Aktuálně: 4 796 inzerátů176 123 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Diabetes

kometa
kometa (4304 příspěvků) 15.06.2023, 14:42:10 xxx.xxx.224.101
Espiro:

A za těmi XXX jsou pak koncová čísla IP adresy winking


Musela jsem přiblížit oči k monitoru. Jak jsou to malá a šedivá písmenka, tak jsem je neviděla.

Sarah01
Sarah01 (1633 příspěvků) 15.06.2023, 15:48:24 xxx.xxx.162.253
Espiro:

A za těmi XXX jsou pak koncová čísla IP adresy winking


Tak koukám, že v práci mám jen ta x, doma tam číslo mám. Hm, tak asi v práci nemůžu.

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 15.06.2023, 16:41:48 xxx.xxx.60.0
Espiro:

Jsem byla rozhodnutá tu k tomu nic nepsat, ale jak vidno, má vůle za moc nestojí angel

Já to vidím tak, že Fikovnice je prostě citlivý tvor s potřebou spousty "slovní omáčky" ke všemu. Proto to může působit dojmem, že pořád jen píše a přemítá a nic nedělá. Což není pravda, pokud jsem postřehla, vyšetření probíhala a probíhají. To, že to sáhodlouze rozebírá a zvažuje to i ono, popisuje ten či tamten problém, je prostě její styl vyjadřování. Ale určitě nebude z těch majitelů, co štkají na internátech a doma jim potichu chcípá zvíře.

Na druhou stranu to, co tu padlo od Bodlinky a Megi (?) mi nepřišlo vyloženě hrubé nebo snad hovadské, aby tu padaly výrazy, jako svině a hajzl. Bylo to přímé? Ano. Nepříjemné? Ano. Přínosné? Věřím, že určitě ano. Toť vše. Takže dramatizovat to (promiňte, Vahine) jako zradu a podobně, je podle mě trošku moc. Není každý sluníčkově milý, to je prostě fakt. A i ti víc přímí a drsnější mají častokrát mnoho užitečného ke sdělení. Vždycky se vedly diskuze, kde padaly i názory nepříjemné, takové, které se člověku nečtou nejlépe, ale o tom to přece je, ne? Tak trochu přibrzděme, na obou frontách.


Možná i moje vůle je slabá, takže naposledy.

Přínosné?? Ne, opravdu ne. Opravdu pro mě ty příspěvky nebyly ani zbla přínosné.

Citace: "Přiznám se, že v tomto jsem slabý kus - rozčiluje mne rozjímání nad jasně viditelným - ať to dělá kdokoli a kdekoli. Třeba taky proto nevydržím dlouho s mou matkou a ségrou, děsivá nepraktičnost."

Co je toto? Přiznání se k osobnostní problematice, o níž u dané osoby vím, již dlouho. Přesto, anebo právě proto, jsem ji mnohokrát prosila, ať na mě nereaguje a pokud se mnou má nevyřízené účty, nechť si je se mnou třeba v SZ vyříká. Nula reakce. Jen vždy čas od času útok, když jsem já na dně??? Víš jaké jsou pak konsekvence u mě? A víš, jaké jsou reakce mých přátel? Nepublikovatelné - na neempatičnost a hulvátství projevené v těch příspěvcích. Pro mě ty entity skončily, ale na Tvoji reakci jsem ještě zareagovat chtěla. A promiň, pokud tam v některých těch příspěvcích absenci empatie nevidíš, tak s tím já nic nezmůžu.

Co je to děsivá nepraktičnost?? To, že mám za sebou cca stovky až tisíce mikrochirurgických zákroků, to, že věřím, že v té hlavě s prominutím nasráno tak úplně nemám? To, že jsem vypiplala Fida z kočičího moru, abscesu a jiných dalších vážných nemocí? To, že jsem do remise dostala fatálně nemocného kocoura s FeLV? Anebo dokonce to, že jsem do parciální remise dostala mého tátu s karcinosarkomem s mnohočetným meta rozsevem? Ano, dostala, a jsem na to hrdá! I když to skončilo fatálně.

