Aktuálně: 4 956 inzerátů174 103 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Rodiče s PP, štěně ne

Anonymní (neregistrovaný) 13.06.2023, 19:19:52 xxx.xxx.43.88
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 13.06.2023, 13:44:42

Na stařících z útulku není nic špatného.

Doron (neregistrovaný) 13.06.2023, 22:15:38 xxx.xxx.26.239
Bodlinka:

je to jednoduchý, oba rodiče Nory měli PP, na vlastní oči jsem ty papíry viděla. Akorát každý byl jiný plemeno, no.


rolling-laughingrolling-laughingrolling-laughing👍

kometa
kometa (4187 příspěvků) 14.06.2023, 07:28:07 xxx.xxx.147.163
Bodlinka:

je to jednoduchý, oba rodiče Nory měli PP, na vlastní oči jsem ty papíry viděla. Akorát každý byl jiný plemeno, no.


Teď jste to rozsekla!😜

Arosek
Arosek (263 příspěvků) 21.06.2023, 10:07:00 xxx.xxx.130.20
Zrzavci:

Tak doufejme, že už jste si vybrala všechno.

Já jsem zase na ty staříky z útulku.Má to pro mě něco takovýho hlubokýho, nikdy by mě nenapadlo, že se k tomu dokážu postavit.


Moje duse.

Otas oslavi za 4 dny 13.

Uz pomalu pripravuju draheho na dalsi kousek. Nebo dva.

Nebo mozna zacnu pomalu kopat hrobecek, az ho klepne pepka pri predstave dalsiho stareho chudete, co mu bude okupovat postel. No, nema to se mnou lehky chlapec :D

biaca
biaca (546 příspěvků) 21.06.2023, 10:41:40 xxx.xxx.47.71

Pokud by si kupovala psa, chtěla bych zvíře s PP, ale pouze na mazlíčka (tedy psa, který neodpovída vzhledově - ale jinak má dané vlastnosti plemena) Opravdu se mi zdá přehnané dávat za mazlíčka 60-70 tis., když majitel neplánuje chov. Často se v inzerátech objevuje, že zvíře je výstavních kvalit a davají tedy přednost zájemci, který se tomu bude věnovat.

Sardullah
Sardullah (962 příspěvků) 21.06.2023, 11:37:25 xxx.xxx.189.104
Bodlinka:

je to jednoduchý, oba rodiče Nory měli PP, na vlastní oči jsem ty papíry viděla. Akorát každý byl jiný plemeno, no.


Tak berbeři byli podobný případ...rodiče dokonce chovní, akorát se nám taky nějak nesešlo to plemeno 😄

assil
assil (1491 příspěvků) 21.06.2023, 13:05:25 xxx.xxx.206.172
biaca:

Pokud by si kupovala psa, chtěla bych zvíře s PP, ale pouze na mazlíčka (tedy psa, který neodpovída vzhledově - ale jinak má dané vlastnosti plemena) Opravdu se mi zdá přehnané dávat za mazlíčka 60-70 tis., když majitel neplánuje chov. Často se v inzerátech objevuje, že zvíře je výstavních kvalit a davají tedy přednost zájemci, který se tomu bude věnovat.


Ono zase nezveličovat, většina plemen stojí kolem 20 tisíc a to je částka, kterou normální člověk klidně může dát i za mazlíka.

biaca
biaca (546 příspěvků) 21.06.2023, 15:47:16 xxx.xxx.47.71

Já konkrétně myslela kavalíra. Ten stojí 30-60 tis. A chovatelé často preferují psy, které mohou prodat jako výstavní. Obyčejný člověk si psa pořizuje jako mazlíčka - a mě osobně na vzhledu nezáleží (já chci zdravého psa). I zde v inzerátech nabízejí kavalíra za 5. tis (podle mého názoru chovka - protože na fotkách je stejný pes - jak z Litoměřic, tak z Kutné Hory)

Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 21.06.2023, 16:01:12 xxx.xxx.162.253
biaca:

Já konkrétně myslela kavalíra. Ten stojí 30-60 tis. A chovatelé často preferují psy, které mohou prodat jako výstavní. Obyčejný člověk si psa pořizuje jako mazlíčka - a mě osobně na vzhledu nezáleží (já chci zdravého psa). I zde v inzerátech nabízejí kavalíra za 5. tis (podle mého názoru chovka - protože na fotkách je stejný pes - jak z Litoměřic, tak z Kutné Hory)


