Aktuálně: 4 790 inzerátů176 097 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Diabetes

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 15.06.2023, 20:35:05 xxx.xxx.0.1

Jen nerada do této diskuze zasahuju, ale cítím potřebu se Bodlinky "zastat", protože, pokud to správně chápu, celou dobu reagovala na toto: "On hodně pije a močí už nějakou dobu. Já pořád odkládala vyšetření, ale teď jsem si řekla, že už MUSÍM." Což je prostě fakt, bylo to na diskuzi psáno. A nikdo netvrdí, že Fikovnice se nestará o svoje zvířata a nikdo netvrdí, že je Bodlinka neomylná. Hodně dlouho jsem diskuze jen četla a vždy mi přišlo, že o názor Bodlinky je často žádáno, ale když napsala něco, co se nelíbí, je z toho mega problém.... dle mého názoru zbytečně a vůbec nechápu, proč se to zde tak vyhrotilo. Možná je to jen tím, že jedinci racionálně založení a jedinci více citově založení, si prostě někdy úplně nerozumí.... A stejně tak mě mrzí, že pro Fikovnci tato diskuze pozbyla smyslu a nechce v ní nadále pokračovat, protože by mě taky zajímalo, jak se to nakonec vyvrbí a jak se to bude řešit.... pro mě, jako pro laika, jsou tyto zkušenosti opravdu přínosné a jak na ifauně, tak už i zde, jsem se dozvěděla spoustu zajímavého. 🌺

Anonymní (neregistrovaný) 15.06.2023, 21:05:15 xxx.xxx.210.64

Reakce pouze na to, že ten kocour (jak mu je, je to lepší?) nezhubl 4 kila ze dne na den ani nezačal pít rybníky ze dne na den. To jediné je tady udaný fakt. Kdyby to napsal někdo cizí, tak nepoužiji tolik písmenek a řeknu mu to trochu jinak. To by bylo teprvé haló, jak to tu pozoruji. Vzpomeňte si, jak jste reagovali na jiném fóru na takové dotazy, a co jste o dotyčných věděli? NIC. 

Děkuji za přání existenčních... nebo co to bylo za slovo... problémů, již mám za sebou, nepřeji nikomu tuto verzi, i když se tady chová jak choromyslný. A jo, mám legrační vztah s matkou, gratuluji k detektivní práci, i když jsem to všude napsala asi tisíckrát... 

Zákon zrcadla praví, že člověk může vidět pouze to, co je v něm samotném.

Jako vy jste to vzali asi jako vtip, ale s tou sbírkou to bylo myšleno vážně. Už jste ji založili, nebo se tady jen stále předháníte v urážení se? 

Trickyvoo
Trickyvoo (398 příspěvků) 15.06.2023, 21:40:26 xxx.xxx.62.63

Tak nevím, nemám si začít o Malinu dělat taky starosti? Ona taky někdy víc pije, někdy doma nepije prakticky vůbec a jen měním odstátou vodu za čistou. Možná pije na zahradě, má tam taky misku, dost často s dešťovou vodou. 

A určitě pije dost na procházkách. Ráda by z hodně hnusných kaluží, ale to jí nenechám a táhnu jí k nějakému potoku.

Trickyvoo
Trickyvoo (398 příspěvků) 15.06.2023, 21:47:05 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 15.06.2023, 21:05:15

No právě, o dotyčných  se nevědělo nic. O Fíkovnici snad bylo jasno, že jí trápí kupa zdravotních problémů a proto bych si větu, že něco odkládala, nevykládala jako "sedím si tu u stolu a piju kafe". Nebo že odkládala nějaký alarmující stav.

Jestli jste Megí, tak proč se prostě nepříhlasíte? Opravdu to vypadá, že nechcete, abyste s těmi příspěvky byla hned spojovaná.

Repta-A-Repta
Repta-A-Repta (55 příspěvků) 15.06.2023, 22:07:28 xxx.xxx.160.129

Není to tak dávno, co se zde plakalo nad ztrátou diskuzí na webu, jehož jméno odmítám vyslovit - že se kvůli jejich definitivnímu zneviditelnění nevratně ztratí dlouhá léta shromažďované informace zkušených chovatelů a majitelů.

Tady se založí diskuse na téma diabetes u kočky - jednak proto, aby se Jana vypsala ze svých starostí, a druhak aby bylo možné sdílet praktické zkušenosti s onemocněním, ale když se ty zkušenosti tedy sdílí (bez ohledu na formu), tak se zadavatelka rozhodne, že další info bude poskytovat jen v SZ a jen vybraným - těm hodným....nechápu to.☹️

Jde přece primárně o nemocné zvíře a související diskusi ve smyslu výměny názorů ku pomoci, ne?