Obvykle se takto nevyjadřuji...tak je to jen jednorázové přiblížení se slovníku vyskytujícímu se někde ze začátku této zbytečné diskuze... Vyjma důležitého zjištění, že ti, o nichž jsem si myslela, že v sobě to člověčenství mají, je v sobě opravdu mají. A takových lidí si já budu vždy nesmírně vážit. Oni moc dobře ví, koho mám na mysli...

A rozhodně to není nic proti Tobě... Jsme každá jiná, přesto nic nebrání tomu se spolu přátelit...aby to nebylo vykládáno nějak jinak...🌺

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 15.06.2023, 16:53:26 xxx.xxx.60.0
Vahine:

Zradou je pro me to, že se ten někdo nemá odvahu se podepsat...


Tak ještě jedna věc:

Vahine, ano, toto je jedna podpásovka...

Ale pro mě nesrovnatelně větší je osočení z nepéče o má zvířata, ze zanedbávání jejich zdraví, naprosto nulová sebereflexe ve snaze o pochopení, že někdy člověk nemůže reagovat HNED, protože je holt velmi vážně nemocný. A to pomíjím, že někdo, kdo dokončil pregraduální studium, by měl znát a vědět, co je sepse. Ale Vahine pochopila jsem, že to zřejmě nemá cenu. Komu není shůry dáno, ani v apatyce nekoupí...

Howgh!

biaca
biaca (577 příspěvků) 15.06.2023, 17:20:36 xxx.xxx.0.1
Fikovnice:

Tak ještě jedna věc:

Vahine, ano, toto je jedna podpásovka...

Ale pro mě nesrovnatelně větší je osočení z nepéče o má zvířata, ze zanedbávání jejich zdraví, naprosto nulová sebereflexe ve snaze o pochopení, že někdy člověk nemůže reagovat HNED, protože je holt velmi vážně nemocný. A to pomíjím, že někdo, kdo dokončil pregraduální studium, by měl znát a vědět, co je sepse. Ale Vahine pochopila jsem, že to zřejmě nemá cenu. Komu není shůry dáno, ani v apatyce nekoupí...

Howgh!


Fikovnice - osobně si myslím, že se o zvířata staráte - z mého pohledu máte obdiv - vzít si útulkovou kočku a poskytnout jí milující domov (já osobně jsem vždy chtěla bengála nebo habešsku - pokud bych nechtěla papírovou také bych si vzala z útulku.) A to, že Vás kritizují, že řešíte finance (i když máte málo jste ochotna platit léčbu je obdivuhodné.). Sousedka /důchodkyně nechala svého kocoura raději utratit, jelikož si léčbu nemohla dovolit. /👍

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 15.06.2023, 17:27:48 xxx.xxx.60.0
biaca:

Fikovnice - osobně si myslím, že se o zvířata staráte - z mého pohledu máte obdiv - vzít si útulkovou kočku a poskytnout jí milující domov (já osobně jsem vždy chtěla bengála nebo habešsku - pokud bych nechtěla papírovou také bych si vzala z útulku.) A to, že Vás kritizují, že řešíte finance (i když máte málo jste ochotna platit léčbu je obdivuhodné.). Sousedka /důchodkyně nechala svého kocoura raději utratit, jelikož si léčbu nemohla dovolit. /thumb-up


Děkuji Biaco!

