Aktuálně: 4 534 inzerátů178 233 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Diabetes

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 02.07.2023, 14:03:49 xxx.xxx.61.83

Přece jen něco ještě napíšu: 

- přijeli jsme na nastavení léčby. Dr. odebrala glykémii (tuším byla 23), pak začala vlát mezi ordinacemi a po asi 20 min mi říká:"Tak já nemám Lantus. Nevím, jak se to mohlo stát… No, holt musíte přijet jindy!" Podotýkám, že jsem si brala v práci D a ještě se mnou byla kamarádka, která jela přes celé město, počítaly jsme se 6 - 8 hod pobytem na veterině. Fido v šíleném stresu. Dr. jsem řekla, že na jejich vyzvání mám už nějakou dobu na ten den online rezervaci, kam jsem jasně napsala jako poznámku “Nastavení inzulinoterapie”. Odpověď:"To my nemáme čas číst…" (přestože online rezervaci po mně vyžadovali) Moje reakce:"Tak mi napište na rp. Lantus a já teď hned jej pojedu sehnat někam do lékárny, ať Fido nemusí ten stres zažívat znovu. Reakce taková, že “To ne, my jsme strašně hlídání, recepty fakt ne, nemůžu…ale já Vám Lantus objednám a bude do dvou dnů u nás.” Za dva dny telefonát - jiná dr.:"Tak Lantus má dlouhodobý výpadek. Recept Vám napíšu, pokud si jej chcete zkusit sehnat po známostech, zkuste to, ale prostě není." No, hned v první lékárně mi farmaceutka (známá, ale známost ani nebyla potřeba) říká:"No ale Lantus máme na pobočce. A teď koukám…je i u distributorů, stáhnu Ti jej k nám, ať to máš blíž, bez problémů…" Raději snad ani nebudu popisovat jaké chyby recept obsahoval (formální i věcné). Takže jsem měla Lantus a domluveno nastavení inzulinoterapie (pokus č. 3). A to už jsem naznačila výše: Dr. použila chybnou stříkačku, glykémii udělala po příchodu a pak už jen jednu po asi 3.5hod po aplikaci inzulínu a ta byla vyšší než bez inzulínu… Pak nás hned odeslala domů…a já byla v tu chvíli ráda. Ta chybná stříkačka mi docvakla doma. Od té doby veterina nereaguje, vypomohla VFU - zdarma mi dali základní zásobu správných stříkaček, glukózu a větší stříkačku (kdyby šel do hypo, abych Glc aplikovala). Těch pochybení je ještě mnohem víc. A já už je asi ani nechci vypisovat. Omlouvám se za román, možná jsem se potřebovala i z toho vypsat.

kocoura219
kocoura219 (137 příspěvků) 02.07.2023, 15:14:26 xxx.xxx.0.1
Fikovnice:

Přece jen něco ještě napíšu: 

- přijeli jsme na nastavení léčby. Dr. odebrala glykémii (tuším byla 23), pak začala vlát mezi ordinacemi a po asi 20 min mi říká:"Tak já nemám Lantus. Nevím, jak se to mohlo stát… No, holt musíte přijet jindy!" Podotýkám, že jsem si brala v práci D a ještě se mnou byla kamarádka, která jela přes celé město, počítaly jsme se 6 - 8 hod pobytem na veterině. Fido v šíleném stresu. Dr. jsem řekla, že na jejich vyzvání mám už nějakou dobu na ten den online rezervaci, kam jsem jasně napsala jako poznámku “Nastavení inzulinoterapie”. Odpověď:"To my nemáme čas číst…" (přestože online rezervaci po mně vyžadovali) Moje reakce:"Tak mi napište na rp. Lantus a já teď hned jej pojedu sehnat někam do lékárny, ať Fido nemusí ten stres zažívat znovu. Reakce taková, že “To ne, my jsme strašně hlídání, recepty fakt ne, nemůžu…ale já Vám Lantus objednám a bude do dvou dnů u nás.” Za dva dny telefonát - jiná dr.:"Tak Lantus má dlouhodobý výpadek. Recept Vám napíšu, pokud si jej chcete zkusit sehnat po známostech, zkuste to, ale prostě není." No, hned v první lékárně mi farmaceutka (známá, ale známost ani nebyla potřeba) říká:"No ale Lantus máme na pobočce. A teď koukám…je i u distributorů, stáhnu Ti jej k nám, ať to máš blíž, bez problémů…" Raději snad ani nebudu popisovat jaké chyby recept obsahoval (formální i věcné). Takže jsem měla Lantus a domluveno nastavení inzulinoterapie (pokus č. 3). A to už jsem naznačila výše: Dr. použila chybnou stříkačku, glykémii udělala po příchodu a pak už jen jednu po asi 3.5hod po aplikaci inzulínu a ta byla vyšší než bez inzulínu… Pak nás hned odeslala domů…a já byla v tu chvíli ráda. Ta chybná stříkačka mi docvakla doma. Od té doby veterina nereaguje, vypomohla VFU - zdarma mi dali základní zásobu správných stříkaček, glukózu a větší stříkačku (kdyby šel do hypo, abych Glc aplikovala). Těch pochybení je ještě mnohem víc. A já už je asi ani nechci vypisovat. Omlouvám se za román, možná jsem se potřebovala i z toho vypsat.


