Aktuálně: 4 957 inzerátů174 122 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Diabetes

Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 12.06.2023, 21:24:01 xxx.xxx.62.63
Anonymní:

Narodil se na jaře 2013, je to útulkový kocour...


Brouček jeden, určitě ho najdete. Chápu vás, že smutníte nad jeho nemocí. Není to fér. Nicméně třeba najdete i někoho, kdo mu ten inzulin píchne. Nenapadá vás někdo, kdo má třeba v rodině cukrovkáře? Já jsem si taky dřív myslela, že bych tohle dělat nikdy nemohla a nakonec jsem tátovi píchala inzulín do břicha.

bambule
bambule (415 příspěvků) 13.06.2023, 07:37:49 xxx.xxx.234.116

Fikovnice, bohužel vám neumím pomoct ani poradit. Jen jsem vám oběma chtěla vyjádřit podporu. Moc na vás oba budu myslet❤️. 

Ale napadlo mě s tím pícháním injekci zkusit oslovit zdr sestru, veter.asistentku nebo někoho kdo pracuje třeba v domově důchodců, pečovatelku a tak. Já pracovala roky v zemědělství a taky dokážu píchnout injekci. Dokonce kolikrát v běhu 😎

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 13.06.2023, 12:33:45 xxx.xxx.60.215
Plaka:

Fikovnice, držím palce. Klíče zarachtají a on za tmy pofrčí domů. Určo se vrátí zpět bez problémů, musel být vyděšený.

Stejně jako vy, když se dozvíte ne úplně dobré zprávy o jeho zdraví, chce to vydýchat. heart Dát si odstup a pak řešit krok po krůčku třeba krmení. Penzionu se nevzdávat, brát Fida s sebou? Nebo najít na hlídání někoho, kdo by byl schopen o kocourka pečovat i nadstandardně. Zkuste to brát pozitivně, víte, co Fidovi je, můžete teď napnout síly správným směrem. four-leaf

 


Milá Plako i ostatní!

Celý večer jsem chodila po venku a skutečně po zarachtání klíčů (půjčuji si Váš slovník) nakonec přišel... Dnes v noci jsem jej ven už nepustila... Vymňoukával si to, ale tentokrát jsem byla neoblomná...

Jinak je situace pořád stejná - pije hektolitry vody, stejně tak močí a chce často jíst. NAŠTĚSTÍ už včera sežral tu renální kapsičku!!! Měla jsem strach, že mu nebude šmakovat. Kočky jsou vybíravé... No a mám strach volat kvůli tomu fruktosaminu, ale jak jsem psala, ono je to stejně jasná záležitost...😢

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 13.06.2023, 12:44:02 xxx.xxx.60.215
Doron:

Chůdě Fido :((.

A nějaké inzulínové pumpy se pro zvířata nedělají?


Doron, myslím, že ne...

Ani ty PADy se prý nedávají...

Efe: S pesankou je mi to moc líto. U Fida to prý asi bylo geneticky. On strašně narostl, je i hodně vysoký a dlouhý; vždy miloval jídlo, až se přežíral...samozřejmě, že mám výčitky, že jsem jej nějak v jídle nekrotila...☹️

Pambule: MOC děkuji, to stejné Kometě, Xerxové, Bodlince, prostě všem!🌹

kometa
kometa (4188 příspěvků) 13.06.2023, 12:44:59 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Tak to mě ale udivujete... Proč tedy nelze podávat PAD (perorální antidiabetika)? Nevíte, prosím?


Je to tak. Zvířatům (psům, kočkám) se prostě nedávají. Holt jsou rovnou na inzulínu.

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 13.06.2023, 12:45:57 xxx.xxx.60.215
kometa:

Je to tak. Zvířatům (psům, kočkám) se prostě nedávají. Holt jsou rovnou na inzulínu.


Kometo a prosím nevíte proč??

Kdybych PADy sehnala já, nefungovaly by mu?

kometa
kometa (4188 příspěvků) 13.06.2023, 12:56:32 xxx.xxx.224.101
Fikovnice:

Kometo a prosím nevíte proč??

Kdybych PADy sehnala já, nefungovaly by mu?


Prostě se nedávají. Ty humánní. A veterinární nejsou.

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 13.06.2023, 13:24:21 xxx.xxx.60.215
Trickyvoo:

Brouček jeden, určitě ho najdete. Chápu vás, že smutníte nad jeho nemocí. Není to fér. Nicméně třeba najdete i někoho, kdo mu ten inzulin píchne. Nenapadá vás někdo, kdo má třeba v rodině cukrovkáře? Já jsem si taky dřív myslela, že bych tohle dělat nikdy nemohla a nakonec jsem tátovi píchala inzulín do břicha.


Já přemýšlím o zaplacení někoho...ale bude se to strašně prodražovat. Navíc by to muselo být ve dvou. K cizímu by on vůbec nešel...

Věřte, že je to hrozná situace. A na veterině nezvedají telefon - kvůli tomu fruktosaminu...

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 13.06.2023, 13:36:06 xxx.xxx.60.215
kometa:

Prostě se nedávají. Ty humánní. A veterinární nejsou.


Kometo, jen zajímavá info: Právě jsem se dovolala na veterinu. A dr. mi řekla, že PADy se nedávají, ale že neví proč. A že mám zkusit googlit, jestli to jinde ve světě není jinak... Teda ono by mi to extra nepomohlo, ptž p.o. podání léků by vyšlo jakbysmet - a třeba pro mě ještě hůř než injekční aplikace...