Ale ona ta diskuze tak nějak pozbyla smysl... Ráda Vás navštívím třeba na Kočkách...👍

Bodlinka
Bodlinka (986 příspěvků) 15.06.2023, 18:01:55 xxx.xxx.24.184

Asi jsem se k tomu už nechtěla vracet, ale budiž. Jako člověk s pregraduálním studiem jsem funkčně gramotná a ještě na fauně bylo majitelem zvířete jasně uveden anamnestický údaj "On hodně pije a močí už nějakou dobu. Já pořád odkládala vyšetření, ale teď jsem si řekla, že už MUSÍM." Že došlo ke zhoršení stavu ve stejné době jako se zhoršil zdravotní stav majitelky nic nemění na tom, že to pu/pd prostě trvalo už předtím a nejsem si vědoma toho, že by patofyziologie toho procesu u lidí byla natolik odlišná, aby bylo možné omluvit neprovedení vyšetření ve chvíli, kdy se to objevilo. že se někdo stará dobře o své lidi i  zvířata neznamená, že občas něco neprokaučuje a dobré výsledky někde nejsou bianco šek pro průšvihy jinde. ale o to mi asi nešlo. zarazila mě prostě ta reakce, že největší problém je nemožnost dovolené, místo zajásání, že by to nemusel být paraneoplastický syndrom nebo end stage ledviny, ale léčitelná záležitost. to, že ta dovolená by nebyla v ohrožení až tak moc, kdyby se pu/pd řešilo okamžitě, to je prostě takový bonus.

chovd (neregistrovaný) 15.06.2023, 19:02:01 xxx.xxx.23.133

Kde to zaznělo, lidi jsou usmívající se hyeny se svatozáří (svatoušci).

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 15.06.2023, 19:11:45 xxx.xxx.60.0
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 15.06.2023, 18:01:55

"...zarazila mě prostě ta reakce, že největší problém je nemožnost dovolené, místo zajásání, že by to nemusel být paraneoplastický syndrom nebo end stage ledviny, ale léčitelná záležitost...."

Toto je výrok hodný člověka s nadpřirozenými schopnostmi - jen to čtení myšlenek Vám fakt dobře nejde... O neempatii jste se už vyjadřovala.

Opravdu navrhuji, nechejme toho! Já mám obrázek o Vás, Vy o mně, svět se točí dál!

Bodlinka
Bodlinka (986 příspěvků) 15.06.2023, 19:13:40 xxx.xxx.24.184

lepší být nepopulární než to mít jako můj bývalý šéf, který se na všechny mile usmíval ale v kartě měl u většiny klientů poznámku UB a u velké části i uzavřenou špičatou závorku.

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 15.06.2023, 19:20:34 xxx.xxx.60.0
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 15.06.2023, 19:13:40

Divný šéf, co dodat...

Jo, ještě mě to pustilo: tak buďte ráda, že je to už šéf bývalý, ne?

Anonymní (neregistrovaný) 15.06.2023, 19:24:02 xxx.xxx.35.113
chovd:

Kde to zaznělo, lidi jsou usmívající se hyeny se svatozáří (svatoušci).


Bylo to trochu jinak a radši to sem netahejte : "Češi jsou smějící se bestie" řekl R.H. a neslavně skončil v jedné pražské zatáčce.

biaca
biaca (577 příspěvků) 15.06.2023, 19:31:45 xxx.xxx.0.1
Bodlinka:

Asi jsem se k tomu už nechtěla vracet, ale budiž. Jako člověk s pregraduálním studiem jsem funkčně gramotná a ještě na fauně bylo majitelem zvířete jasně uveden anamnestický údaj "On hodně pije a močí už nějakou dobu. Já pořád odkládala vyšetření, ale teď jsem si řekla, že už MUSÍM." Že došlo ke zhoršení stavu ve stejné době jako se zhoršil zdravotní stav majitelky nic nemění na tom, že to pu/pd prostě trvalo už předtím a nejsem si vědoma toho, že by patofyziologie toho procesu u lidí byla natolik odlišná, aby bylo možné omluvit neprovedení vyšetření ve chvíli, kdy se to objevilo. že se někdo stará dobře o své lidi i  zvířata neznamená, že občas něco neprokaučuje a dobré výsledky někde nejsou bianco šek pro průšvihy jinde. ale o to mi asi nešlo. zarazila mě prostě ta reakce, že největší problém je nemožnost dovolené, místo zajásání, že by to nemusel být paraneoplastický syndrom nebo end stage ledviny, ale léčitelná záležitost. to, že ta dovolená by nebyla v ohrožení až tak moc, kdyby se pu/pd řešilo okamžitě, to je prostě takový bonus.


