výkony v zaměstnání a taky budou ochotni se zaměstnat v průmyslu a hlavně získat odbornost v oblasti zbrojního a chemického odvětví. Hlavně ve výrobě. Tak nějak se mi to zdá nereálné, ale třeba překvapí.😄

Anonymní (neregistrovaný) 20.02.2024, 09:34:57 xxx.xxx.173.166

Proč i tady? Pravděpodobně 2 roky staré, opršelé, špinavé, halabala vyvěšené…..jsou to ještě vlajky, nebo už hadry?

Ta budova si to nezaslouží, šly tudy dějiny…..

Obrázek
Rapotačka (neregistrovaný) 20.02.2024, 10:24:19 xxx:xxx.9ca4:641

Nevím jak pod Hazmburkem, ale na Turnovsku ruší sady buldozery, protože nejsou schopni konkurovat dováženým jabkům.

“”""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

Nedaleko od nás zlikvidovali taky sad, býval tu samosběr švestek😢.

Ještě k té demonstraci, kdo ví, co je pravda? Hnusná doba - podvodníci, lháři,

ale který  jsou který?😲

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (964 příspěvků) 20.02.2024, 11:06:18 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 20.02.2024, 10:24:19

Sady se ruší i na Chlumecku až směrem k Hradci.

Nic s tím neuděláte. Nebo jo, musela by po českém ovoci začít být poptávka, ale když máte hluboko do kapsy, tak prostě sahnete po levnějším, prostě ta kupní síla tu přestává být.

Orionka (neregistrovaný) 20.02.2024, 11:30:16 xxx.xxx.173.166
JanaJanaJanaJana:

Sady se ruší i na Chlumecku až směrem k Hradci.

Nic s tím neuděláte. Nebo jo, musela by po českém ovoci začít být poptávka, ale když máte hluboko do kapsy, tak prostě sahnete po levnějším, prostě ta kupní síla tu přestává být.


To chcete říct že ta dovážená jsou levnější? Nejsou. Co vidím, tak 50,-- a výš. My kupujeme že sadu cca 25,--. Jenže supáče je nezaplatí. A měšťáci jsou odkázáni na ty supáče. V rámci boje s emisemi by se měly omezit jízdy sem tam.

Quash
Quash (273 příspěvků) 20.02.2024, 11:42:57 xxx.xxx.33.234

Naši sadaři nejsou schopni konkurovat výkupním cenám polských jablek. V Polsku je jiná dotační politika a tudíž je obrovský rozdíl mezi výpěstní cenou v Polsku a ČR. A supáče si často diktují pro výkup polské ceny…

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 20.02.2024, 11:45:10 xxx.xxx.11.197
Orionka:

To chcete říct že ta dovážená jsou levnější? Nejsou. Co vidím, tak 50,-- a výš. My kupujeme že sadu cca 25,--. Jenže supáče je nezaplatí. A měšťáci jsou odkázáni na ty supáče. V rámci boje s emisemi by se měly omezit jízdy sem tam.


Včera v Lidlu jabka z Polska od 19,90 do 39,90, naše nejlevnější 59,90. Na rajčata už se ani nedívám, posledně byly za 120, to nedám. 

assil
assil (1895 příspěvků) 20.02.2024, 12:03:24 xxx.xxx.26.200

Vždyť kvůli tomu jsou ty traktory v Praze, že všude jinde v EU jsou v zemědělství vyšší dotace než u nás, takže naši zemědělci s prodejem pak ostrouhají.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (964 příspěvků) 20.02.2024, 12:26:49 xxx.xxx.27.179
Orionka:

To chcete říct že ta dovážená jsou levnější? Nejsou. Co vidím, tak 50,-- a výš. My kupujeme že sadu cca 25,--. Jenže supáče je nezaplatí. A měšťáci jsou odkázáni na ty supáče. V rámci boje s emisemi by se měly omezit jízdy sem tam.


Ano, polská výkupka je pakatel oproti české. 

Mám to z první ruky, otcův bratr je ovocnář, právě v onom místě.

megi-the-pes
megi-the-pes (2757 příspěvků) 20.02.2024, 13:36:43 xxx.xxx.124.6

Zítra musím na nákup. Ztracená hodina. 
Hele, mě to hrozně zajímalo, jak hnusné je polské jídlo, když tam sypou tu posypovou sůl nebo co to bylo.
Tak jsem jednou na podzim koupila mrkev. A vono to chutnalo jako mrkev, co si vypěstuju doma. Normálně to bylo sladké, šťavnaté. 
Ale to byla polská mrkev. V zimě tam toho moc nemaj, taky nějaké hnusy bez chuti. Na trhu jsem teda nebyla, nechci moc salmonelu nebo tak.
Musím se naučit uskladnit mrkvu. 

Verun
Verun (869 příspěvků) 20.02.2024, 14:20:53 xxx.xxx.220.12
Sarah01:

Včera v Lidlu jabka z Polska od 19,90 do 39,90, naše nejlevnější 59,90. Na rajčata už se ani nedívám, posledně byly za 120, to nedám. 


Jo tak to mi povídejte, celou sobotu a neděli jsem vizitýrovala v Lidlu, ty akční jabka 16,90 jsem chtěla(pro koně do kyblíčku , krmná mrkev došla a krmit mrkví za 4pětky?… tak jednu na kolečka za odměnu) no v regálech v Lidlu  leda tak bordel a prázdná místa, asi do našeho Lidlu čerstvostrážce nedorazil🤭, prostě nebila, tak “červená ” z Alberta za 21…

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 20.02.2024, 14:29:28 xxx.xxx.11.197
Verun:

Jo tak to mi povídejte, celou sobotu a neděli jsem vizitýrovala v Lidlu, ty akční jabka 16,90 jsem chtěla(pro koně do kyblíčku , krmná mrkev došla a krmit mrkví za 4pětky?… tak jednu na kolečka za odměnu) no v regálech v Lidlu  leda tak bordel a prázdná místa, asi do našeho Lidlu čerstvostrážce nedorazil🤭, prostě nebila, tak “červená ” z Alberta za 21…


Já myslím, že jakmile to navezli, tak lidi, kteří tam byli dřív než vy, všechny zásoby vykoupili. 😄 Já je beru pro psy, přidávám jim k masu aspoň to jabko teď v zimě. U nás byly v akci salátové okurky a včera večer už taky ani jedna. 

Anonymní (neregistrovaný) 20.02.2024, 17:35:12 xxx:xxx.:5ea9
N:

Zemědělci jsou první vlašťovkou, ale ty “naši” jsou opět nejednotní. Bohužel pokřivený trh a vadné hospodářství, vedené zelenými “magory” se nepodaří už zachránit. Vše kam se podíváme nefunguje, nebo špatně. Automobilový průmysl, zdravotnictví, teď zemědělství, energetika a lidi ztrácí důvěru v instituce.. O válce a NATO ani nemluvě. Zbrojení je sice hezká věc, ale hrozivě drahá a hádejte kdo to bude platit.😄 To bych v blízké době neviděl na valorizace důchodů či navyšování mezd. Tak snad lidi jsou natolik uvědomělí a uskromní se.🙂 Budou podávat nadlidské výkony v zaměstnání a taky budou ochotni se zaměstnat v průmyslu a hlavně získat odbornost v oblasti zbrojního a chemického odvětví. Hlavně ve výrobě. Tak nějak se mi to zdá nereálné, ale třeba překvapí.😄


Pavel Janecký to se bohužel nepovede.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.