Takové příběhy mě fakt děsí… jak se pak majitel-laik může spolehnout na veterináře a dát mu důvěru…. 

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 02.07.2023, 15:40:47 xxx.xxx.61.83
Odpověď na příspěvek uživatele kocoura219 z 02.07.2023, 15:14:26

Je to opravdu jedno pochybení za druhým…

Teď jsem pro změnu v konzultační péči více vetek (minimálně dvou pravidelně), což také není dobré. Ale už vím, kam budeme jezdit, jedná se prý vyloženě o cat friendly ordinaci. Paní dr. odtud (teď je na MD) se mnou telefonuje, píše SMSky, dokonce si vyžádá veškerou Fidovu dokumentaci z té podivné veteriny…👍

Jak jsem se dozvěděla, tak nastavení inzulinoterapie se dělá buď za hospitalizace, anebo počítat tedy s mnohahod pobytem na veterině. To jsem počítala, a i si to zařídila. Jak to dopadlo, jsem popsala…

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 02.07.2023, 15:43:39 xxx.xxx.21.51

jasný, dávkování inzulínu, kor pro kočku (jsou to mršky a doba působení bývá hodně individuální) neuděláte bez inzulinové křivky

úroveň veterin je bohužel hodně různá.

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 02.07.2023, 15:45:25 xxx.xxx.61.83
kocoura219:

Takové příběhy mě fakt děsí… jak se pak majitel-laik může spolehnout na veterináře a dát mu důvěru…. 


Btw, měla jsem si přečíst některé recenze na tu veterinu…

Teda oni celkově mají recenzí hodně a celkem dobré…ale některé byly varující… Já chtěla komfort pro kocoura, který absolutně nesnáší přesun autem…stres + šílená kinetóza. Proto byla zvolena tato veterina. 

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 02.07.2023, 15:46:56 xxx.xxx.61.83
Bodlinka:

jasný, dávkování inzulínu, kor pro kočku (jsou to mršky a doba působení bývá hodně individuální) neuděláte bez inzulinové křivky

úroveň veterin je bohužel hodně různá.


Momentálně je glykemická křivka tedy na mně, ale co už…

No a o té úrovni mluvila dr. z VFU - kritika plus:"No a my zde pak zachraňujeme průšvihy, co jinde vyrobí…"

Budu chtít zpět peníze, přinejmenším za chybný materiál a na stížnost se ve finále stejně asi vykašlu. Možná, že dělali, co bylo v jejich silách, schopnostech a vědomostech.

Vahine
Vahine (500 příspěvků) 02.07.2023, 16:30:44 xxx.xxx.49.222
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 02.07.2023, 14:03:49

To je šílená zkušenost a taky si myslím, že je dobře, že jsi to sem napsala, ať chovatelé vidí, co se taky může přihodit. Hlavně, aby to Fido zvládnul na té nové veterině, sedla mu léčba, ale podle toho, co o veterině píšeš, zdá se, že bude opravdu přátelská. Tak držím palce! ⚘

biaca
biaca (588 příspěvků) 02.07.2023, 16:59:24 xxx.xxx.0.1

Ahoj Fikovnice, je skvělé, že se nová veterinářka zajímá - ono opravdu je důležité, aby veterinář měl zájem o zvíře. Protože pak jsou výsledky vidět - už mám třetího veterináře (první mi akorát kocoura zdrogoval, druhý byl přesycený pacienty a pokaždý jiný, teprve nyní mám veterinářku - která se o kocoury zajímá - vždy před konzultací jí pošlu e-mail, s fotkami, symptomy, co budu chtít a navíc jen pár kroků od kanceláře) 