Já osobně nevím, z mého pohledu je pěkné jednat racionálně, když se Vás situace netýká, ale jednat pokud se situace týká Vás už je něco trochu jiného. Podle mého Fikovnice byla v šoku a nedokázala si zcela srovanat myšlenky. Omlouvám se mluvím, ale jsem laik, ale říkát co by kdyby, na situaci nic nezmění. Životní zkušenost. 

Leithian
Leithian (553 příspěvků) 15.06.2023, 19:36:14 xxx.xxx.60.214

Tak vzhledem k tomu co za nesmysly dokazala bodlinka vyplodit beru jeji názory a rady s rezervou a ne jak slovo svaté jako jiní zde. Neberu jí že toho setsakra hodně ví a umí a klobou dolů před tím. Ale fakt není neomylná odbornice na všechnu zvěř jak se ráda prezentuje. 

Anonym (neregistrovaný) 15.06.2023, 19:42:16 xxx.xxx.297.258
Leithian:

Tak vzhledem k tomu co za nesmysly dokazala bodlinka vyplodit beru jeji názory a rady s rezervou a ne jak slovo svaté jako jiní zde. Neberu jí že toho setsakra hodně ví a umí a klobou dolů před tím. Ale fakt není neomylná odbornice na všechnu zvěř jak se ráda prezentuje. 


Samozřejmě, že není neomylná, ale to si ani o sobě přece nemyslí. Vůbec nikdo nejsme neomylní, to je fakt a normální vlastnost každého člověka.

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 15.06.2023, 19:42:33 xxx.xxx.60.0
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 15.06.2023, 19:31:45

Leithian, Biaco, děkuji!

Kašleme/kašlete ale na to... Byla ode mě nebetyčná hloupost tuto diskuzi zakládat. Stalo se... Zpět to už nevezmu. Co s rozlitým mlékem, že?

Věřím, že se budeme potkávat - klidně jinde - jak se už děje!👍

chovd (neregistrovaný) 15.06.2023, 19:43:20 xxx.xxx.23.133

Fíkovnice evidentně vše řádně projednala s veterinářkou a je s ní v kontaktu. A že má osobní krizi a chce se z toho tady vypsat je pastva pro zakomplexované nedouky. Byla by škoda, kdyby tímhle bylo vlákno zabité. Mě ten případ zajímá. A přeji megí, až bude řešit existenciální krizi, stejného veledůležitého přímomluvce.

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 15.06.2023, 19:49:26 xxx.xxx.60.0
chovd:

Fíkovnice evidentně vše řádně projednala s veterinářkou a je s ní v kontaktu. A že má osobní krizi a chce se z toho tady vypsat je pastva pro zakomplexované nedouky. Byla by škoda, kdyby tímhle bylo vlákno zabité. Mě ten případ zajímá. A přeji megí, až bude řešit existenciální krizi, stejného veledůležitého přímomluvce.


Děkuji, myslím, že tento komentář vystihuje moji situaci opravdu nejlépe...

Nevím, kdo jste a ani mě to teď tak moc nezajímá - nemyslím to ale vůbec zle!🌻

Děkuji za to Člověčenství, které já osobně mám na lidech tak moc ráda, i když mě v životě už tisíckrát těžce ranili. A nikdy ani lidi ani zvířata mít ráda nepřestanu. Nepřejte druhým nic zlého... Bude-li Vás to zajímat, o Fidovi Vám osobně (půjde-li poslat SZ) napíšu. Děkuji.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.