Jani, pište dál, jak se to s Fidem vyvíjí, jak mu je, jak jste se rozhodla ohledně léčby - na formu nehleďte, berte si z příspěvků hlavně informace, podstatu....tak ať je lépe🌹

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 15.06.2023, 22:34:53 xxx.xxx.60.0
Repta-A-Repta:

Není to tak dávno, co se zde plakalo nad ztrátou diskuzí na webu, jehož jméno odmítám vyslovit - že se kvůli jejich definitivnímu zneviditelnění nevratně ztratí dlouhá léta shromažďované informace zkušených chovatelů a majitelů.

Tady se založí diskuse na téma diabetes u kočky - jednak proto, aby se Jana vypsala ze svých starostí, a druhak aby bylo možné sdílet praktické zkušenosti s onemocněním, ale když se ty zkušenosti tedy sdílí (bez ohledu na formu), tak se zadavatelka rozhodne, že další info bude poskytovat jen v SZ a jen vybraným - těm hodným....nechápu to.\'sad-face\'

Jde přece primárně o nemocné zvíře a související diskusi ve smyslu výměny názorů ku pomoci, ne?

Jani, pište dál, jak se to s Fidem vyvíjí, jak mu je, jak jste se rozhodla ohledně léčby - na formu nehleďte, berte si z příspěvků hlavně informace, podstatu....tak ať je lépe\'red-flower\'


Repto, Vás ráda vidím!🌹 Přišla Vám moje SZ na IF???

Nicméně...každý jsme jiný, to je přece jasné...a např. my dvě to o sobě víme už pěkných pár let...přesto já velmi ctím Vás a věřím, že to platí i recipročně...😉 Proto jsme si také i tak dlouho soukromě psávaly...alespoň já v to věřím, že v tom byl i tento důvod.

To, že je Fido můj nejbližší tvor, tu ví řada lidí...

Repto, promiňte mi to, ale já opravdu nechci psát lidem, kteří mě obviňují z toho, že zvíře zubožuji, že zdechne, vyhladovím je k smrti atd. atd. I já mám často špatné dny, ale třeba jsem teda ten UB se dvěma hranatými závorkami u sebe😄 (i když to tak v reálu není) a neuznávám výpady a neempatii.

Vzpomínáte si, že jste kdysi psávala ostře (a možná i teď?)? ;-) Je to Váš styl, že ano? Vzpomenete si ještě, s kým jste se dostávala do opravdu hodně, ale hodně ostrých sporů?😉 Mám Vám to event. připomenout?

Teď napíšete jinak než bych to napsala já, ale pořád je v tom velký kus empatie a přání dobrého:

Viz: "Jani, pište dál, jak se to s Fidem vyvíjí, jak mu je, jak jste se rozhodla ohledně léčby - na formu nehleďte, berte si z příspěvků hlavně informace, podstatu....tak ať je lépe🌹"

Edit: Vypsání se z problémů, které Vy věcně zmiňujete ale řadu lidí popuzuje, a hodně. Mám pro to své vysvětlení, ale to je jedno. Přesto nechápu jednu věc: Pokud to těmto lidem nesedí, proč mě proboha čtou???

 

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 15.06.2023, 22:48:51 xxx.xxx.60.0
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 15.06.2023, 22:34:53

"Repto", abyste mě možná pochopila (někdy je to u psaného textu složitější) - ten dotaz, zda si vzpomínáte na Vaše velmi ostré spory, nebyl z mé strany ani náhodou myšlen zle... Já Vás v diskuzi napomínala ;-)...abych nakonec zjistila, že jste se nějak časem změnila ;-) a že si holt máme my dvě co říct... No nic, jen jsem nechtěla, když Vás čtu po takové době, způsobit nějaké nedorozumění.

Daja
Daja (424 příspěvků) 16.06.2023, 05:25:27 xxx.xxx.46.76
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 16.06.2023, 01:03:37

Dobré ránko fikovnice 😉,

jsem se snažila všemu porozumět a jako človíček co nemá kočky, ale jen psy, tak jsem se k problému nevyjadřovala a i to, že některé mé příspěvky jsou nepochopené.

Jani a bodlinko obě jste super baby a píší to opravdu tak jak to cítím, zároveň říkam serte na to , udělejte tlustou čáru a píšeme dál.

Potřebují rady od Vás obou a nechci abyste obě se mi stratily. Chci Vás obě veřejně číst. Chyběli byste mi k rannímu kafíčko.

No a tak jsem to napsala po svoje mu Ostravskému.

