Aktuálně: 5 019 inzerátů173 937 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Krmení žab

Anolis (neregistrovaný) 29.05.2023, 18:16:22 xxx.xxx.68.179
Najde se tu chovatel žab? Chci s ním začít a mám v plánu pořídit větší druh rosničky. Terárium mám připravené včetně vybavení ale jak s krmením? Chováte si někdo doma krmný hmyz? Ale takový co nezdrhne a nezamoří dům? Nebo jej budu muset kupovat.
sharingan
sharingan (104 příspěvků) 29.05.2023, 18:54:00 xxx.xxx.137.199

Zdravím. Za mě, nějaké žáby mám, ale jde jen o drápatečky rodu Hymenochirus, asi třetím rokem. Odchoval jsem si je tehdá z vajíček od kolegy, nechal si pár kousků, a o další množení nestojím ani jim k tomu nedávám podmínky; ani jsem si nezjišťoval jejich pohlaví. Krmení rozmraženými patentkami a občas, co si samy nachytají z potěru živorodek, s nimiž obývají akvárium. Ale jejich biologie a nároky jsou dost jinde (jsou nenáročné a bezúdržbové), než jiné skupiny žab.

Cvrk
Cvrk (68 příspěvků) 29.05.2023, 20:48:41 xxx.xxx.0.1
Anolis: Najde se tu chovatel žab? Chci s ním začít a mám v plánu pořídit větší druh rosničky. Terárium mám připravené včetně vybavení ale jak s krmením? Chováte si někdo doma krmný hmyz? Ale takový co nezdrhne a nezamoří dům? Nebo jej budu muset kupovat.

Rosničky potřebují kvalitní živé krmení. Cvrčci dům nezamoří, řada švábů taky ne. Třeba Blaptica dubia neleze po skle, takže snadno nezdrhne, Panchlora nivea je zase tak háklivá, že v bytě brzo uhyne. Takže vlastní chov (což se pro jednu žábu těžko vyplatí) nebo kupovat.

raduz
raduz (128 příspěvků) 29.05.2023, 21:51:54 xxx.xxx.123.98

Pro jednu rosničku, se vlastní chov hmyzu nevyplatí, ideálně, před pořízením zjistit, kde v okolí by šlo zajistit stálý zdroj krmení..

 

Jinak jsem rád, že vidím uživatele cvrk zde na webu, Vaše rady v sekci bezoobratlí by chyběly!

Cvrk
Cvrk (68 příspěvků) 29.05.2023, 21:56:25 xxx.xxx.0.1
raduz:

Pro jednu rosničku, se vlastní chov hmyzu nevyplatí, ideálně, před pořízením zjistit, kde v okolí by šlo zajistit stálý zdroj krmení..

 

Jinak jsem rád, že vidím uživatele cvrk zde na webu, Vaše rady v sekci bezoobratlí by chyběly!


Díky. Škoda iFauny. Novému majiteli přeji výrazný podnikatelský neúspěch.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.