PS. pokud Fido nesnáší jízdu autem nepřemýšlela jsi o pořízení takového kočárku pro kočky možná by to pro něj byl menší stres, i když je otázka jak velké je to město a jak by to bylo daleko

biaca
biaca (588 příspěvků) 02.07.2023, 16:59:24 xxx.xxx.0.1

Ahoj Fikovnice, je skvělé, že se nová veterinářka zajímá - ono opravdu je důležité, aby veterinář měl zájem o zvíře. Protože pak jsou výsledky vidět - už mám třetího veterináře (první mi akorát kocoura zdrogoval, druhý byl přesycený pacienty a pokaždý jiný, teprve nyní mám veterinářku - která se o kocoury zajímá - vždy před konzultací jí pošlu e-mail, s fotkami, symptomy, co budu chtít a navíc jen pár kroků od kanceláře) 

PS. pokud Fido nesnáší jízdu autem nepřemýšlela jsi o pořízení takového kočárku pro kočky možná by to pro něj byl menší stres, i když je otázka jak velké je to město a jak by to bylo daleko

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 02.07.2023, 18:09:09 xxx.xxx.61.83
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 02.07.2023, 16:59:24

Zdravíme srdečně Biacu! ;-)🌷

Kočár je nereálný kvůli mně, moje bolesti mi umožňují jen krátkou chůzi…

Teď tedy zrovna prožívám obavy z rychlého poklesu glykémie, ale dr. mě pořád uklidňuje, že je to takto OK…

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 02.07.2023, 18:10:28 xxx.xxx.61.83
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 02.07.2023, 16:59:24

Jinak ano, ta nová ordinace je prý vyloženě cat friendly…

Cesty se teprve uvidí, musel by dostávat asi něco před cestou na kinetózu…

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 02.07.2023, 18:12:42 xxx.xxx.61.83
Fikovnice:

Momentálně je glykemická křivka tedy na mně, ale co už…

No a o té úrovni mluvila dr. z VFU - kritika plus:"No a my zde pak zachraňujeme průšvihy, co jinde vyrobí…"

Budu chtít zpět peníze, přinejmenším za chybný materiál a na stížnost se ve finále stejně asi vykašlu. Možná, že dělali, co bylo v jejich silách, schopnostech a vědomostech.


Jo, už mám od nich odpověď:"Jiné stříkačky jsme vám prodali kvůli snazší aplikaci…"

Já to nebudu komentovat. Píšu to jen jako zkušenost.

biaca
biaca (588 příspěvků) 02.07.2023, 18:46:12 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 02.07.2023, 18:10:28

Tak to je jiná, myslela jsem, že zpomalením by nemusel blinkat. 

Ps. to, že je ordinace catfriendly neznamená že i kocour bude catfriendly. Posledně Igin veterinářku pěkně prohnal, když mu chtěla odebrat krev. A to v sobě měl dva prášky na uklidnění. Holt bengál. 

I když u Fida to asi nehrozí. Podle Tvého vyprávění. Ps. podle mě to prožívá každý začínající cukrovkář - ale postupem času se naučíš a Fidovi určitě bude lépe. 

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 03.07.2023, 12:15:28 xxx.xxx.62.132
biaca:

Tak to je jiná, myslela jsem, že zpomalením by nemusel blinkat. 

Ps. to, že je ordinace catfriendly neznamená že i kocour bude catfriendly. Posledně Igin veterinářku pěkně prohnal, když mu chtěla odebrat krev. A to v sobě měl dva prášky na uklidnění. Holt bengál. 

I když u Fida to asi nehrozí. Podle Tvého vyprávění. Ps. podle mě to prožívá každý začínající cukrovkář - ale postupem času se naučíš a Fidovi určitě bude lépe. 


