Aktuálně: 4 870 inzerátů175 121 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Librela - zkušenosti

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 21.04.2024, 11:43:15 xxx.xxx.60.173
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fanny z 21.04.2024, 10:24:21

Podle potřeby…?

Lék má být podáván s.c. á měsíc. Pravdou je, že toto schéma je uvedeno pouze jako doporučované.

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 21.04.2024, 22:46:01 xxx:xxx.6a18:dd7e
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fanny z 21.04.2024, 10:24:21

Paráda, když L. takhle funguje bez nežádoucích účinků. Ať to pesanovi ťape ještě dlouho. 🙂

Fikovnice
Lék má být podáván s.c. á měsíc. Pravdou je, že toto schéma je uvedeno pouze jako doporučované.
Čemu se divíte? Vždyť tu psalo xy lidí, že předepsané 4 týdny na další aplikaci se běžně nedodržují, pes jde na další injekci až při zhoršení stavu.

Verun
Verun (731 příspěvků) 22.04.2024, 00:10:30 xxx.xxx.220.12

Bych se trochu nad tím pozastavila, on zhoršený stav je co, až když pes zase začne kulhat.? To znamená, že už bolest nesnese, ale co když ho to přece jenom bolí, ještě než začne viditelně kulhat a maskuje to, ulevuje si jinak, kompenzuje jinými svaly, pohyby a až když už to opravdu nejde, dá fyzicky najevo .  

Já to teď třeba vidím na své bulině, vysadila jsem léky na bolest (po domluvě s vetem), co to udělá, neudělalo to nic, chodila pořád stejně, ale ! víc “dejchá”(venku zima a bulina vyplazený jazyk-obrazně)  takže takový trochu stres(dělá to i třeba když potřebuje akutně kadit ) a přitom chůze  furt stejný, jako s práškama…🤔, víc se třeba přemisťuje než se uloží- bolest?, nohu lehce odlehčuje, když stojí …prostě si všímat. Jelikož vet doporučil, ať jí v bolesti nenechávám, aby neztratila svaly, pokud nebude nohu používat, prášky znova dostává. Jasně že máme šetřící režim, ale ona se nijak často nesnaží být víc akční než je zdrávo. Takže asi tak za mě. 

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 22.04.2024, 01:26:08 xxx:xxx.6a18:dd7e
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 22.04.2024, 00:10:30

Verun, ono když Librela psovi zafunguje, tak nástup úlevy i ústup účinku člověk u psa pozná. A pozná to rychle. Takže není třeba píchat L. co 4 týdny (samože někdy to potřeba je), jak bylo psáno v mnoha a mnoha příspěvcích výše od lidí, kteří L. psovi podávají opravdu dlouhodobě. “Zhoršení stavu” je asi individuální, když člověk podá L. psovi, který kvůli OA se sotva postaví, tak ho nenechá propadnout zpátky na dno jen kvůli prodloužení doby aplikace, ne? Takže když paní s čaučau napíše, že aplikují L. dle potřeby (pro mě se toto rovná nějaké zhoršení, postupné vracení se pohybových problémů) za 5-6 týdnů, přijde mi to naprosto v pořádku. 

Jelikož tam má už implantát po zlomenině, který musí pryč a u kterého by mohla být infekce, udělá se kultivace z vyndaných šroubů, aby se infekce nedostala na nové operační místo a protože se jí luxuje i patela, musí se srovnat úpon stehenního svalu, tak to se bude taky někam posouvat…
U vaší feny L. očividně nezabrala, potýkáte se s jinými problémy. Držím palce, protože jsem celá tumpachová z toho, co vlastně vaši fenku trápí.

hmn
hmn (1041 příspěvků) 22.04.2024, 08:14:33 xxx.xxx.59.65

“Bych se trochu nad tím pozastavila, on zhoršený stav je co, až když pes zase začne kulhat.? To znamená, že už bolest nesnese, ale co když ho to přece jenom bolí, ještě než začne viditelně kulhat a maskuje to, ulevuje si jinak, kompenzuje jinými svaly, pohyby a až když už to opravdu nejde, dá fyzicky najevo .”

Přesně takto mi to podal veterinář, když jsme se bavili o librele a dávkování a ceně (Aribo byl adept na užívání). Librela má prostě délku účinku dánu a dál už to je jen o těch projevech psa, ne že by “držela” déle.

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 22.04.2024, 18:49:52 xxx:xxx.6a18:dd7e
»
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 22.04.2024, 08:14:33

No vidíte, moji veterináři mají jiný názor. Úplně běžně dobu aplikace odloží, pokud je pes v pohodě déle než ty předepsané 4 týdny. Takže opravdu dle indivindi potřeby psa. Což potvrzují i četné zkušenosti zdejších pejskařů. 
 

LucieS
LucieS (41 příspěvků) 22.04.2024, 19:16:51 xxx.xxx.146.181

Nám Librela také drží déle než předepsané 4t. Jezdíme 6-7 týdnů i těch 8 bylo, jak kdy. to je jak Bravecto, tam je to předepsané až 12 t. ? A vydrží nám celou sezonu, pak záleží jaká je zima. Zbytečně to cpát navíc nebudu, když to funguje.

janaa
janaa (383 příspěvků) 22.04.2024, 19:45:34 xxx:xxx.90bf:cfbe

Taky buldočce dávám cytopoint až ve chvíli,kdy se začne lízat a drbat, a ne po měsíci,jak je psáno. S Librelou je to stejné,kamarádka dávala cca po 6-8 týdnech. Dokud fena bez problémů lítala,tak jí nebude píchat další dávku. 

