Aktuálně: 5 562 inzerátů168 368 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Nalezený chameleon

Peji
Peji (27 příspěvků) 06.06.2023, 15:39:35 xxx.xxx.55.11

I když se to zdá neuvěřitelné, našli jsme v domě na kytce chameleona. Bydlíme v rodinném domě, kolem je rozsáhlejší zahrada, ze tří stran silnice, z jedné strany zděná zeď k bytovce. Vysvětlit si to neumím. Nikdo z rodiny ho nepřinesl. Musel přijít sám. Kytka na které byl, je kousek od dveří na terasu. Vyvěsili jsme v ulici letáky a nikdo se neozval. Protože s plazy nemám vůbec žádné zkušenosti, chtěla bych poprosit Vás o rady. Přidávám fotky k posouzení jeho stavu. Na hřebeni na hlavě měl odřeninu, tu jsem namazala betadinovou mastí. Zatím je provizorně v akváriu. Koupila jsem cvrčky a ty žere ochotně. Pohybuje se dobře. Akvárium stojí v zimní zahradě, kde je stabilně 25 až 30 st.C.  Počkám ještě do zítra a pokud se nikdo neozve, začnu mu shánět lepší bydlení. Když už si nás našel, tak se o něj postaráme. Informací o chovu je dost na internetu, zajímá mě hlavně posouzení stavu jak vypadá, jestli není nutná návštěva veteriny. Moc děkuji

Obrázek Obrázek Obrázek
Peji
Peji (27 příspěvků) 12.06.2023, 09:59:14 xxx.xxx.34.46

Jen pro zajímavost napíšu rozuzlení. Majitel chameleona se nakonec našel. Doma ho pouštěli volně po domě, zapomněli zavřít dveře na terasu a chameleon utekl. Bylo to na začátku května a já jsem ho našla na začátku června. To znamená, že přežil venku měsíc. A to v době, kdy v noci klesala teplota ke 4 st.C. Navíc musel přejít dvě silnice. K nám ho asi nalákala vrostlá zeleň s velkými stromy. Mezi majitelem a námi je totiž nová zástavba bez větší zeleně. Stejně nechápu, jak to mohl  ujít, aniž by ho kdokoli spozoroval, že ho nechytily kočky, kterých je tu bohužel dost, a že vydržel ty nízké teploty. Majitel byl nesmírně šťastný a slíbil, že hned vybuduje letní dobře zabezpečené bydlení na zahradě.

Ch.L. (neregistrovaný) 12.06.2023, 10:06:40 xxx.xxx.289.146
Peji:

Jen pro zajímavost napíšu rozuzlení. Majitel chameleona se nakonec našel. Doma ho pouštěli volně po domě, zapomněli zavřít dveře na terasu a chameleon utekl. Bylo to na začátku května a já jsem ho našla na začátku června. To znamená, že přežil venku měsíc. A to v době, kdy v noci klesala teplota ke 4 st.C. Navíc musel přejít dvě silnice. K nám ho asi nalákala vrostlá zeleň s velkými stromy. Mezi majitelem a námi je totiž nová zástavba bez větší zeleně. Stejně nechápu, jak to mohl  ujít, aniž by ho kdokoli spozoroval, že ho nechytily kočky, kterých je tu bohužel dost, a že vydržel ty nízké teploty. Majitel byl nesmírně šťastný a slíbil, že hned vybuduje letní dobře zabezpečené bydlení na zahradě.


tak to měl opravdu štěstí, jednak auto a hlavně ty noční teploty zrovna letošek je hodně chladný rok a myslím že na začátku května bylo ještě mín než 4°C záleží odkud jste. Bez potravy by tu dobu asi vydržel ale je klidně možné že i něco ulovil zase uplně vychrldý podle fotografií nevypadá.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.