Biaco, zdravím Tebe i event. další čtenáře Fidova příběhu.🌷

Ono totiž nic není tak, jak si člověk už už myslí, že je…

Včera jsem se spojila s úžasnou paní dr. Tedy pečovala o nás konzultačně Paní veterinářka, která loni Fidkovi drénovala absces a denně chodila na proplachy ke mně domů. Možná si to někdo ještě pamatujete… Tato úžasná lékařka má čerstvě narozené mimčo, přesto se mnou trpělivě konzultovala, vyměnily jsme si desítky SMS a několik telefonátů. No a tato paní dr. mě tedy nakontaktovala na veterinářku z té cat-friendly ordinace. Včera večer mi zavolala a byl z toho hodinový telefonát a dále předlouhé SMS. Přebírá nás do své péče, už má celou moji komunikaci s tou paní dr. (co je na MD), dále si vyžádá veškerou Fidovu dokumentaci z té šílené veteriny a dokonce prý mi zařídí vrácení peněz (za chybné stříkačky přinejmenším). Já si myslela, že tam naběhnu, stříkačky jim tam hodím a peníze mi automaticky vrátí, ale dr. říkala, že jak zná majitelku, mohli by mi dělat problémy. A i když tam neudělali téměř nic správně, do nějakých hádek se mi s nimi jít nechce…

No a já jsem úplně paf, jak strašně rozdílní mohou veti být. Podle telefonátu jsem poznala, že tato paní dr. zná naprosto bezchybně farmakologii, fyziologii, patfyz., atd. 

A dle ní na 90% nejde o primární diabetes a snad ani o renální selhání nejde. Já samozřejmě mnoha věcem stran vetmedicíny nerozumím, ale např. mi říkala, že cukrovkáři mají fruktosamin nad hodnotu 400. A Fido má 365, což je o jen o 20 více než je horní hranice referenčního rozmezí. Paní dr. stále nevylučuje štítku (řekla mi, že stanovení pouze T4 je naprosto nevypovídající), nevylučuje Cushing (ten jsem měla ve své mysli také od začátku), a proto nás posílá na VFU za prý nejlepším UTZ diagnostikem, jaký může být…na té šílené veterině měli problém najít druhou ledvinu a teď bude nutné stanovit velikost nadledvin.

Takže ti, s nimiž si píšu pravidelně, vědí, že pořád není stanovena definitivní diagnóza. 

Každopádně naprosto IHNED po aplikaci správné dávky inzulínu skončilo pu/pd (včerejší opakované stanovování glykémie po apl. správné d Lantusu ukázalo pokles glykémie nakonec až na 5.9 mmol/l, což už je norma). Skončilo Fidovo neustálé vysedávání u misek s jídlem, takže samozřejmě inzulín se aplikuje dál, jen tedy proces dif. dg. stále není u konce…

Uf, konec hlášení…😉

balu
balu (1656 příspěvků) 03.07.2023, 23:29:05 xxx.xxx.72.176
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 02.07.2023, 15:46:56

Bezva, že se vše obrátilo k lepšímu, bezva, že  jste našla dobrou vetku. Ale, protože jsem ze stejného města, ráda bych věděla, které veterinární ordinaci se vyhnout.

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 04.07.2023, 11:07:23 xxx.xxx.61.255
balu:

Bezva, že se vše obrátilo k lepšímu, bezva, že  jste našla dobrou vetku. Ale, protože jsem ze stejného města, ráda bych věděla, které veterinární ordinaci se vyhnout.


Balu, napíšu, že se jedná o ordinaci poblíž mého bydliště.

Ordinace je relativně blízko krematoria (jak příznačné!😉). Myslím, že je tam v této oblasti jedna jediná…

A moc děkuji a zdravím Vás!🌷

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 04.07.2023, 14:21:06 xxx.xxx.61.255

Ještě jedna zajímavost: Ta nová dr. zamítla ihned renal dietu, tu, kterou jsem poměrně ve velkém zakoupila na původní veterině… Tady těžko říct, zda mi vrátí peníze…spíše to neočekávám.

Říkala, že problém je nejen nízký obsah proteinů, ale především vysoký obsah tuků. A ty, jak známo, se štěpí na cukry…

kometa
kometa (4422 příspěvků) 04.07.2023, 14:28:49 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Ještě jedna zajímavost: Ta nová dr. zamítla ihned renal dietu, tu, kterou jsem poměrně ve velkém zakoupila na původní veterině… Tady těžko říct, zda mi vrátí peníze…spíše to neočekávám.

Říkala, že problém je nejen nízký obsah proteinů, ale především vysoký obsah tuků. A ty, jak známo, se štěpí na cukry…


Jsem se v tom množství příspěvků ztratila. Proč renal dieta na hyperglykémii? Nebo vyšetření krve zavdalo podezření na renální selhání?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.