A sháníte ho pořád? Můžu se vám poptat. Jestli teda chcete s PP.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 21.06.2023, 16:05:01 xxx.xxx.0.224

"I zde v inzerátech nabízejí kavalíra za 5. tis (podle mého názoru chovka - protože na fotkách je stejný pes - jak z Litoměřic, tak z Kutné Hory"

tak to by tam snad napsali - s PP, z CHS

Espiro
Espiro (354 příspěvků) 21.06.2023, 16:11:51 xxx.xxx.207.140
hmn:

\'I zde v inzerátech nabízejí kavalíra za 5. tis (podle mého názoru chovka - protože na fotkách je stejný pes - jak z Litoměřic, tak z Kutné Hory\'

tak to by tam snad napsali - s PP, z CHS


To jsou podvodné inzeráty, i bezPP se prodávají za 10.000 a víc.

biaca
biaca (546 příspěvků) 21.06.2023, 16:37:06 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 21.06.2023, 16:01:12

U mě je to složitější - zatím jsem se pouze poptávala. Bezpodmíněčně bych chtěla psa na mazlíčka (přeci jenom pak zaleží na výchově nikoliv na vzhledu - a kavalíra, kvůli agility). 

Pes by musel být zdravý (chyby exteriéru nevadí) a klidnější(introvert -nemám zahradu, ale bydlím pouze v bytě). Osobně výstavy považuji za zbytečný stres pro zvíře. A pokud nechcete uchovnit zdá se mi zbytečné kupovat výstavního psa. Navíc si myslím, že bych neměla zkušenosti na odchov ani prostory. Ze zvířete by se brzy stal kastrát. 

A pak hlavně by musel vycházet s kočkami (nesměl by je honit - musel by být na ně zvyklý)

Kavalírek je můj sen - jako byl bengál. Prostě jednoduše chtěla jsem znát možnosti. 

Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 21.06.2023, 17:00:09 xxx.xxx.162.253
biaca:

U mě je to složitější - zatím jsem se pouze poptávala. Bezpodmíněčně bych chtěla psa na mazlíčka (přeci jenom pak zaleží na výchově nikoliv na vzhledu - a kavalíra, kvůli agility). 

Pes by musel být zdravý (chyby exteriéru nevadí) a klidnější(introvert -nemám zahradu, ale bydlím pouze v bytě). Osobně výstavy považuji za zbytečný stres pro zvíře. A pokud nechcete uchovnit zdá se mi zbytečné kupovat výstavního psa. Navíc si myslím, že bych neměla zkušenosti na odchov ani prostory. Ze zvířete by se brzy stal kastrát. 

A pak hlavně by musel vycházet s kočkami (nesměl by je honit - musel by být na ně zvyklý)

Kavalírek je můj sen - jako byl bengál. Prostě jednoduše chtěla jsem znát možnosti. 


Tak stres z výstav nemusí nutně být, každý pes je jiný, například ten můj výstavy přímo miluje a ačkoliv má odchylky od standardu, tak se umí předvést tak, že už je šampionem ČR a SK. A to jsem si fakt nemyslela, že se nám to podaří. V podstatě prvního CACe získal úplně nečekaně na národce, tak jsme si potom řekli proč ne, zkusíme to a vyšlo to. A není to o tom, že bych ho do toho nutila, prostě dělám to, co ho baví. A to ho mám až od cca 1,5 roku, původní rodina s ním nedělala vůbec nic, byl mazlíček na gauč. Ale ona i štěňata se prostě neprodávají rovnou jako výstavní. Loni jsem měla vrh 11 mrňousu a výstavy teda pro mě proritou nebyly. Majitele jsem sice pečlivě vybírala, ale šlo mně především o to, aby se pes měl dobře a žil spokojeně uprostřed rodiny. Většinou jsem vybrala lidi, kteří už zkušenost s pejskem měli a věděli, co všechno to obnáší. Z těch 11 se výstavám věnují asi 3 a mám z nich sice radost, to je pravda, protože se jim daří, ale není to něco, na čem bych trvala. A co tak znám tu dlouholetou paní chovatelku, která má teď i kavalírky, tak na tom taky netrvá a nakonec i vím, že teď nedávno prodala pejska paní, která vlastní fenku GR a na výstavy teda určitě jezdit nebude.

A proč chcete hned kastrovat? Kvůli těm kočičkam? Pokud štěně bude s kočkou odmalička, tak si zvykne a nijak jí ubližovat nebude, to je vlastní zkušenost.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.