Aktuálně: 4 955 inzerátů174 113 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Diabetes

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 13.06.2023, 20:32:45 xxx.xxx.61.64
biaca:

Fikovnice, chtěla jsem Vám jen vyjádřit podporu. Ať se to nyní zdá, že Fido získal samé špatné karty, má v ruce jeden triumf, a tím jste Vy. Když jste Fida, zachránila z útulku dala jste mu šanci na život, dostal život ve kterém ví, že je milován. Věřím, že to s Fidem zvládnete a budete mít ještě hodně hodin předení na klíně. Držime palce a tlapky. 


Jinak já Vás znám jen trochu, ani nevím, jak dlouho jste byla na IF...

Ale máte v profilovce nádherné kočičáky, tak Vám moc přeji, ať se vzájemně a ve zdraví užíváte.🌺 Kočky jsou prostě úžasná zvířata... A omlouvám se, Fido je navíc napůl člověk...kiss Mimo jiné to jeho chození ven uprostřed Brna na noc, přiběhnutí ráno na náš signál, občasný příjezd výtahem až před mé dveře...a jako úplný vrchol byla ta historka, když z venku přijel výtahem, do mého patra a ještě si zazvonil na zvonek u bytu...😄 Četla jste to kdysi na IF???

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 13.06.2023, 20:41:55 xxx.xxx.61.64
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 13.06.2023, 20:30:56

Je to jistě Váš nárok takto reagovat...a já Vám to neberu...

Nešlo o bagatelizaci, o tu jde v mém vlastním případě...víc psát nebudu.

Přesto jste si možná mohla všimnout, že jsem v posledních měsících několikrát bojovala o život. To, že dlouhodě bojuji s penězi, ponechám stranou.

No nic, tak je fajn, že se Vám ulevilo!👍

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 13.06.2023, 21:08:47 xxx.xxx.61.64
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 13.06.2023, 20:30:56

Jo, ještě jedna věc: Asi před týdnem nebo pár dny jste mi napsala, že hodnota glykémie 15 může být dána tím, že Vaše kolegyně mi Fida vystresovala... To stejné mi řekla ona dr. - že hodnota 15 není vysoká a na diabetes tak úplně neukazuje. Před rokem měl celou biochemku OK, tak jako teď. I když se tedy ukázalo zvýšené SDMA...

Včera jsme s kamarádkou vzpomínaly, jak to s ním bylo - ještě v únoru při její návštěvě byl velmi hravý. Ano, je to nějaký čas od února do teď, nepotřebuji se obhajovat, přesto píšu, že jsem od té doby přežila dvě sepse. A předpokládám, že tušíte, že sepse může skončit fatálně.

Závěr ze včera z veteriny: Diabetes Vám ještě nepotvrzujeme...i když já si myslím, že ano, že to diabetes je.

A PROSÍM, Fido v současnosti NENÍ ZUBOŽENÉ ZVÍŘE! Byl obézní, 10kg předpokládám, že uznáte, že není optimální váha. Protože mě navštěvují přátelé (kdežto já Fida vidím denně), tak mám od nich info, že teď jim připadá jako normální kocour/normální konstituce.

Mrzí mě, že ze sebe občas tu empatii nevydolujete. A že neumíte vidět věci v širších souvislostech. A víc už fakt nemá smysl dodávat.

biaca
biaca (546 příspěvků) 13.06.2023, 21:20:18 xxx.xxx.47.71
Fikovnice:

Jinak já Vás znám jen trochu, ani nevím, jak dlouho jste byla na IF...

Ale máte v profilovce nádherné kočičáky, tak Vám moc přeji, ať se vzájemně a ve zdraví užíváte.pink-flower Kočky jsou prostě úžasná zvířata... A omlouvám se, Fido je navíc napůl člověk...kiss Mimo jiné to jeho chození ven uprostřed Brna na noc, přiběhnutí ráno na náš signál, občasný příjezd výtahem až před mé dveře...a jako úplný vrchol byla ta historka, když z venku přijel výtahem, do mého patra a ještě si zazvonil na zvonek u bytu...loughing Četla jste to kdysi na IF???