Dája😉

Vahine
Vahine (478 příspěvků) 16.06.2023, 06:55:27 xxx.xxx.25.208
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 16.06.2023, 01:03:37

Kouká moudře těma svýma velkýma kukadlama....jak nejsem úplně kočičí člověk, tak Fidoušek se mi líbí moc ❤ kolegyně, když měla kočičku, tak říkala, abych dala pozor, aby mě neškrábla, že k málokomu jde na klín..povídaly jsme a najednou šup a Zuzanka byla na mém klíně a spokojeně vrněla...Fido mi tu vzpomínku vybavil 🐱

Já doufám, že se Fida podaří stabilizovat a ještě tu s námi pobude...⚘

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 16.06.2023, 12:15:45 xxx.xxx.60.0
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 16.06.2023, 05:25:27

Dajo, já si v sobě křivdy a urážky dál nechci nosit.

Nezapomínám na ně, ale nebudu se jimi zaobírat týdny a měsíce...bylo by to příliš ubíjející...😉

 

Daja
Daja (424 příspěvků) 17.06.2023, 05:40:02 xxx.xxx.227.196
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 16.06.2023, 12:15:45

Dobrý den,

ale no tak😜, kolikrát nás už někdy někdo na diskuzi o psech ( i-fauna) urazyl? Kolikrát se i do mě pustily dvě osoby? A to chodím jen na 90% číst. Taky mě pokaždé urážky, osočování mrzí a dlouho, ale vždy si řeknu, že internet neumí přenášet emocea tim pádem osoby nevědí jak to myslím.

Tak s*eru ( abych nebyla moc vulgární,proto ta hvězda)😉 na to.

Dája

Anonymní (neregistrovaný) 17.06.2023, 08:14:15 xxx.xxx.177.125
pommovi:

Nezlobte se na mě, ale - tady to přece není, že by fíkovnice seděla doma, ruce v klíně a nic neřešila. Jen hledá, dokud nebudou definitivní výsledky z vyšetření, jaké varianty péče jsou. Pokud by to řešit nechtěla, tak se tu asi neptá. 

A přijde mi dost kruté ji tu osočovat, že se nestará. Pokud ji znáte už z ifauny, tak těch zdravotních problémů s kocourem řešila už dost a nikdy to nebylo - tak si klidně trp, řešit tě nebudu. Takže být vámi si příště sednu na prsty a odpustím si tyhle soudy. Za monitorem je každý hrdina. Chtěla bych vás vidět, zda byste měla tu odvahu jí to říct z očí do očí. 


A VY ji znáte?

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 17.06.2023, 13:27:23 xxx.xxx.63.67
Odpověď na příspěvek uživatele kocoura219 z 17.06.2023, 08:31:49

Ano, nejsou to urážky, omlouvám se...

Byla to neempatická a necitlivá slova. To, zda mě zasáhla a jak, prosím, ponechejte na mně.😉

Vy v mých botách nechodíte...

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 17.06.2023, 13:32:09 xxx.xxx.63.67
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 17.06.2023, 05:40:02

Navíc, co se ke mně doneslo, se tedy možná v menší skupince setkáme...???

Kéž to vyjde, ráda bych!👍

chvd
chvd (389 příspěvků) 17.06.2023, 15:21:32 xxx.xxx.0.1

Fikovnice: hlavne si nedelat nic z toho, co rikaji/pisi lidi (snad s vyjimkou tech opravdu nejblizsich) Na netu je kazdej moudrej a to bez detailni znalosti konkretni situace. protoze jsme z podstaty nasilna civilazace, spouste z nas dela dobre byt agresivni, ublizit druhemu.Nechat se tim toxikovat muze znamenat vetsi pravdepodobnost udelani chyby nekde tam, kde nam na tom zalezi. Tak se nenechte hlavne.

vlezprdka (neregistrovaný) 17.06.2023, 15:26:52 xxx.xxx.53.112
chvd:

Fikovnice: hlavne si nedelat nic z toho, co rikaji/pisi lidi (snad s vyjimkou tech opravdu nejblizsich) Na netu je kazdej moudrej a to bez detailni znalosti konkretni situace. protoze jsme z podstaty nasilna civilazace, spouste z nas dela dobre byt agresivni, ublizit druhemu.Nechat se tim toxikovat muze znamenat vetsi pravdepodobnost udelani chyby nekde tam, kde nam na tom zalezi. Tak se nenechte hlavne.


Lidé jsou přirozeně solidární a mírumilovní, je to dáno evolučně. A za to znásilnění by mely být násobně vyšší tresty. 😉 Ale to sem nepatří.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.