Aktuálně: 4 318 inzerátů190 578 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Politika...

N (neregistrovaný) 20.02.2024, 17:43:19 xxx.xxx.242.38
Anonymní:

Pavel Janecký to se bohužel nepovede.


Sice nevím co s tím má společného Pavel a ani nevím co se vlastně nepovede.🙂 

zase znovu já (neregistrovaný) 20.02.2024, 18:20:50 xxx:xxx.c7f6:d804
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 19.02.2024, 07:54:04

Asi máte pravdu, že času je málo, pokud ještě je. Diaspora Turků v Německu…tři generace třeba a pořád se necítí spjatí se zemí, která jejich pra/rodičům nabídla útočiště. Pobýval jsem v Bavorsku v roce 2009. Už tehdy tam byly v mém městě čtvrti migrantu z Ruska a Turecka oddělené od většiny. Dnes? Mají zastoupení v lokální politice, poté spolková země a Bundestag. Jak řekl blahé paměti Kaddafí “dobudeme Evropu dělohami našich žen”.  Obdobně Francie… obr na hliněných nohou. Nechápu, že má tak silný hlas v EU a i jinde v globálním měřítku. Na druhou stranu to chápu, protože má svoje lidi na správných místech, neboť i volba volných pozic do struktur EU a OSN má svá “pravidla”. To není nic proti Francii obecně.  Nizozemí, Belgie … Chudáci dole na Sicílii, v Řecku. Už se o nich nepíše jako dřív. Záměr? Nechat tak. Nechat tak?

Mám vnuky už. Žene mě to ve volbě politické kam nechci. Ale musím si vybrat poté, co si to promyslím. A časomíra tiká…

N (neregistrovaný) 20.02.2024, 19:13:26 xxx.xxx.242.38
zase znovu já:

Asi máte pravdu, že času je málo, pokud ještě je. Diaspora Turků v Německu…tři generace třeba a pořád se necítí spjatí se zemí, která jejich pra/rodičům nabídla útočiště. Pobýval jsem v Bavorsku v roce 2009. Už tehdy tam byly v mém městě čtvrti migrantu z Ruska a Turecka oddělené od většiny. Dnes? Mají zastoupení v lokální politice, poté spolková země a Bundestag. Jak řekl blahé paměti Kaddafí “dobudeme Evropu dělohami našich žen”.  Obdobně Francie… obr na hliněných nohou. Nechápu, že má tak silný hlas v EU a i jinde v globálním měřítku. Na druhou stranu to chápu, protože má svoje lidi na správných místech, neboť i volba volných pozic do struktur EU a OSN má svá “pravidla”. To není nic proti Francii obecně.  Nizozemí, Belgie … Chudáci dole na Sicílii, v Řecku. Už se o nich nepíše jako dřív. Záměr? Nechat tak. Nechat tak?

Mám vnuky už. Žene mě to ve volbě politické kam nechci. Ale musím si vybrat poté, co si to promyslím. A časomíra tiká…


Jj, všechno tohle je výsledek zbabrané politiky Brusselu a Evropy obecně.Vždycky jsem se ptal a co když se to nepovede ta imigrační politika? Kdo to vyřeší a jak? Jsou rozhodnutí, která nejdou vrátit zpět. Bohužel si myslím, že postupně Evropu, nebo alespoň část ovládnou nacionalisté či hůř neonacisté. Ti už si poradí..😐 Bezpečnostní a ekonomická situace tomu jen bude nahrávat. 

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 21.02.2024, 08:35:07 xxx.xxx.198.226

Musím se naučit uskladnit mrkvu. 

Já poslední mrkve tahala ze země před Vánocemi a byly chutné. S našimi zimami už to za chvíli bude i na ponechání v zemi. No a když mi přes zimu přežila jablka v seně, tak vlastně kdybych přes ty mrkve hodila kopku hnoje, určo by přestály i ty mrazy (nakonec však jsou tak vyrobené). Letos vyzkouším.

Verun
Verun (869 příspěvků) 21.02.2024, 09:49:10 xxx.xxx.220.12

při mrazech bude mrkev ze země poškozená-voda v ní zmrzne a pak rozmrzne a potrhají se  pletiva a mrkev změkne a shnije. v hnoji bude klíčit. 

kupuju v rašlových pytlích, po zkušenostech se zahrabáním do slámy, přikrytím kde čím, nasypat do papírového pytle po krmení(je tam ale igelit mezi papírama, ) se nejvíce osvědčilo tu mrkev dát do bílé  pytle na obilí a do studené garáže. Ona ta mrkev dýchá, když byla v té slámě, přikrytá nebo v tom papírovém pytli, vše bylo strašně vlhké a černalo to a hnilo. Ještě, ta mrkev je praná a určitě uskladněná v chlaďáku a takto vyndaná na vzduch a relativně teplo jde rychle do háje, v té studené garáži a pytli mi konečně vydržela…potřebuju koupit 3-4 pytle než přijede další závoz