Ano, jsem to já - kdysi na IF jsem měla pouze Igina (ten velký tabby brown bengál) - ale přeci je škoda nepochlubit se s malým Klimim. 

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 13.06.2023, 21:36:00 xxx.xxx.25.192

ne, netrpím empatií k lidem, to si nechávam pro zvířata. protože občas se zase stává, že lidé jsou natolik zahledění do sebe, že na to zvíře se jaksi zapomíná a nějaká láska se stává jen zase obrazem toho člověka a o toho druhého vůbec nejde. inzulín 15 může být stresem, ano. že kocour před rokem měl krev v pořádku je taky možné. ale prostě s cukrovkou se to má tak, že když vidíte pu/pd a mažete na krev a zdiagnostikuje se cukrovka a léky se kompenzuje, tak je možná remise a není to vůbec vzácné a pak máte zvíře na dietě s kontrolami. nebo se na to pu/pd díváte a dumáte a pak remise nebude ale pak není možné plakat, že nebude penzionek. jak si kdo ustele, tak si lehne. jako jasný, boj o vlastní život může mít prioritu, ale to na věci nic nemění. ten virtuální František, co je ve špitále, taky konečně není obézní.

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 13.06.2023, 21:38:02 xxx.xxx.25.192

prostě mrzí mě kvůli tomu zvířeti, že to byl problém. a to v podstatě bez ohledu na to, jestli se nakonec cukrovka potvrdí nebo ne. protože to prostě není prkotinka, jakože hahá, on nějak hodně pije, možná cukrovka, ale nevadí, budu to řešit někdy.

 

takových natažených totiž už bylo...

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 13.06.2023, 21:58:48 xxx.xxx.61.64
Bodlinka:

ne, netrpím empatií k lidem, to si nechávam pro zvířata. protože občas se zase stává, že lidé jsou natolik zahledění do sebe, že na to zvíře se jaksi zapomíná a nějaká láska se stává jen zase obrazem toho člověka a o toho druhého vůbec nejde. inzulín 15 může být stresem, ano. že kocour před rokem měl krev v pořádku je taky možné. ale prostě s cukrovkou se to má tak, že když vidíte pu/pd a mažete na krev a zdiagnostikuje se cukrovka a léky se kompenzuje, tak je možná remise a není to vůbec vzácné a pak máte zvíře na dietě s kontrolami. nebo se na to pu/pd díváte a dumáte a pak remise nebude ale pak není možné plakat, že nebude penzionek. jak si kdo ustele, tak si lehne. jako jasný, boj o vlastní život může mít prioritu, ale to na věci nic nemění. ten virtuální František, co je ve špitále, taky konečně není obézní.


"...jako jasný, boj o vlastní život může mít prioritu, ale to na věci nic nemění."

Rozumím. Život zvířete je pro Vás víc než život člověka. Tak to někteří lidé mají... Já nicméně, abych mohla o svá zvířata pečovat, tak musím aspoň poslední zbytky zdraví mít. Jinak by se o moje 3 kočky jednoduše a prostě neměl kdo postarat. Tak jednoduché to je. Anebo složité, dle úhlu pohledu.

Není to až tak dlouho, co jsem do posledního dechu bojovala o život kocoura s FeLV. Většina by to vzdala. Já jej tehdy dostala do kompletní remise. Stálo to kolem 30 tis. Kč, přesto vím, že to stálo za to.

To, zda bude "penziónek" a "jak si kdo ustele, tak si lehne", naštěstí neurčujete Vy.

Pokusím se o poslední reakci na Vás: Máte-li ve svých myšlenkách obavy o mého Fida, tak na tyto obavy můžete naprosto zapomenout. Pokud tedy já budu žít a budu aspoň trochu schopná fungovat.

Anonymní (neregistrovaný) 14.06.2023, 07:41:06 xxx.xxx.210.64

Až na zbytečně overreacted výrazy má bodlinka pravdu a podivuji se té trpělivosti. Když si to přečtu vcelku, čumím na to jak tele na vrata. Říkám si - co to je?! V čem je problém, na co sto tisíc písmen o litování se? Zvíře ztratilo 40 % váhy, pije bazén denně, jde se na veterinu. Tečka. Pytel (prodává se speciální pro kočky), rukavice, odběr, domů. Návštěvy doma jsou drahé, naučte se kočku držet nebo někoho přemluvte. Koruny? Srovnám si priority. Nemám nic, co nepotřebuji, neživím tři auta, nejezdím na deset dovolených ročně. Stále nevyjdu? Od toho jsou soc. dávky. 

