Aktuálně: 4 319 inzerátů190 587 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

Doron
Doron (2200 příspěvků) 18.02.2024, 09:39:12 xxx.xxx.162.21
hmn:

“Lidi se taky množí bez PP”

není pravda, lidé mají rodný list
a to je PP - rodný list


Akorát, že my lidi ho dostaneme všichni a psi musí mít v rodným listě potvrzeno, že jejich otec a matka dostali od lidí povolení se množit, jinak už  rodný list nedostanou a stanou se podřadnými psobčany .

Pak jsou tady různý sabotéři, který to nerespektujou, ať už z řad lidí nebo z řad psů .🤣

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 18.02.2024, 10:26:55 xxx.xxx.162.253

Jenže plemena psů byla vyšlechtěna za určitým účelem lidmi. 

Pokud si někdo pořídí štěndo z útulku nebo z něchtěnýho krytí, tak prosím. Mám zkušenost, že takový to obhajování, že všichni mají právo na život, nepotřebuju papír a bla bla bla, je jen takový zástupný za jen “nemám peníze a chci psa určitýho plemene". Pokud to ještě dál a dál množí, tak je to podle mě špatně, psů je stejně víc než dost, vždyť se s tím každej setkáváme denně, viz jiná diskuzní vlákna.

megi-the-pes
megi-the-pes (2757 příspěvků) 18.02.2024, 11:14:51 xxx.xxx.124.6
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 18.02.2024, 09:39:12

Lidi taky nemaj všichni povolení se množit. Třeba inbrýding různě, že jo. 

Jinak teda tuto diskuzi opouštím, protože moje víra není neotřesitelná, jelikož co nemá test DNA, pro mě jako by nebylo. 

Štěkanátko nemám, ale Tommy, kočičí princ bez pépé, výsledek utečeného asi člena šlechty a vesnické hraběnky (hrabe mu), donesl už podruhé štěkanátko myší, mám podezření, že je zabil zašlápnutím, šelma jedna. 

N (neregistrovaný) 18.02.2024, 11:53:19 xxx.xxx.231.71
hmn:

“Lidi se taky množí bez PP”

není pravda, lidé mají rodný list
a to je PP - rodný list


On někdo hlídá linie a předky,jo? Kdepak, lidi se množí bez omezení a bez ohledu na rasu a genetiku. Nebo snad vám někdo na těchto základech vybírá partnera?😀 Lidi se rozhodnou a šup na to.😀 

N (neregistrovaný) 18.02.2024, 14:32:03 xxx.xxx.242.38
hmn:

PP=rodný list
PP=rodný list
atd. atd.
neboli, jak je uvedeno i v regulích FCI : PP="platný doklad o původu"
nic víc, nic míň


Čili když budu chtít děti nedej bože, tak obecák mi dá seznam s kým jako jo a s kým ne? 😄 U lidí se přeci nic neomezuje, líbí se vám určitá osoba a vy se líbíte jí. Založíte rodinu a nikdo nezkoumá zda jste vy nebo ten druhý nosič “vadného” genu.🙂 Naproti tomu chovatel si těžko nechá nakrýt fenu s PP nějakou pouliční směsí.Rozhodne to on a nikoli ten pes. Je to tak těžké pochopit ten rozdíl? 🙂 Holt jsme všichni “bezpapíráci”,no. 😄😄 

N (neregistrovaný) 18.02.2024, 14:38:13 xxx.xxx.242.38
megi-the-pes:

Ty seš bezpapírák. 


No ty taky..😄😄 

megi-the-pes
megi-the-pes (2757 příspěvků) 18.02.2024, 14:39:52 xxx.xxx.124.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 18.02.2024, 14:38:18

Dyť jo, dělá se toho hodně… a když se podívám na ty psy, já se nikoho ptát nemusím, s kým bude mít Megy děti. Akorát se mi pak budou blbě prodávat no.
A když někdou uvidí magorka Megy, tak budu muset doplácet. 🙂

Hele, bezpapíráku, já mám papíry. A ne na hlavu, heč. Ale chtěla bych.
No ale tatínek se šel ptát poradce chovu - stařenky. To čumíš, co. 
Čau

N (neregistrovaný) 18.02.2024, 14:40:50 xxx.xxx.242.38
kometa:

A mýlí se - dneska už se genetická vyšetření dělají i u lidí. 


No to sice ano, ale dobrovolně a už jste viděla narozené dítě co nedostane rodný list? Já tedy ne. To fakt je něco zcela jiného než PP u zvířat. 

N (neregistrovaný) 18.02.2024, 14:46:11 xxx.xxx.242.38
megi-the-pes:

Dyť jo, dělá se toho hodně… a když se podívám na ty psy, já se nikoho ptát nemusím, s kým bude mít Megy děti. Akorát se mi pak budou blbě prodávat no.
A když někdou uvidí magorka Megy, tak budu muset doplácet. 🙂

Hele, bezpapíráku, já mám papíry. A ne na hlavu, heč. Ale chtěla bych.
No ale tatínek se šel ptát poradce chovu - stařenky. To čumíš, co. 
Čau


No běžte Megi takhle polemizovat k odborníkovi a třeba se těch papírů i dočkáte.😄😄

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 18.02.2024, 15:04:19 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 18.02.2024, 14:38:18

Tak on je screening novorozenců (NLS) na mnoho dědičných nemocí. Aktuálně to vím, ptž jsem to přednášela (ale už tak jsem polovinu zapomněla a za chvíli zapomenu tu druhou polovinu😀). Ale jinak se genetika před zplozením potomka dělá málokdy. Ale dělá se třeba, když se nedaří otěhotnět. 