Orionka (neregistrovaný) 21.02.2024, 10:26:13 xxx.xxx.64.54

Mrkev se vždycky uskladňovala zasypaná v písku ve sklepě, či krechtu. Z doslechu. Osobně jsem jí nikdy neskladovala velké množství, jen napíchanou v písku v lavorech (takové hezké české slovo 😉)

Verun
Verun (869 příspěvků) 21.02.2024, 11:12:37 xxx.xxx.220.12
Orionka:

Mrkev se vždycky uskladňovala zasypaná v písku ve sklepě, či krechtu. Z doslechu. Osobně jsem jí nikdy neskladovala velké množství, jen napíchanou v písku v lavorech (takové hezké české slovo 😉)


jj, to je chronicky známé…natahejte si ale do garáže tunu písku😉

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 21.02.2024, 12:09:33 xxx.xxx.198.226

Já myslela nechat mrkve v zemi, prostě nesklízet, a aby nezmrzly v té zemi, přehodit přes tu půdu kupku hnoje. Jako přes růže. To by mělo fungovat.

Praná mrkev je zlo, no, ta padá hrozně rychle. Nemám studenou garáž, tak nekupuji pranou mrkev. Bohužel nepraná je k dostání zřídka. Ale nepranou jsme kdysi prostě vysypali na zem, hodili přes ni seno a nepromokavou plachtu, a snaž se. Stejně jako jablka nebo řepa. A fungovalo. Řepa, kterou jsem přivezla (nepranou, rovnou z pole) někdy v listopadu, vyházela na hromadu, přehodila senem a krycí plachtou, se teď ve velkém krmí, a je v pohodě. Sem tam odříznu špičku, která zmrzla, ale kde je víc hmoty, tam je řepa netknutá.

Verun
Verun (869 příspěvků) 21.02.2024, 15:14:12 xxx.xxx.220.12

Jo sice je mrkvička hezky čistá, bez hlíny, ale musí se jí člověk trochu pověnovat. praná za deset nepraná, čistě krmná za osum(u nás)  a to ještě letos nebyla a tam kde byla. tak po sto kilech je to moc nezajímá. 

Řepu mi ta mrcha nežere…..

Rapotačka (neregistrovaný) 21.02.2024, 16:29:21 xxx:xxx.ee79:20f0

Uskladnění zeleniny v politice?😲 Budiž. Mívávala jsem kořenovou zeleninu  vyrovnanou, zasypanou pískem, ve staré, pozinkované, dětské vaničce. Sklep? Nic extra,

zelenina  stále pěkná.

Anonymní (neregistrovaný) 21.02.2024, 18:01:59 xxx.xxx.113.52
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 21.02.2024, 16:25:34

Je to tady volná diskuze. Na druhou stranu…je to téma politika. tak se nabízí několik možností odklonu od tématu. Prostě mrkev a nač zakládat nové téma. nebo se téma politika v současném obsahu některým zde stálicím nelíbí. 

N (neregistrovaný) 21.02.2024, 18:28:04 xxx.xxx.242.38

Že vůbec nechcete abych začal vyprávět o mrkvi.😄 Raději se vrátíme k politice jako tématu.🙂 

N (neregistrovaný) 21.02.2024, 18:29:21 xxx.xxx.242.38

Já mrkev uskladňoval v pilinách a taky to fungovalo. Asi půl tuny.😄

N (neregistrovaný) 21.02.2024, 20:04:18 xxx.xxx.242.38

A snad už se nikdo nediví, že se takoví lidé přímo hystericky obávají jakékoli změny.🙂 Vyschnul by jim “rybníček” a ještě by si to mohli jít odsedět. Při změnách to tak bývá. Víte ono není ani tak důležité koho dnes volíte, ale jaké máte nástroje to v případě nevole změnit. Žádný, takže to by se mělo změnit. 

Verun
Verun (869 příspěvků) 21.02.2024, 20:42:11 xxx.xxx.220.12
Sarah01:

Od politiky k mrkvi. Tak to má být. 👍

Já jsme s pěstováním mrkve přestala, u nás celá sklizeň nepřežila týden, zmizela ještě z bedýnky.


jj je to politický, souvisí to se zemědělstvím a to je teď v kurzu politiky… mrkev je sakra drahá a je to jen mrkev, co petržel, no hrůza…prostě politika, asi zítra pojedu na hranice..😉, chci levnější mrkev.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.