Kdokoli, kdo má všech pět pohromadě, si přečte, jak taková jednoduchá věc jako odběr krve trvá tak dlouho, dojde ke stejnému závěru. To zvíře trpí, ve skutečnosti nehorázně hladoví, a dokud nedostane najíst jiným způsobem; léčbou, bude trpět dál, až zahyne, ale to víte, protože jste lékařka a tyto informace vůbec hledat nemusíte. Tak se to má. Nebýt to fikovnice, tak zadavatele sjedete stopadesátkou. Vážně, jste upřímní? Zvíře hladoví, bez léčby umře. Co jste řekli lesnížínce, chudáčku, to je mi líto, že tak trpíš? A to zvíře je jako kde?!

Vy se chcete prostě jen vypsat a mít soc. kontakt, to je celé. To je ok. Pokud v tom nejede zvíře. Vypište si sbírku na Doniu. Dělejte něco.  Přemítáním na diskuzním fóru nevyřešíte nic. 

Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 14.06.2023, 08:59:44 xxx.xxx.9.199

Vždyť řeší ne? Odběry jsou a povídá si tu, když čeká. Nemusí kocoura nonstop držet za packu. Chápu, že si čekání krátí zde. Žije sama. S kým jiným by si o tom měla povídat než tady s námi a já i když sama nežiju, si taky o psech nejraději povídám tady a nebo ještě k tomu povídání s lidma v reálu. 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 14.06.2023, 09:18:41 xxx.xxx.233.198
Anonymní:

Až na zbytečně overreacted výrazy má bodlinka pravdu a podivuji se té trpělivosti. Když si to přečtu vcelku, čumím na to jak tele na vrata. Říkám si - co to je?! V čem je problém, na co sto tisíc písmen o litování se? Zvíře ztratilo 40 % váhy, pije bazén denně, jde se na veterinu. Tečka. Pytel (prodává se speciální pro kočky), rukavice, odběr, domů. Návštěvy doma jsou drahé, naučte se kočku držet nebo někoho přemluvte. Koruny? Srovnám si priority. Nemám nic, co nepotřebuji, neživím tři auta, nejezdím na deset dovolených ročně. Stále nevyjdu? Od toho jsou soc. dávky. 

Kdokoli, kdo má všech pět pohromadě, si přečte, jak taková jednoduchá věc jako odběr krve trvá tak dlouho, dojde ke stejnému závěru. To zvíře trpí, ve skutečnosti nehorázně hladoví, a dokud nedostane najíst jiným způsobem; léčbou, bude trpět dál, až zahyne, ale to víte, protože jste lékařka a tyto informace vůbec hledat nemusíte. Tak se to má. Nebýt to fikovnice, tak zadavatele sjedete stopadesátkou. Vážně, jste upřímní? Zvíře hladoví, bez léčby umře. Co jste řekli lesnížínce, chudáčku, to je mi líto, že tak trpíš? A to zvíře je jako kde?!

Vy se chcete prostě jen vypsat a mít soc. kontakt, to je celé. To je ok. Pokud v tom nejede zvíře. Vypište si sbírku na Doniu. Dělejte něco.  Přemítáním na diskuzním fóru nevyřešíte nic. 


Nezlobte se na mě, ale - tady to přece není, že by fíkovnice seděla doma, ruce v klíně a nic neřešila. Jen hledá, dokud nebudou definitivní výsledky z vyšetření, jaké varianty péče jsou. Pokud by to řešit nechtěla, tak se tu asi neptá. 

A přijde mi dost kruté ji tu osočovat, že se nestará. Pokud ji znáte už z ifauny, tak těch zdravotních problémů s kocourem řešila už dost a nikdy to nebylo - tak si klidně trp, řešit tě nebudu. Takže být vámi si příště sednu na prsty a odpustím si tyhle soudy. Za monitorem je každý hrdina. Chtěla bych vás vidět, zda byste měla tu odvahu jí to říct z očí do očí. 