Stran cílené prekoncepční genetiky…nevím, napadá mě třeba dva jedinci s achondroplazií mají vyšší pravděpodobnost, že zplodí dítě také takto postižené. Takže dostanou doporučení se nemnožit a stejně se tak mnohdy děje. Viz napadá mě případ herce Jiřího Krytináře.

megi-the-pes
megi-the-pes (2757 příspěvků) 18.02.2024, 15:26:27 xxx.xxx.124.6

Dělá se často. Stačí věk nad 35 nebo milion druhů nemocí v rodině, bla bla, není to nic výjimečného.
Porovnávat děti a štěňátka, no kdo chce děcku předat třeba Huntingtona? 
Nejsme tu úplně v pravěku. 
Ale pes? Prodám a nazdar, ne. 

N (neregistrovaný) 18.02.2024, 16:16:08 xxx.xxx.242.38
Fikovnice:

Tak on je screening novorozenců (NLS) na mnoho dědičných nemocí. Aktuálně to vím, ptž jsem to přednášela (ale už tak jsem polovinu zapomněla a za chvíli zapomenu tu druhou polovinu😀). Ale jinak se genetika před zplozením potomka dělá málokdy. Ale dělá se třeba, když se nedaří otěhotnět. 

Stran cílené prekoncepční genetiky…nevím, napadá mě třeba dva jedinci s achondroplazií mají vyšší pravděpodobnost, že zplodí dítě také takto postižené. Takže dostanou doporučení se nemnožit a stejně se tak mnohdy děje. Viz napadá mě případ herce Jiřího Krytináře.


Hitler měl selekci ohledně ras. Dnes už to samozřejmě neplatí. Holkám vadí,že jsou “bezpapíráci”. 😄 Asi je to pro ně novina a proto tak zuří.😄 Já to vím dávno a hlavně mě taková blbost nerozhodí. 😄 Stran těch zvířat s PP to ale taky není tak růžové. Známá jak u mě viděla toho Britského modráka, tak se jí hrozně líbil. Jala se tedy sehnat koťátko z “chovky”, samozřejmě s PP a vidíte, kocourek zemřel po dvou letech a celou dobu byl takový chudinka. Jedl tak nějak a s tím trávením měl potíže. Vyšetřilo se kde co a nakonec to byla potravinová alergie na více “podmětů”. Kupovaly se speciální granule i konzervy a stejně chudinka umřel.😐 Naproti tomu, můj mourák takový ten “potkala se kočka s kocourem” je zdravý a má se čile k světu.🙂 Akorát tedy nestál dvacet tisíc.😄

hmn
hmn (1117 příspěvků) 18.02.2024, 16:26:12 xxx.xxx.3.42

“Čili když budu chtít děti nedej bože, tak obecák mi dá seznam s kým jako jo a s kým ne? 😄 U lidí se přeci nic neomezuje, líbí se vám určitá osoba a vy se líbíte jí. Založíte rodinu a nikdo nezkoumá zda jste vy nebo ten druhý nosič “vadného” genu.🙂 Naproti tomu chovatel si těžko nechá nakrýt fenu s PP nějakou pouliční směsí.Rozhodne to on a nikoli ten pes.”

a tohle je jako napsáno v PP?!!!
víš vůbec, jak to “PP” vypadá?!

“Je to tak těžké pochopit ten rozdíl?”

je to tak těžké pochopit rozdíl mezi PP a cílenou plemenitbou?

N (neregistrovaný) 18.02.2024, 16:45:13 xxx.xxx.242.38
hmn:

“Čili když budu chtít děti nedej bože, tak obecák mi dá seznam s kým jako jo a s kým ne? 😄 U lidí se přeci nic neomezuje, líbí se vám určitá osoba a vy se líbíte jí. Založíte rodinu a nikdo nezkoumá zda jste vy nebo ten druhý nosič “vadného” genu.🙂 Naproti tomu chovatel si těžko nechá nakrýt fenu s PP nějakou pouliční směsí.Rozhodne to on a nikoli ten pes.”

a tohle je jako napsáno v PP?!!!
víš vůbec, jak to “PP” vypadá?!

“Je to tak těžké pochopit ten rozdíl?”

je to tak těžké pochopit rozdíl mezi PP a cílenou plemenitbou?


Vždyť přeci tady jde o něco jiného. Rodný list má každé narozené dítě..😐 Nemusí splňovat žádnou podmínku. Pes ano. Jsem rád že už si tykáme a představte si, že vím co je v PP.🙂

https://www.ifauna.cz/clanky/9178-co-vam-prozradi-prukaz-puvodu-psa.html

Vy máte v rodném listě taky chovatele či výsledky vyšetření? 😄 Nebo předky 3-4 generace? 

megi-the-pes
megi-the-pes (2757 příspěvků) 18.02.2024, 16:59:01 xxx.xxx.124.6

Každé dítě nemá rodný list. My, co ten list máme asi týden od narození, tam máme další dvě generace a včetně zaměstnání rodičů. Běžte svou hloupost předvádět do jiného tématu. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.