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 13.06.2023, 13:37:25 xxx.xxx.60.215
bambule:

Fikovnice, bohužel vám neumím pomoct ani poradit. Jen jsem vám oběma chtěla vyjádřit podporu. Moc na vás oba budu mysletheart

Ale napadlo mě s tím pícháním injekci zkusit oslovit zdr sestru, veter.asistentku nebo někoho kdo pracuje třeba v domově důchodců, pečovatelku a tak. Já pracovala roky v zemědělství a taky dokážu píchnout injekci. Dokonce kolikrát v běhu sunglasses


Bambule, nebydlíte někde blízko mě? 😉 Brno...

balu
balu (1534 příspěvků) 13.06.2023, 13:59:57 xxx.xxx.72.176

Fíkovnice, čtu to všechno až teď, po vašem upozornění. Je mi moc líto, co Fida potkalo. Ale už aspoň víte co mu je. Ono si to sedne a třeba ho budete brát s sebou do toho penzionku... Nebo by to nezvládl? Držím palce, ať je mu čím dál líp a vám taky. 

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 13.06.2023, 14:07:27 xxx.xxx.60.215
balu:

Fíkovnice, čtu to všechno až teď, po vašem upozornění. Je mi moc líto, co Fida potkalo. Ale už aspoň víte co mu je. Ono si to sedne a třeba ho budete brát s sebou do toho penzionku... Nebo by to nezvládl? Držím palce, ať je mu čím dál líp a vám taky. 


Balu, strašně MOC Vám děkuji!🌹 Včerejšek jsem probulela a nestydím se za to...

Fido je opravdu moje nejbližší bytost... Brát jej s sebou mi radí většina lidí kolem mě, jenže on trpí na šílenou kinetózu a navíc - myslím, že by tam byl nešťastný...a v době mé nepřítomnosti na pokoji by asi mohl dělat kravál (i když je jinak skoro němý).

Já ještě zkusím googlit, třeba se přece jen dají dávat i ta perorální antidiabetika...

Včera jsem byla opravdu úplně rozložená. Ještě jak ta nána pitomá nechala svého psa Fida prohnat! Pes nulové přivolání, navolno, a když jej nějak odchytila, tak jej zmlátila. Nemám slov pro takovéto pipiny bez mozku!

kometa
kometa (4188 příspěvků) 13.06.2023, 16:44:04 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Kometo, jen zajímavá info: Právě jsem se dovolala na veterinu. A dr. mi řekla, že PADy se nedávají, ale že neví proč. A že mám zkusit googlit, jestli to jinde ve světě není jinak... Teda ono by mi to extra nepomohlo, ptž p.o. podání léků by vyšlo jakbysmet - a třeba pro mě ještě hůř než injekční aplikace...


Přesně to mi řekla praktikující kolegyně. Že se prostě nedávají. Možná to u nás jenom nikdo nevyzkoušel?

biaca
biaca (546 příspěvků) 13.06.2023, 19:48:06 xxx.xxx.47.71

Fikovnice, chtěla jsem Vám jen vyjádřit podporu. Ať se to nyní zdá, že Fido získal samé špatné karty, má v ruce jeden triumf, a tím jste Vy. Když jste Fida, zachránila z útulku dala jste mu šanci na život, dostal život ve kterém ví, že je milován. Věřím, že to s Fidem zvládnete a budete mít ještě hodně hodin předení na klíně. Držime palce a tlapky. 

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 13.06.2023, 20:27:44 xxx.xxx.61.64
biaca:

Fikovnice, chtěla jsem Vám jen vyjádřit podporu. Ať se to nyní zdá, že Fido získal samé špatné karty, má v ruce jeden triumf, a tím jste Vy. Když jste Fida, zachránila z útulku dala jste mu šanci na život, dostal život ve kterém ví, že je milován. Věřím, že to s Fidem zvládnete a budete mít ještě hodně hodin předení na klíně. Držime palce a tlapky. 


Biaco, děkuji za příspěvek, který hladí po duši!❤️

Víte, já to i vícekrát psala: Fido měl zaživa skončit v kamnech!!!! V útulku, ač jsem jela pro jiného kocoura, si vybral mě a moji mámu. Prostě se nám postupně stočil do klína a usnul... Náš vztah je naprosto výjimečný a slovy nepopsatelný. Je to opravdu moje nejbližší bytost.

Ještě jednou děkuji z celého srdce za krásná slova! Popravdě, vehnala mi slzy dojetí do očí!🌹

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 13.06.2023, 20:30:56 xxx.xxx.25.192

Takže. Na tablety zapomeňte. I kdyby byl Fido František Novák, tak kdyby ho odchytla obvoďařka s tím, že zhubl ze 140 na 80, pije osm litrů vody denně a cukr má 25, tak Franta pofrčí do špitálu a vyfasuje inzulin. Pak jsem dlouho přemýšlela, jak to napsat nějak diplomaticky, ale nejde to. Prostě to nejde. U koček je cukrovka hlavně 2. typu a remise je možná. Akorát že pravděpodobnost remise klesá s každým okamžikem trvání neléčené nebo špatně kompenzované cukrovky. Takže když někdo čeká a čeká, a dumá, a podceňuje a bagatelizuje a blbé vyšetření krve je měsíce neřešitelná překážka, tak prostě remise v tomto případě je VYLOUČENA a holt se nebude jezdit do penziónků a té zanedbané nejbližší bytosti se bude píchat inzulín, jinak bytost zdechne. tak, jsem si ulevila, protože prostě tak to je. a ze stejného důvodu jsou vyloučené i ty tablety (někde v usa už mají registraci), protože ty tablety nemůžete dávat zvířeti, jehož slinivka už je z důvodu zanedbaného stavu prostě kaput.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.