Kilian
Kilian (953 příspěvků) 14.06.2023, 09:21:21 xxx.xxx.0.1
Anonymní:

Až na zbytečně overreacted výrazy má bodlinka pravdu a podivuji se té trpělivosti. Když si to přečtu vcelku, čumím na to jak tele na vrata. Říkám si - co to je?! V čem je problém, na co sto tisíc písmen o litování se? Zvíře ztratilo 40 % váhy, pije bazén denně, jde se na veterinu. Tečka. Pytel (prodává se speciální pro kočky), rukavice, odběr, domů. Návštěvy doma jsou drahé, naučte se kočku držet nebo někoho přemluvte. Koruny? Srovnám si priority. Nemám nic, co nepotřebuji, neživím tři auta, nejezdím na deset dovolených ročně. Stále nevyjdu? Od toho jsou soc. dávky. 

Kdokoli, kdo má všech pět pohromadě, si přečte, jak taková jednoduchá věc jako odběr krve trvá tak dlouho, dojde ke stejnému závěru. To zvíře trpí, ve skutečnosti nehorázně hladoví, a dokud nedostane najíst jiným způsobem; léčbou, bude trpět dál, až zahyne, ale to víte, protože jste lékařka a tyto informace vůbec hledat nemusíte. Tak se to má. Nebýt to fikovnice, tak zadavatele sjedete stopadesátkou. Vážně, jste upřímní? Zvíře hladoví, bez léčby umře. Co jste řekli lesnížínce, chudáčku, to je mi líto, že tak trpíš? A to zvíře je jako kde?!

Vy se chcete prostě jen vypsat a mít soc. kontakt, to je celé. To je ok. Pokud v tom nejede zvíře. Vypište si sbírku na Doniu. Dělejte něco.  Přemítáním na diskuzním fóru nevyřešíte nic. 


.....ne všechno se dá popsat do takové hloubky a v takovém rozsahu, aby druhý pochopil...  aby nejen  pochopil ale aby zároveň  neodsoudil....já Janu znám trochu  hlouběji a vím,  že by se pro něj rozkrájela, je pro ní něco něco mnohem vic než jenom kočka, vím, že ho doslova vytáhla hrobnikovi z lopaty a stalo to takové finance a úsilí, že by do toho málokdo šel, ale chápu že se člověk někdy dostane do situace, kdy to prostě nejde...a ten penzion myslím slouží Janině při jejich zdravotních problémech jako terapie....

balu
balu (1534 příspěvků) 14.06.2023, 09:24:39 xxx.xxx.72.176
Anonymní:

Až na zbytečně overreacted výrazy má bodlinka pravdu a podivuji se té trpělivosti. Když si to přečtu vcelku, čumím na to jak tele na vrata. Říkám si - co to je?! V čem je problém, na co sto tisíc písmen o litování se? Zvíře ztratilo 40 % váhy, pije bazén denně, jde se na veterinu. Tečka. Pytel (prodává se speciální pro kočky), rukavice, odběr, domů. Návštěvy doma jsou drahé, naučte se kočku držet nebo někoho přemluvte. Koruny? Srovnám si priority. Nemám nic, co nepotřebuji, neživím tři auta, nejezdím na deset dovolených ročně. Stále nevyjdu? Od toho jsou soc. dávky. 

Kdokoli, kdo má všech pět pohromadě, si přečte, jak taková jednoduchá věc jako odběr krve trvá tak dlouho, dojde ke stejnému závěru. To zvíře trpí, ve skutečnosti nehorázně hladoví, a dokud nedostane najíst jiným způsobem; léčbou, bude trpět dál, až zahyne, ale to víte, protože jste lékařka a tyto informace vůbec hledat nemusíte. Tak se to má. Nebýt to fikovnice, tak zadavatele sjedete stopadesátkou. Vážně, jste upřímní? Zvíře hladoví, bez léčby umře. Co jste řekli lesnížínce, chudáčku, to je mi líto, že tak trpíš? A to zvíře je jako kde?!

Vy se chcete prostě jen vypsat a mít soc. kontakt, to je celé. To je ok. Pokud v tom nejede zvíře. Vypište si sbírku na Doniu. Dělejte něco.  Přemítáním na diskuzním fóru nevyřešíte nic. 