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 22.04.2024, 19:52:27 xxx:xxx.ff0a:2eba

myslím, že u dlouhodobě fungujících přípravků není účinek vždy stejně dlouhý. Yodovi taky stále funguje Suprelorin, i když by už dávno (navíc u mamuta) fungovat neměl… A i u Betky jsme nedávali dlouhodobě fungující léky na bolest (Trocoxil) v pravidelných intervalech, ale tehdy, když byl vidět (spíš jen tušit) návrat problémů - byl to interval od 4 do 7 týdnů

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 22.04.2024, 19:59:57 xxx.xxx.61.221

Myslím, že jsou interindividuální rozdíly mezi reakcí zvířat na léky. Ale farmakokinetika se tak úplně neošulí. Ano, někdy biologický poločas varíruje, ale ne nějak extra moc. Každopádně chci říct, že přeji, ať všem, kterým lék funguje, tak ať to vydrží.

Verun
Verun (731 příspěvků) 22.04.2024, 21:08:15 xxx.xxx.220.12
Plaka:

Verun, ono když Librela psovi zafunguje, tak nástup úlevy i ústup účinku člověk u psa pozná. A pozná to rychle. Takže není třeba píchat L. co 4 týdny (samože někdy to potřeba je), jak bylo psáno v mnoha a mnoha příspěvcích výše od lidí, kteří L. psovi podávají opravdu dlouhodobě. “Zhoršení stavu” je asi individuální, když člověk podá L. psovi, který kvůli OA se sotva postaví, tak ho nenechá propadnout zpátky na dno jen kvůli prodloužení doby aplikace, ne? Takže když paní s čaučau napíše, že aplikují L. dle potřeby (pro mě se toto rovná nějaké zhoršení, postupné vracení se pohybových problémů) za 5-6 týdnů, přijde mi to naprosto v pořádku. 

Jelikož tam má už implantát po zlomenině, který musí pryč a u kterého by mohla být infekce, udělá se kultivace z vyndaných šroubů, aby se infekce nedostala na nové operační místo a protože se jí luxuje i patela, musí se srovnat úpon stehenního svalu, tak to se bude taky někam posouvat…
U vaší feny L. očividně nezabrala, potýkáte se s jinými problémy. Držím palce, protože jsem celá tumpachová z toho, co vlastně vaši fenku trápí.


Nic extra, už jsem to psala výše, má koleno v háji + patelu, nestabilní koleno=bolest, stres. Před velikonocema jí to asi ruplo celé po seskočení z postele nebo nevím co, vypadala jako ochrnutá na jednu nohu, padala na zadek…. což se velmi rychle upravilo s lékama na bolest a zánět, vyhřezlá plotýnka by se asi tak rychle dohromady nedala (nález na páteři také je, ale asi za toto nemůže) neurologicky jsou na tom nohy dobře( vet provedl  pár testíků)tak jsme CT odpískali, na operaci jde koncem května, už máme termín.  Je poměrně ještě mladá, bude jí v září 8, a bez té operace kolene by toho už moc nenaběhala, jasně že artroza už je, ale nebude tak do budoucna masivní.  

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 23.04.2024, 08:47:03 xxx.xxx.130.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 22.04.2024, 19:52:27

Mam stejny nazor. 

Ja teda nejsem zadny odbornik, ale jen z logiky veci - jestlize davam jednu 20mg lahvicku psovi v rozmezi 30-40kg zive vahy, tak mi vychazi, ze tricetikilovy pes dostane vic ucinne latky nez ten ctiricetikilovy. 

Plus tam budou hrat roli takove veci jako stupen postizeni, vnimani bolesti konkretniho jedince, metabolismus leku konkretniho jedince atd. Z te same logiky mi pak vubec neprijde divne, ze nekomu to proste drzi dele a nekomu kratsi dobu. 

Kdyz vemu u nas ozkousene … 

Drake (36 kg), Otis (30 kg) a Leona (30kg) - vsem ze zacatku drzela L 8 tydnu. Nastup byl kolmo nahoru, propad ucinnosti taky. Ze dne na den clovek videl ze “uz to nepusobi”, nebylo tam zadne obdobi jako u Trocoxilu treba, kdy premyslim zda jeste nebo uz ne … 

Postupem casu (cca po roce uzivani) se ucinek zmensil na 6 tydnu. Behem dalsiho roku uz jen 4 tydny, ale ty drzi. Roli v tom myslim bude hrat nejen postupujici vek a tudiz zhorsovani nemoci, ale i fakt, ze diky vyssimu pohybu kvuli nizsi bolesti proste ty klouby zatezujou vic no. Na druhou stranu - pokud je duvod podavani neresitelny operacne/klidem/lekama a jediny zpusob jak zajistit kvalitu zivota bez bolesti, jsem u svych psu pro, i kdyz to v dusledku muze znamenat zkraceni zivota jako takoveho. Ale radeji kratsi dobu spokojene, nez delsi v bolestech. 

Imho kdyz o tom tak uvazuju, tak Drakeovi Suprelorin taky drzi dele nez uvadi vyrobce. A na tech kulkach se to tak hezky pozna 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.