Nemáte odvahu to napsat pod svým nickem? 

Leithian
Leithian (538 příspěvků) 14.06.2023, 09:35:09 xxx.xxx.96.179
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 14.06.2023, 07:41:06

Jenze zinka u x zvirat nevolala veta protoze ti jsou dle ni k nicemu a jen tahaj prachy a worku na vysetreni vubec nevozila jen mu obcas nechavala pichnout neco na bolest. Rekla bych kapku rozdíl. A bejt tebou seberu koule a napíšu to pod svým nickem zbabělče. Bejt anonymně drsnej umi každá nicka co má sama máslo na hlavě. 

Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 14.06.2023, 09:56:49 xxx.xxx.11.197
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 14.06.2023, 07:41:06

Asi vůbec neznáte Janinu situaci. Ona bere všechny zde jako svoji rodinu, protože jinou nemá. Snad to můžu napsat, když to zde většina přispívajících ví a Jana to i do fóra několikrát napsala. Komu se má svěřit se svým trápením? Sám, Anonyme, víte, že sdělená starost, poloviční starost.

A proč to vůbec píšete jako anonym? Dle příspěvku nevypadá, že byste byl nově příchozí.

Anonymní (neregistrovaný) 14.06.2023, 10:00:25 xxx.xxx.210.64

No kdo by šel mezi Vámi všemi proti proudu? Jedině Megi. Za svým názore si stojím. Všem stejným metrem a ano, řeknu to do očí komukoli z Vás. Každý máme nějaké starosti, problémy, často zdravotní, finanční, psychické. Soud je až u Sv. Péti, ale pokud někdo pláče nad rozlitým mlékem, řeknu mu, protože život je krátký, ať vezme hadr, utře to a do budoucna přemýšlí, jestli neexistuje nějaká vhodnější nádoba, třeba i víčko jako pojistka. Běžte dělat sbírku a mějte krásný den. :)  

Anonymní (neregistrovaný) 14.06.2023, 10:04:25 xxx.xxx.210.64

*názorem Situaci znám asi 7 let. Vidíte něco, co tu není. Ne, není možné to řešit jinak, ne, jiné diagnozy tomu moc podobné nejsou, ne, není možné předepisovat si sama inzulin a dávat ho kočce, ano, nemám moc korun, tak vyhlásím sbírku. Jinak ztrácím čas přece. Mějte se. :)

kometa
kometa (4187 příspěvků) 14.06.2023, 10:07:13 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

No kdo by šel mezi Vámi všemi proti proudu? Jedině Megi. Za svým názore si stojím. Všem stejným metrem a ano, řeknu to do očí komukoli z Vás. Každý máme nějaké starosti, problémy, často zdravotní, finanční, psychické. Soud je až u Sv. Péti, ale pokud někdo pláče nad rozlitým mlékem, řeknu mu, protože život je krátký, ať vezme hadr, utře to a do budoucna přemýšlí, jestli neexistuje nějaká vhodnější nádoba, třeba i víčko jako pojistka. Běžte dělat sbírku a mějte krásný den. :)  


Ptám se taky. Proč nemáte registraci?

Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 14.06.2023, 10:11:30 xxx.xxx.11.197
Sarah01:

Megi, proč ale máte spadeno obzvláště a jen na Janu, na nikoho jiného?


Tak tedy nevím, komu jsem to vlastně napsala, protože Megi tady registraci má.

Anonymní (neregistrovaný) 14.06.2023, 10:16:55 xxx.xxx.210.64

Přiznám se, že v tomto jsem slabý kus - rozčiluje mne rozjímání nad jasně viditelným - ať to dělá kdokoli a kdekoli. Třeba taky proto nevydržím dlouho s mou matkou a ségrou, děsivá nepraktičnost. Ale perfektně si sedíme s pitbullkem a kočkami. Kompletní shrnutí všech otázek je zde a studie víte, kde jsou, petmd čerpá vždy z nich: https://www.petmd.com/cat/conditions/endocrine/c_ct_diabetes_mellitus

Ať je kočkovi brzo lépe.  


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.